Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★ (300. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.107
Cevap
71
Favori
229.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar orijinal şarj aletim bozulunca trendyoldan samsung adaptive fast charging özellikli şarj aldım ve 1.aydan sonra telefonun parmak izindeki metal kısımlarından elektrik çarpmaya başladı başka bir şarjla denediğimde sorun oluşmadı uygun fiyata önerebileceğiniz şarj var mı?
  • Ben sana orijinalini uygun fiyattan vereyim istersen. 3 farklı amper de Sony şarjı var hangisini istersen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Ben sana orijinalini uygun fiyattan vereyim istersen. 3 farklı amper de Sony şarjı var hangisini istersen
    Sıfır ve şu kullandığımız siyah adaptörlerden varsa neden olmasın :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScbuLive94

Sıfır ve şu kullandığımız siyah adaptörlerden varsa neden olmasın :)

Alıntıları Göster
    pm attım
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    En son kulakluk problemim vardı soundabout uygulaması ile kullanıyordum sorunsuz ama telefonu sıfırlayınca malesef uygulama da gitti şimdi de ücretli olmuş. bir de yorumlarda kstra karttan para cekilme durumunu okuyunca iyice kıllandım. alternatif önerisi olan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wesile

En son kulakluk problemim vardı soundabout uygulaması ile kullanıyordum sorunsuz ama telefonu sıfırlayınca malesef uygulama da gitti şimdi de ücretli olmuş. bir de yorumlarda kstra karttan para cekilme durumunu okuyunca iyice kıllandım. alternatif önerisi olan var mı acaba?
    apk olarak indir hocam.
    Çok sağ ol hocam oldu :)
  • Merhabalar
    Arkadaşlar benim Z5 Premium telefonun arka kamerası artık hep buğulu fotoğraf çekiyor, bu sorunu nasıl çözebilirim. Kvk ya başvurmadan kendim söküp yapabilir miyim telefonu acaba

• plaka01 P kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle arka kapağı camı artık özelliğini kaybetti diş macunu ile temizlemeyi dene olmazsa en kötü değiştirirsin kapağı

• Merhaba, 64 gb hafıza kartı kullanmak telefonu çok yavaşlatır mı? Hangi marka kart önerirsiniz?

• plaka01 P kullanıcısına yanıt
    Samsung al kullan ben kullanıyorum. Sadece dosya fazla olursa erişim süresi uygulamaların ilk açılış alanında 1 tık uzun sürer başka etkisi olmaz.

• selamlar. volte yi nasıl aktif edebilirim? hattım turkcell. kısaca anlatabilirseniz memnun olurum.
  • kb8 K kullanıcısına yanıt
    Yapamazsınız z5 premium da bu özellik Türkiye hatları için aktif değil. Eğer şansınızı denemek istiyorsanız turkcell ile iletişime geçmenizi öneririm z5 premium için destek vermeleri sizin de volte için sistem ayarlarını değiştirmeniz lazım onun içinde root gerekir.

• Konu sahibinin hala aktif olmasına istinaden bir kaç sorum olacak.
    Normalde eskiden sony Xperia kullanan biri olarak bu cihazı hiç kullanmadım. Xaomi marka cihazım arızalanması sonuncu evde kardeşimin daha önce yapay şelale ye düşürdüğü ve ardından dokunmatik ekranını kırığı telefona yeni bir ekran aldım. Şuan bi tek sorunu dokunmatik ekran da yada anakart da hangisinden kaynaklandığını bilmediğim ekranın alt bölümünde bazen dokunmayı algılamıyor.
    Daha önce şu aldığı için cihaz o anakartı etkilemiş olabilir diye düşünüyorum çünkü ekran soketi girişlerinde biraz deformasyon vardı. Her ne kadar güzelce temizleme yapsam da olmadı. Belki dokunmatik yan sanayi olduğu için de olabilir bilmiyorum.

Ancak benim konu sahibine sormak istediğim bu cihaz AnTuTu testinde 77000 puan alıyor. Sizce bu normalmi? Ek olarak telefon aşırı ısınıyor gibi geliyor bana. Bildiğim kadarıyla 810 işlemciye sahip cihazlar zaten ısınıyor ancak Premium modeli daha büyük olduğu için ve daha geniş ısıtma boruları kullanıldığı için daha az ısınıyor olması gerekmez miydi?
    Başka bir sorun ise şu ana sayfada dpı değişiminden bahsetmişsiniz bu şuan geliştirici seçenekleri bölümünde mevcut. Ancak bunu yaptığım da sadece yazıların büyüdüğünü fark ettim Sizce performansa etkisi olur mu? Yani şöyle söyleyeyim mesela görüntü Ayarlarına girip yazı boyutunu büyüt ya da görüntü boyutunu büyüt dediğimiz zaman Dpı değeri otomatik olarak düşüyor. Yani bunu performansa bir etkisi var mı? Dpı mi düşüyor, yoksa sadece simgeleri mi büyütüyoruz karar veremedim. Yani bu dpı performansa ne kadar etki yapar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akr3p0lis -- 14 Ocak 2020; 12:43:44 >

• Akr3p0lis kullanıcısına yanıt
    Sorularına teker teker cevap verelim.
    sağlam olduğunu bildğin başka bir ekran olmadıkça sorun anakarttan mı yoksa ekranda mı bilemeyiz. Ama sıvı teması olmuş cihaz düzen tutmuyor büyük ihtimalle sorun anakartta. Sende deformasyon var diyorsun o zaman sorun anakartta diyebiliriz. Ne kadar temizlersen temizle en ufak bir çipin lehim ayaklarında oksitlenme varsa yine sıkıntı yaratır.

77000 yüksek değil ki neden almasın. Evet 810 kullanıyor işlemci olarak ve sıkıntılı işlemci termal borularla araya termal pad, termal macun sıkıp denedik yine ısınıyor. Z5 e göre daha büyük ebatlara sahip ama soğutma borularında büyük bir fark yok. Aynısının daha uzununu koymuşlar o da bize göre ekranın sol orta üst tarafına doğru ısıyı atıyor. O da ekranın uzun kullanımlar sonucu sararmasına neden oluyor. Görüntü ve yazı ebadını büyütme ayarları da aslında dpi değiştirmekle aynı şey bir farkı yok performansa etkisi en fazla uygulama her dpi ayarında çalışmaya uyumlu değildir kendine has dpi ayarına çekmek için uğraşır senin dpi ayarı değiştirdiğin ki gibi 2*3 sn lik bi donar açılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Sorularına teker teker cevap verelim.
    sağlam olduğunu bildğin başka bir ekran olmadıkça sorun anakarttan mı yoksa ekranda mı bilemeyiz. Ama sıvı teması olmuş cihaz düzen tutmuyor büyük ihtimalle sorun anakartta. Sende deformasyon var diyorsun o zaman sorun anakartta diyebiliriz. Ne kadar temizlersen temizle en ufak bir çipin lehim ayaklarında oksitlenme varsa yine sıkıntı yaratır.

77000 yüksek değil ki neden almasın. Evet 810 kullanıyor işlemci olarak ve sıkıntılı işlemci termal borularla araya termal pad, termal macun sıkıp denedik yine ısınıyor. Z5 e göre daha büyük ebatlara sahip ama soğutma borularında büyük bir fark yok. Aynısının daha uzununu koymuşlar o da bize göre ekranın sol orta üst tarafına doğru ısıyı atıyor. O da ekranın uzun kullanımlar sonucu sararmasına neden oluyor. Görüntü ve yazı ebadını büyütme ayarları da aslında dpi değiştirmekle aynı şey bir farkı yok performansa etkisi en fazla uygulama her dpi ayarında çalışmaya uyumlu değildir kendine has dpi ayarına çekmek için uğraşır senin dpi ayarı değiştirdiğin ki gibi 2*3 sn lik bi donar açılır.
    değiştirdiğim eski ekranın soketi

Bunlar da anakartı son hali

Deformasyon bu şekilde. Aslında cihaz suya dayanıklı olduğu için aman aman şu almamış heralde sadece az bişey sızmış. Çünkü başka hiç bir yerde su veya sıvı teması gözükmüyor. Tabi uzmanı değilim.

AnTuTu da 77bin düşük geldi ondan sordum acaba çok mu düşük diye. SD660 var mi 8 lite cihazımda 177 bin alıyor. Acaba dedim bu kadar fark normal mi.

Cihaza mrom yükleyeceğim. Sanırım sende onu kullanıyorsun.
    Ancak merak ettiğim şu DRM key olayı. Araştırma yaptım biraz. Sanırım önce cihazı Android 6 sürümüne indireceğim. Sonra Ta yedeği alacağım.
    Buraya kadar tamam da diyelim ki mrom u beğenmedim bu ta yi geri nasıl yükleyeceğim? Onunla ilgili kaynak yok. Herkesin dediği yüklediğin romda DRM fıx var. E tamam da o yüklediğim rom için geçerli orjinal rom atınca ne olacak.

Birde özel mesaj da yazdığım soru Root gerçekten fark yaratır mı? Yada Root olunca en büyük avantajı ne bu cihazda. Bu ısınma olayına yada performansa etkisi olur mu.

Yani benim amacım aslında bu cihazdan en yüksek performansı nasıl alabilirim onu öğrenmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akr3p0lis -- 15 Ocak 2020; 11:49:36 >

• Kim demiş sd810 sıcağı seviyor diye. 77 bin alırken buz üstüne koyunca 110 bin alan bi işlemci

Sanki anakart üstündeki soketin pinlerinde eksik var gibi söktüğün ekrandaki pinler erimiş zaten kısa devre yapmış. Bu cihazı böyle kullan hocam biz sadece soket tarafına bakıyoruz birde bu soketin görüntü çipine gittiği yoldaki ufak çipler ne durumda bakmak lazım ama onu da teker teker uğraşılacak meşagatli iş ki varsayım üstüne gidiyoruz şu işlemcinin falan olduğu metal alanların içindeki çipler ne durumda o da belli değil.

SD660 le falan kıyaslama üretim mimarisinden tut her alanda farklı bir işlemci ve orta üst sınıfa hitap eden bir işlemciydi. geçeceği alanlar olacaktır. SD810 nun aslında en büyük sıkıntısı performans değil bu performası yüksek sıcaklıklara çıkmadan verme veya yüksek sıcaklıklarda koruyabilme dayanımının nerdeyse olmamasından kaynaklanıyor. Zaten sende daha sonra soğuk alanda testi yapınca fark görmüşsün performans açısından sıkıntı yok işlemci de sıcaklıkdan yana sıkıntı var.

Root olayları için bu sitede z5 ailesi diye bir konu vardı oradakilerin dosyalar hariç geri kalan herşeyi z5 premium içinde geçerli orayı kullanabilirsin.

Ben root ve custom rom ile birlikte kullanıyorum. En güncel ekran kartı sürücüsüne kadar yüklü ama hiçbir fark yok. Isınmaya karşı bir tane zip dosyası hazırlamıilar 2-3 değerle oynuyor yok fayda etmiyor. Buradaki olay şuna benziyor 500 beygirlik araba motorunu bilgisayar fanı ile söndürmeye çalışıyoruz ama çare olmuyor yine yüke binince uyarıyı alıyorsun.

En performanslı halde kullanmak istiyorsan root at drm fix kernel yükle 1 tane tüm arka planda çalışabilecek uygulamaları kaldır ve sadece günlük kullan. Güçlü uygulamalarda yine sıkıntı başlıyor. 2 dakika olmuyor 3 dakikada yine ısınıyor.

Doğru söylüyorsunuz anakartın durumunu tam bilmiyorum. Ancak şöyle bir olay farkettim. Dokunmatik alanda bu kullandığım 3 tuş bölümünün hemen üstündeki bir alanda yatay olarak komple 1cm lik bölümde algılama sorunu var. Yani bazen gayet iyi çalışıyor. Ancak ekranı kapatıp açınca bazen çalışmıyor. Bunun yazılımsal da olabileceğini düşündüm. Yani sonuçta bozuk olsa hep bozuk kalır. Ancak bazen çalışıp bazen çalışmaması da garip geldi.

Flashtool indirip onun üzerinden XperiFirm ile android 6 yapacağım cihazı. Sırf ta(DRM key) yedeği alabilmek için. Sonrasında cihazın bootloader kilidini kaldırıp MROM yükleyip birde Root atacağım.

Sadece merak ettiğim bu almış olduğum TA(DRM key) yedeğini stock rom a geri geçmek istersem nasıl yükleyeceğim.

Birde en güncel ekran kartı sürücüsünü nasıl yüklediniz onu merak ettim.

Xda Z5 compact bölümünde var hocam vulkan diye de başlığı vardı sanırım onu twrp üzerinden yüklersiniz m rom dan sonra.

https://forum.xda-developers.com/z5-compact/general/how-to-backup-restore-ta-partition-root-t3479532

Ta içinde bu konuya bakın en geniş konu bu ta açısından

• 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.