Şimdi Ara

★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU (300. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.048
Cevap
61
Favori
208.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakangündüz

quote:

Orijinalden alıntı: DreamerCat

Arkadaslar buyrun güncel xperia launcher.

***http://dosya.co/a4733u23k5ff/com.sonyericsson.home_Aliygt.apk.html
    - güncelleme ile ana ekran ayarlari secenegi aktif oluyor,
    - ikon boyutunu degistirebiliyorsunuz
    - ana ekrani yatay kullanabiliyorsunuz
    - uygulama menusunde geçişlerde sıfır kasma.
    - tam ekran widgetler
    - ana sayfadaki google arama çubuğunu gizleyebilme ve daha fazlasi için indirin direk olarak kurun

gelsin deneyecegim

Şahsen kullandım ama beğenmedim eski haline de çeviremedim bana buradaki C5 Ultra sürümündeki halini söyleyecek var mı bu Launcher resmen C5 Ultra için yapılmamış Orijinalden şaşmamak lazım :D
    Bu mesaja eklenen görseller:

★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: özgün134

Panelin hangisi oldugunu nasil anliyorsunuz yazan bir program var mi

*#*#7378423#*#* service test ordan altlara doğru firmware kısmına girin lcm den önceki ad panel türünüz

Truly lcm yaziyor

• http://www.xperiablog.net/2015/08/28/is-sony-using-two-different-screens-for-the-xperia-c5-ultra/

Burada panel ile ilgili bir karsilastirma var inceleyebilirsiniz.

• Reco. kullanıcısına yanıt
    Maddi durumun el verse bende yapacağım o işi. Şahsen sony den bir daha orta segment ve mediatek işlemcili cihaz almam. Herkeste olan bir üretim hatasını ben parayı veren olark kabullenemiyorum resmen marka prestijine büyük yaradır bu. Gerçi genelinde böyle hiç bir zaman amiralden şaşmamak lazımmış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirPhilosophy -- 4 Mart 2016; 1:44:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirPhilosophy

Maddi durumun el verse bende yapacağım o işi. Şahsen sony den bir daha orta segment ve mediatek işlemcili cihaz almam. Herkeste olan bir üretim hatasını ben parayı veren olark kabullenemiyorum resmen marka prestijine büyük yaradır bu. Gerçi genelinde böyle hiç bir zaman amiralden şaşmamak lazımmış..

Son 2-3 sayfadır sadece cihazın eleştirildiğini görüyorum.Markayı bu kadar gömmenin bi manası yok senin elindeki öyle diye Kalan hepsi öyle değil babamın Z3C'sine kafa tutan bi telefon bu benim elimdeki makine.Burda alacak 1-2 adam varsa da kaçışıyodur muhtemelen bu Yazılardan sonra bende alın diyorum gönül rahatlığıyla kullanın Beyazını tavsiye ederim siyah kullanan arkadaşım da var.Herkeste olan üretim hatasına da gelirsek ne kadar cihazı sorunlu adam varsa buraya geliyo zaten çare aramaya herkeste yok anlayacağın.Mediatek işlemcisine gelirsek Htc-Meizu-Sony'nin kullandığı (Htc X9-MeizuMx4-sony Xperia C4-5...) saydığım cihazların hiçbiri kötü değil Verseler bu saydığım diğer modellerden en basitinden direk başlarsın kullanmaya o görüşte yanlış G4 bizzat en yakın arkadaşım da Var o da bu cihazı gayet beğenen biri.Şahsen telefonu Kullanan biri olmasam bende almam bu yazdıklarındızdan sonra doğrusu dışarıdan öyle bi izlenim Yaratıyo doğru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enes487 -- 4 Mart 2016; 1:53:09 >

• Andriod 6.0 ile iligli bir gelişme yok mu?
  • enes487 kullanıcısına yanıt
    mediatek işlemcisinin iyi olduğunu düşünmüyorum. Kameranın, ayarların, arama kayıtlarının geç açılması bu mediatek işlemcinin zayıflığı yüzünden. 6.0 gelse bile çözüm olmayacak.

antutudan anca göstermelik puan alıyor.

2 3 ay öncesi bu fiyata daha iyisi yok fikrindeydim. Şuan 100 TL daha verip G4 alınabilir.

Ön kamerası 8 mp o kadarda kötü değil. Sony'nin LG4'ten tek artısı bu ön kamera.
  • Fiyat kıyaslamasına gidilecekse iki cihazında yurtdışı fiyatı baz alınmalı. 1300 tl g4ün ithalatçı fiyatıdır.

• ARKADAŞLAR CİHAZI DÜN 5.1 E GÜNCELLEDİM EKRANDAKİ ENKLER SİMGELER MENÜLER DAHA DA konstrastlı oldu, herşey süper di tekleme kasma hiçbir sorun yok taki ekran dpi dğeiştirinceye kadar cihazı rootlayıp dpi değiştirince cihaz tabiri caizse sapıtıyor. bugün akşam ilk pc den onarma yapmak ve sonrasında root vs uğraşmamak olacak :D dün zaten xposed kurcam derken 2 kere çökerttim cihazı :)
  • kılıf olarak bunu aldım bugün elimde olur

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/sony-scr40-xperia-c5-ultra-kilif-siyah-210823961

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakangündüz -- 4 Mart 2016; 8:55:43 >
  • hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    Hangi dpi değerine aldınız ben 360 kullanıyorum 320 340 iyi çalışanlar sorun olmuyor pek cihazım rootlu kingroot ile atın rootu bootloader açmak zorunda kalmazsınız sonrasında supersu geçiş yapılabiliyor. Xposed için gerek duymadım bu haliyle gayet iyi hızlı ve stabil çalışıyor telefon

Ayrıca işlemciyi beğenmeyen arkadaşlar birde şöyle düşünsün pc de intel amd rekabeti var ve intel şu sıralar açık ara önde amd ye göre pc performanslı olsun ama daha uygun olsun diyenler amd li sistem yapar paraya kıyanlarda intel alır genelde
    Bende zamanında i5 ayarında phenom 2 x4 lü sistem yapmıştım intelli yapsam zamanın parasına göre 500 tl fazla verecektim
    Şimdi bu tel snapdragon 808 ya da 810 olsaydı 1800 bandında gezecekti ayrıca samsungun a serisi telefonlara bakın fiyatları 1300 1500 bandında geziyor bu teli alırken note 4 ve a8 i sordun note 4 vatanda 1899 falandı a8 1799
    Telefonu beğenmeyen arkadaşlar satsınlar bi zahmet
    Bazen aynı telefondan mı bahsediyoruz diye düşünmeden edemiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sezar61

Hangi dpi değerine aldınız ben 360 kullanıyorum 320 340 iyi çalışanlar sorun olmuyor pek cihazım rootlu kingroot ile atın rootu bootloader açmak zorunda kalmazsınız sonrasında supersu geçiş yapılabiliyor. Xposed için gerek duymadım bu haliyle gayet iyi hızlı ve stabil çalışıyor telefon

Ayrıca işlemciyi beğenmeyen arkadaşlar birde şöyle düşünsün pc de intel amd rekabeti var ve intel şu sıralar açık ara önde amd ye göre pc performanslı olsun ama daha uygun olsun diyenler amd li sistem yapar paraya kıyanlarda intel alır genelde
    Bende zamanında i5 ayarında phenom 2 x4 lü sistem yapmıştım intelli yapsam zamanın parasına göre 500 tl fazla verecektim
    Şimdi bu tel snapdragon 808 ya da 810 olsaydı 1800 bandında gezecekti ayrıca samsungun a serisi telefonlara bakın fiyatları 1300 1500 bandında geziyor bu teli alırken note 4 ve a8 i sordun note 4 vatanda 1899 falandı a8 1799

ben de 360 a aldım yazılar vs ufalıyor ama simgeler ufalmıyor ilginç, ayrıca ben adb ile dpi düşürdüm rrotladım dpı changer ile vs dpi değiştiriyorum tekrar başlatıyorum değişen birşey yok

benim asıl rootlamakta amacım alttaki devasa sanal tuşları ufaltmak ve beyaz renk yapmaktı ama xposed olmadan ne küçülüyor nede rengi değişiyor xposed dan gravity box ile anca olacak... bootloader unlock da yapmak istemiyorum

• Benim telefon kafayı yedi kendi kendine kapatıp açmalar klavyenin kendi kendine yazması flaş açıp kapama

• enes487 kullanıcısına yanıt
    Telefon gömülüyormuş övülüyormuş orası beni ilgilendiren bir şey değil ben olanı söylüyorum abartılı dille bir şeyler anlatmıyorum, kullanıyorum diye evladım gibi savunacak değilim. Sadece bende olsa hak verirdim ama öyle bir şey yok yok şu telefonu kullanan burada olan çoğu kişinin sorunları bunlar..

• Reco. kullanıcısına yanıt
    Bir incelemede bu işi harbiden bilen adamlardan biri bu mediatek 8 çekirdekli işlemcinin yalnızca göstermelik puanlar aldığını söylüyordu snapdragon performansına fiziksel olarak ulaşamadığını belirtiyordu. Haklıymış hoş bende bekliyordum böyle bi şey. Yapacağınız G4 adımı çok mantıklı bir iş olur maddi durumum el verirse yapacağın ilk iş olacak, buraya soranlara da hep söylemiştim eğer sıkıntı olmazsa ikinci el temiz bi G4 al c5 alacağına diye..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirPhilosophy -- 4 Mart 2016; 11:38:11 >
  • Beyler Telefonu 5 aralıkda aldım aldığımdan bu yana proplemle karşılaşmadım donma kasma çart çurt la filan ama yarım saat kadar önce telefonu kılıfını çıkarttım ve telefonda bükülme fark etti m ama ekranda bir proplem yoktu.

resim nedemek istediğimi anlatır
    Bu mesaja eklenen görseller:

★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU ★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU ★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU ★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU

• Zenfone 6 varkende aynı şekilde bir kaç kişi sürekli aynı şeyleri söyleyip duruyor du ama telefonda bariz şekilde hatalar mevcutsa bile güncellemelerle çözüldü hepsi önce intel işlemci kötülendi ama arm işlemcilerie göre daha seriler donanımsal problem pek yoktu 4-5 kişide sürekli forumda aktif olarak mesaj attığı için foruma girenler telefonun sorunlu telefon olduğunu algılıyorlar telefonda sıkıntı yok en azından benimkinde yok öyle desem daha iyi olur
    @Sirphilosopy ilk mesajından bu yana hep sorun var diyorsun bende baştan beri sat kurtul diyorum niye kendini yoruyorsun ki madem hatalı bozuk işe yaramaz tel 800 e havada karada satarsın teli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

quote:

ben de 360 a aldım yazılar vs ufalıyor ama simgeler ufalmıyor ilginç, ayrıca ben adb ile dpi düşürdüm rrotladım dpı changer ile vs dpi değiştiriyorum tekrar başlatıyorum değişen birşey yok

benim asıl rootlamakta amacım alttaki devasa sanal tuşları ufaltmak ve beyaz renk yapmaktı ama xposed olmadan ne küçülüyor nede rengi değişiyor xposed dan gravity box ile anca olacak... bootloader unlock da yapmak istemiyorum

Adb ile 320dpi da kullanıyorum hiç sıkıntı çekmedim herşey ufalıyor bende örnek resimler mevcut geçmiş sayfalarda hocam ;)

• sezar61 kullanıcısına yanıt
    Üstünü ver satayım boşa havaya sıkmak yaramıyor işe :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Koreaatom

quote:

quote:

Adb ile 320dpi da kullanıyorum hiç sıkıntı çekmedim herşey ufalıyor bende örnek resimler mevcut geçmiş sayfalarda hocam ;)

Bu benim 360 dpi simgele en aynı takılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakangündüz -- 4 Mart 2016; 13:34:08 >

• 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.