Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z5 COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★ (349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.162
Cevap
63
Favori
256.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tekrardan bence hocam z5 compact satılan renkleri için 1200 lira olsa alınabilir derdim ama 1500 çok fazla. Android 8'de yok ayrıca renkleri sarı ve pembe çok kötü. Z5 almak daha mantıklı gibi duruyor bu şartlarda. Ama z5 alıp keşke küçük olsaydı z5 compact alsaydım diyecekseniz almayın:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kurtar72 kullanıcısına yanıt
    Fiyatı sebebiyle almamak mantıklı olur. Snapdragon 810 olmasa belki yine olabilirdi. Bulunduğunuz yerde ikinci el Z5 compactlara baktınız mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gktgemre kullanıcısına yanıt
    Hadi boyasını kafaya takmadık kılıf aldık örttük diyelim. Ama 1.500TL. Z5C'ye çok gerçekten hele ki, Z5 Dual'i 1.200TL.'ye alabiliyorken. Zaten elinde kalmış satamamışsın sarı, pembe olmasından belli. Hala ne gavurluk yapıyorsun! Gavur dediğimiz adamlar bile bunlardan insaflı! Sony TR pazarında ilgi gören bir marka değil, satış rakamların ortada neden kastırıyorsun bre satıcı? Anlamış değilim. Gerçekten belirttiğiniz gibi,1.200TL.'ye satsalardı sarısını dert etmez alırdım büyük telefondan bıkmıştım. Günümüzde bırakın 4,6inçi 5inç telefon bile artık doğru dürüst bulunmuyor. Ya dünyadaki insanlar dev oldu benim haberim yok. Ya da, tüketiciler çok ezik hey ne yapıyorsunuz diyen yok!
  • avtheree kullanıcısına yanıt
    Bu model (Z5C) her nedense ortalıkta yok. Alan genelde spor araba gibi, meraklısı oluyor. Onlarda bozulana kadar kullanıyor. Durum böyle olunca da, fırsatçılar fiyatı arttırıyor. Hoş ikinci ele de, pek güvenemiyorum. Yeni aldığında bile, derdini anlatamıyorsun ikinci elde direk çöplüğe anlatırsın derdini. O nedenle sıcak bakmıyorum.
  • kurtar72 kullanıcısına yanıt
    Türkiyede compact modellere üvey evlat muamelesi yapılıyor. Çok getirilmiyor. Mesela XZ1 compact modelini hiç getirmediler.
    Z5C için 1500 bence fazla. İmkanınız varsa yurtdışından XZ1C getirtin sanırım 1500-2000 bir fiyata arası mâl olur size

• quote:

Orijinalden alıntı: kurtar72

Hadi boyasını kafaya takmadık kılıf aldık örttük diyelim. Ama 1.500TL. Z5C'ye çok gerçekten hele ki, Z5 Dual'i 1.200TL.'ye alabiliyorken. Zaten elinde kalmış satamamışsın sarı, pembe olmasından belli. Hala ne gavurluk yapıyorsun! Gavur dediğimiz adamlar bile bunlardan insaflı! Sony TR pazarında ilgi gören bir marka değil, satış rakamların ortada neden kastırıyorsun bre satıcı? Anlamış değilim. Gerçekten belirttiğiniz gibi,1.200TL.'ye satsalardı sarısını dert etmez alırdım büyük telefondan bıkmıştım. Günümüzde bırakın 4,6inçi 5inç telefon bile artık doğru dürüst bulunmuyor. Ya dünyadaki insanlar dev oldu benim haberim yok. Ya da, tüketiciler çok ezik hey ne yapıyorsunuz diyen yok!
    Haklısınız hocam. Bende compact kullanırım 5 ve üstü büyük geliyor. Satıcıya ulaşabilir misiniz acaba? Almayı düşünüyorum ancak bu fiyat pahalı gibisinden belki indirim yaparlar. Ayrıca Z5 compact kılıfla kullanılacak bi telefon değil bence. Biraz kalın ve kılıfla çok kalın oluyor

xz2 compact x compact gibi compact serisinden saymıyoruz, ikisi de bu seriye ihanetti.
    Normal insan elinin sınır değeri 5 inç'tir o da, ucu ucuna. Durum böyleyken 4,5-5inç arası olması gerekir. Sony Türkiye XZ1 Compact'ı getirmemekle hem Türk tüketicisine hem de, Sony markasına büyük kötülük yapmışlardır. Ben dilerdim ki, Sony Türkiye Başkanını afişe edelim ve baskı grubu kuralım. Sırf, kazanç ve çıkar duygusuyla Türk tüketicisini mağdur ediyorlar. Bizim iki, üç ilimiz büyüklüğündeki ufacık devletlerde bile, satılıyor koca Türkiye'de satılmıyor. Ne için? Sony Türkiye Başkanının keyfi yerine gelmediği için. Bu durum, bir başka ülkede olsa o adam o koltukta oturamaz. İşte beni asıl üzen bu durum! Bu kadar etkisiz ve ezik bir ülkeyiz. Neymiş satılmazmış satılmasın o küçük ülkelerde her modeli satabiliyorlar mı? Hayır. O ülkenin insanına saygıdır her modelin getirilmesi. Sony'yi de, kınıyorum. Başka bir dağıtıcı işletme ile, çalışabilirlerdi. Bu arada, XZ1 Compact Almanya Amazon'da 345 Avro yani 345 x 5,50 = 1.897,50TL. yuvarlak hesap 1.900TL. Türkiye'de 2000TL.'ye kadar kabulümdü ama, olmadı.

https://www.amazon.de/Sony-Compact-Smartphone-Triluminos-Speicher-Blau/dp/B074PYMN11/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1529447961&sr=8-4&keywords=Sony%2BXperia%2BXZ1%2BCompact&th=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurtar72 -- 20 Haziran 2018; 2:19:17 >

• Z5 Compact ekranı lazım arkadaşlar elinde tamir olmayacak z5 Compact olan var mı acaba yada telefoncular 250 TL değişim diyor bu ekranlar uyum sağlar mı orijinal ekran gibi olur mu orijinal ekran nerede bulabilirim

• Merhaba arkadaşlar,
    Telefonumun kamerası çalışmıyor siyah ekran oluyor ve daha sonra kamera sürekli duruyor diye hata veriyor,

Cihazı sıfırladım, sıfırladıktan sonra ilk açılışta çalıştı ikinci denememde tekrar çalışmadı,

Acaba problemim yazılımsal mı donanımsal mı?

Önerilerinizi bekliyorum.
  • E5803 32.4.A.1.54 root atabilen var mı? tarif edene koca bir hayır duası benden
  • Arkadaşlar hepinize iyi günler. Telefonumun arka kamerası bozuldu garantisi de bittiği için kendim kamera alıp taktım. Yalnız kamerayı çalıştırdığımda Makro modunda çalışıyor. Bir kaç denemeden sonra normale dönüyor. internette arattığımda Android 7 den sonra böyle bir sıkıntı olmuş kimi kullanıcıda sizde de böyle mi düzeltme yolu var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selim0617 -- 14 Temmuz 2018; 11:46:19 >
  • Kilit tuşundan parmak izi okumayı niye kaldırdılar diyordum meğer çerçeve oradan kırılıyormuş. Su da sızar ordan. Telefonun arka camda hep kırılmaz cam önde de film kullandım tertemiz sadece çerçeve yıprandı. Çerçeceve de sağlam olsa ömürlük telefon olurmuş. Tüne de 4 seneyi pek geçemez yoğun kullanımda ama sağlam telefon

• arkadaşlar telefonun batarya kötü durumda, garantiye verip 1 ay beklemek istemiyorum, n11de satılan orjinal z5 compact yazan bataryalar gerçekten orjinal mi? öyle ise ordan alıp telefoncu da değiştirsem olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrkaraburc

arkadaşlar telefonun batarya kötü durumda, garantiye verip 1 ay beklemek istemiyorum, n11de satılan orjinal z5 compact yazan bataryalar gerçekten orjinal mi? öyle ise ordan alıp telefoncu da değiştirsem olur mu?
    Sony nin hiç bir parçasını orjinal olarak herhangi bir yerden satın alamazsınız hocam. Sony dışarıya yedek parça satışı yapmamaktadır. Ankara teleservice göndermenizi tavsiye ederim. 1 haftada çözüme ulaşmıştım ben.
  • arkadaşlar rootsuz bir şekilde cihazı bu hale getirebiliyorsunuz. xda youtube kanalında nasıl yapıldığına dair bir video var. isteyen olursa bende anlatabilirim. ve kaldıralamayan uygulamalarıda yine rootsuz bir şekilde tamamen kaldırabiliyor.

• ufko U kullanıcısına yanıt
    Sanal tuşları kaldırıp ekranı tam kapasite kullanmak için mi bu işlem?

• mrkaraburc kullanıcısına yanıt
    benim telefonun bataryası da bozulmuştu; garanti için teleservise vermiştim yerine de geçici telefon verdiler. 1 haftada falan teslim etmişlerdi. eğer istanbul, ankara gibi büyükşehirdeysen fazla bekletmeden çözüyorlar. bir de pil en sık değiştirilen parçalardan birisi olduğundan yedekte bulunduruyorlar sanırım.
  • gltsry06 G kullanıcısına yanıt
    evet öyle bütün uygulamalarda sorunsuz çalışıyor. sanal tuşlar yerinede x home bar uygulamasını kullanıyorum

• ufko U kullanıcısına yanıt
    Uygulamayı indirdim ama sanal tuşları kaldırmayla ilgili ayarı bulamadım

• 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.