Şimdi Ara

Sorularıma cevap bulamıyorum. İşin ustalarını bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar yukarıdan da anlayacağınız gibi ilk defa konu açmıyorum. 2 Haftadır forumda aklıma yatan bir sistem toplayamadım. Artık insanlar ezberden sistem öneriyorlar ve çok fazla sorum birikiyor. Kendinize bilgisayar alıcakmış gibi sistem topluyacak tarafsız yürekli insanlardan yardım istiyorum.

Bir ekran kartı siparişi vermiştim kampanyadaydı Sapphire R9 290X modeli ve Elimde 2600TL zorlasam 2700TL para kaldı. Hangi anakart hangi kasaya sığar onu bile bilmiyorum. İntel işlemcili i5 ve üzeri bir sistem düşünüyorum. Güncel veya efsane olmuş f/p ürünü bir anakart ile birlikte birde Monitör lazım bütçenin içinde. Şimdiden yardım eden ve vakit ayıran herkeze teşekkürler.

Sorularım olacak kendinizi hazırlayın ☺

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam
  • kalan bileşenler için düşük bütçe veriyordun sorun ondan (1800 yazmıştın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 18 Haziran 2015; 22:28:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

kalan bileşenler için düşük bütçe veriyordun sorun ondan (1800 yazmıştın)

Evet hocam üstüne 1 konu daha açmıştım. Kimse bakmayınca yok oldu gitti ☺ Hocam birde işlemci olarak 4690 nasıl olur ?

• Fatih D. F kullanıcısına yanıt
    aradaki farkı hissetmezsin param var alayım diyorsan al

ikiside aynı zamanda eskiyecektir. Aradaki fark %5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 18 Haziran 2015; 22:42:58 >
  • quote:

aradaki farkı hissetmezsin param var alayım diyorsan al

ikiside aynı zamanda eskiyecektir. Aradaki fark %5

1-) Hocam kasa olarak bir çok kişi Zalman Z3 öneriyor fakat bir o kadarda Corsair r200-300 veya Spec 1-2-3 Serisi öneriliyor. Kalite açısından hangisi iyidir ve benim parçalar sığarmı ?

2-) Ekran kartım O.C yapılıyormu? yapılırsa önerdiğiniz işlemci darboğaz yaparmı? (Yapılıyor dedikleri için seçtim bu modeli ama şüpheliyim )

3-) Asus H81-Plus En pahalı olan modeli ile sizin tavsiye ettiğiniz anakart arasındaki farklar neler. Çok fazla ekleme yapmam çünki Mesela sli veya crossfire yapmam.Birde Hangi modelinde ön usb için 3.0 desteği var?

4-) Wi-fi kullanıyorum ve eksta aparat gerekiyor galiba. Ses kartı, ethernet kartı vs. lazımmı. Direk toplayıp başka parça için beklemek istemiyorum.
    Sizin tavsiye ettiğiniz ve h81 için ?

5-) İşlemci için stok fan yeterlimi? Yoksa bütçe içerisine onuda eklermisiniz?

Şimdiden saolun hocam ☺

1) senin kartın bu kasaya sığmasa önermezdim Corsair kasalar buna göre malzeme olarak daha iyi bununda fazla sayıda fanı ve fan kontrolcüsü var.

2) Yapılır ama gerek yok İşlemci yeterli.

3) yazdığım anakart nere bu nere h97 kart önermişim M2 slotuda var birisi düşük chipset birisi son kullanıcı için yüksek chipset h81m plus önermem Anakartın üstünde mosfet soğutması bile yok ısındıkça işlemciyi limitleyebilir (forumda 1 nin başına geldi)

4) 4490 kasanın havalandırması iyi diye eklemedim ufak bir soğutucu eklenebilir
  • Hocam 1. Soruda zaten Corsair'in Spec serisine sığramı diye sordum. Yoksa zaten önermezsiniz biliyorum ☺

• Alternatif;
  • Bu parçaları alında işim biticekmi direk toplayıp kullanıma geçebilecekmiyim. Herhangi bir ethernet kartı veya ses kartı gerekmiyormu ?

ses ve ethernet anakarta entegre wifi kullanıyorsan usb wifi alabilirsin
  • quote:

ses ve ethernet anakarta entegre wifi kullanıyorsan usb wifi alabilirsin

Bahsettiğiniz ürün bumu hocam ;http://www.vatanbilgisayar.com/asus-pce-n10-150mbps-kablosuz-pci-e-kart.html

Usb olanlara da bakabilirsin

Buda uyarhttp://pcpartpicker.com/p/bCB4Q7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 19 Haziran 2015; 1:22:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih D.

Evet arkadaşlar yukarıdan da anlayacağınız gibi ilk defa konu açmıyorum. 2 Haftadır forumda aklıma yatan bir sistem toplayamadım. Artık insanlar ezberden sistem öneriyorlar ve çok fazla sorum birikiyor. Kendinize bilgisayar alıcakmış gibi sistem topluyacak tarafsız yürekli insanlardan yardım istiyorum.

Bir ekran kartı siparişi vermiştim kampanyadaydı Sapphire R9 290X modeli ve Elimde 2600TL zorlasam 2700TL para kaldı. Hangi anakart hangi kasaya sığar onu bile bilmiyorum. İntel işlemcili i5 ve üzeri bir sistem düşünüyorum. Güncel veya efsane olmuş f/p ürünü bir anakart ile birlikte birde Monitör lazım bütçenin içinde. Şimdiden yardım eden ve vakit ayıran herkeze teşekkürler.

Sorularım olacak kendinizi hazırlayın ☺

Keşke 970 alsaydın. Ölecek mimariye yatırım bu saatten sonra ne kadar akıllıca...

MSI
    H97 GAMING 3 DDR3 1600MHz S+V+GL+16X 1150p
    391 TL

INTEL
    Core i5 4590 Soket 1150 3.3GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci
    656 TL

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    263 TL

WD
    3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
    181 TL

SAMSUNG
    120GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
    250 TL

CORSAIR
    CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA
    442 TL

AOC
    i2369V 23" 5ms (Analog+DVI) Full HD IPS LED Monitör
    439 TL (bimeks) - Ölü Pixel testi yaptırmadan almayın.
    (75 Hz OC ile 60 Fps limitine takılma + Bright Frame desteği ile daha canlı bir görüntü )

Toplam : 2633 TL

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.