Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z5 COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★ (347. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.162
Cevap
63
Favori
255.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler, biraz araştırma yapıp karar vereceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler telefonun bağlantısında sorun olan kimse var mı? Benim kablosuzla bağlıyken tablet 23 24 mbit gösterirken telefon bazen 3 4 bazen 1 mbitlere düşüyor bazen 20'lerde oluyo bozulmasın şuan yaa daha yeni garanti bitti

• Z5 Compact Otg kablo ile kaç gbye kadar destekliyor biliyor musunuz?

• Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık 2 yıldır z5 compact kullanıyorum ve çok memnumun, fakat yaklaşık 1 aydır telefon ekranının köşelerinde renk değişimleri olmaya başladı. Aşağıda fotoğrafları ekliyorum. Bunun sebebinin ne olduğunu bileniniz var mıdır? Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

• ikimühendisbirinsan İ kullanıcısına yanıt
    Sıvı teması olmuş olabilir mi hocam? Genelde sıvıdan kaynaklı oluyor böyle.
  • gktgemre kullanıcısına yanıt
    Sıvı teması olduğunu hatırlamıyorum, olsa bile anlık ve kısmi bir temas olmuştur fakat fotoğraflarda belki tam görünmemiştir ama ekranının her iki tarafında da var bu renk değişimleri. Bu sorunla karşı karşıya kalan biri var mı acaba bu grupta. Ayrıca telefonun garanti süresinin bitmesine 3 ay daha var. Garanti servisi bu durumu ücret almadan çözer mi yoksa kullanıcı hatası gibi bir sebeple ücretli tamir mi yaparlar? Bu konuda bir bilginiz var mıdır?
    Garanti varsa götürün hocam. Bi yerinde büyük bi darbe filan yoksa kırık filan kesin yaparlar. Sıvı teması olsa bile yaparlar. İki defa kvk verdim tamamen sıfırlayıp verdiler. Sizin telefon sanki ıslak elle kavramışsınız da yanlardan su girmiş gibi.

Isınmadan kaynaklı ekran sararması olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar 20.05.2018'de garanti süresi dolacak olan siyah Xperia Z5 Compact telefonumu satıyorum. İlgilenenler mesaj atabilirler.
  • Benim telefonumun performansı biraz düşük gibi hızlandırmak için ne yapabilirim? (arena of Valor oynarken menü geçişleri yavaş onun dışında en düşük ayarda oynuyorum yüksek ayarda fps düşüşü oluyor) . Yardımcı olursanız sevinirim

• Telefonun gps si açılıyor ama konum bulmuyor sorun ne olabilir

• En iyi performans

En iyi batarya

En stabilize sürüm

Bunların hepsini barındıran Z5 Compact Android sürümü hangisi (sadece bizim ülke romu değil dünya genelinde ki en iyi rom hangisi onu bulup yüklemem lazım)

Merhaba hocam, tam olarak aynı yerde ve aynı büyüklü bir renk solması bende de 2-3 aydır var. Fark ettiğimde garantisi dolduğu için (1 ayla sanırım) servise göndermedim.

Ancak bugün uyandığımda daha ilginç bir şey oldu. Telefonun dokunmatiğinin bir bölümü çalışmamaya başladı. Herhangi bir sıvı teması veya düşme gibi bir şey yaşamadım. Nasıl oldu ben de bilmiyorum.

Sarı leke oluştuğunda aklıma gelen tek şey Sony bu cihazı yaparken ürün yaşam döngüsünü 2 yıla ayarladığıydı. Şimdi sizde görünce iyice bunu düşünmeye başladım.
  • merhaba z5c ilk çıktığında almıştım sonra kuzenime verdim şimdi iphone kullanıyorum ama tekrar almak istiyorum nette piyasada bir türlü sıfırını bulamadım acaba yardımcı olabilecek varmı nerede bulabilirim sıfırını
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan2330

merhaba z5c ilk çıktığında almıştım sonra kuzenime verdim şimdi iphone kullanıyorum ama tekrar almak istiyorum nette piyasada bir türlü sıfırını bulamadım acaba yardımcı olabilecek varmı nerede bulabilirim sıfırını
    Sanırım sıfırı zor bulunur hocam

• NeroWin kullanıcısına yanıt
    Hocam bugün KVK'dan aradılar. Telefonun ekran modülünün sol üst köşesinde çatlak olduğunu ve garanti kapsamı dışında olduğundan bahsederek onarım işlerini yapabilmek için 411TL+KDV kadar ücret talep ettiler. Oysaki ekranın görünürdeki sorunu modülünün çatlak olması değil, ekranın muhtelif yerlerindeki ren Ben tabiki de ücreti kabul etmedim. Ayrıca telefonda birisiyle konuşurken sesim karşı tarafa gitmiyordu. En azından karşı tarafa ses gitmemesi sorununu halledin dedim. Telefon garanti kapsamı dışına çıktığı için, o sorunu da yapamayacaklarını söylediler!!! Bu KVK resmen soyguncu olmuş. Hadi ekran sorununu bir şekilde garanti dışı göstermek için bahane ürettin ve onarımı için ücret istedin, fakat garanti kapsamında yapılması gereken ses sorununu da onarmak için o ücreti ödemem gerekiyormuş. İnsanlardan para koparmak için yapmadıkları kalmıyor. Ben de KVK'yı tüketici haklarına şikayet edeceğim.

Hocam bugün KVK'dan aradılar. Telefonun ekran modülünün sol üst köşesinde çatlak olduğunu ve garanti kapsamı dışında olduğundan bahsederek onarım işlerini yapabilmek için 411TL+KDV kadar ücret talep ettiler. Oysaki ekranın görünürdeki sorunu modülünün çatlak olması değil, ekranın muhtelif yerlerindeki renk değişiminin olmasıydı. Ben tabiki de ücreti kabul etmedim. Ayrıca telefonda birisiyle konuşurken sesim karşı tarafa gitmiyordu. En azından karşı tarafa ses gitmemesi sorununu halledin dedim. Telefon garanti kapsamı dışına çıktığı için, o sorunu da yapamayacaklarını söylediler!!! Bu KVK resmen soyguncu olmuş. Hadi ekran sorununu bir şekilde garanti dışı göstermek için bahane ürettin ve onarımı için ücret istedin, fakat garanti kapsamında yapılması gereken ses sorununu da onarmak için o ücreti ödemem gerekiyormuş. İnsanlardan para koparmak için yapmadıkları kalmıyor. Ben de KVK'yı tüketici haklarına şikayet edeceğim.

Teleservice'e verin hocam şansınızı deneyin.
  • gktgemre kullanıcısına yanıt
    Teleservice nedir hocam, ilk defa sizden duydum. Biraz bilgi verebilir misiniz ?
    KVK gibi bir servis hocam. Sony nin yetkili servislerinden biridir. En son Ankarada ki bayisi için baya iyi diyorlardı bir deneyin isterseniz.
  • 
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.