Şimdi Ara

Sony W4500 Serisi Hakkında Soru İşaretleri (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
1
Favori
20.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: fotbes

Konuya biraz geç iştirak ettim sanırım

Üniversteli arkadaşımızın art niyetli davrandığını sanmıyorum öncelikle..

Ama bazı kullanıcı fotoğrafları hakkında "bilirkişi" olarak yorum yapmak istiyorum.
    Neden bilirkişi; Çünkü fotoğraf sanatının içinde yer alan biriyim.

Eklenmiş olan fotoğrafların özellikle bazılarında "art niyet" olması yüksek ihtimal..

Makine üzerinde yapacağımız ufak pozlama ayarlarıyla, çok kolay bu tarz fotoğraflar ekleyebiliriz.

Mesela makineyi bir yere sabitle, diyaframı kıs, pozlamayı yarım saniye değerine getir ve bas deklanşöre..
    SONUÇ:
    Televizyonun kasası, üzerindeki yazılar net çıkar. Ama görüntü hareketli olduğundan, yarım saniyelik hareketleri nedeniyle flu çıkar.
    Aynı şekilde makineyi bir yere sabitlemezsek, elde çekersek, heryer flu çıkabilir.

Bulutlanma iddia edilen fotoğraflara gelelim..
    Evet belki bazı modellerde bulutlanma söz konusu olabilir.
    Ama yine az önce bahsettiğime benzer bir çekim yaparak, bulutlanma etkisini bayağı ABARTILI POZLAMAK TA MÜMKÜNDÜR.

En iyisi shoplara gidip gözümüzle görmek ve karar vermek arkadaşlar

---------------------
    İyi akşamlar

1-Sanırım benim epeyi uzun yazılarımı bir güzel üşenmden okudun??

2-Senin Foto işiyle uğraşman zaten olayı,senin açından çözer ve dediklerin doğrudur,çünkü bugünün son derece gelişmiş
    foto sistemlerinde,neler olduğunu sen çok iyi bilirsin!!

3-Ama burada,daha doğrusu konu İngiliz AVF de işlendiği normalde böyle uyduruk/hileli işler v.s orada olmaz!
    Ama sorarsan,illakimi olmaz,bu elbette tartışılır!!ama biz kimseyi töhmet altında bırakacak şekilde burada yorum yapamayız!
    sadece burada örneğin foto hilesi ile bir şeylerin olabileceği durumu varsa,bunu tartışırız genel olarak,ama salt AVF de resimlerin
    hepsi böyle çekilmiştir,art-niyet vardır,v.s v.s diye kesin vede delilsiz konuşamayız!!

4-Ben o sitede çok uzun zamandır,çoğu bölümleride hiç atlamadan tek-tek okuyan birisiyim!
    Orada da böyle bizdeki gibi özellikle insanları hayrete düşürecek sıfatlar takılarak başlık açan veya açılmış başlık
    içinde böyle absürt vede bilgisiz yorumlar yapan çok olmuştur!

5-W45x lerde ise yine kantarın topuzu kaçmış ve sonunda oradaki Yönetim olaya el koymuştur,bir sürü msg larda uçmuştur aynen!!!
    Bu arada o site son derece tanınmış ve yönetimi saygın vede kabul görmüş bir yerdir,öyle adama fazla yol vermezler orada!!
    Üst yönetiminde prof.kişiler vardır,ayrıca yine bir sürü orada bulunan saygın vede uzman yorumcuları vardır,bunlar genelde başlıklara girmezler!

Bu siteyi ayrıca bütün Japon/Kore üreticilerinin ilgilileride izlemektedir,haberiniz olsun!!!
    Buna ait elimde çok değişik bilgiler ve yorumlarda vardır!

Aynı şekilde bu olaya Sony de müdahil olmuştur>>>bu arada W45x kullanan bazı üyeler,Sony/UK ye konu hak.müracaat etmişler bilgi istemişlerdir,
    aynı şekilde panelinde böyle sıkıntı olanlar ise birazda farklı lisanlarla Sony ye bozuk atmışlardır,bunların bazılarınıda siteden yazmışlardır,bu
    msg larda uçmuştur tabiki!!!

Bu arada Sony/UK de,bir açıklama yapmıştır>>>bunu yukarıda size vermiştim,konu hakkındada bilgim olduğu için(genel ve teknik)onların yorumlarını
    okudum ve beni aslında tatmin etmedi ama bu kabil olaylar hep böyle gittiği içinde,benim için süpriz bir açıklama olmamıştı,ama normal kullanıcılar
    durumu elbette böyle anlamazlar!!dolayısıyla bende o Sony açıklamasını buraya alarak,bazı kendi yorumlarıda ekleyerek,olayı daha anlaşılır vede
    yumuşatarak verdim!

Yoksa ben Sony,şöyle-şöyle dedi>>>bu olayıda bir üretim hatası olarak tanımıyor.....diye verseydim,yine yalnış olurdu,çünkü o uzun yazılarımda bir sürü
    panel gerçeklerini ve işleyiş durumlarını ayrıca bu başlığı okuyanlara anlattım,olay sadece hata var ve ürün aynen üretimden kalsın mantığı filan değildir,
    zaten üreticiler bunların çoğunu üretim hatası olsa bile "kabul etmiyorlar"!!!!olay bu kadar basit!

6-Böyle hataları,kabul etmemelerinin tek sebebide şudur>>>>hatatın nereden olduğunu,neden olduğunu,nasıl olduğunu v.s v.s "bulamıyorlar"!!!!!
    aylar hatta siz bilemezsiniz ama yıllar boyu uğraşılıyor bu işlerle,bugün 2002/2005 döneminin bir çok hatası hala bulamadı bu çekik-gözlüler!

W45x lerde ise Sony ye göre sorun yok! zaten onlara göre hiç bir seride bugüne kadar sorun olmadı ama en çok dökülen paneller
    Samy ve Sony den geliyor,bundan ne haber peki!!

Ayrıca ben yukarıda yine Sony lerin bazı serilerine ait bir panel çalışma/işleyiş tarzından bahsettim ve bu Sony nin kendi kullanım tavsiyedir!
    O ilgili yazıda Sony bunuda ayrıca beyan etmiştir,çünkü her üreticinin bu konuda farklı bir "yoğurt yiyişi" vardır
    Sony cart-curt ediyor ama veya 240Hz yaptım diyor ama hataları vede sıkıntılarıda hiçmi hiç görmüyor!!
    İş Modüllere gelincede,.......onu ben üretmiyorum Samsung un sorunudur deyip topu Samy ye atıyor!! iyide düne kadar sende ortak değilmiydin Samy ile

Sanırım akıllandı artık ve bu defa işi sağlam tutmak içinde Sharp ın şu dünyanın en büyük ve gelişmiş Modül üretim tesislerine(Sakai-City Plant)1/3 hisseli
    ortak oldu,bu tesisler yakın gelecekte üretime başlayacaktır(aynı şekilde Tosh/Pio/Phil de buradan ilerde Modül alacaklardır!!)

Ama "BANDING" sıkıntısı ne olacak Sharp larda onuda zaman gösterecek,zira Sharp larda Banding ten dökülüyor artık!!depolar ağzına kadar doldu,geri dönen mallarla

------------
    Kısaca o model şu seri v.s v.s,panel işinde(klasik CCFL)daima sıkıntı olmaya devam edecektir,üreticiler "Hz"/"CR"/"RT" ile müşteri tavlayacaklarına önce panelleri
    bir adam etseler çok daha güzel olur,3 sene önce paneller böyle bu kadar dökülmüyordu yaw!!

------------------------
    Not;özellikle "Sony" Kullananlar,aldıkları panellerinin Kullanma Kılavuzlarını çok dikkatli okusunlar!yine benim yukarıda yazdığım bir kısım modellerdeki
    işleyiş uygulamalarına dikkat etsinler!

Yine örneğin Sony lerdeki "Local-dimming" işleyişi veya Auto-Contrast/Brightness v.s ayarları,üreticinin kendi sistemi icabı bir çalışma prensibi vardır,
    dolayısıyla örneğin bu işleyiş biçimi W45x lerde de vardır!!(bunu yukarıda anlatmıştım!)+Sony ninde buradaki tavsiyesi ve sistemin nasıl işlediğini anlatıyor!

Sonuç olarak Sony kullanıcıları,aldıkları panellerin çalışma prensiplerini öğreneceklerdir ve her gördükleri hatayı,problem veya üretim hatası
    gibi görmemelidir!
    Veya genelde,her panelde olan,CCFL nin işleyiş gereği+Modül yapısı gereği>>>Backlight/Torch-Light/Banding(Sharp)/Clouding(Sony) olabilir/oluyor!
    Bunların seviyesi ""normalse"">>zaten resmi bozmaz/etkilemez! aşırı fazlalık ise etkiler ve bu tür panellerde genelde değişir!
    Hatta bazı insanlar normal resim geldiği zaman bile fazla bir Clouding veya Banding veya Backlight sıkıntısı göremez!!!!

Ancak insanlar genelde şu hatayı yapıyor,paneli test etmek için,karanlık ortamda,tam karşıdan bakıp,özellikle Backlight/Clouding durumuna bakarlar !!
    ve mutlaka bunu görürler az veya çok(ilk panik burada başlıyor) ondan sonrada bu panel bozuk/hatalı v.s "uzman" yorumları yaparlar
    Bu testi yapmak pratikte doğru ama ne gördüğünüzü ""doğru"" yorumlamak farklı bir şeydir!

Çünkü panele Video sinyali verdiğiniz zaman>>"kabul edilebilir" seviyede olan panelde bir problem/sıkıntı v.s zaten kesinlikle söz konusu olmaz/olamaz!
    Öyle olsaydı,kimse bu TV leri kullanamazdı!!

Yukarıda yazdım,örneğin özellikle fazla "Clouding" olan bir panelde>>SONY de>>(USA yapılan bir testte)>>>100 denek-kişiye görüntü verilmiş,bunların içinde
    20 tanesi ise Photo/Graphic/Design v.s işleriyle uğraşan Prof.kullancılar imiş,yani 80 tane normal izleyici+20 tanede resim den adam gibi anlayan uzmanlar!

Sonuç;
    -80 normal izleyicinin hiç biriside paneldeki hataları görmemiştir!>>Clouding in yarattığı deformasyonları yani
    -20 uzman kişiden>>6 tanesi;çok ciddi hata var demiş(doğrusu budur)+14 tanesi ise kimisi az kimisi orta hata var diyebilmiştir!!!

Test edilen marka SONY idi! ancak bunu teste katılanlarsa tabiki söylemediler!sadece panel belli olacak şekilde TV kamufle edilmiştir++

Selamlar

• Albanez;

"Ne kadar bilirsen bil, karşındakinin anlayabilidiği kadarsındır"

Hemen LCD versiyonunu da yazalım;

"Ne teknoloji sunarsa sunsun, izleyenin algıladığı kadardır"

E bu yüzden dedim ya.. Gidin görün.. Sonuçta herkes kendi gözünün gördüğüne göre karar verecek..

Bizlerin burada tartıştığı ve eleştirdiği değerleri çok kişi görmez, farketmez.
    Bulutlanma kaç kişiyi rahatsız eder?
    60hz olması kaç kişinin umrundadır? (vs vs)

Ben o eklenen fotoğraflardan BAZILARINDA kötü kokular aldım.

Ve fotoğrafın içinde olan biri olarak şüphelerimi yazdım.

Burada arkadaşlarımız cep telefonu veya bazı makinelerle çektikleri fotoğrafları ekliyor forumlara..
    Ve bu fotoğraflara göre değerlendirme yapılıyor ki, bu da doğru değil..

O an ekrandaki gerçek görüntüyü bu tarzla aktarmak imkansızdır.
    Ne ordaki gerçek keskinliği, ne de orjinal renkleri sunabilirler.

FOTOĞRAF ASLA ŞU DEĞİLDİR: Geçtim karşısına bastım, geçtim.

Güzel sanatlarda fotoğraf üzerine kaç yıl okuyor adamlar diploma alıyor.

Akılsız mı onlar??

ÖZET OLARAK:

Fotoğraflara göre karar vermek doğru değil.. Uzman kişilerin çekimleri istisna..
    Ama itibar edilen test sitelerini gözardı etmemeliyiz.

Ve kendi gözümüze güvenelim.

BU YÜZDEN DEDİM YA; GİDİN, GÖRÜN, İNCE ELEYİN SIK DOKUYUN

• Yanlış anlaşılma olsun istemem, manipulasyon veya ortalığı karıştırmak amaçlı değildi mesajım. Sadece gördüğümü söyledim.

Sony sitesinde yer alan ve tüm ürünleri görüdümüz listede W4500 vardı ve artık yok. Dikkatimi çekti ve ilettim.

Saygılar

quote:

Orjinalden alıntı: caution

quote:

Orjinalden alıntı: oner7

W4500 serisinde sorun var mı yok mu bilmiyorum ama bugünden itibaren Sony TR sitesinde artık W4500 isimli bir LCD yok. Ürün listesinden kaldırılmış.

Bu kadar konuşmanın üstüne ilginç bir gelişme.

Saygılar

w4500 hala yerinde...

http://www.sony.com.tr/article/id/1222694811053

Sony W4500 Serisi Hakkında Soru İşaretleri

• afedersiniz ama nerden uyduruyorsunuz W4500 ün sony nin sitesinde olmadığını. bu tarz mesajları atmadan önce keşke azcık daha araştırsanız.

http://www.sony.com.tr/hub/bravia/block/2 adresinde Z4500 ve X4500 ün arasında W4500 görünüyor. (http://www.sony.com.tr/braviatv-w4500 adresinden de daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilrsiniz) Bu kadar kolay mı SONY nin daha yeni çıkardığı ürününü (hatalı dahi olsa) internet sitesinden kaldırması? yapmayın yahu...
  • Ürün listesinde w4500 görünmüyor. Verdiğiniz linkte w4500 mevcuttur. Buna itirazım yok.

Fakat ben bu siteyi ürün listesi üzerinden takip ediyorum, geçen hafta vardı bu hafta yok.

Üstteki mesajımın ekinde bir resim koydum. Lütfen bakınız. Oradaki linki kullanabilirsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: tingle

afedersiniz ama nerden uyduruyorsunuz W4500 ün sony nin sitesinde olmadığını. bu tarz mesajları atmadan önce keşke azcık daha araştırsanız.

http://www.sony.com.tr/hub/bravia/block/2 adresinde Z4500 ve X4500 ün arasında W4500 görünüyor. (http://www.sony.com.tr/braviatv-w4500 adresinden de daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilrsiniz) Bu kadar kolay mı SONY nin daha yeni çıkardığı ürününü (hatalı dahi olsa) internet sitesinden kaldırması? yapmayın yahu...

• Selamlar;

Clouding olayı benim 40S4000 Lcd'de de var. Ancak ben bunu hiç sorun etmiyorum. Sony'nin dediği gibi daha canlı renkler için verilebilir bir taviz benim için. Onuda geçtim sırf moralim bozulmasın diye Ölü piksel testi bile yapmadım.
    Sonuçta Tv'nin karşısına geçip sattlerce bön bön siyah ekrana bakmıyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atobaba

Selamlar;

Clouding olayı benim 40S4000 Lcd'de de var. Ancak ben bunu hiç sorun etmiyorum. Sony'nin dediği gibi daha canlı renkler için verilebilir bir taviz benim için. Onuda geçtim sırf moralim bozulmasın diye Ölü piksel testi bile yapmadım.
    Sonuçta Tv'nin karşısına geçip sattlerce bön bön siyah ekrana bakmıyoruz.

Sn.ato

Ancak şunu unutmayın lütfen>>>senin dediğin olayla bu genel Sony ayarlarının alakası yoktur yani sitemde "Clouding" in fazla
    olması sistemin başarılı çalışması için bir sebeb değildir,bunu yukurıda izah etmiştim,kimse atlamasın bunu lütfen!

Brightness ve Local-dimming/Auto Contrast işleminde/algılamasında panel ışığı fazla açtığı için,bazı sorunlar oluşmaktadır,yani
    olayın "Clouding" ile alakası yoktur!

Clouding klasik vede tipik bir Samsung S-LCD nin S-PVA panellerindeki ve büyük ağırlık olarakta Sony lerde olan en büyük sıkıntısıdır!
    Her ne kadar Samy/Tosh/Sony High-End serileri aynı Modülleri kullanıyor olsada,henüz bilinemeyen sebeblerden bu sıkıntı örneğin
    Tosh ta hemen hemen sıfıra yakınken,Samy de çok az ama Sony de ise aşırı fazla yüzde ile gitmektedir!!!

Modül üzerindeki CCFL sistemden başlayarak ilgili katlar ve devrelerde belliki farklı bir kullanım söz konusu olduğu içinde en fazla
    sıkıntı(Clouding) Sony lerde olmaktadır ve artık giderek insanlarada rahatsızlık vermektedir ve oran olarakta gittikçe fazlalaştı bu olay maalesef!

Clouding fazla ise bir kere renk formasyonunu bozar,hatta ciddi bozar(ama bunu genelde insanlar atlar)
    Photo/Graphic işiyle uğraşanlar ise atlamaz bunu ve yakalar hemen!
    Seviyesi önemlidir bunun,aşırı değilse OK+

Bu arada insanlar genelde panellerini yalnış veya çok yanlış ayarladığı içinde bazı panellerde çok fena sırıtmaktadır bu olaylar1

++

• quote:

Orjinalden alıntı: serkanky

quote:

Orjinalden alıntı: 911GT3

quote:

Orjinalden alıntı: bigmaster077
    her neyse bu bulutlanma benzeri görüntüler, blurlanma, vs tamamen fotoğraf makinasının enstantane hızından kaynaklanmakta, renklenme ise genelde açıyla ilgili. bazıları ise görüntünün kendsinde olan, yada görüntü geçisinde iki resmin üst üste binmesinden kaynaklanan durumlardır. tabii yine de doğru bir çekimle gerçekten backlihgt sorunu olanlar çıkabilir. ancak dediğim gibi aşırı gece ayarında çekilmiş görüntülerden elde edilmiş bunların çoğu.

Bulutlanma olayı tamamen fotoğraf makinası ile ilgilidir ne demektir ki, fotoğraf az yada çok doğruyu yansıtsın o önemli değil, önemli olan kullanıcıların bir problemden rahatsızlık duymalarıdır, fotoğraf bunu başkaları ile paylaşma çabasıdır, göz gerçeğinden rahatsız olurken ve bulutlanma problemini yine bu göz belirlerken, fotoğraf makinası olsa ne yazar, olmasa ne yazar. Sony'de ciddi manada bulutlanma sorunu vardır, bu bir gerçektir.

arkadaşım sony de bulutlanma sorunu var derken orda duracaksın bi serinin bi kaç ürününde belki olabilir bende bu sony den önce samsung vardı onda aşırı belliydi neyseki sony aldım. sonylerde var derken tüm sonyleri bu sınıfa koymak olmaz buyrun benim 40S4000K bulutlanma görene bi tane hediyemdir

bulutlanma yok ama parlak bi piksel gördüm sağ alt köşede doğrumudur

• Sanırım Tv açık ışığı o...Ya da kasasında ölü pixel var...
  • Tv nin güç ışığını ölü piksel yaptınız sizde
  • arkadaşlar,
    konu hala devam ediyor ve uzun zamandır birşey eklemeden okuyorum.
    foto konusunda bir açıklık daha getirelim, uzman kişilerin bile çektiği fotolar veya ekrandan video görüntüleri hiçbir zaman orjinal renk-parlaklık vermez, veremez. bu nedenledir ki , tüm tv lerin fotoğraflı veya videolu reklam görüntülerinde eğer tv ekranının içinde bir görüntü-imaj varsa bu tv ekranı içinde yer alan görüntüler montajlanarak elde edilir.

kendi eklediğim onlarca foto da gördüğüm en bariz çekim problemleri , beyazın maviye çalması, yine bazı renklerin mavi değerlerinin yükselmesi, koyu ve parlak alanların ise , koyuların çok koyu, açıkların da çok açık (beyazın patlaması gibi) çıkmasıdır. daha önce açıkladığım gibi bu topicde yayınlanan (hepsi olmasa da) çoğu çekim, yanlış foto makinası ayarlarından kaynaklanıyor. benim tecrübem, kendi çektiğim ve eklediğim fotolardan ileri geliyor. bu forumda yazı yazana kadar hiç ekrandan fotoğraf çekmemiştim. ancak işin içine girince , biraz da mükemmelliyetçi iseniz bazı şeyleri daha iyi anlıyorsunuz. çektiğiniz resimleri, ben böyle görmüyorum, gördüğüme yaklaştırayım diye uğraşırsanız bir dereceye kadar çekimlerinizi geliştirebiliyorsunuz. tabii cep telefonu ile çekmeyeceksiniz. cep telefonlarının görüntüsü flu kaçıyor, net değil.
    imzamdaki 46x3500 topiğinde, çok sayıda karanlık sahne mevcut. hatta bu konular açılmadan önce yanlış hatırlamıyorsam sorunsuz backlight fotosu bile eklemiştim. ancak o sorunsuz dediğim backlight fotosunu , buradaki gibi yanlış ayarlarla çekerseniz ve bunu abartırsanız , burada gördüklerinizden bin beter bir fotoğraf da elde edebilirsiniz. bu anlattıklarım tüm lcd ler ve hatta crt tv ler için geçerlidir. crt tv fotosu daha önce eklemiştim zaten.

son olarak , resimlerle az da olsa ürünler hakkında kanaat getirmek mümkün olsa da resimler her zaman orjinal görüntüden çok daha kötüdür. bunda birçok etken mevcut. fotoğraf makinası kalitesinden, çekim ayarlarına , çekim tekniklerine ,tv ayarlarına, ekrandaki görüntünün kalitesine, renk yapısına kadar uzar da gider. hatta kamera ve fotoğraf makinalarının bile renk-parlaklık karakterislikleri farklıdır. Bunlar hep çekimlere etki eder. Dolayısıyla fotbes arkadaşımızın aşağıda dediği gibi kendi gözünüzle incelemeden tv almayın.

quote:

Orjinalden alıntı: fotbes
    ÖZET OLARAK:

Fotoğraflara göre karar vermek doğru değil.. Uzman kişilerin çekimleri istisna..
    Ama itibar edilen test sitelerini gözardı etmemeliyiz.

Ve kendi gözümüze güvenelim.

BU YÜZDEN DEDİM YA; GİDİN, GÖRÜN, İNCE ELEYİN SIK DOKUYUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigmaster077 -- 2 Aralık 2008; 21:46:39 >

• dün ben sizlerin belirttiği doğrultuda cevahir alışveriş mağazasında bulunan teknosaya ve orda hem z4500 hemda w4500 yan yana durmaktaydı biraz izlemek için oturdum sonra kafamda beliren tek sonuç oldu ben o kadar çok profosyenel bir tv aramıyorum şimdilik ve w4500 beni idare eder hatta fazlasınıda verir dedim kendimce ki aralarında yaklaşık 1 000 ytl fark var 200 hz olayı azda olsa kendini farkettiroyrdu ama çok değildi benim için ama burdaki yazılar benim iyice kafamı karıştırdı bir tarafta z4500 bir tarafta w4500 karar veremedim anlıyacağınız ama fiyat konusunda 40"z4500 fiyatına 46"w4500 alabiliyorsunuz buda ayrı bir dert şimdi offff ulan offfff nedir bu lcd olayı be dedim içimden sonra tıpış tıpış çıktım mağazadan sotu şu w4500 sorunlumu 40" ve 46" panellerde şimdiden tşkler arkşlar
  • ya bu i.b benim kafamı kurcalıyor 860 ytl fark var sony resmi satıcısıyl arasında 4750 sony yetkili servisinde 12 taksit fiyatı 3890 ytl 7 taksit fiyatı ib de 46"w4500 fiyatları 860 ytl ye değermi 5 yıl garanti arkşlar
  • bu tip yerlerden ürün alırken kendi şirket garantilerini verirler yani distribütor turkıye temsılcısını bağlamaz burdan aldıgın ürün.ürün sorunlarında ibin yönelnedirmesine ve tavsiyesine göre hareket etmelisin.aradaki farka degermi orası size kalmıs birisi 5 yıl digeri 2 yıl garanti sözleşmesini detaylarını oku ona göre al.sonucta nerden ürün alırsan al tavsiyem kendi servislerine kurdur pixsel taraması yaptır ürünü kontrol etmeden alma..distributor garantilide olsa + 1 tane dahi ölü pixsel cıksa servis önemli degil sorun olursa deısırız laflarına guvenme ürünü iade et yada yenisiyle degistir.cunki DH orumları iyi takip edersen şunu göreceksin distributıor garantılı urunlerdede sorunlar oluyor diger türlüde.bu cihazlar bana göre ne firmayla nede ürünle ilgilidir tamamen şans işi ürün hatasızssa sanslısın gule gule kullan.hatalıysa ve ürünü kabul etmişssen gecmiş olsun derim görmemeye calıs keyfini cıkar demekten baska laf yok.
    saygılar

• tşk ederim cevabın için zaten 5 yıl garanti olayı bana inandırıcı gelmiyor neden dersiniz zaten panellerin ömürleri en fazla 3 sene bilemden 4 diyelim hergün yeni teknoloji hergün yeni bir tv çıkıyor artık 5 yıl benim için çok şey ifade etmiyor ama ib ile ilgili çokça şikayet beni korkutuyor çünkü az buz para değil 4 000 ylt bu işartlarda iyi para dediğiniz gibi biraz şans işi ben ps 1 den ps3 e kadar hep tahtakale piyasasndan aldım hiçbirindede sorun çıkmadı ama coğu arkşlarım pal beklediler ve çoğundada sorun oldu bu benim şansım inş tv dede devam eder tekrar tşk ederim
  • philips dışında hiç bir markanın 1 ölü piksele tv değiştirdiğini duymadım. yanlış olmasın..
  • yok usta ib bilişim değiştiriyo örnekleri var ama eğer sony alıcaksan 5 yıl al derim
  • W4500 duvara askı aparatı bakıyom onemlı olan nokta sag ve sola done bılmesı onemlı benım ıcın ekstradan asagı yukarıda olsa fena olmaz bu modelın uyumlu olup olmadıgnı nasıl ogrenebılırım ?

http://www.hepsiburada.com/hyundai-32-50-lcd-televizyon-duvar-aski-aparati/productDetails.aspx?categoryid=17539&productid=evhyun32502
  • Meyva veren ağaç taşlanır ==> SONY ve Diğerleri , O KADAR
  • quote:

Orjinalden alıntı: universteli

offf offfff !!! bune yuhh !! dumur oldum.

backlight probleminden ziyade bir kenara, özellikle panelin arkasındaki ışık eşit miktarlarda panele dağılmıyor!

bu resimdeki görüntüler bire bir tamamen gerçek olmakla beraber görüntüyü alan foto makinesine suç bulmak haksızlık olur

fotoğraf makinesi bahane , resmen backlightin var hemde en alası )

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.