Şimdi Ara

Sony'nin 3D LCD TV'sini denedik! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
64.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen gün amerikadaki 1-2 büyük kanalın 3D yayına geçmeye hazırlandıklarını okumuştum. Ve premier lig maçlarının tamamı. Bizde daha HD yok anasını satim. Bu teknolojiyi ps3 oyunları dısında kullanamayız.
  • bizim 20 yıl evvel gözlükle izlediğimiz 3d filmlerden bu teknolojinin farkı ne?biri kağıt gözlük diğeri plastik gözlükmü?
  • bu teknoloji bu hızla giderse tüplü tv bile alsan şimdi zarar etmiş olmassın.
  • teknoloji = para

bu krizde kım alabılır bunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

teknoloji = para

bu krizde kım alabılır bunu

plastik gözlük alamazmısın?
  • Gözlüklerle çok şekil olmuşsunuz :)

Valla 3d sinema harika bir deneyimdi, 3d oyunları hayal edince azım sulanıyor.

Yanlız oldukça maliyetli olucak gibi görünüyor. ilk çıktığında atlamamak lazım bence, başka markalar da piyasaya girince fiyatlar düşecektir.
  • Gozluksuz 3d tvden bahsetmıs bazı arkadaslar bu gozluksuz 3d teknolojısı suan zaten hali hazırda mevcut ve bır cok yerde var mesela istanbulda airport avm de nereden baksanız 10 tane plazma panel var

ustelık bu paneller dah onceden yanılmıyorsam 2002 yılında bılısım fuarında tanıtılmıstı sadece yanı gozluksuz 3d tvde var fakat nedense turkıyede yaygın kullnım bulamadı ustalık sıradan bır plazma yada ldc tv ye monte edılen bır filtre ıle gozluksuz olarak tv ızleye bılıyorunuz bu kesınlıkle mavı kırmızı yada yesıl kırmızı gıbı degıl kendıne has ustunde capraz cızgılerı bulunan bır fıltre 2,5 -3 metre uzaktan cızgılerı gormenız ımkansız dolayıs ıle gozluklu 3d kalıtesınde gozluksuz 3d fılm ızleye bılıyorsunuz merak eden arkadaslar olayı yerınde gıdıp ınceleye bılırler

bu da konuyla ılgılı lınk

http://www.basinbulteni.com/bulten/ekstrem-medya-gozluksuz-3-boyutlu-izlenebilen-yayina-basliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: burakdc

Gozluksuz 3d tvden bahsetmıs bazı arkadaslar bu gozluksuz 3d teknolojısı suan zaten hali hazırda mevcut ve bır cok yerde var mesela istanbulda airport avm de nereden baksanız 10 tane plazma panel var

ustelık bu paneller dah onceden yanılmıyorsam 2002 yılında bılısım fuarında tanıtılmıstı sadece yanı gozluksuz 3d tvde var fakat nedense turkıyede yaygın kullnım bulamadı ustalık sıradan bır plazma yada ldc tv ye monte edılen bır filtre ıle gozluksuz olarak tv ızleye bılıyorunuz bu kesınlıkle mavı kırmızı yada yesıl kırmızı gıbı degıl kendıne has ustunde capraz cızgılerı bulunan bır fıltre 2,5 -3 metre uzaktan cızgılerı gormenız ımkansız dolayıs ıle gozluklu 3d kalıtesınde gozluksuz 3d fılm ızleye bılıyorsunuz merak eden arkadaslar olayı yerınde gıdıp ınceleye bılırler

bu da konuyla ılgılı lınk

http://www.basinbulteni.com/bulten/ekstrem-medya-gozluksuz-3-boyutlu-izlenebilen-yayina-basliyor

hocam desene gözlüğe bile para vermicez.. beleşe geldi teknoloji yaww..

• evet vermıceksınz ve en guzel yanı ıse buı sıstemın bırcok plazma ve lcd ıle uyumlu olması gıdıp bır fıltre alıp eskı ekran fıltrelerı gıbı tv ye takıyorsunuz ve goruntuler 3d oluyor ama nerede satılıyor nasıl elde edılıyor varmı satısı varsa nekadar fiyatı bu sourlar muamma
  • Milletin gözü zaten bozuktu, hepten mahvolacak bu gidişle.

Oyun için lüks kaçabilir aslında. Saatlerce oyun oynayan insanlar var. 10 saat bu gözlükle 3D oyun oynarsan hem göz hem beyin zarar görebilir.
    Ama filmler için mükemmel bir şey olur bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SolidEye007

AVATAR filmini izlerken gözlerim mahvolmuştu gece ağrıdan yatamamıştım.. Ama teknolojik olarak gerçekten oyun ve film dünyasını farklı bir boyuta sokuyor.. Videounuz içinde teşekkürler..

hiç deneme fırsatım olmadı göz yordugunu bilmiyordum. nasıl katlanıyor bu kadar insan bu eziyete
  • Avatar göz yormuyor. Real3D de izlemeniz lazım. 3 kusur saatlik filmden sonra hiç rahatsızlık çekmedik.
    Polarize 3D zaten yorucu olmaz.

Oyunlarda çok işe yaramaz gibi ama filmlerde süper olur.

Günahı neymiş bu tvlerin ? En önemli bilgi atlanmış
  • Valla kimse kusura bakmasın, TV yi alalı 1 ay oldu. 4.000 Gaymeye Sony, aldım daha 4 yıl tv filan alamam... Değil 3D, 4D olsa umrumda değil.
  • istiyorum istiyorum gerçekten istiryorum
  • 3D Sinema filmlerine çok gittim hiçte gözüm yorulmadı . Bu da aynı teknoloji alışma meselesi !

Gelecek SONY de :

Artık mouse ve gamepad leri unutun MOVE geldi

Artık 3D geldi .

SONY MAKE BELIEVE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ps_3S_lim -- 13 Mart 2010; 1:11:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RiverIsland
    hiç deneme fırsatım olmadı göz yordugunu bilmiyordum. nasıl katlanıyor bu kadar insan bu eziyete

Aslında benimde bu tarz konularda sorunum olmaz. Fakat film çok uzundu ve ilk devre çok uzun sürdü, aslında normal bir film tadında olsaydı sorun olacağını sanmıyorum. Birde ilk kez gittiğim için 3D filme, birazda alışma süreci ile alakalı.. Ama müthiş bir şey, resmen o filmin içine giriyorsunuz anlatılmaz yaşanır.. Oyunlarda neler olur düşünemiyorum, 3D Gran Turismo 5 oynamak mesela..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidRises -- 13 Mart 2010; 1:15:03 >

• yakında herkes gözlüklü olacak ,ama 3d gözlük değil dereceli gözlük
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

Konu yanlis yerde desem

Adama "yukarı bak, donanım bölümündesin." derler
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ps3Slim_
    Gelecek SONY de :

Artık mouse ve gamepad leri unutun MOVE geldi

Artık 3D geldi .

SONY MAKE BELIEVE

Move un aslı 2005 de geldi.. İlk ticari ürün 3D lcd yi ise LG yapmıştır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Fox -- 13 Mart 2010; 2:43:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

Matrix geldi aklıma

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.