Şimdi Ara

SONY MDR-XB700 İNCELEMESİ..BUYRUNN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sizlere uzun süredir kullandığım XB700 ün artık incelemesini yapmayı düşünüyorum..Kulaklığımı satmadan önce son son incelememi yapmak istedim.Çünkü XB1000 için sipariş verdim..Neyse Lafı fazla uzatmadan incelemeye geçmek istiyorum; yalnız şunu belirtmek istiyorum arkadaşlar: Lütfen saygı, sevgi çerçevesinde eleştrilerimizi ve yorumlarımızı bırakalım.Birbirimize, küçüğümüze olsun büyüğümüze olsun saygı ve sevgi çerçevesinde hitaplada bulunalım..Ben elimden geldiğince tarafsız olarak incelemeyi yapmaya çalışıcam..Sizlerde eksik yönlerim varsa söylersiniz.Hepinize saygım var.
    Eveet beyler şimdi incelemeye geçmek istiyorum

KALİTE, RAHATLIK VE DIŞ GÖRÜNÜM:

Kulaklık dış görünüm bakımından baya bir büyük.Kulaklığı ilk olarak elime aldığımda yok artık dedim50 mm sürücü barındırmasına rağmen süngerleri sangi 70-80 mm lik bir driver a ait..Gerçi 80 mm driver yok ama misal verdim..70 var amaZaten o da bunun babası XB1000 dünyadaki ilk 70 mm sürücüye sahip..Neyse konumuza dönelim.Kalite olarak baktığımızda Bir sennheisser hd600 gibi çok sağlam bir malzemeden yapıldığı söylenemez..Kafa bandının altında hafif kabartılmış bir sünger bulunmakta ve bu da rahatlık konusunda uzun süre müzik dinleme imkanı sağlıyor..Tacına gelicek olursak sert bir plastik içine sağlam zor bükülen bir demir koymuşlar.Kulağınızı güzel bir şekilde kapatıyor ve rahatsız etmiyor.Hele ki kulaklığın süngerleri muhteşem, en çok sevdiğim yeri diyebilirim..Yumuşacık, sanki kaz tüyü yastıkta yatıyorsunuz..Yani sonuç olarak kalitesine 7/10 veriyorum(Kişisel tabiki)..Dış görünüm olarak da dışarıda ayrı bir havanız oluyor.Şahsen ben kendimi farklı hissediyorum.Herkes sizi biraz garipsiyor ama boşverin asıl önemli olan sizin aldığınız zevk

SES:

Herkesin merakla beklediği noktaya gelelim..Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu kulaklığı alıp da jazz veya rock dinlerseniz, bu nasıl bir kulaklık abi ya kaldır at çöpe derseniz siziniçin baştan yanlış seçim olmuştur zaten..Kulaklık daha çok R&B, HipHop, Club,House gibi türler için ideal..Şimdi sizlere biraz düşüncelerimi aktarayım:

BASS:Bu kulaklık, freakans aralığı 3-28000 Hz te olup 24 ohm dirence sahiptir.Onun için ki Bassları bir subwoofer gibi olup aksine atik değildir.R&b türünde parça dinlediğimde ki bu parçaların bass frekansı baya altlarda, Kulaklık ciddi anlamda bildiğiniz sallanıyor.Bunu elinizle dokunup hissedebiliyorsunuz.Ve bass vurduğunda o süngerlerin, kulağınızı, elmacık kemiğinizi,saçınızı titretmesi ve hatta aşırı bass ta bile gözlerinizi oynatması(bir metne baktığınızda metni okuyamayabiliyorsunuz ) size çok büyük bir zevk veriyor.Tabiki bu bass bazılarına göre sahte gelebilir.Çünkü bass vurduğunda sürücü kendini toparlayıp bi sonraki bass a geçmesi esnasında
    kayıplar veriyor.Bunu az çok hissedebiliyorsunuz.Ama R&b dinleyenler için bu bir eksiklik değil aksine daha büyük bir zevke, heyecana dönüşüyor..Tabi ki kulaklığın bu performansını yakalamak için güzel güçlü bir amfi gerekiyor ki o da 32 ohmda 200mwa+200mwa olursa kulaklık kafanızdan bile kayabilir (Yani o hissi verir diyelim).Bass yönünden 8.5/10 veriyorum(tabiki subwoofer gibi bass ı gözönünde bulundurarak)

TİZ:İşte bu kulaklık tizlerde biraz sapıtıyor.Tiz frekansları, driver a gelince driver sanki bi heyacan a kapılıyor nasıl versem diye şaşırıyorTiz vurduktan sonra diğer tize geçerken karıştırıyor gibi(Genellikle biraz yüksek seste, House, trance gibi parçalarda yaşanıyor bu sıkıntı)...Ses seviyesi orta derecede olunca bi sıkıntı yok tabi.Genel anlamda güzel tatlı bir tizleri var bass kulaklığına göre.Tizler canlı ama biraz sıcak gibi geldi bana..Tiz yönünden 6-7/10 veriyorum (Ama dediğim gibi bunlar kişisel)

MİD:Midleri gerçekten etkileyiciii.Ben bu kadar olacağını sanmıyordum aksine bassların midleri ezip, arkada bırakacağını sanıyordum ama beni gerçekten şaşırttı.O derin deep bassları vererek midleri de canlı tutması hoşuma gitti açıkçası..Fazla enstrüman olmayan def, ud... eşliğindeki şu parçayı dinledim(Trio Joubran-Roubbama) ve yotum şöyle..Enstrüman fazla olmadığı için btün enstrümanları duyuyorum fakat öyle çok doğal değil tabiki(mesela hd600 gibi)ama yine de hayret ettirici.Hele ki o def in sesi oooof diyorum .Def e vurulduğunda o rtimin titreşimini hissedebiliyorsunuz..Midler canlı ama dediğim gibi doğal değil.Ud un sesi çıktığında o tellerden gelen titreşimi duyabiliyorsunuz..(Tabiki bu Flac bir parçada)Şimdi biri dicek flac parçada inceleme mi olur.Hemen cevap yazayım:Bu inceleme flac üzerine değil tabiki; sadece kulaklığın verebileceği performanstan bahsetmek için yazdım..

SAHNE:Sahnesi fena sayılmaz.Dinlediğim hd600 e oranla sunu söyleyebilirim ki tabiki de hd600 kadar sahnesi yok ama yine de tatmin edici.Mesela sahne olarak hd600
    8/10 alırsa, xb700 de 6/10 alır kendimce..Şarkıdaki ritim dışında arkadan gelen enstrümanları duyabiliyorsunuz ama biraz gerideler mid ve basslara göre; ki zaten bu da kulaklığın verdiği basstan da kaynaklanıyor.Ama o ritim ve temponun arkasından gelen efektler bile bu kulaklığa göre hayli sevindirici

ENSTRÜMAN AYRIMI:Eveet işte kulaklığın en zayıf noktası diyebilirim çünkü gerçekten enstrüman ayrımı iyi değil ama kötü dedeğil tabiki kulaklığın genel performansına ve türüne bakıcak olursak gayet iyi tabi de.Yine hd600 ü örnek vermek gerekirse hd600 de enstrümanların birbirinden ayrımını tane tane duyarken bunda 2-3 notayı 1 nota gibi veriyor..ama yine de seviyorum keratayı..Enstrüman ayrımından fazla hakkını yemek de istemiyorum ama 10 üzerinden 5 ya da 6 diyelim..

VOKAL:Son olarak vokallerden de bahsedeyim de eksiklik olmasın..House parçalardaki o ritmin, temponun yanında vokaller fena değil sanki konserde tiesto,Armin eric morillo dinliyo gibiyim.Zaten verdiği bass sizi konserde hissettiriyor.Sanki bass ı yüreğinizde hissediyorsunuz..Vokal açısında ise 7/10 veriyorum..

MORE SUBBAS MOD:Ayrıca XB700 e yaptığım modu yine forumdan okuyabilirsiniz.Mod, Bass için yapılmıştır.Ve ciddi farklılık görülmüştür.

SONUÇ:Bence parasını fazlasıyla hakeden bir kulaklık.Eğer R&b Hiphop House Club parçalar dinliyorsanız, Bar a, Disco ya filan gitmenize gerek yok çünkü XB700 size fazlasıyla o hissi ve zevki veriyor.Bence bass açısından en iddaalı kulaklıklardan bir tanesi..Mühendislerine Helal olsun diyorum, ve SONY ye sonsuz teşekkürlerimi iletiyorumTEŞEKKÜRLER SONY.Ve 2 hafta sonra gelicek olan XB1000 i de sabırsızlıkla bekliyorum ki onun dafrekans aralığı 2-30000 HZ ve 24 OHM ayrıca onu farklı yapan 70 mm sürücülere sahip olmasıXB ailesini seviyorum..Herkese şimdiden okuyup, değerli zamanlarınızdan bir vakit ayırdığınız için TEŞEKKÜR EDİYORUM(Değerli Arkadaşlar)HERKESE MUTLU SENELER VE İYİ FORUMLAR.GÜMRÜK VERGİSİZ ALIŞVERİŞLER TEMENNİSİYLE

• İnceleme için teşekkürler. Anladığım kadarı ile bu kulaklıkta denge namına bişey yok, tam bir basskafa kulaklığı. Forzabass olayı yani :)
  • Eywallah hocam saol,Aynen öyle denge namına bişey yok.Bass ları kıssan bile yine deli gibi bass var dengeli, kulaklıklara göre..Çünkü sürücüsü çok hassas bir tepkimeye sahip..Ama verdiği bass performansını duymalsınız..Gerçekten Metni okumakta zorluk çektimTeşekkür ederim
  • Yeni gördüm de incelemeyi elinize saglık.xb1000 alacam demişsiniz aldıysanız onunda görüşlerını bekleriz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.