Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.754
Cevap
96
Favori
365.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pandoora

quote:

Orijinalden alıntı: DoDoking

Beyler şarjın uzun gitmesini istiyorsanız bataryayı sıfırlayın , stamina moduna alın öyle şarja takın %100 olana kadar ellemeyin benim şarj suan süper gidiyor

Ben telefonu kapatıp şarj ediyorum. Hocam arkaplana bir suru uygulama atıp oyle kullanıyorum şarj %70 ekran suresi 2 buçuk saat şuan batarya gayet iyi bence

1 kere full boşaltmıştım bataryayı. 2. defa tam boşaltmadım. Yüzde 11 civarında telefonu kapatıp şarja taktım. Bakalım gelişmeler ne yönde olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: ardent_boy

telefondan beklentilerim.

internete girmek
    gerektiğinde fotograf cekmek (10megapixsele razıyım :) )
    şarj süresi 2 günü cıkarsın
    ses seviyesi tatminkan olmalı

ve kesinlikle telefonda oyun oynayan birisi değilim.
    çok yogun telefon görüşmesi yapmıyorum.

• Bir C4 kullanıcısı olarak aynı şarj sıkıntılarını bende hatta bizde yaşadık..

Telefonu %100 olarak fulleyip gece 00:00'da her şeyini kapatıp başucuma koyup uyuyordum sabah 8-9 gibi uyanıp baktığımda %90- 89 lara inmiş oluyordu el dahi sürülmemiş telefon..Bakıyorum yine M5 konusunda da aynı problemler mevcut..Tekrar yazıyorum bu kadar şey bilinip görülürken neden hala bu Sony'nin 5.0 sevdası hala ne için inat ediyorlar güncelleme vermemek için..

Son 2-3 sayfadır şarjla ilgili yazılanları okuyan birisi ciddi şekilde vazgeçer bu telefondan...Aynı şeyleri C4 le yaşadım... Zamanla batarya performansı bir nebze daha iyi oluyor bunu da unutmayın...

Son olarak da grenify adlı bir uygulama var bunu tavsiye ediyorum...Cihazdaki yüklü tüm uygulamaları uyku listesine alıyorum ekrana eklediğim kısa yol tuşuyla bütün uygulamaları uyutup mobil veri wifi arka plan her şeyi kapatıp gece yatıyorum mesela sabah kalktığımda %3- %4 şarj gidiyor en azından bu program yardımcı olabilir size denemenizi tavsiye ederim...

• Youtube a xperia m5 battery test yazip ilk cikan videolari izledim. 4 adet xperia serisi telefon karsilastiriliyordu ve en cok sarji azalan m5 ti. M5 c5 z3+ z3c karsilastirmasiydi yanlis hatirlamiyorsam. En az sarj tuketen c5 oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sasirdigim diger bir nokta ise videoda 4 telefonu da en dusuk parlakliga alip sarj test edilirken diger 3 telefon en kisikta nerdeyse tamamen siyah ekran olurken m5 en kisikta bile baya baya parlakti sanki yuzde 50 deymis gibi anlatan adam da buna dikkat cekti. Acilen 6.0 gerekiyor galiba tabi bunlar guncelleme ile duzelebilecekse

• Programa gerek yok bence, stamina zaten içerikte var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanucan

Ben memnunun bataryasından gece atıyorum 60 da bıraktım sabah ya 60 da yada 59 da alıyorum kıyaslama olarakta eski telefonum SP ile kıyaslarsam SP'de 4 saat ekran süresi alıyordum bunda 5 civarı. eski telefonumu aratmıyor. Zaten memnun olmasaydım çoktan iade etmiştim.

Hocam yatarken mobil veriyi kapatıyor musunuz ? Yoksa açık mı bırakıyorsunuz ?
  • gece den sabaha kadar sadece %1 şarj yemiş bekleme modunda , şarja taktığım süre ise dün sabah idi nerdeyse 1 gün oldu , kalan şarj %31 , wifi ve 3g sürekli açık boom beach oynuyorum online oyun stamin mod aktif..
    parlaklık %65 civarı kullanıyorum manuelde.. şarj sorunu olsa bu süreleri almam mümkün değildi 2600 Mah pil ile ancak bu kadar olur.. Xiaomi Mi4 de 3k batarya olmasına rağmen bu süreleri almamın imkanı olmuyor aynı günün akşamı şarja takıyordum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: beatles33

gece den sabaha kadar sadece %1 şarj yemiş bekleme modunda , şarja taktığım süre ise dün sabah idi nerdeyse 1 gün oldu , kalan şarj %31 , wifi ve 3g sürekli açık boom beach oynuyorum online oyun stamin mod aktif..
    parlaklık %65 civarı kullanıyorum manuelde.. şarj sorunu olsa bu süreleri almam mümkün değildi 2600 Mah pil ile ancak bu kadar olur.. Xiaomi Mi4 de 3k batarya olmasına rağmen bu süreleri almamın imkanı olmuyor aynı günün akşamı şarja takıyordum..

Gerçekten iyi değerler.Bizim bekleme modunda mı sıkıntı var bilemedim ki.Benim ilk full yaptığım gecenin sabahı bekleme modunda(mobil veri açık) ve staminia açık vaziyette sabaha kadar yüzde 7 şarj yemişti.

Sende staminia modda açık değilmiş sanırım bekleme modunda belirtmemişsin.

Bugün sabah 6:30 da full şarjdan aldım.Hiç bi işlem yapmadım saate baktım 1-2 defa yüzde 95 şuanda.

Bizim telefonlar mı sorun var acaba....Yeni telefonu servise ver et...Ayrı bir sıkıntı oda....

• Şarz için bunu yapın tüm Android telefon lar için Evet arkadaşlar bu işlem %100 işe yaramaktadır.

1-)Öncelikle telefonunuzu %100 e kadar şarj edin. .
    2-)Telefon şarjını tamamaladığında şarj aletini söküp telefonu kapatın.
    3-)Telefon kapalı iken şarja terar takın ve tekrar %100 olmasını bekleyin (10-30 dakka kadar bekleyin ne olur ne olmaz)
    4-)Yeşil ışık tekrar kendini gösterecek %100 olduğunda (xperialarda hiç sönmüyor zaten o yüzden 10-30 dakka bekleyin dedim)
    5-)Daha sonra telefon kapalı iken şarj aletini çıkarın ve telefonu açın.
    6-)Ekranın kapanma süresini 20-30 dakikaya ayarlayın veya hiç kapanmamaya ayarlayın . Telefonu açtıktan sonra ve bu işlemi yaptıktan sonra tekrar şarj aletini takın ve %100 e çıkmasını bekleyin (10-30 dakka)
    7-)100 e ulaştığı veya 10-30 dakka geçtiği zaman (kullandığınız batarya programı şarj tamamlandı demiş ise) telefonu şarjdan çekin ve kullanmaya başlayın.

• 6.0 ne zaman gelecek m5 için?
  • arkadaşlar telefonun son yazılım surumu nedir yazabılır mısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

arkadaşlar telefonun son yazılım surumu nedir yazabılır mısınız ?

Derleme numarası :30.0.A.1.33
    Çekirdek sürüm : 3.10.61+
  • Cihaz mediatek olduğu için 6.0 güncellemesini M4 den bile geç alacak, uzun süre beklemeyin.

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Ulan 4 ay bekledik telefon için , bi güncellemeyimi bekleyemeyecez ?
  • Innovative kullanıcısına yanıt
    O kadar çok plastik hissettirmiyor. O hissi zçıkcası z5c de daha fazla hissetim incelediğimde çerçe ve çok kalın gösteriyor telefonu z5c yi çerçeve ben burdayım diyor resmen ve ovallik az olduğundan göze batıyor tabi. açıkcası m5 gold çok hoşuma gidiyor tasarımı çok sade ve alımlı duruyor. Tabi zevk meselesi saygı duyuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoDoking

Ulan 4 ay bekledik telefon için , bi güncellemeyimi bekleyemeyecez ?

Yukarda sorduğuna göre şimdiden kara kara beklemeye başlamışsın demek ki. Neyse allah sabır versin.

• Arkadaşlar, her şeyi kısın döndürmeyi kapayın wifi mobil veriyi kapayın ekranı kısın arkada bişey çalışmasın sesleri kısın dokunma seslerini de kapayın sade bi tema ayarlayın o zaman uyku modu gibi oluyo dizel gibi 11de baktım %83 hala 83

şu an saat 13:15 83te

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smtlkr9279 -- 24 Kasım 2015; 13:14:51 >
  • Arkadaşlar, şarj sorunu yaşayan arkadaşlar arasında vodafone hat kullanan var mı ?

Forumdan arkadaşımız vodafone 'nun önceki telefonunda şebeke sinyalinden dolayı bataryayı daha çabuk bitirdiğini tespit etmiş.

Acaba bizde bu yüzden sorun yaşıyor olabilir miyiz ?
  • Evet arkadaşlar elimde sıfır gibi nokta hatasız çiziksiz siyah z2 var sony resmi distribütör garantili 1 sene daha garantisi var.gold rengi m5 ile kafa kafaya takaslamak istiyorum Cihazı Ankaradan eldende görebilirsiniz.takaslama amacım keyfi cihazımda en ufak sorun yoktur.Takas tekliflerine açığım.pm atabilir siniz.

• 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.