Şimdi Ara

Sorular (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.035
Cevap
386
Favori
171.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
89 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İleri seviyeye geldikten sonra bu aksan konusunun çok önemli olmadığını göreceksiniz.
    Önemli değil derken gereksiz demiyorum.Farklı aksanları anlamak için çalışmak yapmak gerekiyor tabiki(ileri düzeyde)
  • Hocam merhaba,
    Look ahead 60 videoyu da bitirdim.
    English Gramer in Use kitabına başlayacağım. Bu kitabı çalışmanın dışında listening yapmam gerekiyor mu? Yoksa tek hedef grammer kitaplarını bitirmek mi?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herseyinhayirlisi -- 4 Kasım 2018; 19:30:01 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • herseyinhayirlisi kullanıcısına yanıt
    Gerekli açıklamayı ilgili konuda yaptım.Lütfen konuları okuyun.
    Gramer halletmeden başka bir şey yapmayın.
  • 1 sene almanca eğitimi aldım şuan elimde dsh3 belgem var fakat kendimi hiçbir şey bilmiyormuş gibi hissediyorum?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeg Elsker Norge kullanıcısına yanıt
    Dsh3 belgesi nedir hocam? Ben de şuan A1 seviyesinde Almanca dersleri almaktayım, 1 yılda nereye kadar geldiniz kur olarak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi günler rat hocam, İngilizceyi belli bir ölçüde hallettiğimi düşünüyorum. İspanyolca öğrenmek istiyorum ve sıfırım, nereden başlamam gerekir? İspanyolca gramer anlatımlı limasollunacinin sitesinden başka Türkçe anlatan bulamadım, İngilizce anlatımlı da tercih etmek istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
  • Urahara Kisuke. kullanıcısına yanıt
    Gramerden başla.
    Türkçe kaynak çok az.Olanlar da bazı konuları anlaşılır anlatmamış.
    Fono İspanyolca Gramer kitabı olabilir.
    Ama İngilizce anlatımlı kitaplardan çalışmanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

İleri seviyeye geldikten sonra bu aksan konusunun çok önemli olmadığını göreceksiniz.
    Önemli değil derken gereksiz demiyorum.Farklı aksanları anlamak için çalışmak yapmak gerekiyor tabiki(ileri düzeyde)
    Öyleyse uk lehçesinden gidiyorum hocam ben zaten sadece kelime ezberlemeye çalışıyorum şu an onların okunuşları için sordum yoksa aman aman bir çalışmam yok açıkçası, ilerde amerikan felan lazım olursa çalışırız sorun değil. Okunuşlara da cambridge sözlük ten bakıyorum.

Çok teşekkür ederim cevabınız için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spiritswithinn -- 21 Kasım 2018; 17:29:36 >
  • Hafıza Teknikleriyle İngilizce Kelime Ezberleme

Kesinlikle tavsiye ediyorum bir girin bakın derim kelime ezberleme teknikleri oldukça başarılı.

İngilizce Kelime Ezberleme

İngilizce Kelime Ezberlemeye Başla!

• quote:

Orijinalden alıntı: gokaybuldum

Hafıza Teknikleriyle İngilizce Kelime Ezberleme

Kesinlikle tavsiye ediyorum bir girin bakın derim kelime ezberleme teknikleri oldukça başarılı.

İngilizce Kelime Ezberleme

İngilizce Kelime Ezberlemeye Başla!
    gerçekten fayda sağlayan var mı bu uygulamadan?

• Lit2go vardı bi aralar bu konunun en başlarında tavsiye veriyordunuz.Reading,listening çalışması yaparken iyi olmaz mı? Gayet güzel bir kaynağa benziyor.
  • ücretsiz indire bileceğim video eğitim seti var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m3hm3t1991 -- 21 Temmuz 2019; 19:24:55 >
  • hocam ben ingilizce bölüm okuyorum.ama ingilizcem iyi seviyede değil.filmleri anlayamıyorum.crime and punishment okumaya çalışıyorum anlamıyorum.sanırım intermediate seviyesindeyim.bana öneriniz ne olur
  • Hocam ingilizcemi b1den c1e 15 eylüle kadar çıkarmam için öneriniz nedir ?speaking hiç yok ayrıca .

İki dili aynı anda yürütüp yürütmeme arasında da kararsızım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schmeiblak -- 25 Temmuz 2019; 16:15:16 >
  • Merhabalar,öncelikle 4.senesinde bile en az ilk açıldığındaki kadar insanlara yardımcı olabilen bir konu açmış olduğunuz için kutlarım.Her şey yolunda giderse 2019-2020 öğretim döneminde hazırlık okumakla başlayacak 4 senelik üniversite macerasına çıkacağım.Seçmiş olduğum programlar ise tam anlamıyla dil öğrenince hayat bulan programlar.Daha önce dil nasıl öğrenilir temalı bir araştırma yapmışlığım yok internet üzerinden dolayısıyla bu konuda son derece bilgisizim.Muhakkak konu içinde de cevaplamışsınızdır fakat özellikle İngilizce öğrenmek için kullanabileceğimiz postcard olur grammer kitabı olur radyo kanalları olur ücretli,ücretsiz siteler olur-siz daha iyisini bilip uzatabilirsiniz listeyi tabii-kısacası faydasını görebileceğimiz tüm kaynakları yazabilir misiniz?Ya da daha önce toplu biçimde yazmış olduğunuz sayfanın linkine yönlendirirsiniz belki bizleri.Şimdiden çok teşekkür ediyorum ve yaptığınızın ne kadar kıymetli olduğunu bilin istiyorum.

• Dille ilgili sorulan ve sorulacak çoğu şeyin cevabı konuda veya konu sahibinin açmış olduğu diğer konularda var. Cevapları o konularda bulabilirsiniz, aynı şeyleri 50. kere sormaktan vazgeçin artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konunun açıldığı 2015 senesinde olsak ve üzerinden gün hatta saat geçmeden ısrarla aynı sorular sorulsa pek tabii ki haklısınız.4 yıl zamanında önerilenlerin yerine daha iyilerinin önerilmesi için gayet yeterli bir zaman bence.Konuyu başlatan hocamızın da sürekli bu konuda araştırma yaptığını hesaba katarsak yeni bir şeyler öğrenmeyi kendisinden talep etmek çok da absürt bir durum değil sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: schmeiblak

Hocam ingilizcemi b1den c1e 15 eylüle kadar çıkarmam için öneriniz nedir ?speaking hiç yok ayrıca .

İki dili aynı anda yürütüp yürütmeme arasında da kararsızım.
    2 ayda b1 den c1 e yükselemezsin, sıfırdan a2 deseydin belki olabilirdi ama dediğin seviyeler arasında çok büyük farklar mevcut. Burada ielts'ler , toefl'lar verip "ingilizce biliyorum" diye gezinen adamların çoğunun seviyesi bile en fazla B2'dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvşalıTavşan

2 ayda b1 den c1 e yükselemezsin, sıfırdan a2 deseydin belki olabilirdi ama dediğin seviyeler arasında çok büyük farklar mevcut. Burada ielts'ler , toefl'lar verip "ingilizce biliyorum" diye gezinen adamların çoğunun seviyesi bile en fazla B2'dir.

Alıntıları Göster
    IELTSden 7.5 alacak bir ingilizce lazım aslında bana. Ne kadar sürer ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schmeiblak -- 6 Eylül 2019; 19:19:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: schmeiblak

IELTSden 7.5 alacak bir ingilizce lazım aslında bana. Ne kadar sürer ?

Alıntıları Göster
    Sıfırdan C1 için konuşmak gerekirse, yurtdışı dil okullarına da gitmiş-gidecek olmanı hesaba katarsak 2 yılı bulabilir. B2 den sonra bol bol tartışma programları dinleyip native'ler ile konuşman gerekiyor, akademik ingilizce bir yere kadardır daha sonra sokaktaki ingilizceyi öğrenmen gerek.
  • 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.