Şimdi Ara

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< (257. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.327
Cevap
50
Favori
922.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok teşekkür ederim dostum . Gerçekten farklı olduğunu cihazı açınca fark ediyor insan . Doğubank ta bu cihazı gördüğüm günü hatırlıyorum da büyülenmiş, bakakalmıştım adeta... Setin sesini ilk duyduğum zaman hissettiğim neyse şu anda da o... Aynı şeyi lv80 i tekrar dinledikten sonra da yaşamıştım zaten . Bu gibi cihazlarla ilgili ilk deneyimlerde hissettiğim neyse aradan 25 sene geçmiş olmasına rağmen şu an hissettiğim de o. Bu gerçekten harika bir duygu , yazarken bile etkileniyor insan . D905 e yapılan en büyük haksızlık aslında onu olduğundan çok daha iyi bir kategoride gibi gösterip abartılması. Kendi kategorisi göz önüne alındığında gerçekten bu cihaza rakip olacak bir sistem yok . Benim görüşüm budur . O dönemin benzer rakip cihazlarını dinleyip uzunca bir süre deneyim etme imkanım olmuştu . D905 i ise sadece Doğubank ta görüp dinliyor ve eğer şanslıysam bir kaç ayarını kurcalıyordum.

Gerçekten de her zaman söylediğim gibi zamanının ötesinde bir cihaz . Ses tonlaması , vokal ve enstrüman ağırlıklı parçalarda müthiş bir detay veriyor . Techno türü elektronik müzikler ile bir deneme yapmadım ama bunun için elimde dönemin bir çok cihazını zorlayacak test cd leri bulunuyor. Sırf meraktan elbette bu türde ki performansına da bakacağım ama cihaz ses karakteristiği gereğince hiçbir şekilde kardeşleri olan lv serisi , xb serisi veya xgv serisine benzemiyor . Bambaşka bir tonlama mevcut.

DSP katı ise beni benden alan (her zaman söylerim zaten ) , detay delisi bir bölüm . Gerçi Sony o yıllarda yaptığı her şeyde ince işçilik ve detay seviyesi yüksek cihazlarla bizi mest ederdi . Bu durum yıllar ilerledikçe azaldı malesef. Çok ufak bir örnek vereyim mesela, diyelim ki dbfb tuşu ile bu özelliği aktif ediyoruz . Bunu loudness tuşu gibi düşünebilirsiniz. Sony her zaman ki gibi kendi patentli teknolojilerini kullanmayı tercih etmiş ve d905 amfisi üzerinde ses şiddetinde artış yaratacak olan tuş için bir loudness on/off kullanmak yerine kendi geliştirdiği dbfb yi kullanmış. Buraya kadar herşey normal . Ama dbfb nin tek fonksiyonu on/off değil . Çoğu amfi de loudness sadece açılır ve kapanır , şiddeti hassas bir potansiyometre ile ayarlanmaz. Ha çok üst düzey amfilerde görebilirsiniz loudness için bir potansiyometre olduğunu ama bu öyle kolay kolay göreceğiniz bir eklenti değildir . İşte d905 in dbfb tuşu açıldıktan sonra hemen yanında ki potansiyometreden onun şiddetini ayarlama imkanımız var. Müthiş bir detay.

Aranızda hiç groove u açtıktan sonra bir de onun şiddetinin ayarlandığı bir Sony müzik seti gören var mı ? Olamaz çünkü Sony malesef o yıllarda bu detay işini iyice sadeleştirip basit hale getirmişti . Lv80 ile xgv80 arasında bile ses ayarlarında ki detaylarla ilgili ciddi farklar var ne yazık ki .

Neyse şimdilik burada bitireyim . Seti iyice sindirip tüm ayarlarına vakıf olduktan ve ufak bir kablo güncellemesi yaptıktan sonra güzel bir analiz gelecektir arkadaşlar .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cobi C kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim dostum sağolasın , sana da tekrar hayırlı olsun. Vx99 u elden çıkarmana cidden üzüldüm ama işte o seti verimli kullanma durumun yoksa ve Panasonic seni tatmin ediyorsa yapacak bir şey de yok aslında. Kablo güncellemesi de iyi olmuş , umarım genel olarak kalitesinden memnun kalmışsındır.

• Şöyle bir eski mesajlara göz atayım dedim ve 2008 yılındaki mesajlarımı gördüm :) 2003-2005 ve hatta 2007 yılında çıkmış Lbt serisi midi sistemleri elde etmek için öyle bir çaba vermişiz ki vay be dedim kendi kendime:))

Amerikadaniste.com adlı site ile getirmeye çalışmalar mı dersiniz , Doğubank taki zirve elektronik ile gidip görüşüp 'abi biz Lbt zux10d alacağız forumcak, ne olur mhc gn 1200d modeli yerine üç beş tane Lbt getirin' şeklinde ki ricalara kadar neler neler :D

Geçmiş mesajlara dönmek bir değişik hissettiriyor doğrusu ... Hala bu sistemlere olan ilgimizin devam ediyor olması da şahsen kendi adıma konuşacak olursam harika bir şey bence ...

• Adam rxd7 ye 1444 lira yazmış dalga geçer gibi .

• .montana. kullanıcısına yanıt
    Sondaki 4 fazladan yazilmis bence ederi 144 😊

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • merhaba arkadaşlar iyi akşamlar, ev ve yazlık için sony veya farklı bir marka yüksek bass ve sesli, bluetooth bağlantılı subwoofer arıyorum. önerileriniz var mıdır?

amazon.com.tr üzerinde birkaç model var, kaç TL lik bir ürün almam gerektiğini pek bilmiyorum birkaç farklı çeşit var.

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anaksimenes35 -- 5 Eylül 2021; 1:14:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: anaksimenes35

merhaba arkadaşlar iyi akşamlar, ev ve yazlık için sony veya farklı bir marka yüksek bass ve sesli, bluetooth bağlantılı subwoofer arıyorum. önerileriniz var mıdır?

amazon.com.tr üzerinde birkaç model var, kaç TL lik bir ürün almam gerektiğini pek bilmiyorum birkaç farklı çeşit var.

Yani öncelikle almak istediğiniz ürünü netleştirmeniz gerekiyor . Subwoofer demişsiniz ama gösterdiğiniz cihazların hiçbiri subwoofer değil , party box denilen ve ses netliği olarak oldukça vasat ürünler. Bu ürünler ile yüksek ses almak mümkün ama kaliteli bir dinletiden bahsetmek zor. Gerçi elektronik müzik için sorun olmayacaktır ama daha fazla vokal ağırlıklı veya enstrümanların ön planda olduğu türlerin hiçbirinde olumlu performans almanız mümkün değil . Ama dediğim gibi öncelikle ne istediğinizi bir netleştirelim, bir ses sistemi mi arıyorsunuz yoksa subwoofer mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: venom800

Yani öncelikle almak istediğiniz ürünü netleştirmeniz gerekiyor . Subwoofer demişsiniz ama gösterdiğiniz cihazların hiçbiri subwoofer değil , party box denilen ve ses netliği olarak oldukça vasat ürünler. Bu ürünler ile yüksek ses almak mümkün ama kaliteli bir dinletiden bahsetmek zor. Gerçi elektronik müzik için sorun olmayacaktır ama daha fazla vokal ağırlıklı veya enstrümanların ön planda olduğu türlerin hiçbirinde olumlu performans almanız mümkün değil . Ama dediğim gibi öncelikle ne istediğinizi bir netleştirelim, bir ses sistemi mi arıyorsunuz yoksa subwoofer mı?

Alıntıları Göster

PM attım hocam teşekkürler>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< 

• quote:

Orijinalden alıntı: anaksimenes35

merhaba arkadaşlar iyi akşamlar, ev ve yazlık için sony veya farklı bir marka yüksek bass ve sesli, bluetooth bağlantılı subwoofer arıyorum. önerileriniz var mıdır?

Eğer ki kastınız subwoofer tadında bir bass alayım derseniz bu cihazlardan o kadar bass alamazsınız. Öyle tatlı basslar yok malesef. Mediamarkt'ta sony'nin ve jbl'in bu tarz modellerini dinleme imkanım oldu hiç hoşuma gitmedi. Ses zaten bir acayip. Kulaklar alışmış biraz daha detaylı şeylere bunlar çok fason kaldı. Şurası var, yüksek ses istiyorsanız tabi olabilir. Fakat bu sizin vereceğiniz paraya değer mi derseniz bence hayır. Bunların yerine güçlü bir sony müzik seti ihtiyacınızı karşılar. Müzik setleri görüntü olarak bu resimdeki cihazlar kadar olmaz ama ses kalitesi olarak bunlardan daha iyidir. Hem fiyat konusunda bundan daha düşüktür. Burda kişisel tercih ön plana çıkar. Yani ses mi görüntü mü? Kararını siz vereceksiniz. Müzik seti modelleri olarak sony vx8, vx99, lbt vr70, lbt xb80 vs. Piyasada bolca bulunan sony modelleridir. Daha uç modellere gitmek isterseniz araştırmanız gerekir.

• Herkese selamlar saygılar dostlar . Kısa bir tatil sonrası tekrar iş başı yaptım ve müzik sistemlerim ile ilgili dinletileri de kaldığım yerden fırsat buldukça devam etmeye başladım :) d905 için kablo alımı yapmıştım Amazon.de üzerinden. Daha önce denemediğim bir markayı deneyim etmek istedim olumlu yorumlar üzerine . Hama ayarında olmasını beklediğim Alman üretimi ve markası olan kabeldirekt i satın aldım ve bir haftalık izlenimlerime dayanarak oldukça doğru bir alım yaptığımı söyleyebilirim. Makul bir fiyata oldukça kaliteli kablolar aldım . Resmini paylaşıyorum sizinle.

D905 detaylı analiz yazım için de an itibariyle notlar alıp uzun dinletiler yapacağım fırsat buldukça tabi . Muhtemelen bizim ülkemiz sınırları içinde ki en detaylı anlatım olacaktır . Malum bu gibi setlerle ilgili bilgi paylaşımı vs pek olmuyor. Olursa da bir maşallahınızı alırım dan öteye gidenini ben görmedim açıkçası ... Neyse herkes gönlündeki sisteme sahip olsun diyerek kablo resimlerini yolluyorum . 15 metrelik bakır yoğunluğu yüksek hoparlör kablosu ve 5 metrelik RCA kablo alımı yapmıştım resimler geliyor .

Söylemeden edemeyeceğim, Amazon .de yani Almanya üzerinden 3 günde gelmesi de takdire şayan...

• venom800 kullanıcısına yanıt
    Kablolar muazzam gorunuyor , eminim fark yaratacaktir.

Turkiye uzerinde bu seti kullanip boyle kaliteli kablo upgrade yapan senden baskasi da yoktur 😊 ne guzel degerini bilen adamlarin eline gecmesi bu aletlerin

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

Kablolar muazzam gorunuyor , eminim fark yaratacaktir.

Turkiye uzerinde bu seti kullanip boyle kaliteli kablo upgrade yapan senden baskasi da yoktur 😊 ne guzel degerini bilen adamlarin eline gecmesi bu aletlerin

Çok sağol dostum ya. Kablo yenilemesi sonrası elbette fark çok anlaşılır biçimde oldu . Özellikle buradaki çoğu arkadaşımızın bildiği üzere bakır yoğunluklu bu gibi kabloların düşük frekanslara olan kazanımı çok bariz . Gerçekten çok daha fazla keyif vermeye başladı kablo değişimi sonrası . Alt frekansların hem daha kontrollü hem de ciddi biçimde hissedilir olması çok faydalı oluyor haliyle.

Setin kabloları 1992 den kalma orjinal kablolar. Özellikle orjinal kablolar ile bir hafta kullandıktan sonra bu kabloların (kabeldirekt) siparişini verdim . Bu arada bu setin optik kablosu da bildiğiniz set ile verilen orjinal kablo:) üzerinde Sony ve japan yazan bir optik kablo görmeyeli çok olmuştu doğrusu :) ekliyorum onun da resmini .

• quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

İki üç tane video çektim bugün.Bu lbtler deprem etkisi yaratıyor gerçekten  

Aynısı var. xb8av + yamaha receiver amfi(rx v367) ile kullanıyorum.

• birisileri kullanıcısına yanıt

bende rx 361 amfi ile xb6 hoparlörleri kullanıyorum. oldukça memnunum. siz kolonları herhangi bir işlem yapmadan mı kullanıyorsunuz. ben kabinleri elyaf ile doldurmayı düşünüyorum. youtube ta xb8av kolonları ile ilgi güzel bir uygulama var. kabin içi elyaf ile doldurulunca ses kalitesi epey artıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: supreius

bende rx 361 amfi ile xb6 hoparlörleri kullanıyorum. oldukça memnunum. siz kolonları herhangi bir işlem yapmadan mı kullanıyorsunuz. ben kabinleri elyaf ile doldurmayı düşünüyorum. youtube ta xb8av kolonları ile ilgi güzel bir uygulama var. kabin içi elyaf ile doldurulunca ses kalitesi epey artıyor.

Hayır hiçbir müdahale yapmadım. Bakacağım.

Genel olarak memnunum. Bose gibi kritalize net ses olmasa da film ve müzikte çok keyifli ve yüksek seste dahi net çıkış alıyorum. Tek saçmaladığı yer sürekli dip bas olan çok az müzikte baslar fazla aktif oluyor o kadar.

• merhabalar , rx77 tuşları kafası karışmış şekilde çalışıyor, tuş üstünde yazan işlevi çalıştırmıyor reset vs varmı bunlarda nasıl düzeltebiliriz yardımcı olabilir misiniz?

• Arkadaşlar Sony Mhc GN88'e bağlamak üzere Sony saw 3800 aktif subwoofer aldım,gövde üzerinden hangi ayarı yapmalıyım konuya vakıf arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

• Turkertan T kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun. Yaa gn88 kendi bassları sağlamdır. Yani aktif vir sub'a gerek bırakmayacak bir cihazdır. Sistemi bass'a boğarsın, kulağa müzik tadı gelmez. Yoğun bass alırısın. Tabi bu benim yorumumdur. Zevk meselesi. Senin soruna gelecek olursak gn88 manuel olarak eko ayarı yapabilirisin. Ayrıca o cihazda Vgroove özelliği var onu aktif edebilirsin bunların dışında daha ayar yapmak istiyorum diyorsan sub'un üzerinde ayar potansları varsa ordan da yaparsın.

• Size katılıyorum gn88 gayet yeterli güçlü bir cihaz vgroove a almadan bass ı başka kaynaktan dinlemeyi düşündüm gn88 ön sesleri verirken aktif sub bass olarak alttan doldursun diye,sonuç olarak gn88 i elden çıkartıp dijital amfiye geçecem mevcut cihazlardan gn88 e optik bağlantı yapamadığım için böyle bir değişikliğe gitmek durumundayım,yalnız şu an sorunum aktif subwoofer ile gn88 bağlı fakat bir tepki alamadım sub dan

• Arkadaşlar bendede Sony vx8 var . Birşeyi iyi anladım ana kolonları kesinlikle birbirinden uzak tutmak lazım yoksa ses çok boğuluyor çünkü aşırı güçlüler .arada en az 3 metre olması gerekiyor

• 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.