Şimdi Ara

Soru - Cevap

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
375
Cevap
2
Favori
15.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • World of Tanks ile ilgili en baba ahiret sorularınıza dahi cevap bulabileceğiniz bölüm. Sorun cevaplıyalım.

kaynaklar ;

Diyanet İşleri Başkanlığı

WoT-Wiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nihat034 -- 28 Şubat 2012; 15:18:52 >

• İlk sorular benden.

Amx 50 120 son topu olan 120 mm topun kartuş reload saniyesi ne kadardır ?
  • Muhteşem bir konu başlığı, yeni oyuna başlayan kişiler için kesinlikle çok faydalı olacaktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: UberJager

İlk sorular benden.

50 120'de 33-36 saniye arası... Bu oran 50B'nin aynı topunda 26-30 saniyeye düşüyor.
  • quote:

İlk sorular benden.

şöyle bir liste var:
    https://docs.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0AtlZgJS90-VIdHc0bE5aRHRCTWNpc1doaEhpcnU4YXc&single=true&gid=0&output=html
  • quote:

Orijinalden alıntı: miharbi_

quote:

İlk sorular benden.

şöyle bir liste var:
    https://docs.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0AtlZgJS90-VIdHc0bE5aRHRCTWNpc1doaEhpcnU4YXc&single=true&gid=0&output=html

Alıntıları Göster
    Bu liste makbule gecti. Teşekur ederim bilgi için.
  • quote:

Bu liste makbule gecti. Teşekur ederim bilgi için.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar iki tank arasında kaldım sizce hangisini seçeyim?
    1-M4A3E2
    2-M4A3E8 Sherman
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness_World

1-M4A3E2
    2-M4A3E8 Sherman

Hiç amerikan ağacı oynamadım ama maçlarda gördüğüm kadarı ile E2 daha dayanıklı. Oynayan birininde fikrini almak gerek.
  • quote:

1-M4A3E2
    2-M4A3E8 Sherman

Bence E2'yi seç. Bu sayede hem heavy hem de mediuma gidebilirsin.
  • quote:

1-M4A3E2
    2-M4A3E8 Sherman

e8 kullandım sektirme ihtimali yok her mermiyi alır bence e2 al keşke e2 alsaydım hep gövde zırhı 170 yanlıs hatırlamıyorsam tiger 2den yüksek
  • quote:

Orijinalden alıntı: xaxa789

quote:

1-M4A3E2
    2-M4A3E8 Sherman

e8 kullandım sektirme ihtimali yok her mermiyi alır bence e2 al keşke e2 alsaydım hep gövde zırhı 170 yanlıs hatırlamıyorsam tiger 2den yüksek

Alıntıları Göster
    edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thaei -- 28 Şubat 2012; 22:16:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thaei

edit

Alıntıları Göster
    Is-4'ün tier 10 olması gelecek olan güncellemede olmayacak değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulean

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Amerikan ve rus medleri hakkinda pozitif ve negatif dusuncelerinizi ve bilgilerinizi ve hangisinin bir adım onde oldugunu soylerseniz memnun olurum .
  • quote:

Arkadaşlar Amerikan ve rus medleri hakkinda pozitif ve negatif dusuncelerinizi ve bilgilerinizi ve hangisinin bir adım onde oldugunu soylerseniz memnun olurum .

Alıntıları Göster
    JagdTiger'a modül olarak (%10 mermi yükleme, kamuflaj kiti ve vantilatör) taktım. Acaba vantilatörün yerine dürbün mü taksam diyorum. Bu konuda uzman kişilerin bilgilerine ihtiyacım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulean

7.3 sürümünde IS-4 tier10 olacak bildiğim kadarıyla.
    7.2 sürümüyle birlikte usa 2. td ağacı ve heavy ağacında tier9-10 değişimleri olacak..
  • quote:

Her iki ırkın medlerini kıyaslarsak sovyet medleri eğimli zırh yapıları ve alçak silüetleri ile genel performans açısından amerikan medlerinden bir adım öndedir. Son tierde T-54 ve Patton kıyaslaması yaparsak her ikisini de kullandım ben, en başarılısı Patton diyorum tecrübelerime göre... T-54 her ne kadar alçak silüeti ve iyi bir hıza sahip de olsa Patton'un top avantajı ve palet&taret dönüş hızı mükemmel verim sağlıyor T-54'e göre. Patton random savaşı tankıdır... T-54 ise klan savaşı tankıdır...

Tabiki bu arada fransız şarjörlü tanklarının bu oyundaki tüm medlerin random maçlardaki oynanabilirliğini kısıtladığını da unutmamak gerekli. Şarjörlü fransızlar göle salınmış israil sazanı gibidir. Diğer tüm türlerin yaşam alanını daraltıp neslini tüketir uzun vadede. Şu an random maçlardaki gidişat da bu yöndedir.

Bir medium'u oynamaktaki amaç çevik olması, hızlı konum değiştirebilmesi ve takımına gerektiğinde destek olmasıdır. Bu yüzden medler genelde kuvvetli toplardan mahrumdurlar. Ama bir batchat'a baktığımızda 232 delen ve 36 saniyede dolan 6 şarjörlü topu ile 12 saniyede 1800 hasar puanına ulaşabilir aynı zamanda light çevikliği ve inanılmaz basık tasarımı sayesinde olay mahallinden çok hızlı kaçabilir. Onun bu avantajları şimdilik diğer 3 ırkın son tier medlerinde yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RASEINIAI -- 29 Şubat 2012; 18:32:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RASEINIAI

quote:

Her iki ırkın medlerini kıyaslarsak sovyet medleri eğimli zırh yapıları ve alçak silüetleri ile genel performans açısından amerikan medlerinden bir adım öndedir. Son tierde T-54 ve Patton kıyaslaması yaparsak her ikisini de kullandım ben, en başarılısı Patton diyorum tecrübelerime göre... T-54 her ne kadar alçak silüeti ve iyi bir hıza sahip de olsa Patton'un top avantajı ve palet&taret dönüş hızı mükemmel verim sağlıyor T-54'e göre. Patton random savaşı tankıdır... T-54 ise klan savaşı tankıdır...

Tabiki bu arada fransız şarjörlü tanklarının bu oyundaki tüm medlerin random maçlardaki oynanabilirliğini kısıtladığını da unutmamak gerekli. Şarjörlü fransızlar göle salınmış israil sazanı gibidir. Diğer tüm türlerin yaşam alanını daraltıp neslini tüketir uzun vadede. Şu an random maçlardaki gidişat da bu yöndedir.

Bir medium'u oynamaktaki amaç çevik olması, hızlı konum değiştirebilmesi ve takımına gerektiğinde destek olmasıdır. Bu yüzden medler genelde kuvvetli toplardan mahrumdurlar. Ama bir batchat'a baktığımızda 232 delen ve 36 saniyede dolan 6 şarjörlü topu ile 12 saniyede 1800 hasar puanına ulaşabilir aynı zamanda light çevikliği ve inanılmaz basık tasarımı sayesinde olay mahallinden çok hızlı kaçabilir. Onun bu avantajları şimdilik diğer 3 ırkın son tier medlerinde yoktur.

Alıntıları Göster
    Merkavav yorumun için sagol fransiz pek dusunmuyorum cunku nerf gelicek felan diye laflar duydum
  • quote:

Merkavav yorumun için sagol fransiz pek dusunmuyorum cunku nerf gelicek felan diye laflar duydum

Fransızlara kolay kolay nerf gelmez bu konuda emin ol. Çünkü yapımcılar fransız tanklarının sayısını arttırmayı düşünüyor random maçlarda uzun vadede. Bunu da nerf getirerek başaramazlar...

Tabi oyun zevki bu tamamen senin tercihlerine bağlı bir durum, fakat zamanla oyun içinde birileri gelip 1800 canını birden alıp götürdüğünde sinir kat sayın son seviyeye çıkacak bunu da göze al
  • quote:

Orijinalden alıntı: MerkavaV

quote:

Fransızlara kolay kolay nerf gelmez bu konuda emin ol. Çünkü yapımcılar fransız tanklarının sayısını arttırmayı düşünüyor random maçlarda uzun vadede. Bunu da nerf getirerek başaramazlar...

Tabi oyun zevki bu tamamen senin tercihlerine bağlı bir durum, fakat zamanla oyun içinde birileri gelip 1800 canını birden alıp götürdüğünde sinir kat sayın son seviyeye çıkacak bunu da göze al

Anladim. med random maclarda kullanmak için kasmayi dusunuyorum ayriyetten heavy tank kullandigim icin batchat in zırh yapisi gercekten kagıt gibi onu oynamak kesinlikle ayri bir marifet gerektigini dusunuyorum fransiz tier 4 deyim bi deniyim şansımı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thaei -- 29 Şubat 2012; 19:13:30 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MerkavaV

quote:

Anladim. med random maclarda kullanmak için kasmayi dusunuyorum ayriyetten heavy tank kullandigim icin batchat in zırh yapisi gercekten kagıt gibi onu oynamak kesinlikle ayri bir marifet gerektigini dusunuyorum fransiz tier 4 deyim bi deniyim şansımı :)

Alıntıları Göster
    Yeni gelecek 7.2 patchi ile amerikan tank destroyer ağacına turretli td dalı eklenecek. Yeni gelen patch ile M10 wolverine den M18 Hellcat e geçiş seçeneği de olacak. Bendeki M10 wolverine ise elit. Yeni patch geldiğinde M18 Hellcat i oynamak için tekrar M10 wolverine ile tecrübe puanı biriktirmek zorunda mıyım yoksa tank zaten elit olduğu için M18 hellcat araştırması yapılmış mı olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cscfounder -- 1 Mart 2012; 18:10:15 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.