Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tayaydin Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
33.421
Cevap
472
Favori
1.645.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kafam karisti, samsung daha iyi diyorsunuz ama lg sh7 al

? sh3 ve sh7 arasinda o kadar mı uçurum var 60 watt ve 2 kanal fark dışında?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence Sh3 e gore Samsung 450 daha iyi. Ama biraz daha cıkarım diyorsan SH7 tabiki daha iyi (bence)

Ne beklediğinle de alakalı ; hepsinde bangır bangır ses alırsın ama iyi ama kötü. Amac film izlerken , ses seviyesi az acıkken bile tok ve dolgun ses almak ise , fiyatlar sürekli yükseliyor. Sonuc olarak SH7>SH3 gibi bakabilirsin.

Benim beklentim Harman Kardon Aura gibi tok ve dolgun ses verecek bir sistem mesela.
  • Dolar böyle yükseldikçe bu fiyatlar hayal olur.
    Bir tane Samsung hw-j450 aldım ben teknosadan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Logitech Z5500'ümü apartmana taşındığımdan dolayı artık kullanamıyorum ve sound bar alayım diyorum. Bunlardaki 2,1 4,1 içindeki hoparlörlerimi kastediyor. Eğer öyleyse 4,1 olan daha iyi çevresel ses verir sanki doğrumudur.

Birde herkes birşeyler tavsiye etmişte Z5500'ten sonra servis, ses kalitesi ve ömür açısından Samsung'mu LG'mi hangisini tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tetra2

Dolar böyle yükseldikçe bu fiyatlar hayal olur.
    Bir tane Samsung hw-j450 aldım ben teknosadan

Aha, hafta sonu teknosadan 400 e (hediye çekiyle 385 tl)aldığım ürünü bugün baktım 450 yapmışlar, ben dediydim...
  • merhaba arkadaşlar bişey sormak istiyorum
    bende sony nin HT-RT3 model arka surround hoparlörlü 5.1 sistem soundbar ini almayı düşünüyorum ürünü inceledim medya oynatma özelliği var dolby digital kodları çözüyo ama dts çözemiyor, zaten tv üzerinden usb ile film izleyecem LG tvler dts çözüyor tv üzerinden açacağım dts filmi optikten aktarıp 6 kanaldan da digital olarak alabilirmiyim?
    son olacak üzerinde ,HDMI arc diye bişey var bunun özelliği nedir?
    yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar
  • Hdmi arc tek hdmi portu uzerinden in out yapabilmesi demek. Lg sync ozelligi bu port uzerinden calisacaktir muhtemelen. Yani tek kumanda ile calistirma, tv acilinca acilip kapanma gibi.

Sesi tv cozdugu icin soundbarlar cozulen sesi yukseltiyor ve kendi uzerindeki hoparlorlere gonderiyor. Arka hoparlorler wi-fi mi kablolu mu bilmiyorum ama sesi dagitacaktir.

Saygilarimla.

• Cevabin icin tesekkur ederim.
    Kablolu arka hoparlorler
    Yani cihazin medya oynatma ozelligini kullanmadikca sorun yok ki zaten tvlerin medya smart ozellikleri daha fazla tv nin cozdugu sesi dts olarak alabilirim dogru mu anlamisim

• Bu cihazlarin temel gorevi ses yukseltmek. Bircogunun Uzerlerinde 5.1 anfiler gibi dd, dts gibi cozuculer yok. Zaten cogunun sesi ayristiracak bir hoparlor sistemi de yok. 2.1 ya da 4.1 sonucta. Ana kaynaktan islenmis dijital olarak gelen sesi kendi hoparlor cikis sistemine gore ayarlayip verir. Ancak lg las serisinin kablosuz ses dagitma ozelligi nedeniyle dd ya da dts cozucusu olabilir emin degilim.

Saygilarimla.

• Yani finalde tv nin cozdugu dts kodlari (bi çok tv cozuyor diye biliyorum)hdmi arc veya optikden direkt aktarip dts filmlerin sesini alabilim dogru anladim heralde cihaz izerindeki usb den film oynatmadikca sikinti yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metal-mania -- 8 Aralık 2016; 13:47:40 >
  • metal-mania kullanıcısına yanıt
    Hocam bende bu aralar soundbar arayışındayım. Derdim kendisini yalanlamak değil yanlış anlamasın ama @eiskent arkadaş bir çoğunda çözücüler yok diye yazmış, internette merak ettiğim birçok soundbarın kullanma klavuzlarını indirerek incelemeye çalıştım. Ve şu ana kadar Türkiye'de satılan ve Dts çözücüsü olmayan iki soundbara rastladım biri sony ht-rt3 (sadece dolby) biride philips htl2183(dolby var, dts sitede görünüyor ama kullanma klavuzunda yok). Eski model de olabilirler onu bilmiyorum. Baktığım bütün lg ve samsung modellerin hepsinde dts ve dolby çözücüler mevcuttu.

Televizyon dts çözüyor diye optik kablo yada hdmi bağlantıyla bu sesi soundbar oynatırmı onu bende merak ediyorum. Kendi fikrim dijital sesi tv kendi hoparlörlerinden veya analog çıkışlarından vermek için de çözüyor olabilir. Soundbar'a da al sana dijital ses, sen nasıl çözersen çöz de diyebilir.

Profesyonel düşünen kişiler sadece çözücülere 200tl veriyor, benim gibi ev kullanıcıları için 299TL'ye dts ve dolby çözücülü soundbar sistemler var şu an piyasada.http://www.hepsiburada.com/lg-las355-120-w-bluetooth-2-1-soundbar-ses-sistemi-p-EVLGLAS355

Herkese sorunsuz alışverişler dilerim.

• Benim aldığım soundbar da hem HDMI hem de optik bağlantı seçeneği mevcut.
    Servis, kurulumda kutudan optik kablo çıktığı için optik kabloyu bağladı "HDMI a gerek yok" deyip gitti.
    HDMI bağlanmamış oldu.
    Acaba, optik mi HDMI bağlantı mı daha verimli oluyor?
  • LG LAS650M soundbarımda sorun var beyler.Subwoofer ve çubuk bağlı olmasına rağmen cubuktan ses gelmıyor.Sadece subwoofer dan boguk bir ses geliyor.Yeniden kurdum sıfırdan olmadı, optık kablo aldım yeni olmadı, hdmı ile bagladım olmadı.Bir türlü sorunu çözemedim.Bu tarz bir sorun yaşayan oldu mu daha önce ?
  • quote:

Benim aldığım soundbar da hem HDMI hem de optik bağlantı seçeneği mevcut.
    Servis, kurulumda kutudan optik kablo çıktığı için optik kabloyu bağladı "HDMI a gerek yok" deyip gitti.
    HDMI bağlanmamış oldu.

Selamunaleykum

Hdmı hd sesleri iletir, Optik iletemez . Hdmı daha ust bir bağlantı şekli . Ama sadece tv den alıyorsanız sesleri fark olmaz evet. Bluray ile dts hd ,dolby true hd sesli filmler izlerseniz hdmı o zaman daha avantajlı olacaktır.

• Dedigim gibi bilen bi arkadas tv nin cozdugu dts sesleri direkt aktariyor mu onun cevabini alsam sony ht rt3 modele baktim aslinda soundbar sinifina giriyor ama 5.1 diye geciyor arka hoparlorleri var bas sesleri falan cok sesi tatmin edici

• quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

quote:

Benim aldığım soundbar da hem HDMI hem de optik bağlantı seçeneği mevcut.
    HDMI bağlanmamış oldu.

Selamunaleykum

Hdmı hd sesleri iletir, Optik iletemez . Hdmı daha ust bir bağlantı şekli . Ama sadece tv den alıyorsanız sesleri fark olmaz evet. Bluray ile dts hd ,dolby true hd sesli filmler izlerseniz hdmı o zaman daha avantajlı olacaktır.

Teşekürler.
    HDMI a geçeceğiz demek ki...
  • Arkadaşlar bu sistemleri araştırırken aklıma bir soru takıldı. Lütfen bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

* Çoğu Soundbar dijital sesleri 2 kanal çözüp bize iletiyorlar dimi.sonuçta 2+1 diye satılıyorlar.
    * Bu çözme işini bizim televizyonumuzda yapıp (dolby ve dts çözenleri) kendi hoparlörlerinden bize veriyor.
    * 4k dolby tv yayınları var, ama dts anca usb filmlerde oluyor.
    * Benim televizyonumda sadece optik ve kulaklık çıkışı var madem.
    * optik çıkış olayını anladık, dijital alıcıya dijital ses veriyor.
    * Dts desen üç tür dts, dts hd, dts hd master audio falan filan... hdmi arc olmadan dts hd olmuyormuş.

Gelelim asıl soruya;bu soundbarlar madem iki kanal ses verebiliyor. Bizim televizyon da aynı zamanda usb filmlerden çözdüğü dts sesi kendi hoparlörlerinden veriyorsa ki veriyor, hemde kulaklık çıkışından en azından 2 kanalda olsa dts ses vermiş olmuyormu?

Eğer kurduğum mantık doğruysa, biz tv'nin usb sinden oynatacağımız dts filmler için, kulaklık çıkışından aldığımız 2 kanal ses ile soundbar'dan aldığımız 2 kanal ses aynı değilmi?

• samsung hk450 soundbar var elimde surround ses için ke olarak swa-8000 kit ile uyumlu diyor, ama ürün bulunmuyor piyasada bunun terine piyasada bulunan swa-5000 kit alsam aynı şeye denk gelirmi
  • theuzeus kullanıcısına yanıt
    aynı

Misal Dolby Atmos 7.1 Clipleri indirdim. EAC3TO ile 2 Kanala Downmix yaptım. Çevresel Sesler Stereo'da güzel duyuluyordu.

Dandik Televizyonda + Uydu Alıcı ile denemiştim.
  • Teşekkür ederim hocam,

derdim aslında sound bara mahkum olmamaktı, uzun çubuk estetik olarak gözüme pek hoş gelmiyor.
    Kullandığım tv'nin dts ve dolby lisansları var, ve çözüyorda.
    Madem soundbardan 2 kanal stereo ses alacam, televizyonumda her türlü özellik var bluetooth ile müzik dinleme falan herşey.
    O zaman kulaklık çıkışını kullanarak, 2 yada 2+1 ayrı hoparlörlü stereo sistemlere de göz atabiliriz

Edit: Maalesef benim Tv'nin ekolayzır ve surround ayarı kulaklık çıkışında etki etmiyor. Bu bağlayacağım sistemin maalesef kendi ayarları olmasını gerektiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theuzeus -- 15 Aralık 2016; 1:26:54 >
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.