Şimdi Ara

★ Sony Xperia C4 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★En İyi F/P Cihazı★ (294. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.313
Cevap
63
Favori
288.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: johnny_bravo_

quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

Telefonu 5.1 e güncelledim ayarları hallettim gereksiz programları devre dışı bıraktım, kaldırılanları kaldırdım.
    Wifi kapalı aksam 01.37 de % 97 olan sarjım 10.26 da %72 olmuş

Problem nereden kaynaklanıyor olabilir? Stamina açık, ekran parlaklığı %1, zaman aşımı 15 sn.
    Telefon bekleme modunda zaten bu kadar sarj yemesi normal mi?

Bu şekildeyse sıkıntı var hocam..

Bende wifi-mobil kapalı cihaz stamina'da parlaklık 0 - arka plan uygulamalarının tamamı kapalı -Grenify ile bütün uygulamalar uyutulmuş şekilde en yakın örnek 2-3 gece önce fabrikada 02:50'de %100 de şarjdan aldım sabah 09:30'da hala %100 de duruyordu..

Yukarıda yazdığım şartlar altında bekleme modunda 10 saat üzeri sürelerde maksimum %1-2 şarj kaybı yaşıyorum...

Fakat bekleme süresi bu kadar mükemmelken cihazı elime alıp kullanmaya başlayınca aynı performans olmuyor :( Daha 3 saat üzeri ekran süresi alamadım her türlü 1 günü rahat çıkarıyorum ama bir terslik var işte

Hocam kesik sim kartı mı kulllanıyorsunuz?
    Bugün nanosim aldım taktım bakalım aynı şekilde yarın size alıntı yaparak paylaşırım durumu.
    Greenify ile uygulama uyutmuyorum bu arada, zaten arka planda çalışan uygulamaları orta tuştan kapıyorum çok saçma greenify kullanmak zorunda kalmamız.

• benim cihazda da aynı noktalarda özellikle sol alt kısma doğru var oralara biraz bastırınca çıtırdıyor çok önemli mi değil ama hoş da olmuyor..Biraz cihazın plastik olmasından sanırım
  • Hayır hocam orjinal nano sim kullanıyorum...

Cihazı ilk aldığımda bu grenify falan yokken gece %100'de bırakıp sabah kalktığımda 80 lere düşmüş oluyordu elimi bile sürmeden...Sonradan grenify ile biraz daha iyileşir gibi oldu en sonda 5.1 güncellemesinden sonra beklemede şarj tüketimi yok gibi neredeyse..
  • quote:

Hayır hocam orjinal nano sim kullanıyorum...

Cihazı ilk aldığımda bu grenify falan yokken gece %100'de bırakıp sabah kalktığımda 80 lere düşmüş oluyordu elimi bile sürmeden...Sonradan grenify ile biraz daha iyileşir gibi oldu en sonda 5.1 güncellemesinden sonra beklemede şarj tüketimi yok gibi neredeyse..

Greenify kullanmak çok saçma geliyo stamina olan telefon sözde güvendik aldık.
  • Sorumu tekrarlıyorum. Bu telefonda simkarta numara kaydedebiliyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vukuatname

Sorumu tekrarlıyorum. Bu telefonda simkarta numara kaydedebiliyor musunuz?

Direk sim kart seçeneği yok kayıt ederken. Daha sonra kayıt edilen kişiyi simkarta aktarabiliyorsunuz.
  • Telefona şu 3-4 günlük süre içerisinde yüklediğim uygulamalar.

1-KingoRoot = Rootlamak için
    2-Tasker = Bazı otomasyonları yapmak için.
    3-Toggle Network Type 5.0 (root) = 2G-3G geçişi kolaylıkla yapabilmek için
    4-Gravity Screen On/Off = Eski telefonumdan kalma ekrana dokunarak açmayı unutabilmek ve pil tasarrufu için
    5-Microsoft uygulamaları= Yine eski telefonumdaki kullanım alışkanlıklarımdan dolayı.

Bu arada %13 teyken şarja taktım telefonu, ekran süresi 3,5-4 saatti ama bu ekran süresi batarya hakkında çok net sonuçlar vermez. Bu arada gereksiz bütün şeyleri kapattım vede kaldırdım.

1-Smart Lock kaldırdım
    2-Throw kapattım
    3-Diagnostic kaldırdım.
    4-Kısacası batarya kullanımına etki eden ne varsa ve kullanmayacağım üstünde gelen uygulamaları kaldırdım

%13 teyken şarja taktığım telefon 5-10 dakikada %28 lere geldi. Zamanla pilin şarjının oturacağını düşünüyorum bakalım artık ama bir günü kesinlikle çıkarır tabii itina gösterirseniz.

Beğenmediklerim:
    1-Kısayollardan ilgili AYARLARA gidilememesi.
    2-2G-3G geçiş için çok fazla prosedür olması, LTE ye kısayol yapan zihniyet neden bunu düşünmez anlayamadım. Ama Allahtan bu yukardaki 3.uygulama ile bu sorunu çözdüm, şimdi TASKER ile gerekli otomasyonları yapmaya geldi sıra.
    3- Masaüstünün özelleşitirilememesi saçma, kocaman ekran var ama nedense çok az uygulama konulabiliyor.

Tavsiye edeceğiniz güzel ve yararlı uygulamalar varsa paylaşırsanız memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 4 Mart 2016; 23:15:07 >

• Telefonu satın alarak aranızda katılmış bulunmaktayim yarın aksama kadar cihazin + ve - lerini paylaşırim :)

Gm discovery den geçtim telefona ve cok begendim :)

• Bilgisaya bağlandığında ekran kilidinde bile dosyalara erişilebiliyor.
    Bunu kapatmanın yolu var mı acaba? Güvenlik için sorun teşkil ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin1fb

Bilgisaya bağlandığında ekran kilidinde bile dosyalara erişilebiliyor.
    Bunu kapatmanın yolu var mı acaba? Güvenlik için sorun teşkil ediyor.

Ben bağladığımda şifremi girmeden dosyalara ulaşamıyorum ekstra bir şey yaptığımı hatırlamıyorum ama gözülmemesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marslan1999 -- 5 Mart 2016; 9:45:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Orijinalden alıntı: vukuatname

Sorumu tekrarlıyorum. Bu telefonda simkarta numara kaydedebiliyor musunuz?

Direk sim kart seçeneği yok kayıt ederken. Daha sonra kayıt edilen kişiyi simkarta aktarabiliyorsunuz.

Nasıl oluyor ben bulamadım.

• quote:

Hayır hocam orjinal nano sim kullanıyorum...

01.30 gibi %97 olan sarj yine aynı sartlarda saat 10.20 de % 97 buldum şimdi Wifi açıp bu mesajı yazarken 96 ya düştü hocam.
    Sorun simde gözüküyor şuanlık çünkü dünden bugüne değişen tek şey sim

• Arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim. Kamerayı actıgımda şerit şerit görüntüler alıyorum. Bunun nedeni nedir. Durup dururken böyle birşey başıma geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: efalli880

Arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim. Kamerayı actıgımda şerit şerit görüntüler alıyorum. Bunun nedeni nedir. Durup dururken böyle birşey başıma geldi

Farklı bir kamera uygulaması ile denedin mi?

• Otomatik mod:
     ★ Sony Xperia C4 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★En İyi F/P Cihazı★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marcus Glory -- 5 Mart 2016; 12:04:30 >
  • Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam denemedim baska uygulamayla ama şimdiye kadar kamerayla ilgili hiçbir sıkıntım yoktu biranda oldu darbe falan da almadı. Ön kamerada hiçbir sıkıntı yok ama arka kamerada şeritli çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efalli880

Hayır hocam denemedim baska uygulamayla ama şimdiye kadar kamerayla ilgili hiçbir sıkıntım yoktu biranda oldu darbe falan da almadı. Ön kamerada hiçbir sıkıntı yok ama arka kamerada şeritli çıkıyor.

Bi dene bakalım yapacak mı diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Crauls

quote:

Orijinalden alıntı: 28kerem28

Beyler telefonu yarin alicam ALLAHIN izni ile ama ablam bi telefoncuya soruyum demiş varmi diye

Adam c4 dün çok kötü olduğunu m4 aqua yada m5 tavsiye etmiş

Ben kesinlikle yalan olduğunu düşünüyorum m5 kullanicilari cok rahatsiz telefondan m4 aquaya lafim yok zaten elince c4 yokmuş getirteyim demiş büyük ihtimalle elindekileri çıkarmak için strateji gibi bişey ayrica bana gm Discovery öneren de buydu :(

Herneyse beyler ben c4 aliyorum ve son kez soruyorum telefonda kronik sorun varmi ? Alipda memnun olmayan varmı ? Yardimci olursaniz cok sevinirim :)

bu mesajını yenı gordum..

6 aydır sahıbım c4 e benden sonra ıkı arkadasım aldı 3-4 ay oncede ben yegenıme hedıye aldım suan ıcın herkes memnun,bır tek bende ve yegenımde ses kesılmesı sorunu olmustu kı sebebı aynı kestırme sım kart,o yuzden orıjınal sım kartı gsm den alınca cozuldu,kı bu note5 tede yapıor g4 tede.

telefoncu elınde ne varsa yada neden prım alıorsa onu onerırı bu teknosadada boyle bımekstede,ben akrabam turkcell bayısınde calısıoyr m9 ıcın cıhaz bası 40 lıra prım alıorlardı oda hergun m9 satmaya calısıordu,bu teknosada lg olur vatanda samsung olur senı ınce ınce o modele yonlendırırler ve en sonunda elınde o model kasada sıra beklerken bulursun kendını.O adama cekırdeklerını yada cekırdek cıpset farklarını sor mal gıbı bakar.

m5 daha ıyı cıhaz bu net ama ultra super ustunde degıl ve c4 yeterlı sonucta atomu parcalamıoruz,hepımız radyo mp3 dınlıyor 3-5 resım cekıp facede twıtterde gezınıp bazımızda oyun oynuoruz.m5 c4 den sanıyenın 2348284928942 de 1 i kadar hızlı olsa ne olur kım anlar,olmasa ne olur .

genelde tum modellerde en sorunlu cıhazlar ılk partıde cıkar c4un ılk partısı cokdan bıttı sanıorum bu 3 yada 4 . partı pıyasadakıler,kısaca yarım yamalak bılgıyle ahkam kesen kısılerle kalem pıl alımında bıle fıkır danısma derım.

g2 den gectım c4 e ve memnunum 1200den almıs olmamın harıcınde bır pısmanlıgım yok fıyatı suan guzel sevıyelere ındı cunku.

sımdılık bu kadar yardımcı olabıldımse ne mutlu

Geçenlerde vatana gittik eşime telefon almak için. Biz sony m5 ve c5 bakarken satıcı ısrarla bizi lenovo modellerine yönlendirdi. Hatta bir başka müşteriye marka olarak lenovo'nun sony'den daha iyi olduğunu bile iddia etti. Demek ki bu prim muhabbetindenmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Hocam şimdi baktım da Samsung da 2600mah batarya var, bu C4 ten farklı olacağını sanmıyorum şarj konusunda LEnovo Vibe P1 modeline baktınız mı hocam?

Hocam. A7 nin 2016 versiyonu 710 olarak geciyor ve bataryasi 3300 mah.

3 gun once 710u aldim ve kullanmaya basladim. Benim icin oncelik belirttigim gibi sarj suresiydi.

Gunde 500 adet mail geliyor. Anlik takip etmem gerektigi icin surekli mail ve net acik. Gunden 100 un uzerinde telefon gorusmesi yapiyorm. Bu nedenle teknik ozellik, fiyat performans vs risk alamadim. Suan 710 un sarjindan muhtesem seviyede memnunum onuda belirteyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xperia c4
    Lenovo vibe p1
    Asus zenfone 2
    Lg g3
    Sizce bunlardan veya baska hangisini almalıyım? Sony ağir basan taraf ama sizin de görüşlerinizi almak istedim. Butcem 1000-1200 arası.

• 
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.