Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ Z5 PREMIUM KULÜBÜ ★ (298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.108
Cevap
71
Favori
229.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tam modelini nerden öğrenebilirm hocam? Kutusundan falan mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Scheissenberg kullanıcısına yanıt
    Kutuda da yazar sim kart çekmecesinin altındaki kağıt etikette de yazar. E6XXX şeklinde olacak.
  • rks028 R kullanıcısına yanıt
    Bir kac ay evvel bu durum benim başıma gelmişti.. Ve kendim telefonun içini açarak müdahale ettim. Düzeldi.
    Alt hoparlör, yan tuşların bütünü olmak üzere hepsi aynı flex üzerinde ve bu flex de anakarta takılıyor. O soket çıkmıştı..
    Ve dun aynı şey yine başıma geldi
    Demem o ki, yine telefonun arkasını açıp aynı yere müdahale etmek gerekiyor..

• artakalan kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Sen yazmasaydın önce malzemeleri alıp sonra telefonu açacaktım.
    Açtım ve dediğin gibi soket yerinden çıkmış.
    Geçtiğimiz dönemde ses çıkış soketinde sorun vardı. sound about ile çözdüm ama zevki kaçtı işin,
    geçen günde internette soketi su ile ıslatıpta bir süre çalışıyor.
    Ama artık sıkıldım ve hazır telefonun arkasını açmışken ses soketini de alıp değiştirmek istiyorum.
    Sizlerden değiştiren var mı?

Piyasadaki Ürünler
    https://urun.n11.com/diger-yedek-parca/sony-xperia-z5-premium-kulaklik-soketi-P308811632
    https://urun.n11.com/diger-yedek-parca/sony-xperia-z5-premium-kulaklik-soketi-film-flex-P185171388
    https://urun.n11.com/diger-yedek-parca/sony-xperia-z5-premium-kulaklik-soketi-filmi-P340758742
    https://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/sony-xperia-z5-premium-kulaklik-soket-flimi-438350523

Yardımcı olduysak ne mutlu. Rica ederim..
    Bu olay ikinci kez geldi başıma
    Anladığım kadarıyla, kulaklık soketiniz sıkıntınız mevcut. Eğer öyleyse, bende olsam açmışken onu da değiştirirdim..
    Aslında ben bataryayı değiştirmek istedim fakat orijinali yada orjinal kalitede olanı bulamam diye bunu yapmadım. Yoksa pil performansından pek memnun değilim.

• Yeni aldığım soketi dün montajını tamamladım ve hasret sona erdi kulaklıktan ses geldi :)
    Ne kadar Çok mutlu oldum kelimelerle anlatamam...
  • merhabalar
    elimde emektar bir z5 premium var ,
    bu z5pre yi fabrika ayarlarına getirsem (veya format atsam)
    (android sürüm olarak şuanki halinde 7,1.... bir şey var )
    android olarak 5 e filan mı düşer yoksa şuan ki gibi 7.1 olarak devam mı eder
    birde güzel bir kamera uygulaması biliyor musunuz ?
    cevaplar için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: rks028

Yeni aldığım soketi dün montajını tamamladım ve hasret sona erdi kulaklıktan ses geldi :)
    Ne kadar Çok mutlu oldum kelimelerle anlatamam...
    Hocam merhaba. Hangi linkten aldınız, sökme takma işlemlerini nasıl yaptınız bilgi verebilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryner kullanıcısına yanıt
    Joe.Joe kullanıcısına yanıt
    Öyle şey mümkün değil hocam fabrika ayarlarını yükleyebilirsin. Hangi sürümde isen o sürümde kalırsın sadece kişisel verilerin silinir. Kamera uygulaması olarak da Camera FV-5 öneririm.

@Joe.Joe hocam orjinalini zaten dışarı da çıkma olmadıkça bulamazsın onu baştan söyleyeyim. Orjinal diye yazılanları hepsi yan sanayi sen mümkün olduğunca kalitelisini almaya çalış. Satıcı olarak akılliphone sitesini önerebilirim. Yedek parça olarak iyi mal satanlardan biri.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam bakayım siteye. Sökme takma işlemleri rahat olur mu acaba
  • Joe.Joe kullanıcısına yanıt
    Z5 premium disassembly yazarsan videoları var görürsün.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Joe.Joe kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma hocam geç gördüm mesajınızı
    Arka kapağı çıkarmada sorun yaşamamak için fanlı ısıtıcı kullanmanız gerekir.
    Eğer yoksa telefoncu ile yapmanızı öneririm.
    anten ve birkaç parça sökmek gerekiyor en kolay sökülüp takılan parça diye bilirim.
    Biraz tecrübeniz varsa kolaylıkla yapabilirsiniz.
    Sonrasında arka kapağı da silikon ile yapıştırmak gerekir.
    Küçük mengeneler olmadığı için şuan hala tam kapanmadı diye bilirim.
    Size de kolay gelsin.
    Sorun değil hocam yardımcı oldular sağolsunlar. Sipariş verdim yarın gelir herhalde. En temizi telefoncuda yaptırmak olacak gibi görünüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar yaklaşık 3,5 yıldır cihazımı severek kullanıyorum.Ancak telefonu düşürdüm ve arka kapagın oldugu bölüm çatladı ve git gide açılmalar meydana geldi malesef. Değiştirmek istiyorum ancak daha önce yaptıran ve memnun kalan birileri var mıdır.
    Yer: istanbul- Kocaeli.
    Ayrıca internette bu telefon için ekran ve kasa beraber değişir yazaıyor dogru mudur?
    Ekran orjinal ve herhangi bir sıkıntım yok doğal olarak da orjinalliğini bozmak istemiyorum.
    Kendim yapamam daha önce hiç telefon açmadım malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wesile

Merhabalar yaklaşık 3,5 yıldır cihazımı severek kullanıyorum.Ancak telefonu düşürdüm ve arka kapagın oldugu bölüm çatladı ve git gide açılmalar meydana geldi malesef. Değiştirmek istiyorum ancak daha önce yaptıran ve memnun kalan birileri var mıdır.
    Yer: istanbul- Kocaeli.
    Ayrıca internette bu telefon için ekran ve kasa beraber değişir yazaıyor dogru mudur?
    Ekran orjinal ve herhangi bir sıkıntım yok doğal olarak da orjinalliğini bozmak istemiyorum.
    Kendim yapamam daha önce hiç telefon açmadım malesef.
    Öncelikle geçmiş olsun sorularınıza teker teker cevap vereyim.

Arka kapağı kvk dışında çıkma olmadığı sürece orjinal hiçbir yerde bulamazsın. Sony dışarıya yedek parça satmıyor. Malum bizim cihazlar da ısınmaya meyilli olduğu için yan sanayiler sıcakta çabuk çatlıyor.

Ekran ile kasa orjinal kvk da değişirken birdir. Ama yan sanayilerde böyle bir olay duruma göre değişiyor. Bazıları bir bazıları ayrı satabiliyor.

Kendiniz yapmak isterseniz Z5 Premium disassembly yazarak youtube videolarına bakabilirsiniz.

• Anadolu yakasında bu cihaza uygun kılıf ve ekran koruyucu satan yer var mı acep?

• arkadaşlar ısınma sorununa herhangi bir çözüm bulabilen var mı acaba ? Ve jak girişi arzalandı telefonun istanbulda en ucuza nereye yaptırabilirim ?
  • Çıtır Para kullanıcısına yanıt
    Isınmaya hiçbirşey yapılamaz hocam. İşlemci de sıkıntı var. Böyle kullanacaksınız yada telefonu elden çıkaracaksınız. Jak girişine gelirsek sevgi iletişimi öneririm Türkiye nin en iyi ustaları oradadır.

• ouzqan kullanıcısına yanıt
    Fiyat hakkında bilgin varmı ?
  • Çıtır Para kullanıcısına yanıt
    Maalesef hocam

• 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.