Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z5 COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★ (351. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.162
Cevap
63
Favori
255.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, kamera problemine bir çözüm bulan varmı arka kamera bozuldu yeni kamera alıp taktım ilk açılışta çalışıyor sonra yine çalışmıyor,

ön belleği ve verileri temizleyip çalıştırıyorum çalışıyor ikinci açmamda yine çalışmıyor

Yazılımsal sıkıntı olduğu belli ne yapabilirim,

telefonu sıfırladım format attım değişen bişey yok.
  • rasta baba kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgisayardan yazılım yenilemeyi denediniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet Sony Companion ile de denedim, sonuç aynı.
    Benden bu kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: rasta baba

Evet Sony Companion ile de denedim, sonuç aynı.
    camera fv-5 gibi başka kamera uygulamalarında durum nedir hocam?
  • hocam sonuç aynı
  • Android 6 kullanıyorum, telefon bazen donuyor ve oynadığım oyuna da yansıyor bu durum, Android 7"ye güncellemeyi düşünüyorum, oyun performansı ve müzik uygulaması ses şiddeti nasıldır, bana yardımcı olabilecek biri var mı?

• Arkadaşlar merhaba...

Z5 Compact için kullanışlı bir siyah kılıf nereden bulabilirim? SCR44'lerden piyasada bulamadım.
    Burakbay7 B kullanıcısına yanıt
    Hocam yazılımsal her şey denenmiş ve çalışmamış ise artık bu işin boyutu donanımsal. Büyük ihtimal kamera etrafında ufak siyah parçalar var onlarda temassızlık olmuş olabilir. Çünkü kamera bile değişmiş yazılımın her türlüsü denenmiş ve çalışmamış ise bunun sorunu anakarttadır.

Ama birde şunu deneyin. Yazılımsal olarak yapılacak son birşey bootloader kilidi açık ise kapatın sonrasında 7.1 yerine Android 6.0 yükleyin. Baktınız o zamanda olmaz ise mecbur anakart değişecek.

@mysterio-19 geç hocam beğenmez isen sonra 6.0 a dönebilirsin.

@Burakbay7 hocam aliexpress den envai çeşit modeli bulabilirsiniz.
  • Güncellemeyi telefon üzerinden mi yapsam yoksa pcye bağlayıp mı yüklemem daha iyi olur?

6dan 7ye geçerken telefondan yaptığım zaman telefonun kendi hafızası silinir mi ona göre yedekleme yapacağım.

• bilgisayardan yapın. Z5 serisi narindir. İşlemci zorlamaya gelmez. O yüzden sorun yaşama riskini en aza indirmek için bilgisayar kullanın.
  • Arkadaşlar merhaba benim Z5 compactın batarya iyice öldü garantisi biteli 9 ay oluyor. Yeni batarya değişimini en hızlı ve güvenilir şeklide hangi serviste yaptırmam doğru olur?
    Yakın zamanda garanti dışı batarya değişimi yaptıranınız oldumu acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gltsry06 G kullanıcısına yanıt
    Garanti dışında taktırdıklarının hepsi yan sanayi olacak hocam. Bence bulaşma biraz fazla verirsin ama en azında sağlam olur. Koskoca samsung bile yeri geldi patladı bu batarya konusunda yan sanayiler kim bilir ne kadar kalitesiz.

Ankara teleservice i öneririm eğer size uzak ise 1 hafta da büyük ihtimalle telefon size gelmiş olur.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam sağolun sizin dediğiniz gibi yapıcam

Rica ederim hocam. Hadi diğer parçalar olsa yan sanayi ile idare edilir ama iş batarya olunca durumu garantiye almakta fayda var.
  • Z5 Compact (E5823) versiyonu için ses modifiye dosyası benim tarafımdan yapılmıştır. İndirmek isteyen alttaki linke tıklasın.

Link
  • Z5 Compact orjinal bataryasını nerden bulabilirim? Hepsiburada.com da var mesela gerçekten orjinalmıdır?

Teleservice ve KVK dışında hiçbir yerde bulamazsın. Sony dışarıya yedek parça satışı yapmıyor.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Bataryayı değiştirme konusunda güvenilir tecrübeli bir telefoncu buldum. Ama güvenilir batarya konusunda emin olamıyorum servise göndersem 3 günden önce gelmez bide format atarlarsa hiç bir anlamı kalmıyacak bu işin. Alıexpress de ve Hepsiburada.com'da var ama insan güvenemiyo işte

Hiçbiri orjina değil bunu bil hocam. Performans açısından üzülen çok olmuştu umarım sen yaşamazsın. Servise not düşersin yazılım atmayın sadece pili değiştirin diye o zaman atılmayabilir yapanlar olmuştu. Yada yedekleme yapabilirsiniz. Diğer parçalarda yan sanayiye gidilebilir ama batarya şakaya gelmez hocam. Dikkatli olmakta fayda var.
  • 
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.