Şimdi Ara

SONY SMARTWATCH 2 KULLANICILAR KULÜBÜ --*ANA KONU*--

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
4
Favori
13.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.smartconnect.smartwatch2&hl=tr

Güncelleme ile gelen yenilikler

* Ana ekrandaki uygulamaların sırasını değiştirme
    * Yeni saat Arayüzleri
    * Kilit ekranından çıkmadan kaydırarak saat araüzünü değiştirebilme
    * "Do not Disturb" özelliği saatinize gelen bildirimlerin durdurulması

DONANIMHABER VİDEO İNCELEMESİ (SİTEDEN KALDIRILMIŞTIR NE YAZIKKİ)

Uyumluluk
    Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) ve üstünü kullanan tüm akıllı telefonlarla NFC saati olarak çalışır

Pil süresi
    Az kullanımda 7 gün (saat her zaman açıkken)
    Normal kullanımda 3-4 gün (saat her zaman açıkken)

Teknik Özellikler
    * ARM Cortex-M4 180MHz işlemci
    * 140 mAh, Lityum-iyon Polimer Batarya
    * Bluetooth 3.0
    * Android sürümü: 4.0 ve üstü
    * Micro USB ile şarj
    * Suya dayanıklı IP57
    * 1,6 inç geçirgen ve yansıtmalı LCD
    * Alüminyum (gövde) ve silikon bileklik/ veya metal paslanmaz çelik
    * Ekran Çözünürlüğü: 220 x 176 piksel

Kullanıma Hazır Uygulamalar ve Özellikler
    * Çağrı yönetme (reddetme, sessize alma, ses ayarlama)
    * Cevapsız çağrı bildirimi
    * SMS/MMS
    * E-posta
    * Gmail
    * Facebook
    * Twitter
    * Müzik kumandası parçası/müzik yönetme
    * Takvim
    * Slayt gösterisi
    * Walkmate
    * Runtastic
    * Calendar reminder

Merhaba Arkadaşlar öncelikle GM Discovery 16 GB modelini kullanıyorum. Doğum günümde eşim bana süpriz yaptı ve bir adet Sony Smartwatch 2 akıllı saat hediye etti. Kurulumu biraz sıkıntılı olduğu için ben de burada anlatıp sizlerle paylaşmayı uygun buldum.

Sony Smartwatch 2 - GM Discovery Bağlantısı Ayarları

1) Öncelikle smartwatch 2 yi açıyoruz, ilk kez açıldıysa ekrana direkt olarak bağlatı ekranı gelecektir. gelmezse yani saat olarak açılırsa menüden ayarlara (settings) ve oradan Reset smartwatch seçeneğini seçip yeniden başlatmamız gerkli.
    2) Telefonumuzdan Bluetoothu açıyoruz ve arama yapıyoruz. Burada SmartWatch2 şeklinde bulması lazım cihazı, bulmuyorsa (bende ilk bulmamıştı) daha önce kurulu olan bağlantıların hepsini silin.
    3) Eşleşme sağlandığında SW2 ekranında Smart Connect Yazısı çıkacaktır. Bu esnada telefonumuzda Play Store a giriyoruz ve "Smart Connect" ve ardından "SmartWatch 2 SW2" uygulamalrını kuruyoruz.
    4) SW2 ekranında SmartWatch 2 yazısı gelecektir. bu sırada Telefonumuzdan "Akıllı Bağlantı" (Türkçe olarak kuruyor) uygulamasını çalıştırıyoruz. Smartwatch 2 yi seçiyoruz.

Burada biraz zaman gerekiyor cihazın tanınması için. eğer tanıma olayı tamamlandıysa bildirim ekranında küçük saat simgesi çıkıyor ve "SmartWach 2 Connected" yazısı çıkıyor. SW ekranında da masaüstü gözüküyor. Bazı durumlarda bağlantı kopabiliyor yada bağlanmıyor. bu gibi durumlarda SW2 üzerinde ayarlara girip Bluetooth bağlantısına uzun süre tutup cihazın bağlı olduğu telefonu kaldırmak lazım. Sonrasında SW2 reset atacak ve açıldığında bağlantı olacaktır.

KULLANICILAR LİSTESİ:
    1. Salsakingss
    2. Yavuz42
    3. Mtyg
    4. Hayalci79
    5. exxory
    6. Develtex
    7. yclmrtzkn
    8. Hârimi
    9. eokren
    10. kronosmc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salsakingss -- 6 Mayıs 2015; 16:02:33 >

• Başka odaya gidince ya da Bluetooth bağlantısı kesilince SW2 üzerinden bluetooth kapatip açıyoruz duzelmezse saati kapatıp açıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salsakingss -- 14 Aralık 2014; 13:49:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: salsakingss

Daha Önce Açılmadığından açmayı uygun buldum arkadaşlar. Yavaş yavaş konuyu geliştireceğim..

Uyumluluk
    Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) ve üstünü kullanan tüm akıllı telefonlarla NFC saati olarak çalışır

Pil süresi
    Az kullanımda 7 gün (saat her zaman açıkken)
    Normal kullanımda 3-4 gün (saat her zaman açıkken)

Teknik Özellikler
    * ARM Cortex-M4 180MHz işlemci
    * 140 mAh, Lityum-iyon Polimer Batarya
    * Bluetooth 3.0
    * Android sürümü: 4.0 ve üstü
    * Micro USB ile şarj
    * Suya dayanıklı IP57
    * 1,6 inç geçirgen ve yansıtmalı LCD
    * Alüminyum (gövde) ve silikon bileklik/ veya metal paslanmaz çelik
    * Ekran Çözünürlüğü: 220 x 176 piksel

Kullanıma Hazır Uygulamalar ve Özellikler
    * Çağrı yönetme (reddetme, sessize alma, ses ayarlama)
    * Cevapsız çağrı bildirimi
    * SMS/MMS
    * E-posta
    * Gmail
    * Facebook
    * Twitter
    * Müzik kumandası parçası/müzik yönetme
    * Takvim
    * Slayt gösterisi
    * Walkmate
    * Runtastic
    * Calendar reminder

Merhaba Arkadaşlar öncelikle GM Discovery 16 GB modelini kullanıyorum. Doğum günümde eşim bana süpriz yaptı ve bir adet Sony Smartwatch 2 akıllı saat hediye etti. Kurulumu biraz sıkıntılı olduğu için ben de burada anlatıp sizlerle paylaşmayı uygun buldum.

Sony Smartwatch 2 - GM Discovery Bağlantısı Ayarları

1) Öncelikle smartwatch 2 yi açıyoruz, ilk kez açıldıysa ekrana direkt olarak bağlatı ekranı gelecektir. gelmezse yani saat olarak açılırsa menüden ayarlara (settings) ve oradan Reset smartwatch seçeneğini seçip yeniden başlatmamız gerkli.
    2) Telefonumuzdan Bluetoothu açıyoruz ve arama yapıyoruz. Burada SmartWatch2 şeklinde bulması lazım cihazı, bulmuyorsa (bende ilk bulmamıştı) daha önce kurulu olan bağlantıların hepsini silin.
    3) Eşleşme sağlandığında SW2 ekranında Smart Connect Yazısı çıkacaktır. Bu esnada telefonumuzda Play Store a giriyoruz ve "Smart Connect" ve ardından "SmartWatch 2 SW2" uygulamalrını kuruyoruz.
    4) SW2 ekranında SmartWatch 2 yazısı gelecektir. bu sırada Telefonumuzdan "Akıllı Bağlantı" (Türkçe olarak kuruyor) uygulamasını çalıştırıyoruz. Smartwatch 2 yi seçiyoruz.

Burada biraz zaman gerekiyor cihazın tanınması için. eğer tanıma olayı tamamlandıysa bildirim ekranında küçük saat simgesi çıkıyor ve "SmartWach 2 Connected" yazısı çıkıyor. SW ekranında da masaüstü gözüküyor. Bazı durumlarda bağlantı kopabiliyor yada bağlanmıyor. bu gibi durumlarda SW2 üzerinde ayarlara girip Bluetooth bağlantısına uzun süre tutup cihazın bağlı olduğu telefonu kaldırmak lazım. Sonrasında SW2 reset atacak ve açıldığında bağlantı olacaktır.

Güzel konu teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben nexus 5 kullaniyorum da bluetoothe gerek kalmadan nfc ile baglanabilirim degil mi almayi dusunuyorumda saati sizce deger mi biraz daha bekleyimmi

• quote:

Orijinalden alıntı: yclmrtzkn

Ben nexus 5 kullaniyorum da bluetoothe gerek kalmadan nfc ile baglanabilirim degil mi almayi dusunuyorumda saati sizce deger mi biraz daha bekleyimmi

NFC ile direkt olarak bağlanabilirsin. Ben denemedim ama sorun olacağını sanmıyorum. Piyasada su an moto360 dışında bundan daha özellikli saat yok. Moto 360 da ülkemizde satılmıyor.

Avantajları:
    Arayan çağrıyı direkt görüyorsun. Cebinden çıkarmak gerekmiyor özellikle araç kullanırken çok iyi oluyor.
    Aynı şekilde mesaj ve bildirimleri (facebook tweeter whatsapp instagram vs) okuyabiliyorsun.
    Telefonunun ses ayarını wifi bluetooth hotspot ayarını saatten yapabiliyorsun.
    Şık duruyor.İnsanlar merakla bakıyor.

Dezavantajları:
    Pili 3 gün gidiyor.
    Bağlantı kopabiliyor. Kapatıp açmak gerekiyor bazen saati.
    Hafızası doluyor zaman zaman telefondan programların geçmiş verilerini silmek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salsakingss -- 25 Kasım 2014; 11:51:13 >

• quote:

quote:

Ben nexus 5 kullaniyorum da bluetoothe gerek kalmadan nfc ile baglanabilirim degil mi almayi dusunuyorumda saati sizce deger mi biraz daha bekleyimmi

NFC ile direkt olarak bağlanabilirsin. Ben denemedim ama sorun olacağını sanmıyorum. Piyasada su an moto360 dışında bundan daha özellikli saat yok. Moto 360 da ülkemizde satılmıyor.

Avantajları:
    Arayan çağrıyı direkt görüyorsun. Cebinden çıkarmak gerekmiyor özellikle araç kullanırken çok iyi oluyor.
    Aynı şekilde mesaj ve bildirimleri (facebook tweeter whatsapp instagram vs) okuyabiliyorsun.

Dezavantajları:
    Pili 3 gün gidiyor.
    Hafızası doluyor zaman zaman telefondan programların geçmiş verilerini silmek gerekiyor.

hafıza olayı kötü birde sürekli kopması kötü durmadan saati kapatıp acacaksan kötü bir durum sencede öle degil mi sence cogito classic nasıl 1 yıl sarzı gidiyor diyorlar

• quote:

quote:

quote:

Avantajları:

Dezavantajları:
    Pili 3 gün gidiyor.

hafıza olayı kötü birde sürekli kopması kötü durmadan saati kapatıp acacaksan kötü bir durum sencede öle degil mi sence cogito classic nasıl 1 yıl sarzı gidiyor diyorlar

dediğin saat klasik saatlere yakın gibi duruyor görünüm olarak. Fiyatını bilmiyorum, garanti olayı nasıldır, bunlar soru işareti hep. SW2 de kopmalar oluyor ama alışıyorsun zamanla çok zor değil tekrar bağlanması. saati kapatıp açman 2-3 sn sürüyor bu arada :)

• eşime aldım..g 3 ile sorunsuz kullanıyor.....kopma falan olmuyor ama....bağlantı kesilirse....tekrar saati kaldırıp tanıtmak falan ..gerek kalmadı..zaten bluetoothu açınca direct bağlanıyor...genelde memnunum....zarif....playstorede de 300 e yakın saat ile ilgili uygulamalar var..şaşırdım....2048 i bile kurdu eşim....ben öneririm.....plastik kordonlusu 400 tl civarında...f/p olarak çok iyi....
  • arkadaşlar şarjı da gayet yeterli.....2-3 gün gidiyor....zaten 30 dk.da full şarj oluyor.....
  • Birkaç sorum var.
    Arama cevapladığında telefonlamı konuşmak gerekiyor yoksa blutut kulaklıklamı yoksa saatemi konuşuyoruz ?
    Arama yapabiliyormuyuz ahmeti ara desek arıyormu veya ekrandan rehberi görüpmü arama yapılıyor.
    Bunlar yapılmıyorsa yapan bir saat varmı bildiğiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CallOfTheWild

Birkaç sorum var.
    Arama cevapladığında telefonlamı konuşmak gerekiyor yoksa blutut kulaklıklamı yoksa saatemi konuşuyoruz ?
    Arama yapabiliyormuyuz ahmeti ara desek arıyormu veya ekrandan rehberi görüpmü arama yapılıyor.

kardeş..eşim öğretmen...telefon sınıfta çantasında....aynı zamanda bluetooth kulaklık var...yakasına takılı....çağrı geldiğinde saat üstünden reddedebiliyor....veya bt kulaklık ile cevaplıyabiliyor....ayrıca saattende arama yapabiliyor....youtubede türkçe incelemeleri var...bak derim
  • quote:

Birkaç sorum var.

SW2 üzerinde mikrofon yada hoparlör yok. sadece titreşimle uyarı var. Çağrı yada mesaj geldiğinde bunları ekranda gösteriyor ve titriyor (Kuvvetli bir titreme). Çağrıyı reddedebiliyorsun ya da sessize alabiliyorsun. konuşmak için cep telefonunu çıkarman lazım. Arama yaparken saat üzerinde rehbere erişip arayabiliyorsun ancak konuşmak için kulaklık ya da cep telefonun gerekli. Samsung gear 2 arama yapabiliyor, konuşabiliyosun diye biliyorum ama sadece samsung telefonlara uyumlu

• quote:

Hızlıalda 300 lira gayet iyi fiyat mı ?
    http://www.hizlial.com/sony-smartwatch2-nfc-ozellikli-android-saat-sony-sw2mb-siyah/10352684?pid=10362618

Gayet iyi... Gönderirlerse ve Sony Eurasia tr garantili ise süper..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi asus zenfone 6 alsam. iki hattı taksam.
    saat ve kulaklık kombinesi ile kullansam.
    saatten arama yaptığım zaman sim1 sim2 seçenekleri çıkarmı nasıl olur bu iş bu mantıkla varmı kullanan.
  • bende merak ettim şimdi...
  • quote:

Hızlıalda 300 lira gayet iyi fiyat mı ?
    http://www.hizlial.com/sony-smartwatch2-nfc-ozellikli-android-saat-sony-sw2mb-siyah/10352684?pid=10362618

Fırsat çok iyi kaçırma derim, sonrasında yine 450 ye çıkabilir çünkü
  • quote:

Şimdi asus zenfone 6 alsam. iki hattı taksam.
    saat ve kulaklık kombinesi ile kullansam.
    saatten arama yaptığım zaman sim1 sim2 seçenekleri çıkarmı nasıl olur bu iş bu mantıkla varmı kullanan.

benim telefonum general mobile ve 2 sim kartlı, ancak 1 tanesini kullanıyorum. çağrılarda ise herhangi bir seçenek göremedim. direkt olarak arıyor.
  • arkadaşlar bir kronometre programına ihtiyacım var. Sizce bu akıllı saatle halledebilir miyim?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sportstracklive.stopwatch
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ldroid.stopwatch.simple
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themelisx.mychronometer

kronometrenin hem lap zamanını hem de toplam zamanı kaydetmesi lazım bu şekilde.

Ders çalışırken kullanmak istiyorum da. teneffüslerim hariç net zamanımı, ve ders çalışma sürelerimi kaydetmek istiyorum.

note 3 telefonum var. (ders çalışırken kullanmıyorum) telefonla uyumlu, tercihen büyük ekran, kronometre hariç fonksiyonlarıyla da beni sevinderecek bi akıllı saat önerisi bekliyorum.

• celalcaner2 kullanıcısına yanıt
    kendi programı var zaten saatin üzerinde. lap sürelerini de kendi yazıyor.. telefonsuz çalışabiliyor bu özellik

http://youtu.be/ld7KRB9JYhE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salsakingss -- 10 Aralık 2014; 22:11:13 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.