Şimdi Ara

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.327
Cevap
50
Favori
922.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam çok çıkmış masrafı yaa. Yani 800 tl bana çok fazla geldi. Diyelim ki yapacak olsa nasıl bir parça, nasıl bir malzeme kullanacak o da merak konusu gerçekten. Çünkü sıfırı üretilmiyor ki servisten parça tedarik etse diyecem. Neyse hocam sen bence sağlam gövdeye bak derim. Şimdi bozuk gövde alıp söylediğin gibi sağlam çıkarma yoluna gittiğinizde o cihazda olmazsa tekrar gövde arama turuna çılacaksınız. O yüzden siz direkt sağlam gövde alıp konuyu kapatın derim. Ama dediğim gibi gn100 gövdesi nasıl bulunacak orası belli değil. Kolonlarını görmüştüm ilanda ama gövde hiç denk gelmedi gözüme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1000 - 1200 limitim var. evde kullanmalık güçlü bir set arıyorum ne tavsiye edersiniz.

Kenwood baktım ama yedek parça ve tamir sıkıntısı çok. Sony en ideali gibi duruyor. Xb5 037k gibi modeller çıkıyor karşıma, ağırlıklı olarak kaset cd dinleyeceğim, ne önerirsiniz?

@venom800

• Valery kullanıcısına yanıt

Merhabalar saygılar dostum . Fiyat aralığı aslında oldukça geniş olmakla birlikte bence gayet güzel modeller için yeterli . Piyasada temiz bir Lbt xb80 bulmak şu an gayet mümkün. Tabi xb80 daha çok 2000 TL lere yakın olacaktır . Ama genellikle xb80 lerin çok büyük çoğunluğunun kaset lastikleri şu zamana kadar erimiş olduğu için kaset kısmı sağlam olan xb80 bulsanız bile çok kısa süre içinde kopacaktır. Yani kaset dinletisi için illa ki bir tamir görecek o set. Xb60 da kendi senesine ve muadillerine göre müthiş bir midi sistemdir . Halihazırda abim aktif olarak kullanır bu seti mesela. Geçen sene hediye olarak almıştım abime , gayet memnun . Kaset ve CD çalışıyor bu arada ama tabi aldığım arkadaşın bakım yaptığını söylemem gerek.

Mini sistemlere baktığımız zaman rx99 veya vx8 gibi müthiş setler var karşımızda. Bunlara da bakılmalı derim ben. Bakın 4 adet model iki tanesi mini iki tanesi de midi sistem . Bence bir piyasa araştırması yapın bu modelleri baz alarak . Soracaklarınız olursa biz zaten forumun müdavimiyiz 15 senedir :) akla takılan olduğu vakit yazarsınız zaten konuya 👍🏼

• bu sony müzik setleri iyimi dir ? çok ses veriyormuş diye duydum >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< 

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt

Uzun zaman oldu yazmayalı.

Bu setlerin yanına birde aiwa 2100 almıştım Sony kolonlar ile kullaniyordum. Halende kullanıyorum.

Şimdi gelelim yeni gelişmelere.

Eh10 mutfakta ve her gün 3-4 saatten fazla kullanılıyor. Tuşlari tamamen karışmaya başladı bende kumanda alarak sorunu çözdüm. Gzr5d yi bunun yerine koyalım istiyorum çünkü gerçekten çok uzun süre dinliyoruz ve gzr5d bu sete göre gerçekten efsane ama başta eşim olmak üzere evdeki herkes boyutu nedeniyle onu mutfakta istemiyor, el mahkum evdeki en kalitesiz set ile en uzun zamanı geçiriyoruz 😁

Gzr5d yi oğlanın odasına kurdum ama ara ara gidip ve ve kasetleri onda dinlediğim doğrudur.

Aiwa 2100 ise keyif makinem, doğru ekolayzir ayarlari ile istediğim sese yaklaştırdım ama hâlen bas ağırlığı var.

Bu arada sürekli ilan sitelerinde daha iyi bir şey denk gelir mi diye bakar oldum.

Bu arada birde Kenwood denk geldi aldım denedim ama hem gzr5d hemde aiwa 2100 un yanında sönük kaldı bende geri sattım.

Paylaşayım istedim.

Birde sorum olsun bu Sony rx99 karın 5 yollu hoparlörleri nasıldır acaba? Yada hangi Sony setlerin hoparlörleri tizlerde daha iyi olabilir bilginiz var mı?

Merhabalar dostum , yeni gelenler hayırlı olsun . Hepsi güzel cihazlar ama en önemlisi kişinin kullandığı setten memnun olması bana göre. Tizlerin kalitesinden bahsetmek gerekiyorsa ilk aklıma haliyle Lbt serileri geliyor , özellikle horn tweeter kullanımı olan Lbt modellerinde cidden tizler çok iyi . Benim görüşüm ve yıllardır tecrübe ettiğim budur en azından. Özellikle bir model belirtir misin dersen Lbt lv serisi derim ilk olarak. Gerçekten farkını hemen hissettiren bir Lbt serisidir bana göre. Bulunması pek mümkün olmayan xgv serisi Lbt modellerini ne yazık ki önermekle birlikte bulma zorluğu ve bulunsa da rakam olarak lv serisinden çok daha pahalı olması nedeniyle bu seriyi almak güç biraz . Ama denk gelirseniz ve rakam olarak size uyarsa çok memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Lbt Vr ve Lbt xb (xb serisinde özellikle 66k ve 80 modeli, vr serisinde de 70 ve 90 modelleri ) serileri de kolay bulunurluk ve nispeten daha makul rakamlara satılmaları sebebiyle tercih sebebi . Elbette temiz olmaları kaydıyla...

• venom800 kullanıcısına yanıt

Hocam değerli bilgiler için teşekkür ederim.

Tavsiyelerinizi göz önünde bulunduracagimdan emin olabilirsiniz 🙏

Hocam bilginiz varsa bana birde hoparlör tavsiyesinde bulunurmusununuz.

Uygun fiyatlı ama tizleri net bir hoparlör, arıyorum. Tek hoparlör bulmak çok zor bu nedenle arızalı bir set (fiyatı uygun olması nedeniyle) denk gelirse hoparlörlerini aiwa ya bağlama düşüncem var.

Sarı sitede hoparlör kategorisi altında 'set hoparlörü' kısmına bakmakta fayda var. Oldukça fazla nitelikli hoparlör bulmak mümkün. Mesela ss-v7770 gibi bir hoparlörü tek bulmak mümkün.

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<
    >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<sahibinden.com
    SONY SS-V7770 4 YOLLU STEREO HOPARLÖRLER SIFIR KONUMUNDA - İkinci El Sony Set Hoparlörü hoparlör fiyatları sahibinden.com'da - 977758314
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-sony-ss-v7770-4-yollu-stereo-hoparlorler-sifir-konumunda-977758314/detay

Başka ilanlarda gördüm , incelemek lazım . Kısacası bu kategori altında müzik setinden bağımsız olarak iyi modellerin hoparlörlerine denk gelebilirsiniz. Bir araştırıp bir kaç model bakın derim sonra o modeller içinden seçim yapmak daha kolay olacaktır.

Bende bu tarz hoparlörlere bakıyorum, Sony nin tek woofer li ama 4-5 yollu hoparlörleri, sanırım bunlar beni tatmin edecek.👍 Teşekkürler, uygun fiyatlı bir tane denk gelince bir tane alayım.

Birde son mesajımdan sonra bir tane Philips set denk geldi. Bir arkadaşım philipslerin ses kalitesinin benim aradığım şeylerde Sony lerden iyi olacagini söylediği için fiyatta çok uygun olduğundan onuda aldım. Haftaya elime geçer bakalım o nasıl çıkacak.

Modeli M70

• Zamanında bir yorum okumuştum hangi model içindi bilmiyorum ama sanırım groove özellikle bir modeldi yada geneli içindi baktım şimdi buldum :) 16 yıl olmuş @venom800 adlı üyemiz yazmış;

Soru; z5500 ün bası kalp çarptırabiliyormuki ben midi sonylerinkinde modelini hatırlamıyorum içinde sarı bir woofer vardı bası resmen içimde hissetmiştim

Cevap; groove u açık bir sony her zaman çok daha güçlü bass vurabilir bence z-5500ün bassları deprem etkisi yaratıyor diyebilirim ama x-groove veya v-groove u açık bir sony de tam anlamıyla yıkım yaratıyor

Yeterince açık sanırım >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< 

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt

Selamlar saygılar dostum . Geçmiş yazışmalarda neler neler konuşmuşuz bende okuduğum zaman hoş bir tebessüm ediyorum :) z-5500 ün her cihazla kıyaslandığı yıllarda haliyle Sony müzik setleri de nasibini almıştı :) tabi bambaşka bir kategori ve kıyaslamanın çok da adil olmadığı sistemler olmasa olayı sadece bas vurgusu olarak sınırlayarak bir kıyas yapsak bile z-5500 Sony müzik setleri ile aynı şeyleri asla yapamazdı ama kendi kategorisi için iyi bir cihaz olduğunu da kabul etmek gerekir. Bende senelerce kullanıp sonra da mhc gn1200d mini sisteme geçiş yapmıştım vakti zamanında:)

• Merhaba,

Bendede Sony FH215R var bir arızası var orta kısım tuner tape vs ışıkları hepsi yanıyor radyoda hiç ışık yok kaset kısmıda bi sol bi sağa play yapıp duruyor. Cihaz bu durumda çalışmıyor volume tuşu tepki veriyor, potansiyel sorunu hakkında fikri olan varmıdır ?

• RX110u 1999 senesinde RX100 ile takas ederek almıştım son 5 senedir annemlerde hiç kullanılmadan duruyordu. Ufak bir restorasyondan geçirdim. Kaset veya CD dinleyeceğimden değil ama çalışsın diye Aliexpressten lastik siparişi verdim geldiğinde lastiklerini de takıcam. Ayrıca tuş karışması var müsait bir zamanda tuşlarını da değiştirmem lazım. Kumandanın tuşlarında da temassızlık vardı alüminyum folyo ile onları da hallettim. Temizledim lehimlerini tazeledim. Şimdilik aux ile Bluetooth üzerinden kullanıyorum. Sesi kendinden beklenenin çok üzerinde gerçekten.

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasuta -- 15 Mart 2022; 17:35:16 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<Suat KIRBIZyoutube
    Sony RX110AV, MHC SS S3, Bluetooth bağlantı
    https://www.youtube.com/watch?v=OPtr9R3W6r0
  • sasuta kullanıcısına yanıt

Ustam bende SONY RX110AV var bunun lastik seti lazım CD lastiği dahil aliexpres den almışsınız linkini paylaşabilirmisiniz teşekkürler

• deman25 D kullanıcısına yanıt
  • sasuta kullanıcısına yanıt

Eyvallah ustam teşekkürler

• Merhaba arkadaşlar. Sony RXD9 arıyorum. Elinde olup satmak isteyen var mı?

@venom800 dostum hayırlı olsun. Foruma pek bakamıyorum. Bu cihazı aldığına sevindim, hayırlı olsun.

Böyle temiz ve sorunsuz bir cihaz bana da önermeni istiyorum. Ev müstakil olunca Sony Set tecrübe etmek istiyorum.

LBT D905 iyi bir tercih olacaksa almak isterim. Sarı sitede görüyorum ama güvenip almaya cesaret edemiyorum.

Seti nasıl kullanacağım konusunda ve bir arıza çıktığında ne yapacağım konusunda bilgi sahibi değilim.

Etrafımda bu cihazları kullanan arkadaşlarım da yok. Senin temizlik ve sorunsuzluk konusunda onay verdiğin seti almak isterim.

Şu an kullandığın seti satmazsın herhalde. Satsan alırdım. En üst kat pikap katı heralde. Orjinal hali mi böyle?

İlanlarda en üstte pikap bölümünü göremiyorum. Hafta sonları İstanbul'a gelebilirim. Yardımcı olursan memnun olurum.

Bir aralar LBT ZUX-10D , LBTZX-100D , Mhc-Gn1200d gibi cihazlar almak istedim ama ulaşamadım, bulamadım.

Dünya insanı için ne kadar acı veren bir durum. Dünyadaki insanlar her ürüne eşit bir şekilde ulaşamıyor.

Veya bir taraf alım gücü yüksek, ürünü alıyor diğer taraf alım gücü düşük ve ürünü alamıyor.

Haberleşelim, yazışalım, elimden geldiğince sizleri takip etmeye, yazdıklarınızı okumaya çalışacağım.

Teşekkürler.

• Sony vz30 u şikayet sebebiyle elimden çıkarmak zorunda kaldım. Yerine midi diye tabir edilen bir set bakıyorum. Ses şiddeti düşük fakat kalitesi ses alabileceğim set tavsiyelerine ihtiyacım var.

• 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.