Şimdi Ara

Sorular (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.036
Cevap
386
Favori
171.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
89 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi gunler hocam. Almanca çalışıyorum suan baslangic seviyesindeyim 12. Aya kadar goethe de a2 belgesi almam lazım. Suan busuu dan kucuk el kitaplarindan falan calisiyorum. Almanca cizgi filmlere basladim fakat anlamadan izliyorum sırf kulagim alissin diye. Ama bana biraz duzensizmisim gibi geliyor. 4 aylik bir kurs tecrubem oldu.

4 ay icinde a2 olmam icin nasil duzenli calismam lazim ? Neleri surekli tekrarlamaliyim?

• insaatmüh. İ kullanıcısına yanıt
    Gramer için kitap seti al.CEFR uyumlu.
    A Grammatik
    B Grammatik
    C Grammatik

Bu 3 kitap c2'ye kadar anlatıyor.A2 'ye kadar istiyorsan 1.kitap yeterli.Alıp önce gramer çalış.Anlamadığın konuları internetteki Türkçe anlatımlarla karşılaştır.Daha sonra DW almanca derslerine çalış;
    https://www.dw.com/tr/almanca-%C3%B6%C4%9Frenin/almanca-kurslari/s-2605
    Sitede seviyeye göre dersler var ve CEFR uyumlu.
    Hem kitap hem de bu site CEFR uyumlu.Yani Goethe Institut sınavlarına uygun.Daha etkili olur.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    https://www.amazon.de/Grammatik-%C3%9Cbungsgrammatik-Deutsch-Fremdsprache-Sprachniveau/dp/3941323091 bu linkte ki kitap değil mi ?
  • insaatmüh. İ kullanıcısına yanıt
    Sitesi şu;
    https://www.schubert-verlag.de/a-grammatik.php
    Ben de arkadaşıma amazon dan almıştım.Evet.
    çok teşekkür ederim hocam nette pdfsini buldum çıkardım hemen çalışmaya başladım :) keşke en başında size yazsaymışım. ben ilk olarak menschen'in a11 kitabını bitirdim bu kitap daha iyiymiş.
    Çok uzun sürmez mi hocam?
  • Duyduğunu anlayabilmek için CBC çalışırken yanında aksan çalışmak ve anlamadan da olsa kulak alışsın diye radyo dinlemek faydalı olur mu? Ben duyduğunu anlamada sıkıntı yaşıyorum, listeningin gelişmesi için ne önerirsiniz?
  • nikordis kullanıcısına yanıt
    Audiobook kullan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nikordis kullanıcısına yanıt
    Amaç aksan öğrenmek değil ve olmamalıda.Amacınız duyduğunuz sesi mümkün olduğunca aynı şekilde telaffuz etmek olsun.Bu bir.
    Anlamadan dinlemek faydasız demek doğru olmaz.Zira ben de uzun süre bu şekilde çalıştım.Faydası oluyor ama öğrenme sürecini çok daha FAZLA uzatıyor.Bu iki
    Duyduğunuzu anlamakta zorluk çekmenizin birçok sebebi olabilir.Gramer,yeterli listening çalışması yapmamak,yeterli speaking çalışması yapmamak,kelime ve deyimsel fiil eksikliği en temel sebepleri.Hangisi eksik ise o alanda çalışın.Bu üç.
    Listening gelişmesi için dinlediğiniz sesin elinizde yazılı metni olmalı,metni dinlerken takip etmelisiniz.Bu hem okuma hem dinlemeyi geliştirir.Dinlediğiniz metni ağzınızla tekrar ederseniz speaking gelişir.Bu da dört.
  • Hocam merhaba

Upper intermediate İngilizce ve intermediate Rusça var. Bunları geliştirmek istiyorum öncelikli amacım bu.

IELTS Toefl gibi sınavlar yerine Toeic alsam dezavantaj olur mu? Aralarındaki fark toeicte konuşma ve yazma bölümleri yok

Bilgisayar okuyorum, Asya taraflarına gitme ihtimalim olacak yüksek lisans için özellikle Tayvan düşünüyorum ve Güney Kore

Rusça ve İngilizceden sonra başka hangi dili öğrenmemi tavsiye edersin gerek var mı? İşime yarıyabilecek Korece Almanca olabilir onun dışında azda olsa Çince isteği var sence öğrenilir mi

• hellovictory kullanıcısına yanıt
    Ben de size şu soruyu sormak istiyorum;
    Sizce Lionel Messi hızlı koşmayı öğrenmeden ve kendine ait bir tekniği olmadan en iyi futbolculardan biri olabilir miydi?

Sorduğunuz soru buna benziyor.
    5 tane dil öğrenmek istiyorsunuz hem de öğrenilir mi diyorsunuz
    Dil öğrenmek problem değil önce öğrenme isteği olması gerek.Kullanmadığın dili unutursun.
    Öncelikle İngilizce'yi geliştir.Bilgisayar olduğu için çok iyi bilmen gerek.İleri düzeyde öğren sonrasında bilgisayar terimlerinin İngilizce'sini öğren.
    Yaygın olan TOEFL ve İELTS gibi sınavlara girmeni öneririm.Bu size kalmış.
    Asya tarafı diyince dünya kadar dil var.G.Kore'de İngilizce bölümler var ama tabiki Korece bilerek gitmek şansı arttırır.
    Korece kavraması kolay ama konuşması biraz zorlu bir dil.Gramer anlamında zorlanmazsın.Telaffuz etmekte biraz zorluk var onu da dinleme ve konuşma çalışmalarına daha fazla vakit ayırarak çözebilirsin.Yalnız Korece için 1 sene az olur.1.5 sene falan normal bir süre.Seviyeler arası geçişler çok farklı İngilizce gibi değil.
    Açıkcası ben bilgisayar için 2 dil yeter diyorum 1.dil İngilizce fakat 2.olarak seçim sana bağlı.Bir ülke seç onu öğren.
    Az bilinen ama pc alanında etki alanı geniş bir ülkenin dilini öğrenebilirsin.

• Selamlar hocam. Ya şans eseri konunuza denk geldim. Ben de uzun zamandır tam anlamıyla ingilizce öğrenmek için gaza geliyorum sonra tembellik baş gösteriyor, bırakıyorum. Klişe oldu artık ama ben de İngilizce'yi okulda değil de oyunlarda ve filmlerde öğrenenlerdenim. Çok ağır olmadığı sürece İngilizce konuşma ve metinleri anlayabiliyor fakat ben aynı şekilde yazamıyor ve konuşamıyorum. Yaklaşık 1 ay sonra işten ayrılıp kpss için dershane'ye gideceğim. Ve hem kpss çalışmak hem de İngilizce çalışmak istiyorum. Benim gibi kelime bilgisi ortalama olan konuşulanı anlayabilen birine ne tavsiye edersiniz acaba?

• _Türkolog_ kullanıcısına yanıt
    4 dil becerisine(okuma,konuşma,dinleme,yazma) yeterli düzeyde çalışmadığınız için bu eksikliği yaşamanız normal.
    Başka sebepleri de var.(gramer)

Basit konuşmalar içeren İngilizce bir dizi seç.
    Önce diziyi altyazısız izleyip seslere odaklan.Çok dikkatli dinle.
    Sonra dinlediğin sesleri ağzınla tekrar et.
    Son olarak bilmediğin kelimeleri öğren.Cümleleri anlamaya çalış.
    Bunu yaparsan konuşma becerisi ve diğer beceriler gelişir.
    Teşekkürler.

• Elimde çok fazla kaynak var ve kaynak bolluğu yüzünden çalışamıyorum neredeyse. İki haftadır çalışma yöntemi belirlemeye çalışıyorum. Şu an:

Effortless English seti

Englishtown aylık üyeliği

Grammar in use kitabı

Podcast (teacherluke)

Kullanıyorum. Günde en az 3 saatimi ayırıyorum ama çalışma çok verimsiz oluyormuş gibi geliyor. Nasıl yapmalı? Her kaynağın kendine göre artısı varmis, bırakırsam bir şeyler kaciracakmisim gibi hissediyorum.

Hocam bazı kaynaklarda diyor ki; listening çalışması yaparken gözünüzle text takip etmeyin ya da videoları izlerken altyazıları kapatın. Zira beynimiz kolaya odaklanıp sadece yazıları anlamaya çalışıyor. Bu yüzden konuşulanları anlamaya çalışmak ve sese odaklanmak geri planda kalıyor.

Yöntem şu olsun diyor bir kaynakta; minimum 4-5 defa metni dinleyin dikkatli şekilde. Sonra metni okuyup anlamaya çalışın, bilmediğiniz kelimeleri ve ifadeleri öğrenin.

Sonraki aşamada metni dinlerken gözünüzle de text'i takip edin, bu sayede kelime telaffuzlarını da öğrenmiş olursunuz.

Son aşamada ise, ilk başta olduğu gibi sadece metni dinleyin. Aradaki farkı görün.

Bana çok mantıklı geldi açıkçası. Bu yöntemi uyguluyorum.

• sorrento kullanıcısına yanıt
    Bu konuda daha önce bir konu açıp tartışmaya çalışmıştık.
    Önerdiğim podcast veya dizi,film izleme yöntemi burada bahsettiğiniz olumsuz durumu aşacak bir öneri sunuyor zaten.Birden fazla tekrar.
    https://forum.donanimhaber.com/altyazisiz-dizi-film-izleme--128741609
  • Merhaba,

Şu linkteki haberin seviyesi nedir sizce hocam?

https://learningenglish.voanews.com/a/number-of-american-babies-born-with-syphilis-rising/4599812.html

Çok uzun cümleleri çözemedim maalesef. Sanırım advanced seviyesi. Sitede haberin sesli parçası da olduğu için listening de yapılabiliyor fakat bana ağır geldi biraz. Bazı günler çıkan haberler nispeten daha kolay oluyor fakat bugünkü beni hayli uğraştırdı. Ana temasını anlamama rağmen, çözemediğim çok cümle oldu maalesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam birleşik Krallık ingilizcesine mi yoksa amerikan ingilizcesinin telafuzuna mı çalışmak saha mantıklı sizce

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.