Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (340. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.625
Cevap
210
Favori
1.234.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonu alan arkadaslara hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hauntedd kullanıcısına yanıt
    Onun için googleplayden screen off diye uygulama var onu kurup ana ekranınıza eklediğinizde. Uygulamaya tıklandığında ekranı kapatıyor ama ben kullanışlı bulmadım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SlideToUnlock kullanıcısına yanıt
    Öncelikle söyleyeyim cihazı almadım,

Almadım çünkü senin gibi bende bu soruyu sordum ve gerek burdan gerek ise yurtdışı sitelerinde kullanıcı görüşlerini referans alarak cz2 yi almaya gittiğim her mağazada bu sorunlarla karşılaştım ve almadım.

Cevabı ise (sen sorduğun için)

1) Kasa Açıklığı. Nedir Dersen full cam olan ön paneli şase üzerine (yani telefonun kasasına) monte ederken max 1 mm aralığa kadar olan boşluk. Eğer Google a sony xperia z2 gap issue şeklinde görsel araması yaparsan daha sağlıklı olur.

Sony nin açıklamasına göre başta su geçirmezlik özelliği olmak üzere telefonun hiç birşekilde kullanımına olumsuz etkisi yok.

2) Kamera lenslerinin ve flaşın asimetrik konumlandırılması. Nedir: ön ve arka kameranın ve flaşın yamuk takılması eğer google a sony xperia z2 off center lens şeklinde görsel araması yaparsan karşına çıkar. Sony bununla ilgili kronik bir üretim hatası olmadığını belirtti. ve kameranın performansı da bozacak olumsuz bir etkisi olmadığını da ekledi

3) ekran içinde yada kamera lensi üzerinde toz zerreciği.

4) bazı cihazlarda ölü pixel olması.

5) cihazın 4k video çekiminin samsung s5 gibi süre sınırlandırması konulmamasına RAĞMEN cihazın aşırı ısınma sorunu yüzünden kamera özelliğinin kapanması ve soğutulmsı gerektiği uyarısı.

6)akıllı çağrı özelliklerinin tam verimli çalışmaması (çalışması için cihazın dilini önce İngilizce ye sonra çağrı özelliklerini aktive edip Sonra Türkçe ye dönünce kullanabiliyorsun ama telefonu her kapatıp açtığında aynısını yapman gerekiyor)

7) Streo hoperlöre sahip olan cihazın bildirim seslerini mono çalması.

ilk 4 madde üretimsel hatalar. Sony her ne kadar bunların, cihazın çalışmasını ve stabilitesini bozmadığını söylese de 2200 TL fiyatı olan ve AMİRAL GEMİSİ olarak adlandırılan yani en son sürüm bir telefona yakışmayan, özelliğini sıradanlaştırıan, Çin Malı çakma üretim gibi duran KISACASI manevi ağırlığı olan telefonun değerine yakışmayan üretim hatalarına dikkat edip cihazı iyi incelemeni tavsiye ederim.

5 - 6 ve 7. maddeler ise tamamen yazılımsal olup bir güncelleme ile giderelebilecek sorunlar. Ama özellikle telefonu rootlayarak bu sorunları da kendin çözebilirsin.

Ama şahsi tavsiyem cihazı garanti dışına sokacak işlemler uygulayıp risk almamandır. Ayrıca Sony nin güncellmesini de beklemende yarar olduğu kanısındayım.

Özetle Bence Önce Sony nin çıkaracağı güncellemeyi ve o güncellemenin özellikle 5 -6 ve 7. maddeye ve cihazın akıcılığı ve stabilitesini arttıran diğer etkilerini forumlaran takip etmen.

eğer güncelleme gerçekten bir etki yarattı ise sonrasında mağazalarda ilk 4 madde yi barındırmayan DÜZGÜN LENSLERİ VE FLASI ORTADA VE KASA AÇIKLIĞI OLMAYAN bir cihaza sahip olmak için seçmece karpuz alır gibi her cihazın yoklayarak telefonu alman.

iyi forumlar

• Engin.OK kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.
    Z1'den sonra nasıl rengi ne aldın.
    Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustaka89

Eminim hocam :) PC ye bağla pc suite direk uyarıyor 402 geldi kuralım mı abi diye :)

Evet bende fark ettim. Türkiye cihazlarına 402 güncelleme gelmiş.
  • Tr 402 güncellemesini kuranlar yorumlarını paylaşırsa iyi olur

• 402 güncellemesi bazı cihazırda çift hoparlörü iptal edip teke düşürmüş müzik dinlerken :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustaka89 -- 19 Haziran 2014; 23:00:46 >
  • Aşırı açıklayıcı cevabınız için teşekkür ediyorum, şahsımca, 2200 TL istenen bir cihaz için bunca teferruat sıkıntı doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muvensa

quote:

Orijinalden alıntı: atarli ergen

Arkadaşlar hiç birinizde ekranı iki tıkla açmada sorun oluyor mu?. Genelde 2 kez tıklıyorum açmıyor ekranı 2. 3.kez ikişer tıklamamda açıyor ilk tıkladıklarımı saymıyor

Bende de var o sorun. Ama 3 kere tıklayınca kaçırmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hauntedd

quote:

AYarlar--> ekran ---> uyandırmak için dokunun. Aktif et hocam

Yeni öğrendim gözüme çarpmamıştı iki tık da açıyor sıkıntısız ama kapatması yok mu daha bi kullanışlı olur öyle g2 de çok alışmıştım

hocam g2 den sonra z2 nasıl, alışabildin mi. bende g2 den geçtim. kasa kalitesi z2 de çok iyi, g2 nin gıcırdayan kasasına göre. ama g2 deki çerçevesiz ekranı özlemiyor değilim.
  • Yalc1n Y kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar aynı sorunu yaşayan yokmu
  • Bende güncellemeden önce telefon çalarken çift hoparlörden ses gelmesi olayını yapmıştım ne güzel . Sonra güncelleme yaptım hepsi gitti :(
  • Arayan bir numarayı bloklama özelliği var mı? G2 de uygulamasız yapabiliyorduk

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemosass

quote:

Orijinalden alıntı: Hauntedd

quote:

AYarlar--> ekran ---> uyandırmak için dokunun. Aktif et hocam

Yeni öğrendim gözüme çarpmamıştı iki tık da açıyor sıkıntısız ama kapatması yok mu daha bi kullanışlı olur öyle g2 de çok alışmıştım

hocam g2 den sonra z2 nasıl, alışabildin mi. bende g2 den geçtim. kasa kalitesi z2 de çok iyi, g2 nin gıcırdayan kasasına göre. ama g2 deki çerçevesiz ekranı özlemiyor değilim.

Alıştım arkadaşlar LG. Yi kink yapmışlar resmen param yoktu z1 alamamıştım (ünideyim) z2 ye çok alıştım telefona dokunduğumu hissediyorum :) ellerim terleyince plastiğe yapışmıyor :) ekranı bana bunun daha hoş geliyor yani z2 nşn bi çok özelliği pili daha iyi mesela içeriği daha hoş.. Belki biraz pahalı olabilir ama z2 her bakımdan daha iyi hafiza karti olmasi bile yeter sende durumlsr ne hocam slıştın mı

• SlideToUnlock kullanıcısına yanıt
    rica ederim hocam ne demek.

yeni çıkan bir ürünü hemen almaktansa biraz beklemek gerektiği tecrübesini Sony Bana acı şekilde yaşattı.

2 kez sipariş iptal ettim bu sıkıntılardan dolayı.

Fiziksel hatalar (kasa açıklığı vs.) şimdilik özellikle 14w19 ve 14w20 serileri ile daha da azaltılmış durumda gibi görünüyor ancak bu seferde yazılımsal sıkıntılıar (çağrı reddetme, telefonu rootlamadan çift hoperlor sesi vs.) gündemde ve açıkçası root gibi işlemlerle durumu riske edemem.

bugün, çook önceden yayınlanan 402 güncellmesi ülkeye geldi bakalım cihaza etkisi ne olacak? @SlideToUnlock
  • quote:

Evet şimdi baktımda 3 kezde kaçırmıyor gerçekten

Dostum ekran kilitleme içinde benden sana iyilik olsun netten nova launcher prime apk indir kur (xperia launcherden yapamazsın) senin progrsmıda indir sonra nova launchet ayarlarından hareketlere gir cift dokunusa girip senn su ekran kapatan programı ata ve mutlu son ekrana cift tiklamayla kapanir

• cihazda gözle görülür ne gibi iyileşmeler var? çok dişe dokunur bir düzeltme/iyileşme söz konusu değilsde sırf çift hoperlörü iptal etme saçmalığınan dolayı da olsa güncelleme yapmayacağım!
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaos

cihazda gözle görülür ne gibi iyileşmeler var? çok dişe dokunur bir düzeltme/iyileşme söz konusu değilsde sırf çift hoperlörü iptal etme saçmalığınan dolayı da olsa güncelleme yapmayacağım!

Ben pişman oldum. Gerek yok diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZaPT!Y3

quote:

Orijinalden alıntı: khaos

cihazda gözle görülür ne gibi iyileşmeler var? çok dişe dokunur bir düzeltme/iyileşme söz konusu değilsde sırf çift hoperlörü iptal etme saçmalığınan dolayı da olsa güncelleme yapmayacağım!

Ben pişman oldum. Gerek yok diye düşünüyorum

Bir yanlış anlaşılma olmasın telefon çalrken zaten mono yani tek hoparlörden ses geliyordu ancak müzik dinlerken streo yani her iki hoparlör aktifti son güncellemeyle o da mı tek hoparlöre düştü?

• Gençler 402yi yükledim :

- Akıllı çağrı hala tırt
    - Telefon çalarken hala mono hoparlör var

+ Ahize bi nebze düzelmiş
    + Müzik dinlerken ses seviyesi biraz daha artmış ( hoparlör hala çift )

Sonuç olarak root yapmamış olanlar bence gönül rahatlığı ile yükleyebilirler ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustaka89 -- 20 Haziran 2014; 1:14:19 >
  • 
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.