Şimdi Ara

SONY NWZ A15 inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62
Cevap
4
Favori
9.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazı yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve almayı düşünenlere A15 hakkında kısa bilgiler vermek istiyorum.

Öncelikle cihaz beklediğimden çok daha kaliteli çıktı,malzeme kalitesi üst seviyede,ele çok güzel oturuyor, düğmelerin konumu ve tasarımı harika, cihaz çok hafif ve ince,neredeyse yok gibi, bundan daha fazla taşınabilir dap bulmanız zor gibi,
    A15 fiziksel yapısı,basit arayüzü ve kullanım kolaylığı ile insana kendini kısa sürede sevdirdiyor

Ses tarafında ise;
    En hoşuma giden tarafı çok geniş bir sahnesi var, bir an kulağınızda kulaklık olduğunu unutuyorsunuztizler tam istediğim gibi, biraz yumuşatılmış insanı yormayan bir yapıda, belki baslar bir tık geride olabilir, sanırım sahne genişliğinden dolayı ama kesinlikle yeterli,
    Özellikle flac ve 24bit parçalarda daha önce duymadığım bir çok ayrıntıyı A15 ile yakalayabildim,çokta hoşlanmadığım bazı albümlere A15 ile "fena değilmiş aslında"demeye başladım, cihaz kaliteli kayıtlarda çok iş yapıyor.
    Bu cihazdan önce ipod touch kullanıyordum ve açıkçası ses kalitesi olarak Apple bana çok sağlam bir kazık atmış, A15 başka bir boyutta çalıyor diyebilirim,düşük kalite mp3 parçalarda dahi ses asla geri çekilmiyor, etrafınızı sarmaya,ısrarla sizi müziğin içine çekmeye devam ediyor.
    Arka plandaki sessizlik ise şaşırtıcı,bir alan derinliği var,ne parça sırasında nede parça geçişlerinde kesinlikle dip gürültüsü duymuyorsunuz,sesler sanki boşluktan akıp geliyor,
    Ayrıca ses çok canlı ve temiz,
    tamda orda olma hissi yaratıyor,buda daha fazla odaklanmanızı sağlıyor,
    müzik dinlerken kitap veya dergi okumak istemiyorsunuz,
    Sanki cihaz her defasında "hey nereye gidiyorsun,bunu kesinlikle duymalısın" der gibi hep daha fazla ayrıntı peşinde olmak,bişeyler daha yakalamak istiyorsunuz.
    Müzik dinlemek başlıbaşına bir iş haline geliyor.

A15'in yaklaşık 30 saatlik bir yanma sürecinden sonra tam kapasite çalıştığını söyleyebilirim.
    Cihazda ses geliştirmeleri var,özellikle dsee hx hoşuma gitti. bu özellik; orjinal riplenmiş waw ve cd kalitesindeki parçaları 24 bit seviyesine çıkarıyor gerçekten sesin üzerinden ince bir perde kalkmış hissi yaratıyor ve ses biraz daha size yaklaşıyor ,bu özellik 128-320Kbhz mp3 ve kalitesiz flac parçalarda bir işe yaramıyor hatta sesi bozuyor, sesi köşeli sert bir hale getiriyor,dinlerken insanı yoruyor sadece kaliteli kayıtlarda kullanabilirsiniz,zaten cihazın menüsünde bu yazıyor,
    cihazda parçaları hızlı ileri sarmak için parçayı durdurup(pause) ileri sar tuşuna basmanız gerekiyor ,bunu aldıktan bir hafta sonra fark ettim,parça çalarken ileri sarmak tam bir işkence 2sn 2sn atlıyor, ilk hafta kara kara düşünmeye başlamıştım ne yapıcam diye :)
    Cihazın pili rahat 30 saat gidiyor,
    Dsee hx modunda ve yüksek çözünürlüklü kayıtlarda pil biraz daha çabuk tükeniyor ama çok değil, yine 20-25 saat garanti.
    N11 den %11 indirim ile 430 tl ye satın aldım ki mükemmel bir fiyat, yurdışı fiyatı 200dolar ,
    Ayrıca fiio L5(8cm) ve L50(1metre) kablo ile line-out çıkışı alınabiliyor, anfiye bağlamak için iyi bir yol,
    Ses çıkışı 50ohm üstü kulaklık kullanan ve yüksek sesle müzik dinlemeyi seven kullanıcılara belki bir tık az gelebilir.
    Çok güçlü bir çıkışa sahip degil,ben audio technica 32ohm bir kulaklık kullanıyorum, A15'in ses seviyesi 30 kademe ile sınırlı,ortalama 11-12 kademe ile gayet güçlü bir ses alıyorum,sesi sonuna kadar açamadım hiç.

Fiio veya ibasso'lara bakmadım, sebebi ise Fiio'nun iki ürününü kullandım ve biri 6 ay diğeri ise 14 ay sonra bozuldu,Sahibinden'de ikici el eski fiio ürünü pek bulunmaz çünkü sahibi satmaya kalkmadan genelde cihaz bozulur ben garantisi,servisi olmayan ürüne bundan sonra dünyanın parasını vermem, ağzım yandı iki defa.

Kısaca sonuç olarak;
    Walkman'in mucidi,1979 yılında ilk walkman'i piyasaya süren Sony,yıllar sonraki walkman'i A15 ile bence çok iyi bir iş çıkarmış,
    Bu fiyat aralığında kesinlikle denenmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solideo -- 18 Ağustos 2016; 2:03:12 >

• tesekkurler baya faydalı oldu
  • hocam inceleme için sağol, güzel bir inceleme olmuş. benim iki tane sorum olacaktı konuyla ilgili. internetten okuduğum kadarıyla cihazla birlikte gelen bir iki tane parça varmış ve bunlar silinemiyormuş. acaba bu doğru mu? bir de kendi yüklediğim bir parçayı silmek kolay mı? yani bir parçayı dinledim, beğenmedim ve hemen silmek istiyorum. bunu yapmak dokunmatik ekranlı cihazlara göre daha mı zor? şimdiden teşekkürler...
  • Merhaba,
    O iki parçayı silebiliyorsunuz biraz gizlemişler sadece,
    Alınmış parçalar klasöründe diye hatırlıyorum,
    Malesef parça yüklemek ve silmek için bilgisayara bağlanmanız lazım,
    Cihazın klasörüne direk müzikleri atabilir veya klasörden silebilirsiniz ama ben "media-go" uygulamasını öneririm şarkıları düzenlemek,albüm kapağı gibi şeyler için,
    Ayrıca bu uygulamayı ilk açtığımda A15 için yeni bir güncelleme buldu ve otomatik olarak A15'i en güncel sürümüne yükseltti.Uygulama sanırım sadece sony mp3 playerlar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solideo -- 25 Ekim 2015; 1:00:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: solideo

Merhaba,
    O iki parçayı silebiliyorsunuz biraz gizlemişler sadece,
    Alınmış parçalar klasöründe diye hatırlıyorum,
    Malesef parça yüklemek ve silmek için bilgisayara bağlanmanız lazım,
    Cihazın klasörüne direk müzikleri atabilir veya klasörden silebilirsiniz ama ben "media-go" uygulamasını öneririm şarkıları düzenlemek,albüm kapağı gibi şeyler için,
    Ayrıca bu uygulamayı ilk açtığımda A15 için yeni bir güncelleme buldu ve otomatik olarak A15'i en güncel sürümüne yükseltti.Uygulama sanırım sadece sony mp3 playerlar için.

Merhaba
    Bir kaç sorum olacak cevaplarsanız. Bu aletin hakkını verecek kulaklık tavsiyesi alabilir miyim. Kulak üstü veya kulak içi kulaklık olabilir. Bir de mesela hepsiburada sitesinde bir sürü sony mdr kulaklıklar var. Hires kulaklıklardan biri 3 bin tl lerdeyken bir benzeri 800 tl de. Bugün mediamarkt ta gördüğüm bir tanesi ise 400 tl idi. Nasıl bir kulaklık almalı bunun için 1000 tl altında. Ve cihaz hakkında güncel düşünceleriniz ne şekilde değişti. Epeydir takip ediyorum ve malum fiyat olarak çok ucuz cihazlar değiller o yüzden iyi karar vermek lazım.

• strathmorea kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Audio technica m50x"
    A15'in sürebilceği bir kulaklık, 38ohm hassasiyete sahip
    Optimum değerde diyebilirim
    Fiyat olarak 700tl civarı sıfır alabilirsiniz,malzeme kalitesi çok iyidir,bence çok başarılı bir kulaklık.
    A15'i alırken fazla düşünmedim çünkü bu fiyata alabilceğiniz başka bir cihaz yok tr garantili,bana göre rakipsiz
    Sesi ise gerçekten çok temiz ve dengeli,kullanımı çok kolay,güzel bir arayüze sahip,fm olması ayrı bir artı ve tabiki diğer tüm rakiplerinden üstün tarafı pili,cihazın pili bitmiyor :)
    F/p ürünü diyebilirim,
    Yurtdışı fiyatından ucuza alabilceğiniz nadir elektronik cihazlardan birisi,
    Biz genelde tersine alışığız.
    Alın bir deneyin, kulağı delik,parası bol hiçbirşeyi beğenmeyen bir odyofil değilseniz eminim memnun kalırsınız,
    Ayrıca,faturalı bir sony mp3 playerı diğer çin işi playerlardan çok daha hızlı ve az zararla elden çıkarabilirsiniz buda bir avantajdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solideo -- 16 Ağustos 2016; 11:43:04 >

• solideo S kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için çok teşekkürler. Bahsettiğiniz kulaklık baya yüksek değerlerde. Müzik çalar zaten destekler onda sorun yok, yani kulaklık seçimi çok önemli burada. Geçen hafta sonu trump tower avm nin altındaki media marktta A15 i denedim hepsi burada sitesinde 800 tl ye satılan mdr1 abt ile. Çok beğendim sesi, klasik ve elektronik müzikler vardı içinde, durdum bir 10 dk inceledim. Sesin ayrıntısı ve tokluğu kendini hemen fark ettiriyordu. Tek hoşuma gitmeyen yönü ise son seste olmasına rağmen sanki % 60-70 lerde açıkmış gibi daha yüksek ses aramam oldu. O güzel sese doyamadım. Sizin önerdiğiniz m50x in sürücü çapı ve empedansı daha yüksek olduğu için mdr1abt den daha yüksek ses vermesi olası. Şu da var ama, bu ses kısıklığı cihazdan da kaynaklanıyor olabilir çünkü Sony' nin kulak sağlığı bahanesiyle cihazlarında ses seviyesi çok yukarılarda olmuyor. Mesela ben Xperia Z2 telefon kullanıyorum ve onda da bu sorun var ses bildiğiniz kısık. Bakalım alacağım sanırım. Tekrar teşekkürler. :)

• Ben cihazı 3 aydır kullanıyorum. Kulaklığım sony v55 ve çok memnunum. Ama acilen Avrupa Ses Kısıtlamasının kalkması gerekli. Alt bass yada dip bass sesleri vermiyor...
    Acilen service test mod menü şifte kombinasyonunun bulunup kısıtlamaların kaldırılması gerekli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aayhan -- 18 Kasım 2015; 18:21:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

Bilgiler için çok teşekkürler. Bahsettiğiniz kulaklık baya yüksek değerlerde. Müzik çalar zaten destekler onda sorun yok, yani kulaklık seçimi çok önemli burada. Geçen hafta sonu trump tower avm nin altındaki media marktta A15 i denedim hepsi burada sitesinde 800 tl ye satılan mdr1 abt ile. Çok beğendim sesi, klasik ve elektronik müzikler vardı içinde, durdum bir 10 dk inceledim. Sesin ayrıntısı ve tokluğu kendini hemen fark ettiriyordu. Tek hoşuma gitmeyen yönü ise son seste olmasına rağmen sanki % 60-70 lerde açıkmış gibi daha yüksek ses aramam oldu. O güzel sese doyamadım. Sizin önerdiğiniz m50x in sürücü çapı ve empedansı daha yüksek olduğu için mdr1abt den daha yüksek ses vermesi olası. Şu da var ama, bu ses kısıklığı cihazdan da kaynaklanıyor olabilir çünkü Sony' nin kulak sağlığı bahanesiyle cihazlarında ses seviyesi çok yukarılarda olmuyor. Mesela ben Xperia Z2 telefon kullanıyorum ve onda da bu sorun var ses bildiğiniz kısık. Bakalım alacağım sanırım. Tekrar teşekkürler. :)

Sesi sadece müzikçalardan mı ayarladınız yoksa kulaklık üstündeki ses tuşlarına da abandınız mı? Bu sorunun cevabı çok önemli zira şu an bu kulaklığı kullanıyorum ve A15 alma arafesindeyim. Cevap veremiyorsanız bu akşam Trump'ta deneme yapmaya çalışacağım.

• aayhan A kullanıcısına yanıt
    Hiç başka bir ülkenin (örn. ABD) yazılımını yüklemeyi denediniz mi? Yabancı sitelerden araştırma yapamadım ama bundan önceki Sony cihazlarında buna benzer şeyler yapılabiliyordu (bir bakıma hack).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bogard

quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

Sesi sadece müzikçalardan mı ayarladınız yoksa kulaklık üstündeki ses tuşlarına da abandınız mı? Bu sorunun cevabı çok önemli zira şu an bu kulaklığı kullanıyorum ve A15 alma arafesindeyim. Cevap veremiyorsanız bu akşam Trump'ta deneme yapmaya çalışacağım.

Trumpdaki media markt ta mutlaka deneyin hem kulaklığı hemde müzikçaları. A15 de sesi sonuna kadar açtım fakat kulaklıktan ilk başta açmamıştım fakat dokunmatik yüzeyinden müzik dinlerken denemeler yaptığımda sesin yükseldiğini anlamadım. Yani son seste de olabilir. Deneyip almanız çok sağlıklı olacaktır.

• Merhabalar,
    Bu muzik calardan almak uzereyim. Yorumlarda bu boyut icin ses kalitesi cok ovulmus, sanirim o acidan memnun kalacagim. Cihazi magazada inceledim, metalik renk mi yoksa siyah mi karar veremedim acikcasi. Sony magazasi ve mediamarkt'taki fiyat 545 tl, hepsiburada'da 499 tl. Dahaa iciza satan yer bilen var mi?
    Arsivimin tamami 320 kpbs mp3, yavas yavas flac kayitlarla yenilemem gerekiyor sanirim. 320 kalitesinde mp3 kayitlarla da tatminkar kalite elde edilebilir sanirim, en azindan diger Sony mp3 calar veya telefonlarla kiyaslayinca...

• Bu arada ipod nano mu alsam diye dusinmustum fakat ufak bi arastirmadan sonra gordum ki ses kaliesi cok dusukmus, sasirdim acikcasi...

• 480 tlye bende aldım nwza15 gerçekten bunca zamandır boşa müzik dinlemişiz,,bazı arkadaşlar ipodlarla kıyaslamışda ipod yanına bile yaklaşamaz bu aletin,,beni en çok şaşırtanda radyosunun ses kalitesi,mp3 performansını demeye gerek yok zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasputin111 -- 1 Şubat 2016; 11:58:54 >
  • Bu cihaz en fazla kac gb sd kart destekliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Haggard1963

Bu cihaz en fazla kac gb sd kart destekliyor?

Merhaba,
    Yurtdışı forumlarında 128gb sd kartı sorunsuz kullanan birisini görmüştüm,
    Ama üstünü bilemiyorum, büyük ihtimal 256gb a kadar sorunsuz çalıştırır sonrası meçhul..

• Ilginc bir sekilde bu konuda ne kullanim kilavuzunda ne de web sitesinde bilgi var...
    128 destekiyorsa gayet iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haggard1963 -- 3 Şubat 2016; 13:52:44 >
  • http://helpguide.sony.net/dmp/nwza10/v1/tr/contents/TP0000531173.html
    Harici hafıza
    microSD (2 GB'a kadar)
    microSDHC (32 GB'a kadar)
    microSDXC (64 GB ve daha fazla)
  • quote:

Orijinalden alıntı: solideo

yaklaşık 10 gündür kullanıyorum ve almayı düşünenlere a15 hakkında kısa bilgiler vermek istiyorum.
    Öncelikle gerçekten beklediğimden çok daha kaliteli çıktı,malzeme kalitesi üst seviyede ele çok güzel oturuyor düğmelerin konumu ve tasarımı harika, cihaz çok hafif ve ince neredeyse yok gibi, bundan daha fazla taşınabilir dap bulamazsınız. seste ise;
    en hoşuma giden tarafı çok geniş bir sahnesi var, bir an kulağınızda kulaklık olduğunu unutuyorsunuz :)tizler tam istediğim gibi biraz yumuşatılmış insanı yormayan bir yapıda, belki baslar bir tık geride olabilir sanırım sahne genişliğinden dolayı ama kesinlikle yeterli,
    Özellikle flac ve 24bit parçalarda daha önce duymadığım bir çok ayrıntıyı a15 ile yakalayabildim,beğenmediğim bazı albümleri şu an a15 ile beğenmeye başladım, cihaz kaliteli kayıtlarda çok iş yapıyor.
    Bu cihazdan önce ipod touch kullanıyordum,açıkçası apple bana çok sağlam bir kazık atmış ses kalitesi olarak, a15 başka bir boyutta çalıyor diyebilirim,düşük kalite mp3 parçalarda dahi ses asla geri çekilmiyor, etrafınızı sarmaya,ısrarla sizi müziğin içine çekmeye devam ediyor.
    A15'in yaklaşık 30 saatlik bir yanma sürecinden sonra tam kapasite çalıştığını söyleyebilirim.
    Cihazda ses geliştirmeleri var, bunlardan sadece dsee hx hoşuma gitti. bu özellik; orjinal riplenmiş waw ve cd kalitesindeki parçaları 24 bit seviyesine çıkarıyor gerçekten sesin üzerinden ince bir perde kalkmış hissi yaratıyor ve ses biraz daha size yaklaşıyor ,bu özellik 128-320Kbhz mp3 ve kalitesiz flac parçalarda bir işe yaramıyor hatta sesi bozuyor, sesi köşeli sert bir hale getiriyor,dinlerken insanı yoruyor sadece kaliteli kayıtlarda kullanabilirsiniz,zaten cihazın menüsünde bu yazıyor,
    cihazda parçaları hızlı ileri sarmak için parçayı durdurup(pause) ileri sar tuşuna basmanız gerekiyor ,bunu aldıktan bir hafta sonra fark ettim,parça çalarken ileri sarmak tam bir işkence 2sn 2sn atlıyor, ilk hafta kara kara düşünmeye başlamıştım ne yapıcam diye :)
    Cihazın pili rahat 30 saat gidiyor
    Dsee hx pili bir miktar tüketiyor sanırım,yüksek kayıtlarda pil daha çabuk tükeniyor.
    N11 den %11 indirim ile 430 tl ye satın aldım ki mükemmel bir fiyat yurdışı fiyatı 200dolar ,
    Ayrıca fiio L5(8cm) ve L50(1metre) kablo ile line-out çıkışı alınabiliyor anfiye bağlamak için iyi bir yol,
    Ses çıkışı 50ohm üstü kulaklık kullanan ve yüksek sesle müzik dinlemeyi seven kullanıcılara belki bir tık az gelebilir.
    Çok güçlü bir çıkışa sahip degil,ben audio technica 32ohm bir kulaklık kullanıyorum, A15'in ses seviyesi 30 kademe ile sınırlı,ortalama 11-12 kademe ile gayet güçlü bir ses alıyorum,sesi sonuna kadar açamadım hiç.

Fiio veya ibasso lara bakmadım sebebi ise fiio nun iki ürününü kullandım ve biri 6ay diğeri ise 14 ay sonra bozuldu,sahibindende ikici el eski fiio ürünü pek bulunmaz çünkü sahibi satmaya kalkmadan genelde cihaz bozulur :) ben garantisi,servisi olmayan ürüne bundan sonra dünyanın parasını vermem, ağzım yandı ikidefa.
    Kısaca sonuç; bu fiyata bu cihaz kaçmaz.

Dostum öncelikle emeğine sağlık
    Düşündüğüm bir cihaz ama önce Sony mdr-1a edinmek istiyorum.
    Kafama takılan şey bende iPhone 6 Plus var belki saçma gelecek ama flac Player uygulamaları ile iPhone de flac çalıyor .
    Asıl sorum bu Sony player İ alsam benim iPhone ile arada fark görürmüyüm.
    Kafama takılan bir konu ve senin gibi detaylı açıklama yapan biride yok gibi.
    Cevap için şimdiden teşekkürler selamlar

• Merhaba,
    iPhone 6 hiç kullanmadım ama fark olacağı kesin gibi birşey,
    mp3 player almadan telefondan kaliteli müzik dinlemek için benim önerim şunlar olabilir;
    2015 yılında çıkan lg'nin v10 telefonunda 32bit dac içeren bir ses yongası var ve piyasadaki en iyi ses veren telefon bence,
    Hayır ben iPhone 6 kullanmak ve fazla para harcamak istemiyorum derseniz iphone'na otg kablo ile harici dac(ses yongası) bağlayabilirsiniz ben bu linkini attığımı denedim ve harika sonuçlar aldım, iPhone 4'de kullanmıştım,
    Benim denediğim 30$'lık bir model
    http://hifimediy.com/DACs/tiny-dac
    Daha yüksek modelleride var
    Ayrıca bu cihazı bilgisayarda,android tablet ve telefonlarda da kullanabilirsiniz.
    Bunu bağlanmanız için İhtiyacınız olan kablo;
    http://m.n11.com/apple-lightning-to-usb-kamera-adaptoru-orjinal-md821zma-P84256210

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solideo -- 1 Haziran 2016; 15:18:50 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.