Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (598. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.420
Cevap
472
Favori
1.645.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce Amazon.de üzerinden Shield siparişi verdim.
    Bakalım harici diskteki atmoslarda performansı nasıl olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapBiTT

Az önce Amazon.de üzerinden Shield siparişi verdim.
    Bakalım harici diskteki atmoslarda performansı nasıl olacak.
    hayırlısı olsun hocam
    harici diskteki atmoslara etkisi size gayet keyifli bir seyir vermek olacaktır...
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. :)
    Apple TV'yi değiştirmeyi düşünüyordum zaten.
    Bar'ı alıp bu sorunu yaşayınca bahanesi de hazırlanmış oldu. :)
  • Ekranda HDMI 3 te GT King Pro yazıyor Android Box açıldığında barda HDMI 1 yazıyor. Bu ayarlar doğru mu acaba. Bar HDMI 3 e bağlı olması gerekiyor Arc girişi HDMI 3 te. SOUNDBAR [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • militare M kullanıcısına yanıt
    barüstünde görünen barın hdm girişi
    bende tivoyu bara bağladığımda tvde sn11 yazıyor box ı açtığımda barın hangi girişine bağlıysa box o hdmı numarası yazıyor televşzyondaki sn11 gösteren sanırım değişiyodu tivoyu gösteriyodu ama tam hatırlayamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar sony tv mim optik giriş var ,tv pcye bağlıfilm oyun ve netflixi pcden izliyorum pcde optik giriş yok atmos ses alabilirmiyim bu halde,sorunsuz bir şekilde nasıl halledebilirim eğer olmaz derseniz vazgeçeceğim

LG SN11R alınacak sistem bu değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
  • satılık full sistem
    benq w1070+pioneer vsx-832+harman kardon hkts30+benq 3d gözlük

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-sinema-sistemleri-benq-w1070-pluspioneer-vsx-832-plusharman-kardon-hkts30-plusbenq-3d-gozluk-863647779/detay

benq w1070 3d full hd projeksiyon ( yedek ampül +10 mt hdmi+10 mt güç kablosu +sağlam duvar askı aparatı)

pioneer vsx-832 4k avr (muazzam)

harman kardon hkts30 (pırıltılı + ev camları sağlam olmalı)

beyaz + 4 adet ayağı ( bunların ayrı fiyatları oldukca yüksek)

benq 3d aktif gözlük 2 adet

bir ev sineması için gerekli herşey, dört dörtlük özenle seçilmiş ve özenle kullanılmış full home sinema sistemimi evde görmek isteyen görebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: barisx3

arkadaşlar sony tv mim optik giriş var ,tv pcye bağlıfilm oyun ve netflixi pcden izliyorum pcde optik giriş yok atmos ses alabilirmiyim bu halde,sorunsuz bir şekilde nasıl halledebilirim eğer olmaz derseniz vazgeçeceğim

LG SN11R alınacak sistem bu değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
    hocam
    optik kablo ile atmos ses alamazsınız. hdmi kablo ile alınabiliyor atmos ses.
  • TV de Arc bağlantısı HDMI 3 girişli. Bu girişi bara bağladım. Netflix aktif olurken barda Arc yazıyor.
    Android Box aktifken barda HDMI 1 yazıyor ama TV ekranında HDMI 3 aktif görünüyor HDMI 1 olması gerekirken.
    Nasıl oluyor anlamadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

hocam
    optik kablo ile atmos ses alamazsınız. hdmi kablo ile alınabiliyor atmos ses.

Alıntıları Göster
    cevap için teşekkürler tvye hdmi ile bağladığımda pcden çılıştırınca sesi alabilirim değilmi monitör gibi kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisx3

cevap için teşekkürler tvye hdmi ile bağladığımda pcden çılıştırınca sesi alabilirim değilmi monitör gibi kullanıyorum

Alıntıları Göster
    almanız lazım hocam

burda bir arkadaş pc ile kullanıyordu soundbarı görünce yazar bir yanlışlık varsa.
  • rapBiTT kullanıcısına yanıt
    Sırf remux filmlerde TrueHD Atmos kayıpsız ses almak için bende bu hafta shield alacağım.
  • nurullah390 N kullanıcısına yanıt
    TrueHD kayıpsız atmos ile aynı filmin Netflix Atmosu arasında Shiled için harcanan paraya değecek kadar bir fark oluyor mu merak ediyorum doğrusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozleran

TrueHD kayıpsız atmos ile aynı filmin Netflix Atmosu arasında Shiled için harcanan paraya değecek kadar bir fark oluyor mu merak ediyorum doğrusu
    3 yıldır shield kullanıyorum. neredeyse ses sistemimin olmazsa olmazı. herkese tavsiye ederim.
  • Shield konu dışı zaten amaç arkadaşları daha ucuza aynı işi yapabilen media playere yönlendirmek netflix ve amazon prime'ı tvden halledebilene çok daha ucuza alternatifler var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Torrent'ten indirip harici diskten izlemeye calistigimiz filmlerde TrueHD ses alamama sorunu yasiyoruz.
    Bir de her film de Netflix'te yayinlamiyor tabii. Dolayisiyla arsivi verimli kullanmak icin en kaliteli cozumlerden birisi.
    He arada fark var midir? Henuz cihaz gelmedigi icin test edemedim ama zaten test eden arkadaslar yorumlariyla bilgilendiriyorlar. :)
  • olmaz mı sounbarlarda ne kadar olur bilmem ama bitrate olarak 6 kat filan fark var netflix dolby digital plusın maks bitratei 768kbps olmasına rağmen 500 civarlarında veriyor bant genişliğinden dolby true hd atmos 3000kbps en az
  • Yabancı bir videoda bunu detylı grafiklerle karşılaştırıyordu Netflix ve apple tv sanırsam birde truehd olarak atmosları karşılaştırmıştı. Truehd atmoslar çok daha yüksek dB seslere çıkabiliyor ve harmonik bozulma dedikleri şey sanırsam en az. Yani çok teknik bilmiyorum bende izleyince vay be demiştim sıkıştırılmış atmoslardan çok daha kaliteli kısacası.
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Çoğu film zaten DD 640 kbps olarak izliyorum bende blurayler genelde böyle. Truehd felan olursa dediğiniz gibi loseless olarak 3.000 kbps üzerinde oluyor hepsi. Bunu da shield den izleme imkanı oluyor ileride bende bir gün alacağım veya daha ucuz alternatif xioami bulabilirsek truehd destekleyen belki onu alırız.
  • Birincisi netflix görüntü kalitesi kaliteli bir 4k TV için yetersiz. Atmos ise 5.1 dd+. Sn11r 7.1.4 bir sistem. Remux filmler 80 90 bitrate ve görüntü kalitesi olarak netflix ile arasında çok fark var. Ayrıca 7.1 truehd atmos ses mevcut. Filmi böyle izleyince hem soundbar ın hem de TV nin hakkını vermiş oluyorsun. Ve asıl sinema havası o zaman oluyor. Ayrıca netflix te beş para etmeyen dizi ve filmleri atmos izlesek ne olur?
    Bu yüzden gerekli. TV nin atmos desteği var ama hdd den bu desteği sağlamıyor. Sadece netflix, amazon prime da işe yarıyor. Yoksa almazdım shield.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.