Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (657. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: SuperMert Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
33.416
Cevap
471
Favori
1.645.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 655656657658659
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

valaha çok bilgim yok bu konularda ama networks kısmında diğer wifiler ile gösteriyo yani yayın yapanlar ile benim wifi kapalıydı komple yani ağa bağlı değildi. odemi açıp cilents kısmına baktığımda oradada ip adrslerine kadar gösteriyodu wifiye bağlı olan cihazları tel. tv. tivo box vs ordada ayrıyetten sn11 vardı ip 192.169.1.6 olarak ve 2.4 bantını kapatmışdım sadece 5 açıktı. emin olmak için akşam tekrar bakarım. ama modeme 5 ghz den kendi arka kitlerine 2.4 den bağlanıyo olabilirmi??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • srknzr S kullanıcısına yanıt
    Kendi içindeki Wi-Fi hem 5GHz hemde 2.4ghz destekliyor üstadım. Bende uzman değilim ama Samsung bar da aynı şekilde bu iki alanda standart Wi-Fi bağlantı kurabilirken surround hoparlör iletişimi 5.8ghz ile ayrı olarak gerçekleştiriliyordu. Su spec dosyasını nerede okudum buldum hiç hatırlamıyorum yoksa buradan da atardım. Ama internette bir kaynak yani yanlış olabilir. 2.4ghz kapatarak deneyin isterseniz. Bende su an kopma yapmıyor. Router da DFS özelliği bulunuyor onu açtım. İşe yaradı gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ozcan69 O kullanıcısına yanıt
    Selam,
    Lg sn11r yi seçeneklerden çıkartmış ve jbl bar 9.1 i seçeneklere koymuşsanız,fiziki rear surround ve fiziki atmos hoparlörleriyle,filmlerdeki çevresel ses,surround başarısıyla,hoparlörlerden çıkan gerçek ve kaliteli seslerle ve mükemmel subwoofer başarısı ile bana göre tercihiniz jbl bar 9.1 olmalı.
    Sadece Lg kadar kullanıcıya ayar imkanı sunmuyor.Temel ayarlarla idare etmek gerekiyor.
    Sony ht5000 ise üst düzey ses kalitesi ile hala alınabilir fakat rear surround hoparlörlere sahip değil ve tüm sesleri bar üzerinden veriyor.Bar üzerinde 7 kanal ve 2 fiziki atmos hoparlör var.Atmos ve surround başarısı testlerde düşük görünüyor.
    Ben ht5000 yerine zf9+z9r yi tercih ederdim,tabi illa Sony olacaksa.Bana göre fiziki rear surroundların çevresel ses etkisini hiç bir sanal sistem veremez.
    zf9 ile ilgili görüşlerimi daha önce yazmıştım.
    Sonuç olarak ben bu üçlüden jbl bar 9.1 i tercih ederdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sportway S kullanıcısına yanıt
    Eyvallah sportway kardeş
    Sanırım ht500 arka kitler sonradan ılave edılemıyor.
    Sony zf 9 arka KİT takılsa Atmos ve DTS surround etkısı nasıl olur açaba eğer 2 inci seçenek olursa
    Çünkü arka kıt olmadan soundbar dan bırsey anlamassın çünkü ilk yazışmamızda Atmıos basarılı degıl demıstın. Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ozcan69

Eyvallah sportway kardeş
    Sanırım ht500 arka kitler sonradan ılave edılemıyor.
    Sony zf 9 arka KİT takılsa Atmos ve DTS surround etkısı nasıl olur açaba eğer 2 inci seçenek olursa
    Çünkü arka kıt olmadan soundbar dan bırsey anlamassın çünkü ilk yazışmamızda Atmıos basarılı degıl demıstın. Teşekkürler

hocam

kullanığım modeller sizin seçeneklerinize dahil değil ama

arka kitler için şunu söyleyebilirim. çok şey katıyor soundbara. muhakkak arka kitli yada arka kit eklenebilir bir model tercih edin.

sizin seçeneklerde arka titi atmoslu olan jbl 9.1 var. bütçe sıkıntınız yok ise tercihiniz bu yönde olsun bence.

arka kitler içinde şöyle kıyaslama yapabilirim

sl9y + skp8s (sade surrond) ile kullanıyordum

şimdi sn11r ye geçtim arka kitlerdede fiziksel atmos hopörlörü var.

ha sl9y + spk8s ler kötümüydü değildi ama arkadada atmos hopörlörü olunca çok daha keyifli oluyor deneyim.

dediğim gibi bütçe sıkıntınız yoksa jbl bar 9.1 (5.1.4) i tercih etmenizde fayda var arka kitlerdeki fiziki atmos hopörlörleri için.

• ozcan69 O kullanıcısına yanıt
    Sizi çok iyi anlıyorum.
    Sony markasını seven ve cihaz alırken ilk tercihlerinde Sony olan bir kullanıcı olarak maalesef Sony de,ne Lg sn11r deki gibi 7.1.4 ne de jbl bar 9.1 deki gibi 9.1(5.1.4) özelliklere sahip bir soundbar yok.
    Ortalama,günlük değişen,kabaca fiyatlara baktığımızda ise;
    Sony zf9+z9r(7.500TL) ve jbl bar9.1(10.000TL) arasında da yaklaşık 2.500 TL civarı fiyat farkı görünüyor.
    Sony xh95 in önüne Sony zf9 yakışır ama jbl bar 9.1 daha iyi sinema atmosferi yaşatır.
    Benim tercihim bu karşılaştırmada jbl bar 9.1 olur.

• Swa 9000 arayanlar icin. Tabi fiyat icin yorum yapmiyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-samsung-swa-9000s-arka-hoparlor-kiti-873710891/detay

Yorumlarınız ıcın sıze çık teşekkür ederim
    Acaba. Istanbulda bu jbl 9.1 Kendım gıdıp deneyip alabılecegım biryer bılıyormusunuz teşekkürler

• Rica ederim.
    En son Ümraniye Meydan Avm Mediamarkt ta teşhirde görmüştüm.
    Başka bir yerde gördüğümü hatırlamıyorum.

Eyvallah bır araştıralım bakalım. Olmadı onlıne sıparıs verırız. Bu arada rtıng.com da baya puanlar yüksek görünüyor ınsallah sony xh destekler cıhazı

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim dostum. Anladığım kadarıyla SN11 kullanıyorsunuz nasıl memnunmusunuz cihazdan Atmos harıc dıger ses formatlarında bu durum nasıl DTS surround seslerde. Bırde sesler temız pürussus gelıyormu çevresel olarak. Gecemodunda durum nasıl yani kısık seslese aynı hazzı alıyormusunuz teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ozcan69

Teşekkür ederim dostum. Anladığım kadarıyla SN11 kullanıyorsunuz nasıl memnunmusunuz cihazdan Atmos harıc dıger ses formatlarında bu durum nasıl DTS surround seslerde. Bırde sesler temız pürussus gelıyormu çevresel olarak. Gecemodunda durum nasıl yani kısık seslese aynı hazzı alıyormusunuz teşekkürler

evet hocam şuanda sn11r kullanıyorum.

atmos film ve müziklerde başka boyuta geçiyor cihaz.

genelde atmos film ve dizi seyrediyorum. dts pek denk gelmiyor.

müzik olayında youtube tan falan açarsanız normal olarak keyif vermiyor cihaz. ama tidal dan hifi yada atmos şarkı açtığınızda keyif veriyor dinlemesi.

gece modunu denemedim hiç bir bilgim yok.

jbl bar 9.1 ile kıysalaması açısından soruyorsanız.

@sportway hocam kendi evinde bir süre hem sn11r yi hemde jbl bar 9.1 i test etti aynı anda daha doğru bir kıyaslama yapabilir bence.

ben jbl bar 9.1 resimleri ve inceleme yazıları harici ne gördüm nede duydum.

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Eyvallah kardeşim sagolsun .sportway kardedısımızde
    Sağolsun yardımcı oluyor
    Bu jbl 9.1 almak istiyorum ama. Bulamadım bırturlü nerden sipariş verecem. Ya su an Türkiye’de yok yada İstanbul’da

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Apple tv, nvidiashield, zidoo gibi mediaplayerlar'i, amazon stick, mi box gibi android playerlara ise kodi kurup direk soundbara baglarsaniz atmos ses alabilirsiniz. Bu dediklerim netflix icin. Sadece bar alacaksaniz 3.1 cikisli soundbarlara yonelin. Bu sinifta samsungun tizleri biraz daha iyidir.

Saygilarimla.

Hocam teşekkür ettim tavsiyeleriniz için tekrar. Uzun araştırmalarım sonucu dediğiniz gibi bir oluşum yapmaya karar verdim. SL10Y + Nvidia Shield aldım. Ürünler gelsin başlayacağım kuruluma.

• slhyt S kullanıcısına yanıt

Hayirli olsun. Gule gule kullanin.

Saygilarimla.

• Merhabalar,

Bir süredir soundbar araştırıyorum. Bütçem max 2500 seviyesinde. 2el arka hoperlör seti dahil sistemler de bakıyorum

LG sn7y modeli ile ilgili hiç bir yerde bilgi bulamadım. Meridian ortaklığı ile yapılan bir model. Bunun hakkında tecrübesi fikri olan var mıdır?

Alternatif olarak m550 + arka hoperlör setli Samsung naısl olur sizce? Eski model bir cihaz almanın dezavantajını yaşar mıyım?

• resisTaNce kullanıcısına yanıt

Ben şöyle söyleyeyim 2018 model sanırsam ms650 kullanıyorum samsung. Harman imzası yok ona rağmen muadillerine göre başarılı çok. Eski sistemler eğer iyi ise bozulana kadar memnun eder sizi. Şuanlık ms650 kullanıyorum. He q70r den sonra tatmin etmiyor haliyle. q800t alıp 8500s arka kitlerle beraber yine 5.1.2 sisteme kavuşacağım inşallah.

• resisTaNce kullanıcısına yanıt

Merhaba, eğer dolby atmos vb teknolojiler sizin için olmazsa olmaz değil ise, ses rengini de seviyor iseniz cihazın eski model olmasının bir eksisi olmaz diye düşünüyorum keza ben de samsung r650'ye kıyasla daha cazip özellikleri olduğu için m550 almıştım kılı kırk yarıp.

M550 daha önceki bir model olmasına rağmen gerek içerisinde bulundurduğu hazır ses modlarının çeşitliliği gerekse flac dosyaları çözebilmesi ile (bir de benim fikrime göre görsel olarak daha şık olması ile) benim tercihim olmuştu. Eq ayarlarının olması da hoşuma gitmişti.

Forumdada m550 ile alakalı bir başlık var, orada da ekstra yorumlar var bu modelle alakalı.

En önemlisi ses renginin sizin hoşunuza gidip gitmemesi diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: resisTaNce

Merhabalar,

Bir süredir soundbar araştırıyorum. Bütçem max 2500 seviyesinde. 2el arka hoperlör seti dahil sistemler de bakıyorum

LG sn7y modeli ile ilgili hiç bir yerde bilgi bulamadım. Meridian ortaklığı ile yapılan bir model. Bunun hakkında tecrübesi fikri olan var mıdır?

Alternatif olarak m550 + arka hoperlör setli Samsung naısl olur sizce? Eski model bir cihaz almanın dezavantajını yaşar mıyım?

sn7y yeni modellerden başlıkta alıp kullanan yada yorum yapan yok diye biliyorum hocam.

ama ikinci eli değil sıfırı 2500 tl

https://www.trendyol.com/lg/sn7y-3-1-2-kanal-380-w-bluetooth-soundbar-p-47006068

• @WatchAndLearnn @YT @josh-r

Yanıtlarınız için teşekkürler.

Evet SN7Y sıfırı da 2.el olarak 1 tane ilanda da 2500e var. 2.el olanda belki pazarlık yapabilirim diye düşündüm. ama kayda değer olmazsa sıfır almak çok daha avantajlı, taksit, kargo vs derdi ile uğraşmam.

Eski model olmasın vs takıntım yok, dedikleriniz gibi kaliteli ve ses rengi güzel olduktan sonra diğer eksileri ortadan kalkıyor. Arka hoperlör dahil set bulabilirsem avantajıma olacak, olmasa da en azından ileryie dönük arkaya eklenebilen opsiyon düşünüyorum ki bulduğumda dahil edebileyim.

• 
Sayfa: önceki 655656657658659
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.