Şimdi Ara

★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU (299. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.047
Cevap
61
Favori
208.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim cihaz da şuan yeni yeni başlayan bir sorun var. 2g den 3g ye geçişler uzun sürmeye başladı. H+ simgesi anında geliyor fakat veri alışverişi yaklaşık 10-12sn sonra başlıyor. Sizlerde bir test yapabilirmisiniz. Hattım Turkcell bu arada, özellikle 3g nin az çektiği durumlarda oluyor bu durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÜRÜN GELDİ

sağ alt köşede 3-4 mm kadar ışık sızması var aynı yeri test programıyla kontrol ettim beyaz zeminde sarılık vs hiçbir yerinde yok baya beğendim cihazı kusursuz görüntüsü var ele alınınca insanın iştahını kabartıyor görüntüsü...

ilk izlenimler gayet başarılısı sanırım bu ışık sızmasının üretimle alakalı bir durum ve belli bile değil :)

şimdilik herkese teşekkürler
  • bu arada ürün rengim beyaz ekran paneli innolüx ( yani canlı olan) mileti innolüx ün sadece siyahlarda olduğu konusunda bir tez oluşturmuştu sanırım bu tez yanlışşş
  • hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    Yanlış olan sizin bilginiz hocam beyazlarda innolux lcm siyahlarda truly lcm var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezar61

Yanlış olan sizin bilginiz hocam beyazlarda innolux lcm siyahlarda truly lcm var

vatandan aldığım ekranın yarısı sarılık geçirmiş beyaz renk cihaz truly lcm idi ama :)

ayrıca kentpark sony de baktığım 2 üründen beyaz truly siyah innolüx tü

yani gene renge göre panel değişmiyor...
  • quote:

sizin bilginiz yanlış buyrun forumdan alıntılar

alıntı

Koreaatom

Hem siyah hem beyaz renklerde karışık kullanılmış paneller dostum. İki ayrı paneli alıp görmek lazım yada alırken test edip innolüx panelmi ona bakmak lazım. Ben siyah olanı almıştım. Sonra interette denk geldi konuyu gördüm, dedim kendi kendime umarım dandik panel gelmemiştir bize :) şans eseri innolüx lcm panel denk gelmiş.

alıntı

Koreaatom
    İnnolüx olan panel daha iyi deniliyor, lüx panel olarak adlandırılmış. Diğeri ise daha parlak soluk renkler siyahlarda grileşme olduğunun testleri var youtube de

SONUÇ: GENEL KANI OLARAK İNNOLÜX İYİ DENMİŞ Kİ Buna bizzat gözlerimde şahit oldum vatandan ilk aldığımız ürün truly idi ve renkler soluktu innolüx de ise renkler daha doygun ve canlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakangündüz -- 3 Mart 2016; 13:43:54 >

Bende başlarda ayrım var sanıyordum fakat kız arkadaşımda da bende de siyah c5 var ikimizin ekranları da farklı. Asıl soru sony neden böyle bir saçmalık yaptı :)

• GİTTİGİDİYOR dan aldigim telefonu kamera odaklanma probleminden dolayi iade ettim.uygulama ile bir nebze duzeliyordu ama telefonu esim kullanacakti begenmedi. sorunsuz iade aldilar 1 hafta kullanmistik henuz. ilk iade islemim oldu bu kadar sorunsuz ve kolay olmasi iyiymis. gittigidiyordan alisverise devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: SirPhilosophy

Bende başlarda ayrım var sanıyordum fakat kız arkadaşımda da bende de siyah c5 var ikimizin ekranları da farklı. Asıl soru sony neden böyle bir saçmalık yaptı :)

iyi tarafı bana innolüx denk gelmiş olması :)

buna sevindim işte ilk izlenimler gerçekten çok iyi. cihaz rev 4 2016 ithal bandrollü,

ama 5.0 la geliyor bu ilginç hiç değilse yeni üretim cihaza 5.1 yüklü gelseydi..

kutu üzerinde kvk bandrolü var, ama içinde türkcell uygulamaları var dün xperiafirmvare den 5.1 güncel TR yazılımı indirdim bugün flashh tool ile atıcam,
    ondan sonra root atıcam...

xposed kurmak istiyorum fakat bootloader unlocked yapmak istemiyorum

aklıma şu geldi.

zip li xposed dosyasını indirip zip den çıkartıp root explorer ile gerekli yerlere atsam recovery den kurmuş gibi olur heralde :)

daha önce z3 de yapmıştım gayette iyi olmuştu

• quote:

Orijinalden alıntı: mesuteyc

GİTTİGİDİYOR dan aldigim telefonu kamera odaklanma probleminden dolayi iade ettim.uygulama ile bir nebze duzeliyordu ama telefonu esim kullanacakti begenmedi. sorunsuz iade aldilar 1 hafta kullanmistik henuz. ilk iade islemim oldu bu kadar sorunsuz ve kolay olmasi iyiymis. gittigidiyordan alisverise devam.

sorun tam olarak neydi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakangündüz

quote:

Orijinalden alıntı: mesuteyc

GİTTİGİDİYOR dan aldigim telefonu kamera odaklanma probleminden dolayi iade ettim.uygulama ile bir nebze duzeliyordu ama telefonu esim kullanacakti begenmedi. sorunsuz iade aldilar 1 hafta kullanmistik henuz. ilk iade islemim oldu bu kadar sorunsuz ve kolay olmasi iyiymis. gittigidiyordan alisverise devam.

sorun tam olarak neydi?

kamera odaklama yapamiyordu. arkada isik varken ozellikle.farkli telefonlar cok daha iyi cekerken bu telefon karanlik cekiyordu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SirPhilosophy

iyi tarafı bana innolüx denk gelmiş olması :)

buna sevindim işte ilk izlenimler gerçekten çok iyi. cihaz rev 4 2016 ithal bandrollü,

ama 5.0 la geliyor bu ilginç hiç değilse yeni üretim cihaza 5.1 yüklü gelseydi..

kutu üzerinde kvk bandrolü var, ama içinde türkcell uygulamaları var dün xperiafirmvare den 5.1 güncel TR yazılımı indirdim bugün flashh tool ile atıcam,
    ondan sonra root atıcam...

xposed kurmak istiyorum fakat bootloader unlocked yapmak istemiyorum

aklıma şu geldi.

zip li xposed dosyasını indirip zip den çıkartıp root explorer ile gerekli yerlere atsam recovery den kurmuş gibi olur heralde :)

daha önce z3 de yapmıştım gayette iyi olmuştu

olacağını pek sanmam ama denemekte fayda var

• quote:

quote:

alıntı

Koreaatom

Hem siyah hem beyaz renklerde karışık kullanılmış paneller dostum. İki ayrı paneli alıp görmek lazım yada alırken test edip innolüx panelmi ona bakmak lazım. Ben siyah olanı almıştım. Sonra interette denk geldi konuyu gördüm, dedim kendi kendime umarım dandik panel gelmemiştir bize :) şans eseri innolüx lcm panel denk gelmiş.

alıntı

Koreaatom
    İnnolüx olan panel daha iyi deniliyor, lüx panel olarak adlandırılmış. Diğeri ise daha parlak soluk renkler siyahlarda grileşme olduğunun testleri var youtube de

SONUÇ: GENEL KANI OLARAK İNNOLÜX İYİ DENMİŞ Kİ Buna bizzat gözlerimde şahit oldum vatandan ilk aldığımız ürün truly idi ve renkler soluktu innolüx de ise renkler daha doygun ve canlı

Bu panele nerden bakılıyor tam olarak?

• quote:

Orijinalden alıntı: ferhat10tr

quote:

quote:

alıntı

Koreaatom

alıntı

Koreaatom

Bu panele nerden bakılıyor tam olarak?

*#*#7378423#*#* yazın telefon uygulanmasında

servis menüsü açılcak orda bütün bilgiler yazar

Hocam forumdaki alıntılara bakmıyorum o kadar bu ekran ayrım olayı telefon ilk çıktığında olan bişey ve revizyonlara göre değişiyor benim tel rev 3

Rev 4 olarak çıkanlar ile paneller karışık gelmeye başladı ve rev3 ve aşağısında da bildiğim kadarıyla turkcell rom yok ekranı sıkıntı etmiyorum vatanda beyazını inceleyip siyahını aldım renk konusunda da sıkıntım yok çok şükür garantiye gitti ekran değişti yine aynı ekrandan taktılar

• quote:

Hocam forumdaki alıntılara bakmıyorum o kadar bu ekran ayrım olayı telefon ilk çıktığında olan bişey ve revizyonlara göre değişiyor benim tel rev 3

Rev 4 olarak çıkanlar ile paneller karışık gelmeye başladı ve rev3 ve aşağısında da bildiğim kadarıyla turkcell rom yok ekranı sıkıntı etmiyorum vatanda beyazını inceleyip siyahını aldım renk konusunda da sıkıntım yok çok şükür garantiye gitti ekran değişti yine aynı ekrandan taktılar

Yeni takılan ekran Da sağ al t köşede ilk ba açılışta belli o la n ışık sızması varmı peki

• Panelin hangisi oldugunu nasil anliyorsunuz yazan bir program var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: özgün134

Panelin hangisi oldugunu nasil anliyorsunuz yazan bir program var mi

*#*#7378423#*#* service test ordan altlara doğru firmware kısmına girin lcm den önceki ad panel türünüz
  • LG G4'e göz koydum. Fiyatları G5 yüzünden çok hızlı düşüşe geçti. 1300 TL'ye satılıyor. Kredi kartı puanı indirim kuponu vs ile çok uyguna alınır.

Bu cihazı almadan bu fiyatlarda olsaydı düşünmeden alırdım.

sahibinden.com'a 950 TL'ye ilan vereceğim bakalım satarsam iyi olacak.
    Çok dikkat etmedim kapayıp açtım teli öyle bariz görünen bişey yok çok hafif o da dikkatli bakınca var gibi zaten normal kullanıma hiç etkisi yok

• 
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.