Şimdi Ara

Sony W4500 Serisi Hakkında Soru İşaretleri (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
1
Favori
20.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sadece w4500 değil e4000 dede var bu problem konu açmıştım silmiş moderatörler. hergünucuz .com u ana başlık yapsınlar .

Benim tv yi bugün incelemişler (inceleme dediğim gözle bakmışlar) sadece siyah ekranda belli oluyormuş normal izlerken problem olmazmış her lcd tv de bu kadar olurmuş. iyi dedim o zaman 2 lcd yi yan yana koyalım bakalım dedim kem küm ettiler. Geçen haftada bir tv gelmiş böyle servise resmini çekip belçikaya yolllamışlar sony sorun yok demiş. usta varmış 20 yıllık tv ci sorun yok demiş:)

yarın geri yollayacaklar rapor yazmayın dedim ben elle bir servise götürürm dedim.
  • 46 ınch w4500 kullanıcısıyım ve kafamda o kadar soru ısaretı yarattıkı bu baslık takı alana kadar olumsuz yorum yapan arkadaslara seslenıyorum tv nın arkasındakı anten gırısıne CATAL taktım ve aldıgım goruntu sızın bu sıtede yayınladıgınız goruntulerın yanında HD yayın kalır. Mılletı yanlıs yonlendırmeyı bırakın. D700 ıle yakın zamanda fotograf cekıp koymaya calıscagım adam akıllı. Blueray fılmler gercekten cok basarılı. Bıde ayarlar hakkında yorum yapılmıs yok cınema modu secın yok onu yapın o soledıgınız ayrlarla goruntu en berbat duruma gelıyor. 50:1 kontrast kendını gercekten fark ettırıyor. Kısaca bu kadar olumsuz yorumu haketmeyen bır tv.
  • Arkadaşlar herkese merhaba, bayram öncesinden devam eden bir araştırmamı sizlerle paylaşmak istiyorum. İzmir’deki bir philips bayiisine girdim, ileri geri konuşmalarımızdan sonra bana ısrarla 42pfl9703D modelini önermişti. Kafanı hiç bulandırma bu lcd en iyisi dedi. Nakit alacağımı söyleyip bana vermiş olduğu fiyat 4300ytl. ytl. Ben bunu biraz araştırıp sorayım gibisinden oradan ayrıldım ayrıcada kurban kesmek için kendimi çok önceden şartlandırdığımdan tv yi bayram sonrasına erteledim. O günlerde de bir sony bayiine baktım daha önce teknosada 40S4000 görmüştüm, bunu ve yanında oğluma bir ps3 alayım diye içeri girdim tabi en nihayetinde satıcıya siz ne tavsiye edersiniz dedim, o da bana W4500 önerdi aslında satıcının bana ısrarla bunun üzerinde durmamı tavsiye etti. 40S4000 sıradan bir lcd olduğunu en nihayetinde bu lcd nin daha çok özelliği olduğundan bahsetti. Arada baya bir fiyat farkı çıkmıştı. Düşünceli bir vaziyette çıktım mekandan.
    Doğrusunu söylemek gerekirse teknosada çalışan bir kardeşimiz abi iyi araştır al yarın elinde patlar ona göre karar ver dedi, forumda w4500 clouding – backlight sorunları tartışması hepten moralimi bozdu sırf bu yüzden bu lcd yi almayı erteledim, fakat inanın w4500 için bütçem çok müsaitti.
    Kafaya bir kere taktım lcd alacağım diye bugün girdim philips bayisine 42pfl9703 almaya karar verdim. Aynı arkadaş yine orada ben diyeyim 1 sizdeyin 2 tane philips var mekanda yerinide tam söyliyeyim Montrö egemen bayiisi hemen hemen bütün lcd ler samsung olmuş. Halbuki o gün neredeyse bütün lcd.ler philipsti.
    Dedim philips 42pfl9703 almaya geldim, yok mekanda kalmamış bana habire samsung gösteriyor. Eee dedim ne oldu philipse abi dedi en iyisi samsung başım ağrımıyor sattıktan sonra zaten senin istediğin modelde çok eski kaldı dedi bana samsunglarda problem yaşamazsın. Halbuki o gün bana 9703 modelini öyle bir anlattıki lcd yi görmeden tamam alıyorum dersiniz. Aynı arkadaş bugün 180 derece dönüş yapmış en iyisi samsung diyor. Acaba bir ay sonra gelsem ne olurdu demekten kendimi alamadım. Hayatta samsung markasını seven biri değilim, telefonları yüzünden oldum olası markaya gıcık oldum bir kere. Hadi oradan doğru sony’e tabi aynı arkadaşlar yine orada her ne kadar sony servisi lcd nin ömrü kısa en fazla 5-6 yıl desede girdim artık bu kadar yazılan yazılardan sonra w4500 almaya karar verdim. Denize düşen yılana sarılır misali, olamayacak ya bu iş w serisi ellerinde kalmamış. Haftaya gelecek dediler. Çıkarken bir kart ve birde lcd ler hakkında bir broşür aldım.
    Ocak 2009 fiyat listesini yanında verdi, bunda yeni ZX1 ve EX1 serilerini gördüm. Sony den ocak ayında lcd alırsan yanında blu-ray oynatıcısı ve 3 tane blu-ray filmi 879ytl. Değil sadece 379ytl. Olduğunu ayrıca sadece w4500 ve w4000 modeli için geçerli olan ses sistemi indirimi olması dikkatimden kaçmadı. Zaten forumda w4500 modelinde olan sorunları yüzünden lcd den soğumuşken sadece w serisinde geçerli olan ses sistemi indirimi olması bu seride gerçekten bir şeylerin eksik yanlış gittiğine kanaatini edindim. Buradan konuyu açan üniversiteli arkadaşıma teşekkürlerimi sunarım. Böyle bir konu açtığı için tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balıkço -- 24 Ocak 2009; 0:13:29 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Mickcasey

46 ınch w4500 kullanıcısıyım ve kafamda o kadar soru ısaretı yarattıkı bu baslık takı alana kadar olumsuz yorum yapan arkadaslara seslenıyorum tv nın arkasındakı anten gırısıne CATAL taktım ve aldıgım goruntu sızın bu sıtede yayınladıgınız goruntulerın yanında HD yayın kalır. Mılletı yanlıs yonlendırmeyı bırakın. D700 ıle yakın zamanda fotograf cekıp koymaya calıscagım adam akıllı. Blueray fılmler gercekten cok basarılı. Bıde ayarlar hakkında yorum yapılmıs yok cınema modu secın yok onu yapın o soledıgınız ayrlarla goruntu en berbat duruma gelıyor. 50:1 kontrast kendını gercekten fark ettırıyor. Kısaca bu kadar olumsuz yorumu haketmeyen bır tv.

Sn.Mickcasey,iyi akşamlar

-Sen şimdi yorummu yaptın??yoksa teknik bilgimi verdin?? yoksa birilerinimi eleştirdin??veya neyi anlatmak istedin??

--Konu hak.ise en ufak bir teknik yada buna ait yorumda yapmadın,kısaca senin yazdıkların,bu başlık ile alakalı değil!!

-Çatal takıpta görüntü almakta nerden çıktı!
    -BRay deki görüntü ile ne alakası var!

-Heleki Mode lardan bahsederek Cinema modemuş yok oymuşyok buymuş v.s yani kısaca bir şeyler yazmışsın ama küllüyen boş ve
    konu dışı şeyler yazmışsın,kaldıki panelden de hiç bir şey anlamadığın çok aşikar!

50:1 Contrast nedir ayrıca??

Sonrada burada çeşitli yorumlar v.s yazna insanlara adeta suçlar gibi vede üstelik panel hak.hiç bir teknik bilgin olmadan hesapta
    W45x den bahsetmişsin,doğrusu seni tebrik ediyorum vede sayende bir çok şeyi,en azından W45x kullananlar öğrendi!!

Vakit bulursan,baştan beri msg ları "anlayarak" oku sonra ahkam kes millete!

Selamlar

• quote:

Orjinalden alıntı: balıkço

Zaten forumda w4500 modelinde olan sorunları yüzünden lcd den soğumuşken sadece w serisinde geçerli olan ses sistemi indirimi olması bu seride gerçekten bir şeylerin eksik yanlış gittiğine kanaatini edindim. Buradan konuyu açan üniversiteli arkadaşıma teşekkürlerimi sunarım. Böyle bir konu açtığı için tekrar teşekkürler.

Gidin plazma alın. Kafanız rahat etsin.
    Samsung, Sony, Toshiba(en az o yapar) Bunlar hep clouding yapar. Show, Atv izlenmez olur.
    Pioneer plazma da problem yok. (SD yayınlar ve HD yayınlar)

http://forum.donanimhaber.com/m_28542574/mpage_1/key_//tm.htm#28542574

bu başlığı da okuyup kafanız iyice karışmasın.
    problem bu seride değil de, size philips satmaya çalışan satıcı kıvamındaki arkadaşların bir kısmının burada da olmasından büyük bir ihtimalle.
    Deliler gibi tekniğine girmiş, kafa patlatmış, arkadaşları tenzih ederim. Bu konunun başlığı tam bir terbiyesizlikti değişti ama fikri kaldı.
    Sizin de vaktıniz yok, araştırma yapacak haliniz yok. Ürüne sahip bile olmayanlardan (bilgiyi geçtim) ürüne atılan her (başbakan gibi söylememem lazım) Kaka'ya inanıyorsunuz....Zaten LCD alıp evi kara kutuya çevirip ekranda siyah görüntü dondurup bulutlanma izlemek kimin fikri, ya da problemi gerçekten anlamış değilim. Kolay gelsin.

• quote:

Orjinalden alıntı: xo

quote:

Orjinalden alıntı: balıkço

Zaten forumda w4500 modelinde olan sorunları yüzünden lcd den soğumuşken sadece w serisinde geçerli olan ses sistemi indirimi olması bu seride gerçekten bir şeylerin eksik yanlış gittiğine kanaatini edindim. Buradan konuyu açan üniversiteli arkadaşıma teşekkürlerimi sunarım. Böyle bir konu açtığı için tekrar teşekkürler.

Gidin plazma alın. Kafanız rahat etsin.
    Samsung, Sony, Toshiba(en az o yapar) Bunlar hep clouding yapar. Show, Atv izlenmez olur.
    Pioneer plazma da problem yok. (SD yayınlar ve HD yayınlar)

http://forum.donanimhaber.com/m_28542574/mpage_1/key_//tm.htm#28542574

bu başlığı da okuyup kafanız iyice karışmasın.
    problem bu seride değil de, size philips satmaya çalışan satıcı kıvamındaki arkadaşların bir kısmının burada da olmasından büyük bir ihtimalle.
    Deliler gibi tekniğine girmiş, kafa patlatmış, arkadaşları tenzih ederim. Bu konunun başlığı tam bir terbiyesizlikti değişti ama fikri kaldı.
    Sizin de vaktıniz yok, araştırma yapacak haliniz yok. Ürüne sahip bile olmayanlardan (bilgiyi geçtim) ürüne atılan her (başbakan gibi söylememem lazım) Kaka'ya inanıyorsunuz....Zaten LCD alıp evi kara kutuya çevirip ekranda siyah görüntü dondurup bulutlanma izlemek kimin fikri, ya da problemi gerçekten anlamış değilim. Kolay gelsin.

Bulutlanma problemi olan bir tv de, loş ortamda bir kaç karanlık sahneli materyal seyredersen insanların sıkıntısını o zaman anlarsın. Yoksa siyah ekranda bunu görmeye çalışmakla ilgisi yok...

• Sevgili Spex
    52A656 Samsung sahibisiniz anladığım kadarı ile. "http://forum.donanimhaber.com/m_29147806/mpage_1/key_//tm.htm#29227688 "
    Koyduğunuz fotoğraflarda 3 tane ölü pixeliniz var. (Belki de fotoğraf makinenizde ölü pixel vardır :)
    Ben mesela delirirdim. Aklımı yerdim o ölü pixellerle.

Sony W4500 Serisi Hakkında Soru İşaretleri

Benim bir arkadaşımda da Samsung LCD var. Sanırım SAMSUNG LE40A550 LCD TV. Full hd ( en yakın zamanda öğrenirim modeli; özür)
    Ve sizin çektiğiniz resimlerde hani iki tane lamba yansıyor ya. Tam oralarda, Albani kardeşimizin bahsettiği torch efektleri mevcut. (sizde olmayabilir)
    Haberi bile yok. Umrumuzda da değil.
    Ama hdmi laptop bağladığımda bir türlü (1:1 pixel map bile olsa) Sony den aldığım netliği (desktop) alamadım arkadaşımın LCD sinde.
    Bu benim için büyük problem. 1 saat uğraştım ona çaktırmadan. Ama bu kişisel fikrim.

Ben inanın sıkıntılardan anlayan bir insanım. LCD nin sıkıntılarını severimde.
    Ölü pixeldir, clouding dir, bunlar benim için Plağın cızırtısıdır.

Sonuçta bu bir teknolojidir. LCD'nin genel anlamda Albani dostumuzun uzun uzun anlattığı bu gariplikleri mevcuttur.
    Markaların hepsi bu genel garipliklerle uğraşmaktadır.
    Sony bu forumda sanki tek başına bu garipliklere sahip havası oluştu. Ben buna çok karşıyım.

Clouding problem değildir. Sinemada beyaz perdenin problem olmaması gibi :)))

*imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xo -- 23 Ocak 2009; 11:10:29 >

• Arkadasım ilk sayfadakı fotografları elestırıyorum bunu anlamak ıcın okuman yeterlı Turkce yazıyorum. Panelden aladıgını ılerı surenler sızler sayfalarca teknık verılerı yazanlar sızler ama gelın gorunkı bırebır cıhazın karsına gecıp oturup gerceklerı degerlendırenler bızler. Senın kadar teknık verı bılmesemde gozlerımdekı algının yanlıs olmadıgı kanatındeyım. Anlamsız gercegı yansıtmayan fotoları koyup yorum kasmaya calısanlara soyuyorum Gercı o arkadaslarada foto cekmenın teknıgını ogreten arkadaslarda oldu ilk sayfarlarda. Cıhazdan x serısı performansı kımse beklemıyor ama nerdeyse pıyasadakı butun sorunları bu cıhaza endekslemısınız. Bırebır cıhazı test ettınmı onun yanıtını senden beklıyorum.
  • Sn.Mickcasey
    Bana soruyorsan,EVET ettim bütün 2008 model Sony serilerini!!!
    Ayrıca nasıl ayarlanacağını v.s ise işim gereği çok iyi biliyorum(özellikle Sony)

Ama bazı arkadaşların çeşitli yazılarına bir şey diyemem,çünkü bunların içinde konu dışı,teknik bilgiden yoksun v.s msg lar oluyor
    kimisi ise,karalama bile yapabiliyor!kısaca ezbere yapılan sadece burada değil her başlıkta bunlar vardır!

W45x için ben zaten gerekeni "fazlasıyla yazdım"!! geçmişte,Sony nin bile bu konuda bir açıklaması vardır(Müşteri şikayeti üzerine{İngiltere den})
    W45x serisinde sıkıntı "ORAN" olarak>>"Clouding" diğer tüm 2007/2008 model Sony lerden daha fazla olmasıdır,ben sadece bunu işledim!!
    Ancak kimisi hala olayı anlıyamıyor!!

Üreticiler,her müşterinin şikayetini dinler,ama bir şey yapmaz ve bu şikayetler birikince,bunu daha sonra Servis raporlarıyla değerlendirirler
    daha sonrada net bir tablo ortaya çıkar(ama bunu asla Kamuoyuna açıklamazlar!!!)bu tabloya göre daha sonra Kamuoyuna,şayet o
    Serideki hata v.s neyse bunu ORANLAYARAK değerlendirirler ve bu ORAN her üreticide farklı bir değerde olabilir!!

Burada konu Sony W45x olduğu için bende sadece buna yönelik yazıyorum>>>Sony nin kriterlerine göre "SORUN YOKTUR"!!!! OK+
    Ancak USA/Avrupada üstelik en büyük Sitelerde "kullanıcı şikayetleri" haddinden fazla oldu ve bunun sonucunda,örneğin İngiliz AVF den bir çokta
    mesaj uçtu,temizlik yapıldı,çünkü olay oradada ajite edildi,bilen-bilmeyen ahkam-kesti,küfür etti v.s v.s daha sonra Sony açıklaması geldi(W45x ile ilgili)
    Sorun yoktur denilerek,bazı ayarlarıda verdi(bunlarıda ben Sony tavsiyesi olarak ilk başlarda vemiştim)

W45x ile çok fazla yabancı Test değerlendirmeleri ile yorumları okudum vede hala okuyorum,bu serideki Panel hatasını(Modül)Sony kabul etmiyor,
    çünkü Modüller kendilerine ait değil>>Samsung S-LCD nin S-PVA tipli modülleri kullanılıyor,dolayısıyla Samsung böyle bir şeyi kabul etmediği
    içinde sorun ortada kaldı,aynı durum örneğin Tosh ZF355 lerin 46" sında olan Line-Defective(çizgi hatası)sorunu var ama Samsung tan tık yok!!!
    Aynı şekilde Sony de bir cevap alamıyor Modüller için>>parti parti çıkan paneller çok çok hassas ürünlerdir!!bir seri örneğin hatalı olabiliyor!
    sonrada bu seri bir TV üreticisine denk gelebiliyor!!

Bunu herkes kabul ediyorki(bu işin uzmanları tabiki)>>>W45x serisinde bütün ebatlarda Clouding seviyesi "Kabul-edilebilir" seviyenin oldukça üzerindedir,
    işte problem burada(kullanıcılar için)ama üretici Sony ye göre bu seviyeyi kabul ediyorlar,ama kabul etmedikleri ise bu seviyenin "kabul edilebilir seviyenin üzerinde olması"
    işte bunu etmiyorlar kısaca onlara göre W45x serisinde aşırı bir durum asla söz konusu değildir!!

Ancak Samy ve Sony bunu geçmiştede çok yapmıştır>>>bir sürü serideki hataları hep kabul edilebilir olarak geçiştirmiştir!!!
    Onlara göre hiç bir sorın yok++

Kısaca işin bazı teknik ve üretim prosesleri ve satış durumlarına girmiyorum>>W45x sersinde bugün için uzman ortak görüşleri şudur;"Clouding" kabul edilebilir
    seviyenin üzerindedir,ama Sony de tam tersini söylemektedir!!
    Zaten çok yakında da seri biter ve böylece ""yorgan gitti-kavga bitti"" olayı olur

Dikkat edersen daha "Backlight-Bleeding" ten hiç bahsetmedim,zira buda oran olarak "kabul edilebilir" seviyenin üzerindedir bu seride!
    Ancak kullanılan(Sony bu konuda hala başarısız ve kalitesiz CCFL tüpler kullanıyor,bunu aşamadı bir türlü!!)flöresan tüplerin çalışma
    değerleri çok yüksek,burada bir sıkıntı var+Sony deki Processor bu konuda farklı çalıştığı içinde ışık şiddeti diğer rakiplerine göre
    oldukça yüksek,buda dünyada en çok Backlight-Bleeding sıkıntısı olarak Sony lerde,üstelik yıllardır devam etmektedir!!
    Ancak bu olay Clouding dışındadır ve azaltılması v.s daha mümkündür,ama Clouding+BB birleşince ve değer yüksek çıkınca,bazı panellerde
    sıkıntı olmaktadır,ancak bu olayı fazlada her panelde böyledir diye büyütmemek gerekiyor,çünkü her panelde aynı şiddette olmuyor ve çok
    normal olan panellerde olabliyor,zaten hepsi böyle denmiyor sadece bu ortak sıkıntı(TFT-LCD TV lerde olan)W45x lerde biraz daha fazladır.

sonuç olarak benim her zaman ısrarla altını çizdiğim noktada budur yani "ORAN"!!
    Diğer konular beni ilgilendirmez,Processor şöyle dir yok ayarlar böyledir SD/HD işlemesi v.s zaten bunlarda genel olarak bir sıkıntı yoktur
    W45x serisinde vede başarılıdır++

Selamlar

• Çok ilginç ya bilgi için tşk ederim ..Elektronik sans işidr dememişler bosuna...
  • Sevgili xo; Allah'aşükür problem tv de değil, sanırım makinenin ccd sensöründe + torch efekt yok.
  • Sevgili spex,
    Ölü pixel olmamasına sevindim.
  • bir sitede biri bir yorum yapmis sende onu bize yaziyorsun , ben turkiyede bu tv yi alan ve yorum yapanlarin solediklerine gore sorun fazla sorunlu bir tv oldugunu dusunmuyorum, w4500
  • bugün bir alışveriş mağazasında w4000 z4500 ve w4500 vardı. 3 tv ayarlarını aynı hale getirdim.. sadece w4500 de motionblur ozelliğini automatic olarak ayarladım. w4000 de bu yok biliyorsunuz ki.... sonuçta hepsi aynı kaynaktan alıyordu görüntüyü ve aman yarabbi...görüntü w4500 de inanılmaz derece akıcı net ve iyiydi. z4500 de ise hiçbir fark görmedim,tamamen aynıydı..
  • Arkadaşlar herkese selam, benim üstatlara iki sorum olacak çünkü bugün yine ikilimde kaldım. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
    http://img218.imageshack.us/my.php?image=tara0033ag2.jpg
    Birinci sorum, linkte verdiğim W4500 lcd. Tv.lerde normalde alt kapağında bir nikelaj olan bölüm bugün uğradığım teknosa mağazasında gördüğüm W4500’de bu nikelaj bölüm yoktu. Hatta bir iki yerdeki sony bayiiisinde de yoktu. Bu normal bir durummu.
    http://img530.imageshack.us/my.php?image=tara0032lh5.jpg
    İkinci sorum W4500 modeli ile almayı düşündüğüm DZ660 ev sinema sisteminimi, yoksa BDP-S350 blu-ray oynatıcısınımı tavsiye edersiniz. Ses sistemine HDMI kablo ile desteklersem bu şekilde SD yayınlarında daha iyi bir netlik sağlarmı.

• Selam Balıkço
    Birinci sorunu anlamadım. Nikelaj? W4500 serisi siyahtır (http://www.sony.co.uk/product/t32-w-series/kdl-40w4500/tab/overview/type/3d )
    ikinci sorun için kesinlikle DZ660 ses sistemi derim. Siz DTS çözen ses sistemi alın, Bluray oynatıcıların suyu ısındı :)
  • heh be en sonunda buldum benim tvde de herhalde bu blacklight problemi var.böyle yakından yanlardan bakınca sanki kçşeleri maviye dönük gibi.ama tam karşıdan 4m mesafeden bakınca hiç birşey belli olmuyor.acaba bu çok büyük bir sorun mu?
    hah işte bunun gibi

quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orjinalden alıntı: Tautar

Televizyona sadece stand-by da mavi olup olmadığına baksak yeterli olur mu ?

En güzeli tv açık ama ekranda görüntü yokken yani kaynak cihaz açık değil iken bakmak. Bunu yaparken de dikkat edilmesi gereken noktalar var. Örneğin:

-Arka ışık ayarı çok yükseğe ayarlanırsa bir sorun yokken var gibi gözükebilir. Tabi Çokta kısmamak lazım.
    -Tv'ye direk karşıdan bakmak gerekir. Açılı bakılırsa yanlış sonuç verebilir.
    -Bulunan ortam çok aydınlık olursa sorunu görmek zorlaşabilir. Tersi çok karanlık ise de yanıltabilir. Olmayan sorunu var veya makul seviyedeki durumları aşırı gösterebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genle yüklü gemi -- 29 Ocak 2009; 22:46:28 >

• quote:

Orjinalden alıntı: K®ATOS

heh be en sonunda buldum benim tvde de herhalde bu blacklight problemi var.böyle yakından yanlardan bakınca sanki kçşeleri maviye dönük gibi.ama tam karşıdan 4m mesafeden bakınca hiç birşey belli olmuyor.acaba bu çok büyük bir sorun mu?
    hah işte bunun gibi

quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orjinalden alıntı: Tautar

Televizyona sadece stand-by da mavi olup olmadığına baksak yeterli olur mu ?

En güzeli tv açık ama ekranda görüntü yokken yani kaynak cihaz açık değil iken bakmak. Bunu yaparken de dikkat edilmesi gereken noktalar var. Örneğin:

-Arka ışık ayarı çok yükseğe ayarlanırsa bir sorun yokken var gibi gözükebilir. Tabi Çokta kısmamak lazım.
    -Tv'ye direk karşıdan bakmak gerekir. Açılı bakılırsa yanlış sonuç verebilir.
    -Bulunan ortam çok aydınlık olursa sorunu görmek zorlaşabilir. Tersi çok karanlık ise de yanıltabilir. Olmayan sorunu var veya makul seviyedeki durumları aşırı gösterebilir.

hocam bi film koyda seyredelim.
    backlighti bırak da monyaklar seyretsin. :)))

• Ulen tam 52W4500'e karar vermiştim, bu konuyu baştan sona okudum tüm gün. Gene söndüm.
    Kararsızlık adamı öldürür ya!
  • Kararsizlik zor sey aynisini bende cekiyorum:) Ancak ben daha cok fiyatlarin düsmesini bekliyordum ama inanilmaz sekilde fiyatlar düsmezken bazen dahada arttigi oluyor,inanilmaz bir talep var Avrupada bu LCD ye,W4500 ve W4000 peynir ekmek gibi satiliyor ve adamlarin kampanya yapmaya fiyat düsürmeye ihtiyaci kalmiyor..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.