Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
33.421
Cevap
472
Favori
1.645.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
69. Sırada  bugün en iyi #12
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Faydası olacağını düşündüğüm genel bir bilgilendirme yapmak istedim.

Birkaç aydır soundbar araştırıyorum ve çok fazla yurtiçi ve yurtdışı makale okudum ve bazı yerlerde deneme şansım oldu. Sonunda biraz paraya kıyıp JBL SB450 aldım ve çok memnunum. Buraya gelene kadar denediklerim ve yorumlarım şöyle;

LG SH7; boyutuna göre iyi ses veriyor ama bana göre çok yetersiz
    LG LAS950M; Çok büyük ve boyutuna göre net ses vermiyor. Ayrıca üretimi durmuş ve çok pahalı.
    Pioneer NBX-700: Ses kalitesi ve baslar oldukça iyi ama sesler boğuk geliyor bu da insanı rahatsız ediyor.
    Philips Fidelio B5: Ses berraklığı ve kalitesi çok iyi. Hoparlörler ayrılıp surround etkisi yaratabiliniyor ama bass çok zayif ve neredeyse üst düzey Bose, JBL, Yamaha gibi üreticilerle aynı fiyat.

Mediamarkt (Ankara) da son kalan JBL SB400 ü denediğimde her yönden çok üstündü(Teşhir olduğu için 2000TL ye bırakıyorlar bilginize). Hem portları çok yeterli hem tiz ve baslarda mükemmel ses veriyor ve çok şık bir tasarıma sahip. Ama bu ürün bittiği için daha yeni seri olan SB450 aldım ve 10 dakikada kurup hem bluetooth hem de HDMI ARC dan sorunsuz ses alıyorum. 2000TL üzeri için tek tercih. O seviyedeki Yamaha, Harman Kardon, Bose, Denon vs gibi markları da inceledim ama hep bir özellikleri eksik kalıyor.

Herkese iyi günler.

• Satılık sıfır kapalı kutu lg las950m 7+1 700 watt soundbar özelden ulaşın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 23 Aralık 2016; 0:13:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vvvolkan

merhaba,

Faydası olacağını düşündüğüm genel bir bilgilendirme yapmak istedim.

Birkaç aydır soundbar araştırıyorum ve çok fazla yurtiçi ve yurtdışı makale okudum ve bazı yerlerde deneme şansım oldu. Sonunda biraz paraya kıyıp JBL SB450 aldım ve çok memnunum. Buraya gelene kadar denediklerim ve yorumlarım şöyle;

LG SH7; boyutuna göre iyi ses veriyor ama bana göre çok yetersiz
    LG LAS950M; Çok büyük ve boyutuna göre net ses vermiyor. Ayrıca üretimi durmuş ve çok pahalı.
    Pioneer NBX-700: Ses kalitesi ve baslar oldukça iyi ama sesler boğuk geliyor bu da insanı rahatsız ediyor.
    Philips Fidelio B5: Ses berraklığı ve kalitesi çok iyi. Hoparlörler ayrılıp surround etkisi yaratabiliniyor ama bass çok zayif ve neredeyse üst düzey Bose, JBL, Yamaha gibi üreticilerle aynı fiyat.

Mediamarkt (Ankara) da son kalan JBL SB400 ü denediğimde her yönden çok üstündü(Teşhir olduğu için 2000TL ye bırakıyorlar bilginize). Hem portları çok yeterli hem tiz ve baslarda mükemmel ses veriyor ve çok şık bir tasarıma sahip. Ama bu ürün bittiği için daha yeni seri olan SB450 aldım ve 10 dakikada kurup hem bluetooth hem de HDMI ARC dan sorunsuz ses alıyorum. 2000TL üzeri için tek tercih. O seviyedeki Yamaha, Harman Kardon, Bose, Denon vs gibi markları da inceledim ama hep bir özellikleri eksik kalıyor.

Herkese iyi günler.

Selamlar,

Güzel değerlendirmeler için Teşekkürler. Benim size sorum Sony HT-NT5 şu modele hiç baktınızmı? Benim aklımda olan bir üründü sizinde almış olduğunuz 4k destekli yakın gözüküyor.

• Lg Las950m teknosa türkiye de ki tek kapalı las950 ve teşhir fiyatına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 23 Aralık 2016; 14:47:36 >
  • vedath kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ne yazık ki onu dinlemedim ama yorumlarda hep subwoofer eksikliğinden bahsettikleri için tercih etmedim. Bir de ses konusunda her zaman JBL, Harman Kardon, B&W, Denon vs gibi markalara güvendiğim için tercih ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

quote:

Orijinalden alıntı: tetra2

Benim aldığım soundbar da hem HDMI hem de optik bağlantı seçeneği mevcut.
    Servis, kurulumda kutudan optik kablo çıktığı için optik kabloyu bağladı "HDMI a gerek yok" deyip gitti.
    HDMI bağlanmamış oldu.
    Acaba, optik mi HDMI bağlantı mı daha verimli oluyor?

Selamunaleykum

Hdmı hd sesleri iletir, Optik iletemez . Hdmı daha ust bir bağlantı şekli . Ama sadece tv den alıyorsanız sesleri fark olmaz evet. Bluray ile dts hd ,dolby true hd sesli filmler izlerseniz hdmı o zaman daha avantajlı olacaktır.

Burada bir hata var, optik bağlantı dts vb gibi 5.1 standartları iletiyor. Optik bağlantı olduğunda tv ve soundbar ses kontrolü arı ayrı yapılıyor ki baya sinir bozucu. arc bağlantı ile hdmi kablo kullanılır ise o zaman tv ve soundvar tek kumanda ile ses konusunda anlaşıor, ses düzeyi senkronu hep aynı kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: supersonicbluepearl

quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

quote:

Orijinalden alıntı: tetra2

Benim aldığım soundbar da hem HDMI hem de optik bağlantı seçeneği mevcut.
    Servis, kurulumda kutudan optik kablo çıktığı için optik kabloyu bağladı "HDMI a gerek yok" deyip gitti.
    HDMI bağlanmamış oldu.
    Acaba, optik mi HDMI bağlantı mı daha verimli oluyor?

Selamunaleykum

Hdmı hd sesleri iletir, Optik iletemez . Hdmı daha ust bir bağlantı şekli . Ama sadece tv den alıyorsanız sesleri fark olmaz evet. Bluray ile dts hd ,dolby true hd sesli filmler izlerseniz hdmı o zaman daha avantajlı olacaktır.

Burada bir hata var, optik bağlantı dts vb gibi 5.1 standartları iletiyor. Optik bağlantı olduğunda tv ve soundbar ses kontrolü arı ayrı yapılıyor ki baya sinir bozucu. arc bağlantı ile hdmi kablo kullanılır ise o zaman tv ve soundvar tek kumanda ile ses konusunda anlaşıor, ses düzeyi senkronu hep aynı kalıyor.

Hata derken?

TV den sesi kistiginizda sadece soundbardan açabiliyor müsünüz? Bir deneyin.

Bir de TV den ses çıkış ayarlarına bir bakın. Optik ,dijital falan olsun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet ürün iadesini gerçekleştirdim gelelim elimdeki philips htl5140 la kıyaslamasına ; öncelikle müzik dinlemede gerçekten çok iyi las950 malzeme kalitesi piyasadaki gelmiş geçmiş en iyi ancak iş sinema ve dizi olduğunda işler tamamen değişiyor htl5140 çok çok daha detaylı sesler üretip film atmosferine tamamen sokuyor diğer önemli nokta ise surround evet abartmıyorum arada dağlar evet dağlar kadar fark var philips tam arkanız dahil sesi her yere gerçekten bölüyor detaylı ve keskin sesler üretiyor ancak lg bu konuda ne yazık ki düz ve vasat olmaktan ileri gidemiyor ama bu konuda diğer soundbarlar gibi hakkını yemeyelim yani muadili samsung vb de benzer yeteneklerde zaten htl5140 abartmıyorum 15 e yakın soundbar deneyerek aylar süren araştırmam ile aldım lg 7+1 bırakın phil karşısında 1+1 kadar... Lg konuşma sesini daha ön planda verebiliyor ama buda bana yapay geldi ben diyalogu olay içinde anlaşılır daha gerçekçi buluyorum bunun dışında lg hoparlörleri de phil gibi iyi bir kompozit malzemeden yapılmış ve tam konik biçimde açıkcası lg bu soundbarın potansiyelini ortaya koyacak bir yazılım üretememiş demekten kendimi alamıyorum. Philips ucuz pahalı tüm soundbarlardan daha keskin dinamik ve çevresel sesi en iyi üreten soundbar bulursanız kaçırmayın düşünün ben las950 yi harcadım phil için geri verdim...

• Şu aralar bende bir soundbar arayışı içersindeyim,istediğim içerik olarak 5.1 olması 500 watt ustu olması Sony HT-RT3 hem fiyat 1000tl olması hemde ozelliği olarak güzel gibi ne diyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slayker

Şu aralar bende bir soundbar arayışı içersindeyim,istediğim içerik olarak 5.1 olması 500 watt ustu olması Sony HT-RT3 hem fiyat 1000tl olması hemde ozelliği olarak güzel gibi ne diyorsunuz.

Çok mantıklı duruyor ancak çok vasat bir sesi var üst seri sonylerle alakası yok 5+1 alacaksınız illa ki daha uygun daha iyi seçenekler çok.

• mentalform M kullanıcısına yanıt
    Hem sounbar hemde 5+1 içinde barındıran bişey arıyorumhttps://www.amazon.com/dp/B01GES2QOY/ref=psdc_3237803011_t2_B01G3STJTK yani Şu soundbar türkiyede olsa gece almaya giderim, zaten dünyanın en iyi soundbarı olarak gösteriliyormuş
  • Hocam 400-450 TL zaten onun normal fiyatı. Kayınbirader kullanıyor memnun, 5-6 ay önce 350 TL'ye almıştı.
  • 500-600 TL bandına LG SH7 denk getirebilirsiniz. Bir ara TV Yanında hediye vermişler, malum sitede satanlar var
  • quote:

Hem sounbar hemde 5+1 içinde barındıran bişey arıyorumhttps://www.amazon.com/dp/B01GES2QOY/ref=psdc_3237803011_t2_B01G3STJTK yani Şu soundbar türkiyede olsa gece almaya giderim, zaten dünyanın en iyi soundbarı olarak gösteriliyormuş

Dünyanın en iyi soundbarı buysa sub hariç 6500 tl fiyatı olan yamaha ysp 5600 evrenin en iyi soundbarı diyelim o zaman.http://tr.yamaha.com/tr/products/audio-visual/hometheater-systems/digital-sound-projector/ysp-5600_g/?mode=model

verdigin linkdeki 400 dolarlık soundbar benim kullandıgım sony ht-nt 5 bile yanına yaklaşamaz. Alamadıgına üzülme çok daha iyileri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Easy Ice -- 28 Aralık 2016; 20:31:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: inception28

arkadaşlar şunu 404 tl ye havale yaptım henüz ödeme yapmadım vatanda 649 tl kullanan var mı nasıldır ?

edit:dün vatanda 649 tl idi bugün 399 tl yapmışlar

http://www.teknosa.com/urunler/110100967/samsung-hw-j450tk-300w-21-soundbar-ev-sinema-siste

Ben aldım 15 gün kadar önce bu ürünü:
    1. Ürün fiyatına göre tatminkar, TV sesine kıyasla büyük fark yaratıyor.
    2. Bağladığım televizyon LG, buna rağmen bu ürünü tercih etmemin temel nedeni, optik bağlantının yanısıra HDMI bağlantı seçeneğinin de olması. Lg soundbarlarda HDMI bağlantı da olsun derseniz fiyat 900-1000 tl ye çıkıyor.
    3. HDMI bağlantı sayesinde Tv kumandasından ses kontrolü ve kapanma sağlanabiliyor.
    4. Ayrıca HDMI ile optiğe göre daha kaliteli ses aktarımı sağlandığına ikna oldum.
    5. Kuruluma gelen servis sadece optik bağlantıyı yapıyor, çünkü kutusunda HDMI kablo vermiyorlar. Bunu SAMSUNG merkeze şikayette bulundum. Kardeşim HDMI kablo çıkmıyor olabilir, ama servis bana bu seçeneği sunmalı "kutuda yok ama satın alırsanız HDMI bağlantıyı yapabiliriz" demeli. Ben bu ürünü HDMI bağlantı için aldım. Yoksa gider LG alırdım dedim.Servis görevlisine HDMI ı sorunca "abi, optik daha iyi" dedi geçti. Kendim bağladım HDMI ı sonradan.
    6. Samsung Türkiye sitesinde bu soundbarın update dosyası var. el kitabındaki yönergelere göre yüklemede başarısız oldu Başarısız oldu diyorum, benim yapamadığım bir şey değil. Müşteri hizmetlerini aradım, telefondaki görevliyi laflarımla odunladım "el kitabı yazmışsınız işe yaramıyor, talimatların tamamını yaptığım halde update etmiyor" diye. Bana PC cahili Ali Dayı muamelesi yapıyor. Aldığım tek cevap: "olması lazım, cık cık cık...." Bir de bana ne dese beğenirsin: "beyefendi güncellemeyi neden yüklemek istiyorsunuz?" Arkadaş koskoca Samsung ürününe güncellemeyi hobi olsun diye mi koymuş?
    7. Ben bu fiyata memnunum özetle ama Samsung Türkiye Merkez ve Samsung Servis tırt...
    8. Update yapabilen olursa lütfen bana da haber versin

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan-

quote:

Dünyanın en iyi soundbarı buysa sub hariç 6500 tl fiyatı olan yamaha ysp 5600 evrenin en iyi soundbarı diyelim o zaman.http://tr.yamaha.com/tr/products/audio-visual/hometheater-systems/digital-sound-projector/ysp-5600_g/?mode=model

verdigin linkdeki 400 dolarlık soundbar benim kullandıgım sony ht-nt 5 bile yanına yaklaşamaz. Alamadıgına üzülme çok daha iyileri var.

Sony soundbarlar pek istenileni veremedi incelemelerde düşük puanlar alıyor direkt fiyat-marka soundbarda performans anlamında hiç bir şey ifade etmiyor ne yazık ki beklenmedik vasat bir marka çok çok iyi işler çıkarıp kendinden 5 kat daha pahalı soundbarlardan daha tatmin edici olabiliyor. Bu nedenle kişisel araştırma ve profesyonel incelemeleri didik didik etmek şart.

• quote:

Güzel bir soundbar yakalamışsınız yorumları okuduğunuzda dahada peçinleniyor birisi yamaha ve bose sistemleri ile paralel denediğini derin bas ve surround etkisinin çok daha tamin edici olduğunu belirtmiş ve benzer yorumlar var muhtemelen kendinden katlarca pahalı sistemlere nal toplatıyor bende de htl5140 var ve tüm soundbarlar içerisinden daha iyi performans vereni göremedim inatla denedim hatta en son las950 yi geri verdim çünkü yarısı bile değildi. (surround ve ses detay keskinlik) Vizio muhteşem fiyat performans ürünleri üretiyor ve amerikada özellikle samsung ve sony nin en büyük kabusu bulursanız alın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

quote:

quote:

Sony soundbarlar pek istenileni veremedi incelemelerde düşük puanlar alıyor direkt fiyat-marka soundbarda performans anlamında hiç bir şey ifade etmiyor ne yazık ki beklenmedik vasat bir marka çok çok iyi işler çıkarıp kendinden 5 kat daha pahalı soundbarlardan daha tatmin edici olabiliyor. Bu nedenle kişisel araştırma ve profesyonel incelemeleri didik didik etmek şart.

Valla dostum yamaha ysp 5600 dinledim birak bahsettigin soundbarlari orta duzey hifi sistemlerine bile nal toplatir. Bir arkadas yamaha ile mukayese edildi demis yamahanin hangi modeli mesela? Ben yuksek butceli hifi sistemden sonra soundbara gectim. Once vsx 923 ve amazondan aldigim harman kardon hkts 16 aldim onceki sisteminden sonra beni kesmedi sattim birazda hanim fircaladi sonrasinda tv sesinden biraz iyi olsun yeter diye aldigim sony ht-nt5 soundbar aldim kurdum beni çok şaşırttı inanilmaz guzel ses var. Nacizane size tavsiyem profesyonel incelemeleri pek takmayin kim reklami avantayi fazla alirsa onu over. Yanliz yamaha ysp 5600 baska bir dünya ne bnm kullandigimla nede bahsettiginiz soundbarla mukayese olmaz rakibi orta seviye hifi sistemler olur. Ins Bir gün nasip olur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

quote:

quote:

Valla dostum yamaha ysp 5600 dinledim birak bahsettigin soundbarlari orta duzey hifi sistemlerine bile nal toplatir. Bir arkadas yamaha ile mukayese edildi demis yamahanin hangi modeli mesela? Ben yuksek butceli hifi sistemden sonra soundbara gectim. Once vsx 923 ve amazondan aldigim harman kardon hkts 16 aldim onceki sisteminden sonra beni kesmedi sattim birazda hanim fircaladi sonrasinda tv sesinden biraz iyi olsun yeter diye aldigim sony ht-nt5 soundbar aldim kurdum beni çok şaşırttı inanilmaz guzel ses var. Nacizane size tavsiyem profesyonel incelemeleri pek takmayin kim reklami avantayi fazla alirsa onu over. Yanliz yamaha ysp 5600 baska bir dünya ne bnm kullandigimla nede bahsettiginiz soundbarla mukayese olmaz rakibi orta seviye hifi sistemler olur. Ins Bir gün nasip olur.

Türkiyede ki gibi yürümez işler orada o buralarda olur inceleme aldığı ürüne tezatsa uğramaz o siteye sitede bilir bunu... sony kötü demedim zaten inceleme sitelerinin kendi değerlendirme kriterleri editör zevkine göre değişsede dağlar fark olmuyor zaten kendiniz inceleyip editör incelemeleri ile kıyaslayıp size yakın değerlendirmeyi bulursunuz bu açıdan whathifi referanstır mesela yüksek bütçeli hifi ile soundbar karşılaştırılamaz biri elmadır biri armuttur sinemada hifi en kötü soundbarın sesini müzikte ise en kötü hifi en iyi soundbardan iyi ses verir ama siz 5 kanalda şarapnel parçaları gibi sağdan soldan enstrüman dinlemeyi seversiniz ayrı...

• merhabalar,
    Bu aralar ses sistemi arayışındaydım, en son soundbara karar kılıp hepsiburada'dan uygun bütçeli 299tl+kargo fiyatına lg las355 siparişi verdim. Sipariş 2-3 haftada teslim edilecekti. O ara LG Lhb625 5+1 modeli teknosa'da 449tl ye düştüğünü görüp, forumudaki @gewa arkadaşın birkaç yorumunu görüp diğer siparişi iptal ettim. Şu an piyasadaki en uygun fiyatlı 5+1 sinema sistemi. Daha uygunu olsaydı onu alırdım :)

Ses sistemi konusunda daha mütevazi beklentileri olanlar için iyi bir ürün. orta düzey bir soundbar'ın 400-500 tl'ye olduğunu düşünürsek,3d, usb video player, bluray, bluetooth, dlna, 5 kanal dts ve dolby desteği, ayrıca destekleyen tv'ler için CEC-ARC desteği de mevcut (aynı hdmi kablo üzerinden geri ses aktarımı, vestel tv de bile çalıştı), optik ve aux girişleriyle aynı fiyattaki soundbarlardan daha çok şey vaad ediyor. Onun haricinde tv'si smart olmayanlar için youtube programı var ancak wifi değil ethernet var. Kutusundan 1 adet hdmi kablo çıkıyor. Bir tanede hdmi çıkışı var.

Full hd olsa'da ses sisteminin baki olduğunu düşünürsek, Fiyat-performans olarak uygun bulduğum Lg LHB625 modelini, 5+1 film keyfi yaşamak isteyen, çok büyük beklentileri olmayan, kablo karmaşasını dert etmeyenlere öneririm.

• 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.