Şimdi Ara

Sony W4500 Serisi Hakkında Soru İşaretleri (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
1
Favori
20.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sana durumu anlatmıştım ama sen farklı manada olayı algıladın!

Bu arada Beyler adımı filan zırt-pırt referans gibi göstermeyin,ben ne olduğunu açık-seçik yazdım,
    birde teknik olarak bir-iki sayfa tutacak bana yazı yazdırmayın lütfen!

Ben ayrıca ikinizin dediklerinide "teyit" filan etmiyorum yaw,buda nereden çıktı,herkes kendi adına konuşsun+

Başlık açılış itibarıyla "mantık olarak doğru" ama olayın irdelenmesi heleki yorumlanması açısından külliyen yalnış oldu!
    Başlık ilk açılış şekli "faul" idi,neyseki bunu Hakem gördü ve kabul etti!!!

İlerleyen zaman içindede,şuanda gördüğünüz Universt.-Andy maçına döndü!!

Ben zaten ikiniz yüzünden maçtanda,tribünden de ayrıldım!

İşi bilmediğiniz gibi,olayıda öyle bir vahim hale getirip,ikiniz arasındaki şahsi çekişmeye getirdiniz!
    --Ben yapsam,bu arada ben birazda sert girecektim,msg larım uçacaktı !!

Şimdi soruyorum burada W45x lerin nesini siz teknik olarak tartışıyorsunuz?? hiç bir şeyini,iyide millet ne anladı sizin bu didişmenizden! yine hiç!!

Bir dünyada kelam ettiğinize göre.......

Signore hocam ,dediğim gibi burada bir tartışma ve fikir beyan etme filan kalmadı,ondan dedim KAPAT diye!

O bunu dedi-şu şöyle yaptı,Pany de şu oldu,yok bunda bu oldu++

Kapat hocam,nasılsa bir-iki msg sonra zaten kapatacaksın!
    Konuda W45x ten çıktı,alanlar ile almayı düşünenler ne anladı bu didişmeden HİÇ!!

-----------
    Universt.>>bak kardeşim sen en iyisi,burada asıl işlevin olan,çeşitli konuları bul,bir sürü derlenecek yeni teknolojiler v.s ürünler var,bunları buraya aktar
    işin bu olsun,sen diğer işleri,yapamıyorsun,hep ŞOK diye gidiyor,hiç olmazsa Siteye katkın böyle olsun,arada bi iki şeyde karala,ama konu işlendikçe
    sen girdinmi,olayın şekli değişiyor,her zaman aynı filmi izliyorum,bari diğer katkıların için insanlar bir şeyler alırken,kendini zor durumda bırakma,yorum
    v.s olaylarıyla!

Andy,sen daha yenisin,ben senin dediklerinide tam anlamıyorum>> cümle düşüklükleri,imla hataları,satır-başı v.s hak getire,arka-arkaya yazıyorsun,çoğunu anlamak için
    bir kaç defa okuyorum!
    Bazı konularda,inanılmaz bir yanlış bilgi ve özellikle yorumların olmaktadır!hemde çok ciddi fazla sayıda yanlışlar!
    Örnekler verip,konuyu saptırmamayım ama,ciddi yanlışların vardır>>bu tutumunu sürdürürsen,milleti yalnış enforme edersin,kaldıki bu TV bölümünde
    ciddi bir uzman ve tecrübeli v.s adam eksikliği söz konusudur! bana göre hava hoş ama,sizler biraz dikkatli gidin,millet,yalnış-eksik bilgi alıp hareket etmesin!
    ---------------

W45x lerde ise,kullanıcı yorumlarından hareketle,malum sıkıntıların daha fazla olduğu aşikardır,ama sıkıntılar demekki üretici firmayı rahatsız edecek seviyede değildir!
    yukarıdaki msg da "ORAN" demiştim,evet bu ana kriterdir bir üretici için!

Bir diğer örnek,bendeki ZF355 ler,bundaki olayın tamamen "manufacturing-fault" olduğu üstelik oldukça yüksek bir orana sahip olmasına rağmen,üstelik üretici
    bütün TV leri "un-repeirable" kaydıyla geri aldığı halde hala herifler,bunu kabul etmiyorlar,2 defa Tosh/UK ye yazdım,gelen 2 cevapta sadece "hikaye"
    geçen Perşembe günü Tosh/TR yi arayıp 25/30 dak.durumu anlattım,1 haftadır bana dönmediler(dönmeyeceklerde,bunu biliyorum!!!)

Panel TV alanlar(PDP/LCD) ne aldığını iyi bilin lütfen>>>burada yazan osu şöyle oluyor busu böyle oluyor v.s v.s bunlar her panelde söz konusudur!
    Olayın salt W45x lerde üretim hatası vardır gibi verildiği bir durumuda yoktur,varsada böyle bir şey,bunu sen-ben değil Sony diyecektir!

-------
    Benim şahsi yorumum ise,bu işlerde uzun seneler bulunmam dolayısıyla,Modül de bir kere sakat var,bu sakatlık zaten Samy/Sony/Tosh tada vardır!
    bunları kullandığı için üst seviye ve orta-üst seviye panellerinde,ama diğer elemanlarda ciddi bir sıkıntı olduğu kesindir,lakdıki bu bile belli değildir,
    çünkü bu işin prof.sitelerinde ve uzman yorumlarında şimdilik ortak kanı>>>bütün sıkıntının Modülden kaynaklandığıdır,ama bunu üreticiler bile
    (Sharp dahil)hala anlamış değiller>>yada işlerine gelmiyor!
    Teknolojisi bitti CCFL nin ama hala adam gibi bir panel üretilemedi,üreticiler sadece,CR si şöyle,yok Hz olayı şöyle(Sony 200Hz diyor hesapta),ülen sizin
    daha Modülleriniz aman aman değil ve çok yüksek oranda>>hatalı/defolu mal çıkarıyorsunuz>>rekorda S-PVA larda,sadece en iyi "Black" bunda var
    diye(ASV den sonra)ve genel olarak bazı noktalardada iyi olmasına rağmen,paneller stabil değil,yani Modüller ciddi sorunlu,şyşde ben o zaman
    yemişim 200Hz i veya 500Hz i,ne işime yarayacak,hadi ben biliyorum diyelim,tüketici ne yapacak o zaman,Dynamic deyip uçuruyorlar paneli!
    halbuki 2000/2500 seviytesini geçemiyorlar,sony kalkıyor arada 3000;1 diyor,iyide bu hangi Modül>>>S-PVA iyide bundan 3000;1 yokki!!

AUO da var,yoksa AUO mu kullandın,o da HAYIR!!!
    Yaw AUO bunların alayını geçti be,yakın gelecekte bu işte racon kesen AUO olacaktır! az kaldı,gelişmeleri bitirmeye AUO nun+

Ama son 2008 model neredeyse bütün seri Sony lerde şurası bir gerçekki,oran olarak özellikle "Ghosting" çok ciddi fazla çıkmaktadır!artık rahatsız edici
    seviyedeler herifler!
    Smearing neredeyse çoğu TV de kalmadı gibi (Modüllerde)S-PVA larda dökülüyor,diğer üreticiler Modüllerde ilerlerken bu çakallarınki,geriye gidiyor ve oran
    yükseliyor,kısaca aslında olayın W45x ilede doğrudan alakası yok,külliyen bütün modellerde 2008 olarak ciddi sıkıntı vardır(2007 başladı aslında USA pazarından!!)
    Samy lerde ise yine aynı,ama bugün geldiğimiz nokta itibarıyla Ghosting te Sony Lider,Samy ikinci sırada,Tosh ta ise sıfır ne hikmetse,kaldıki bu üçündede
    aynı Modül vardır,ben geçen sene Test sitelerini incelerken Sony ler NOT ve abartılı yorumlarla ciddi birinci idi,Samy ler ise bir başka birinci idi,ama Tosh ları özellikle
    Zf leri aylarca Test bile etmediler,basit testlerle geçiştirdiler,iyide ZF ler >>PQ da ikisinide "stabilitede" çok ciddi geçti!!!
    Klasik S-PVA hastalıklarının hiç birisi neredeyse sıfır hata ile gidiyor!

Anlamak mümkün değil velhasıl,üreticileri(TFT-LCD cileri)!!

Şuanda USA da tartışılan bir başka konu bu Modüller üzerinedir>>>özellikle 2008 modellerde Sony lerde bayağı bir artışla bu malum sıkıntılar oran olarak
    fazlalaşmışken,herifler hala tınmıyorlar!!!

Oyun içinde oyun var gibi>>üstelik bu işlerde Sony liderdir zaten son 30 senedir!ortağı Samy ise,çok güzel yetişti bu konularda!!atraksiyonları çok güzel öğrendi
    ortağı sayesinde,her ne kadar ortaklık şimdilerde bitsede,bu kabil Modül sıkıntısı bir süre daha gidecektir>>Sony ve Tosh Phil de var,ASV lere geçinceye kadar bu sıkıntı
    devam edecek,ama ASV lerde inanılmaz bir oran artışıyla "BANDING" vardır!!iyide bu ne olacak o zaman,Allah bilir!
    Herifler yağmurdan kaçıp doluya tutulacaklar gibi bu şimdki teknoloji ile giderlerse(Sharp bu,belli olmaz,ama Banding olayı dahada kötü)

Ama kötünün iyisi olarak ben daima Bandingi seçerim,Ghost/Judder/Blur/Shimmer/ v.s bunlar ciddi sorunlardır,Sharp ta yoktur!!
    Varsın Banding olsun diyecek insanlar bu defada!!

Bu arada biliyormusunuzki,özellikle;USA ve İngiltere de ne kadar miktarda Banding sıkıntılı panel döndüğünü!
    S-PVA lar kötü derken,aynı şekilde ASV lerde çok ciddi bir 2008 yılında sorunlar oldu!

Kısaca olay salt W45x değil derken,çevrede bakacaksınızki,her panelde kalite ilerliyeceğine göre,özellikle Modüller resmen dökülmektedir!
    2005 te bile böyle değildi LCD ler,görüntüler süper olabilir ama,Modül sıkıntılarıda çok ciddi artmıştır!

PDP ler bu konuda daha güzel gelişti,ama LCD ler geriye gitti(PQ olarak değil ama Modül olarak)
    Böylece tüketciler hangi seriyi alırlarsa alsınlar "Risk" faktörü daha fazla olmuştur(LCD lerde)!!!

Bendeki ZF355 ler tartışmasız en iyi SD ve HD veriyor,üstelik sıfır hata ile PQ üretiyor!!ama hala anlaşılamayan(hesapta!!)
    Modülmü-Processormu-diğer katlarmı derken,paneller aynen Tosh tarafından kabul edilip,ya yenisi ya para iadesi yapılıyor,oranda çok
    yüksek üstelik,bunun yanında W45x ler hikaye kalır hikaye aynen

Ancak W45x lerdeki ve diğer benzer serilerdeki hatada PQ da bozuluyor>>problem orada zaten kullanıcılar için!!bizde ise PQ süper(çizgi çıkıp sonrada kaybolsada)

Sonuç olarak,herkes ne aldığını iyi bilsin,yok şu kadar Hz varmış,yok Dynamic CR şöyleymiş(külliyen palavra tabiki!) gibi şeylere fazla itibar etmesin,yine
    RT si 2/3/4ms gibiymiş yine sallama değerlerede zinhar itibar etmesin!
    Şurası bir çok açık gerçekki>>2008 model ve ilerisinde çıkacak TV lerde(CCFL)daha sıkıntılı/hatalı/problemli panellere ulaşacaksınız!
    Ne aldığınızı iyi bilin,onun-bunun gazı ilede mal almayın,birisinde süper çıkan panel diğerinde döklülebiliyor,kaldıki bu malum klasik
    S-PVA hatalarını üreticiler problem olarak değerlendirmiyor! ancak ciddi manada fazla sorun varsa,TV niz değişebiliyor!

Selamlar

p.s>>

From Sony's press release:
    "SONY has its own criteria for uneven uniformity which was created from
    past experience that satisfies a high majority of our customers.
    SONY believes the level of uneven uniformity is not defective and does
    not plan to recall any of its products."

Bu açıklama Sony den gelmiştir,bana göre hikaye bir açıklama(her zamanki gibi!!)ben yememde,ama yiyen çok oluyor!
    Ayrıca bu açıklama tam benim evvelki msg larımlada birebir örtüşmektedir(benzer konularda çok görmüştüm bu halleri!!)

"uneven-uniformity" de ucu açık tanımlama(her zamanki gibi!)yani kullanılabilecek en güzel bir tanımlama!

"not-defective" ise aslında onlar için normal bir açıklamadır v.s v.s

Ne Sony nede başka üreticiler böyle yorumlarla(en büyük Site olduklarını iddia eden USA/İngiliz Siteler)iş yapmazlar!
    yoksa bu yorumlara göre bunlar dükkanı çoooktan kapatmışlardı!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 22 Kasım 2008; 2:01:09 >

• quote:

Ben ayrıca ikinizin dediklerinide "teyit" filan etmiyorum yaw,buda nereden çıktı,herkes kendi adına konuşsun+

şunu bil ki ben daima kendi adıma konuşuyorum.seni örnek göstermemin nedeni ise bu iflah olmaz andy belki seni kaale alır da dinler diye göstermiştim.ancak yine nafile biz bu adama usa dan profesör getirsek o yine bildiğini anlatacak. yahu yetmiyor bana iftira atıyor.yok çamur atıyormuşum panaya. ispatla diyorum kaçıp gidiyor.ortalığı velveleye verip beni de alet ediyor 2 gündür sabahlara kadar adama anlatmaya çalışıyorum ama nafile!!!
  • USAyı Canadayı boşver. İşin proffesorü burada..

İstediginizi bana sorun anında kafanızdaki sorular netleşecek Panellere daha emin bakacaksınız

Üniversiteli senin PM aktive degil mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: proffesor

USAyı Canadayı boşver. İşin proffesorü burada..

İstediginizi bana sorun anında kafanızdaki sorular netleşecek Panellere daha emin bakacaksınız

Üniversiteli senin PM aktive degil mi?

Hehe..Hiç güleceğim yoktu. Yaw universitelinin yazısındaki "Amerika'dan profesor getirtsek..." cümlesini okuyunca direk sen aklıma gelmiştin. Ayıp olur şimdi diye bir şey yazmamıştım.

• Ortamı biraz yumuşatmakta fayda var...

Ya deger mi burada birbirimizi üzüyoruz...

• Konunun kitlenme ihtimali yüksek , Prof girdi bide kesin kitlenir
  • değerli arkadaşlar çabalarıma rağmen andy e anlatmanın lüzumsuz olduğunu görüp yapılan tartışmalarda kendi yazılarımı sildim.andy foruma geldiğinde lütfen biriniz ona söylesin o da kendi yazılarını silsin ve lütfen şunu da eklesin bu topic altında bir daha yazmasın özellikle rica ediyorum. bu topicte bilgi sahibi olmak isteyenlere engel olmamak için bu yola başvurdum.

Saygılar
  • o kadar çok şey söylendi ki kafam allak bullak oldu.. Ben artık Sony alırsam X serisini tercih edecem!
  • bu şartlarda en iyisi hiç almamak,crt ye devam etmek galiba.
  • geçen hafta 5 yıl garantili 5500 ytl ye 52 w 4500 buldum, tam "artık kurtuldum alıyorum" derken w4500 de işler karıştı, ben ne zaman tv alabileceğim?
    bu konuda bilgili arkadaşlara sesleniyorum yerimde olsanız ne yapardınız?
  • Merhaba,

W4500 le ilgili sorunu okumaya girdiğimde arkadaşlar arasındaki sorunu okuduğumu 3 üncü sayfada anladım

universteli ve army1 arkadaşla beraber albeni arkadaşımızıda okuyorum mutlaka, universiteli ve army arkadaşlardan çok şey öğrendim teşekkür ederim. albeni arkadaşımız çok bilgili ama bilgi karşındakinin anlayabileceği ile sınırlı olduğundan malesef pek birşey anlayamıyorum,

benim albeni üstadımdan ricam olacak,hocam lütfen benim gibi acemi amatör kişilerinde anlayabileceği dilden ve yanlızca tosh larla ilgili değil diğer markalarla ilgili ürünler içinde yorumlar yapınız bizi bilgilendiriniz, ben kendi adıma army ve üni arkadaşlardan hangi modeli hangi markayı sorsamda çok yardım aldım onlara çok tşk ederim, albeni hocam sizdende ricam philips samsung Lg vs modeller içinde forumda açılan konularda bize yardımcı olmanız,üni ve army arkadaşlar eğer benim gibi amatörleri yanlış bilgilendiriyorsa siz onlardan önce davranıp doğru bilgileri verirsiniz umarım.

bir kaç konu açmıştım hangi modeli alayım vs gibi üni ve army gibi bir iki arkadaş ilgi ve alakalarını gösterdi malesef sizin yardımınızı göremedim,bardağın boş kısmını görürken dolu kısmınıda kaile almalıyız bence,
    üni arkadaşım senin durumunda iki uçlu değnek misali :) sony dediğinde sonyci oluyor sony hata dediğinde tu kaka demiş oluyorsun allah kolaylık versin sana,

her e olursa olsun 3 arkadaşında yorumlarını takip etmeye çalışacağım çünkü 3 üde iyi niyetli özünde buna kimsenin itirazıda yoktur bence,

benim sorum albeni üstadıma olacak,(show programlarına telefonla katılan yorumcu gibi hissettim bir an kendimi

) 40v4000 modeli ile 40w4000 modeli arasında kararsız kaldım ama philipsin 42pfl7433 ile 42LG5000 modelide kafamı karıştırıyor siz modeller arasında hangisini önerirsiniz. %50 sd %25 dvd %25 de oyun olarak düşünüyorum ve bütçem 2000 ytl bir ihtimal biraz yukarı çıkabilir ve bütçemin üzerine çıkan ürün için kampanya bekleyeceğim.
    Teşekkür ederim

• Sony KDL40W4000 serisinde pc'den hdmi bağlantıda 1920x1080 çözünürlük alınamadığna dair bir konu vardı.
    Kullanma Kılavuzu yüzünden çıktı olay.
    Tam olarak açıklanamadı gitti.
    Şimdi sıra 4500 serisinde.
    Sonuç olarak gidin gözünüzle görün şu aletleri almadan.
    Çok bilen çok yanılır bunu unutmayın.

Neden böyle birşey yazdığıma gelince, ben tam 40W4000 alıyordum panik yaşadım.
    Şimdi W4500 alacağım tekrar stres yaşamaktayım.
    Clouding olayı benim eski 18nch sony (SDM X82) monitörümde de var. İnanın daha yerine bir monitör bulamadım.
  • ben 40W4500 kullanan birisi olarak şunu söyleyeyim.

1) clouding problemi bende hiç yok.

2) dizüstü bilgisayarımı bağladığımda (dvi hdmi) tv nin son çözünürlüğüne kadar çıktım (nvidia control panelinde tv yi algıladı ve hangi çözünürlüğü kullanmak istiyorsan onu seçmene izin veren bir ayar yeri var) ve kesinlikle çok başarılı bir görüntüsü var. dün 720p kalitesinde bir film izledim ve muhteşem görünüyordu.

çok fazla teknik bilgim olmasa da sorulara elimden geldiğince cevap verebilirim.

yeri gelmişken ben de birşey sormak istiyorum. bu tv de 100 hz var. fakat bilgisayarda bağladığımda ayarlarda en fazla 60 hz görünüyor. bu normal midir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tingle

ben 40W4500 kullanan birisi olarak şunu söyleyeyim.

1) clouding problemi bende hiç yok.

2) dizüstü bilgisayarımı bağladığımda (dvi hdmi) tv nin son çözünürlüğüne kadar çıktım (nvidia control panelinde tv yi algıladı ve hangi çözünürlüğü kullanmak istiyorsan onu seçmene izin veren bir ayar yeri var) ve kesinlikle çok başarılı bir görüntüsü var. dün 720p kalitesinde bir film izledim ve muhteşem görünüyordu.

çok fazla teknik bilgim olmasa da sorulara elimden geldiğince cevap verebilirim.

yeri gelmişken ben de birşey sormak istiyorum. bu tv de 100 hz var. fakat bilgisayarda bağladığımda ayarlarda en fazla 60 hz görünüyor. bu normal midir?

ewt pc baglantısında 60 hz normaldir..

• Ben 4 tane Sony Lcd arasinda secim yapmakta zorlaniyorum,anlayamadigim bir kac nokta var aslinda..

Ilk olarak Sony 40W4000 almayi düsünüyordum,gezerken gördüm ve hosuma gitti sonra eve geldim online ismarlayacaktimki 40W4500 ü gördüm biraz inceledim,aslinda aralarinda kontrast ve 100Hz disinda fark göremedim...
    Daha sonra X4500 ve Z4500 ü gördüm ve tamamen kararsiz kaldim,burda benim aklimi kurcalayan,X4500 100Hz ve kontrasti daha düsük olmasina karsin Z4500 200Hz ve daha yüksek kontrast degerlerine sahip,ancak bunlarin fiyatlari asagi yukari ayni,neden?

Bu 4 Sony arasinda gidip geliyorum,W4000-W4500 ve X4500-Z4500 arasinda benim göremedigim baska farkliliklarmi var,bunlarin kisaca kiyaslamasini yapabilecek biri varsa,fikir vermesi acisindan sevinirim..Tesekkürler..

40W4000-884€
    40W4500-1094€
    40X4500-1633€
    40Z4500-1618€

Bunlarda alabilcegim en uygun fiyatlari...Kiyaslama acisindan fiyat farklari vermeye degermi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selsu -- 24 Kasım 2008; 11:06:15 >

• quote:

Orjinalden alıntı: yyusa

Merhaba,

W4500 le ilgili sorunu okumaya girdiğimde arkadaşlar arasındaki sorunu okuduğumu 3 üncü sayfada anladım

universteli ve army1 arkadaşla beraber albeni arkadaşımızıda okuyorum mutlaka, universiteli ve army arkadaşlardan çok şey öğrendim teşekkür ederim. albeni arkadaşımız çok bilgili ama bilgi karşındakinin anlayabileceği ile sınırlı olduğundan malesef pek birşey anlayamıyorum,

benim albeni üstadımdan ricam olacak,hocam lütfen benim gibi acemi amatör kişilerinde anlayabileceği dilden ve yanlızca tosh larla ilgili değil diğer markalarla ilgili ürünler içinde yorumlar yapınız bizi bilgilendiriniz, ben kendi adıma army ve üni arkadaşlardan hangi modeli hangi markayı sorsamda çok yardım aldım onlara çok tşk ederim, albeni hocam sizdende ricam philips samsung Lg vs modeller içinde forumda açılan konularda bize yardımcı olmanız,üni ve army arkadaşlar eğer benim gibi amatörleri yanlış bilgilendiriyorsa siz onlardan önce davranıp doğru bilgileri verirsiniz umarım.

bir kaç konu açmıştım hangi modeli alayım vs gibi üni ve army gibi bir iki arkadaş ilgi ve alakalarını gösterdi malesef sizin yardımınızı göremedim,bardağın boş kısmını görürken dolu kısmınıda kaile almalıyız bence,
    üni arkadaşım senin durumunda iki uçlu değnek misali :) sony dediğinde sonyci oluyor sony hata dediğinde tu kaka demiş oluyorsun allah kolaylık versin sana,

her e olursa olsun 3 arkadaşında yorumlarını takip etmeye çalışacağım çünkü 3 üde iyi niyetli özünde buna kimsenin itirazıda yoktur bence,

benim sorum albeni üstadıma olacak,(show programlarına telefonla katılan yorumcu gibi hissettim bir an kendimi

) 40v4000 modeli ile 40w4000 modeli arasında kararsız kaldım ama philipsin 42pfl7433 ile 42LG5000 modelide kafamı karıştırıyor siz modeller arasında hangisini önerirsiniz. %50 sd %25 dvd %25 de oyun olarak düşünüyorum ve bütçem 2000 ytl bir ihtimal biraz yukarı çıkabilir ve bütçemin üzerine çıkan ürün için kampanya bekleyeceğim.
    Teşekkür ederim

Bak kardeşim,ben herkese tek-tek bilgi/detay verecek kadar ne Sitede bulunuyorum nede böyle bir "mecburiyetim" vardır!
    nede bu kadar vaktim var+
    Sen şimdi aklınca benimi eleştiriyorsun yani??? destek göremedim diye,kusura bakma ama ben herkesi tatmin edecek msg lar gönderemem!
    Ne zamanım nede herkesi bu konuda nokta atışı gibi bilgilendiremem+

Ayrıca burası W5x lerdeki panel sıkıntısının işlendiği bir başlıktır!

Bunuda herkesin anlayabileceği dilden yazdım,uzun uzun olarak,teknik olarak yazmadığımı tekrar söylüyorum,hem çok uzar
    hemde hiç anlamazsınız,sonrada biriniz kalkar "ne-alaka" diyebilir OK+

İşim olan panel konusunda,gereken neyse bunları verdim,fazlasıda zaten gerekmez+

Ben sitede aslında bulunuyorum vede bir sürü yerinden faydalanıyorum,bilgi v.s olarka benim memnun ediyor,ama bu bölümlerde artık
    yazmıyorum,sadece ZF ler için kendimde kullandığım ve yabancı 5 sitede bu konuda yazılar yazdığım için,özellikle "Line-defective"
    çıktıktan sonra mağdur olan insanlara(halbuki kesinlikle bir mağduriyet söz konusu değildir,o bölümü okuyunca,hala insanların ZF
    almak/kullanmak istediklerini görürsünüz) bende mesuliyet duygusuyla ve Tosh konusundaki bilgim dolayısıyla,onlara yardım
    ediyorum,bunu her başlıkta filan yapmam mümkün değildir,kaldıki ZF işide bitince bende yazmayacağım++

Açtığım başlıkta olabilecek hatta bulunamayacak kadar bilgide mevcuttur!
    "Line-defective" çıktı ve ben müdahale edipte olaya karışmasaydım,oradada birileri girip ya "ŞOK" ya "Ciddi mağduriyet" veya "Tosh alanlar yandı" v.s v.s
    gibi abuk-subuk msg lar yazılacaktı(panel işinden hiç anlamayanlar tarafından)ve kullanıcıları ajite edecek,onları asıl o zaman mağdur edecek,morallerini bozacak,
    vede üstelik teknik olarak hiç bir bilgi vermeden o başlık gidecekti,peki şimdi öylemi,HAYIR vede olamaz,artık ben o başlıkta yazmasam bile ZF355 kullanıcıları
    hem bilinçlendi,üstelik ziyadesiyle fazla olarak!!!hemde ne olduğunu ved eolacağını çok iyi öğrenmiştir,işte konu böyle işlenir,ŞOK oldu yok bilmem ne oldu
    diye başlık açarsanızda böyle birileri birileriyle "papaz" olur

Sitede kaç tane W45x kullanıcısı buraya gelipte yorum yaptı acep!!
    Yada teknik olarak kim bazı açıklamalar yaptı(ben hariç)??
    Bazı üye/üye olmayan insanda daha ilk günden bana ulaşıp yaw ne oldu/ne oluyor diye heyecanla/kızgınlıkla v.s bana ulaştı ve bir kaç gün birde bunlarla
    uğraştım,daha sonrada bu başlığa girip hem müdahale ettim hemde bazı bilgileri verdim!

Aynı durum genelde sizinde bildiğiniz AVFde oldu orada ise Adminler bazı msg ları uçurdular>>sebeb olarakta aynen benim yazdıklarım gibi!!!

Bu arada Sony-Europe dan bile resmi açıklama geldi,konu hak.(yukarıda kısaca verdim) her ne kadar o açıklamayı ben teknik olarak işi bildiğim için
    kabul etmediysemde,insanlar baz şeyleri daha doğrusu gerçekleri(teknik değil>>panel piyasasının işleyişi hak.biraz olsun durumu öğrendiler)

Bu üreticiler böyledir özellikle TFT-LCD işide böyledir,hatalı/defolu/problemli v.s v.s panelleri kullanmaya,bugünkü teknolojide "mecbursunuz" bu kadar basit!!!
    yok kafanız basmazsa bu işlerin nasıl olduğuna o zamanda panel almazsınız bu kadar basit Beyler!! yada daha az sıkıntılı olan PDP alacaksınız buda bu kadar basit işte!

Ben bunu dışarda(USA da bir Sitede yazdım-Sharp başlığı olan bir yerde)>>>panel işinde satın alırken "Şansınızıda satın alacaksınız"
    Çünkü önce Marka değil,ŞANS faktörü gelmektedir>>TFT-LCD işinde! OK+
    Şansınız OK ise ne ala,yok şansınız kötü ise,işte gördüğünüz sıkıntılardan bazılarını yaşamanız "kaçınılmazdır"!!!

Elbette her panel hata çıkacak diye bir şeyde söz konusu değil,ama hata oranı tahmin edemeyeceğiniz kadar yüksektir>>bunuda teknik olarak geçiyorum,
    üreticilerin depoları ağzına kadar böyle hatalı mallarla doldu bu arada!!!dolmayada devam ediyor,NEDEN!!

Bu arada bir seridemodelde fazla sıkıntı olabilir,örneğin burada konu W45x ise,sıkıntının oranı diğerlerine göre fazla olduğu belli,ama Sony hala kabul etmiyor,
    bunada dikkatinizi çekerim,ama belki ilerde dikkatlerini çekebilir(zaten o zamanda seri bitecektir!!)arada kaynaıp gitmeside cabası(böyle seriler çok oldu,belki
    sizin haberiniz olmayabilir,ama çok oldu bu atraksiyonlar)!!!

Bağlarsak olayı>>>panel aleminde hiç bir şey "ŞOK" filan değildir,sakın ŞOK diye bir daha başlık açmayınız!!

Selamlar

• SONY W4500 Kullanıcıları için açıklamadır>>>

____Sony W4500____ kullanıcıları için>>Sony resmi açıklaması(What-Hi-Fi den ileri gelen çeşitli yorumlar ve uzman görüşlerinde sonra,
    Sony/UK den WHF verilen cevaptır;

Unifomity(Clouding)effect>>
    -------------------------------
    Panel görüntü stabilitesi ve özellikle temiz bir resim kalitesi(performansı)elde edilebilmesi için,"yüksek ayarlı"(Backlight-set değeri)
    Backlight-pre-set kullanılmaktadır(arka-ışık kontrolu)

Böylece resim için daha daha aydınlık ortam yaratılmaktadır(detay ve derinlik v.s için)>>bu değer düşerse resim keskinlik ve diğer tüm
    resim kaliteside eksilir!!!
    Dolayısıyla karanlık sahneli görüntülerde bu kullanılan yüksek-ayarlı arka ışık aydınlanması,resim kalitesinin düşmemesi içindir!

Bununla birlikte karanlık sahneleri izleme durumunda ise;bu panelin normal(aydınlatma konumundan dolayı)>>istenmeyen ""Uniformity"
    durumu ortaya çıkabilmektedir!!!
    Özellikle boş ekranda(kısmi resim olmayan fonda)veya tamamen karanlık panelde>>Video sinyali gelmiyorsa,bu Uniformity daha belirgin
    hale gelmektedir!

Ancak bu durum,normal resim izleme durumunda belli olmamaktadır,böylece görüntü izlenme problemi oluşmuyor.

++++

Sony setting tavsiyesi>>

1-Set-up Menu>>>seç>>High Sensor>>ON
    2-Set-up Menu>>>seç>>Power-saving mode>>Low veya High

Not;bu durumda buzzing olabilir!

3-Picture Menu>>>Backlight-level>>Standard veya Cinema yapın
    Default ayarda ise MAX geliyor!!!

Not;ancak Backlight düşürülünce(Sony lerde)normal TV yayınlarında detay/ışık v.s zayıflayabilir!!!
    Film izlemede ise Cinema moda alın,normal TV yayınlarında ise Standard yapın

Ancak Sony ler yapısı gereği en iyi resim ayarını MAX ta verecektir!şayet bu modu kullanırken problem yoksa veya bir şey
    hissetmezseniz burada kalsın!problem varsa diğer iki modu kullanacaksınız!

+++
    ""Uneven-uniformity effect""
    Sony dahil her üreticinin bu konuda kendi "kriterleri" vardır!!!!
    Bunlarda geçmiş tecrübeler ve uzman kullanıcı yorumları v.s kaynaklardan elde edildikten sonra,değerlendirilir,şekillendirilir.

-Sony bu sebebten dolayı henüz W4500 serisi için,"uneven uniformity" sıkıntısının bir ""üretim hatası"" olarak görmemektedir!
    ve şimdilik ürünleri geri-alma/değiştirme planlarıda yoktur!!!

==============================================================================================

NOT/UYARI>>>Bu bilgiler yukarıda dediğim gibi Sony/UK den gelmiştir,ben bunların bazı yerlerini sizlerin anlayacağı şekilde değiştirip,yorumlayarak verdim!
    Diğer bazı panel ve ilgili durumlarıda yine evvelki yazılarımda vermiştim+

Bilginiz sunarım+

Not;W45x için bazı kişilere çeşitli bilgiler vermiştim konu hak.(e.Mail ile bana uşalanlar için)
    o kişiler ve burasını okuyanlarda gerekli bilgileri aldılar sanırım,ayarlar içinde Sony nin verdiği setting leri bir deneyin bakalım,"Backlight"
    sıkıntısını gidermek için+
    Bu konuda "Backlight-illumination" için şimdilik bir şey yazmıyorum,kafanız iyice karışmasın,ayrıca gerekmezde,zaten herifler problem görmüyorlar
    birde bunu çıkarmayın şimdi

++
    Selamlar

• W4500 serisinde sorun var mı yok mu bilmiyorum ama bugünden itibaren Sony TR sitesinde artık W4500 isimli bir LCD yok. Ürün listesinden kaldırılmış.

Bu kadar konuşmanın üstüne ilginç bir gelişme.

Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: oner7

W4500 serisinde sorun var mı yok mu bilmiyorum ama bugünden itibaren Sony TR sitesinde artık W4500 isimli bir LCD yok. Ürün listesinden kaldırılmış.

Bu kadar konuşmanın üstüne ilginç bir gelişme.

Saygılar

w4500 hala yerinde...

http://www.sony.com.tr/article/id/1222694811053
  • Konuya biraz geç iştirak ettim sanırım

Üniversteli arkadaşımızın art niyetli davrandığını sanmıyorum öncelikle..

Ama bazı kullanıcı fotoğrafları hakkında "bilirkişi" olarak yorum yapmak istiyorum.
    Neden bilirkişi; Çünkü fotoğraf sanatının içinde yer alan biriyim.

Eklenmiş olan fotoğrafların özellikle bazılarında "art niyet" olması yüksek ihtimal..

Makine üzerinde yapacağımız ufak pozlama ayarlarıyla, çok kolay bu tarz fotoğraflar ekleyebiliriz.

Mesela makineyi bir yere sabitle, diyaframı kıs, pozlamayı yarım saniye değerine getir ve bas deklanşöre..
    SONUÇ:
    Televizyonun kasası, üzerindeki yazılar net çıkar. Ama görüntü hareketli olduğundan, yarım saniyelik hareketleri nedeniyle flu çıkar.
    Aynı şekilde makineyi bir yere sabitlemezsek, elde çekersek, heryer flu çıkabilir.

Bulutlanma iddia edilen fotoğraflara gelelim..
    Evet belki bazı modellerde bulutlanma söz konusu olabilir.
    Ama yine az önce bahsettiğime benzer bir çekim yaparak, bulutlanma etkisini bayağı ABARTILI POZLAMAK TA MÜMKÜNDÜR.

En iyisi shoplara gidip gözümüzle görmek ve karar vermek arkadaşlar

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.