Şimdi Ara

Sony Xperia™ XA1 Ultra (Sony Mobile) - ANAKONU (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
719
Cevap
17
Favori
63.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kadın Mühendisi

Bu telefon, C9 Pro ve Mi Max 2 arasında kaldım arkadaşlar bir türlü karar veremiyorum. Kritlerlerim ekran büyüklüğü ve görüntünün kalitesi, pil uzun bir süre vadetmeli. Bunlar yeterli şuan için arayüz de akıcı olursa çok iyi olur. Daha önce Z3 kullandım baya muzdarip olmuştum tekrar alacak olursam Sony'i tercih etmekten çekiniyorum açıkçası, bu cihazda herhangi bir kronik sorun var mı?

Ekran güzel ve net açıkcası beğenirsin, tek sıkıntısı biraz büyük

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taze Leblebi

quote:

Bu telefon, C9 Pro ve Mi Max 2 arasında kaldım arkadaşlar bir türlü karar veremiyorum. Kritlerlerim ekran büyüklüğü ve görüntünün kalitesi, pil uzun bir süre vadetmeli. Bunlar yeterli şuan için arayüz de akıcı olursa çok iyi olur. Daha önce Z3 kullandım baya muzdarip olmuştum tekrar alacak olursam Sony'i tercih etmekten çekiniyorum açıkçası, bu cihazda herhangi bir kronik sorun var mı?

Ekran güzel ve net açıkcası beğenirsin, tek sıkıntısı biraz büyük

işlemcisinin mtk olması sebebiyle yaşadığınız yazılımsal sorunlar var mı peki ? M5'deki gibi falan

• ayrıca şebeke vs. sorunları devam ediyor mu ? hiç güven vermiyor bana bu sony, z3 te tonla sıkıntı yaşamıştım illallah dedirtmişti.
  • quote:

ayrıca şebeke vs. sorunları devam ediyor mu ? hiç güven vermiyor bana bu sony, z3 te tonla sıkıntı yaşamıştım illallah dedirtmişti.

İlk günlerde uygulama hatası verip, çeşitli uygulamaları kapat veya bekle diye bildirim veriyordu. Çok ciddi şekilde azaldı güncellemelerle. Şebeke sorunu hiç yaşamıyorum. Bulunduğum yerde bağlantı zayıf olmasına rağmen eski telefonumdan daha iyi çektiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Çok hızlı karar verip aldım ama şu anda memnunum. Pil ömrü de güncelleştirmelerden sonra coştu. Bugün 13 saattir telefonum açık ve hala yüzde 70 şarjım var. Ara ara internette de gezindim, birkaç video da izledim. Hızlı da şarj oluyor. Bir ay öncesine göre çok rahatım :) Güncelleştirmeleri atlamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenizGokhanTezcan -- 5 Kasım 2017; 0:51:59 >

• Ben de telefonu dün almış bulunmaktayım. Önerebileceğiniz bir kırılmaz cam var mı?
  • Arkadaşlar merhaba, bir şey sormak istiyorum. Sosyal medya da takılırken özellikle video izlerken sanki görüntü kalitesi biraz düşük gibi geliyor. Youtube da 1080p izlesem bile kalite öyle değilmiş gibi, bir de instagram da ki videolar da öyle. Büyük ekrandan kaynaklanan bir durum mu acaba ?
  • P10 lite ve xa1 ultra arasında kaldım. Ne önerirsiniz?

• turkercan T kullanıcısına yanıt
    Bende ikisi arasında kalmıştım. Kararım xa1 ultra oldu. Ekran dan dolayı p10 lite 5.5 olsa onu alırdım.

• Merhaba Arkadaşlar

Htc Desire 10 pro ve Xa1 ultra arasındayım.

Daha önce sony hiç kullanmadım bu yüzden endişelerim var fakat iphonuma ısınamadıgım için sattım ve tekrar android kullanacagım htc nin cogu magzada satılmadıgını goruyorum bu yuzdende xperia düşünüyorum.

Fikriniz benim için önemli teşekkürler..
  • 3 gun once 🇩🇪 da Media Markt'tan 329 Euro ya aldım (tax refund ile 298'e geldi). İki defa guncelleme yaptı. Şarjı çok iyi, 1,5 gunu deviriyor. Kamerasını ve ekranını çok beğendim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuntsss

Düşük ışıkta kamera sorunu ve Instagram'da ön kamerada aşırı yakınlaştırma sorununa çözüm var mı?

Meraktan soruyorum nasıl bir problem var bu konuda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeCCe

quote:

Orijinalden alıntı: Kuntsss

Düşük ışıkta kamera sorunu ve Instagram'da ön kamerada aşırı yakınlaştırma sorununa çözüm var mı?

Meraktan soruyorum nasıl bir problem var bu konuda?

Hocam geç gördüm,

Instagram app'i açınca uygulama ve tel performansı mükemmel çok akıcı herşey. Ancak ön kamerayı açıp foto çekmeye çalıştığımızda örnek vereyim 50 cm geriden kendimize tutuyorsak kamerayı, kamera bizi 20 cm'den çekiyor :) çok saçma değil mi fotoda sadece kafan gözüküyor :)

Düşük ışık olduğunda da odaklama problemi devreye giriyor. Odaklamıyor, çekse bile bulanık çekiyor. Gün ışığında piyasada daha iyi foto çeken bir telefon görmedim ancak akşam olduğunda rezalet.

• Kuntsss kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Bu sony'nin sattığı telefonlar ucuzda değil ama anlamadım neden böyle kıl tüy sorunlar çıkarıyorlar... Sosyal medya kullanımı için insan zaten iyi kameralı cihaz alır, onda da sorun çıkıyorsa beş para etmez o cihaz bana göre. Umarım güncelleme ile falan çözülür problem.
  • Merhaba arkadaşlar.xa1 ultrada ortalama ne kadar ekran süresi alıyorsunuz?

• Manuel fotoğraf modunda (her ayarda) çektiğim her fotoğraf istisnasız bembeyaz çıkmaya başladı. Otomatik modda sorun yok. Böyle bir sıkıntı yaşayıp da atlatabilen var mı?

Düzeltemezsem format atacağım. O da olmazsa servis yolları görünecek bana :( Bu nedenle yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sony Xperia™ XA1 Ultra (Sony Mobile) - ANAKONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenizGokhanTezcan -- 2 Aralık 2017; 16:59:4 >
  • ISO değerini düşürün ıso yu çok arttırmışınız gibi bir durum var
  • Ne oldu bu android 8.0 Oreo Güncellemesine ya....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tom wong

ISO değerini düşürün ıso yu çok arttırmışınız gibi bir durum var

Teşekkür ederim. Iso değeri otomatikte olduğu için bir tek onu denememiştim. Düşürdüğüm anda düzeldi. Ancak hdr çekim diye tıklıyorum ayarlardan, hemen iso değeri otomatiğe dönüyor ve bu sorun başlıyor. Manuel modda hdr çekemiyorum. Çok tuhaf...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenizGokhanTezcan -- 4 Aralık 2017; 2:42:35 >
  • melihocal M kullanıcısına yanıt
    Garanti konusunda sıkıntılı olduğunu biliyoruz hepimiz ama hiç mi denemeden göndermişler cihazı? At yazılımı, denemeden gönder, oh ne ala... Geçmiş olsun. Bende böyle bir sıkıntı yok bu arada. Kameranın yazılımı tuhaf sadece. Sizinki bariz donanım arızası gibi duruyor.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.