Şimdi Ara

Sony LCD - (Evleniyorum da, kafam çok karışık, forumu okuyorum ama yardım lütfen)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar. Forumu zevk ve beğeniyle takip ediyorum. Çok şey öğrendim burdan. Şimdi sizden yardım rica ediyorum. Konu şu ki, haziran sonu kısmetse evleniyorum. Ve 2500 3000 civarı (Kurulum, askı aparatı, kablolar herşey dahil) bir bütçeyle bir TV almayı düşünüyorum. Önceleri Plazma almayı düşündüm fakat tüm büyük firmaların plazma üretimini durdurmaya karar vermesi (PIONER bile KURO serisinden sonra panasonicle beraber yapacakmış, kendisi değil), Full HD olmamaları (Olanları pahalı veya LCD haline getirilmeye çalışılmış başarısız örnekler), çok enerji harcaması ve yansıtma yapması yüzünden vazgeçtim.

LCD almaya gelince PHILIPS, Samsung veya Sony almayı düşündüm hep fakat ilerde SONY PS3 alacak duruma gelince ps3 alacağımı, sonyeurasia nın diğer markalara göre bence çok önemli 5 yıl garanti veriyor olması ve birde sony farkını düşününce sanırım!!! (Sizden de fikir alınca) Sony almaya karar verdim.

Kullanım alanım şu şekilde olacak. 3-4 metre mesafe, 2 tarafı aydınlık bir oda, arka panel koyu kahve tonunda, başlangıç için standart digitürk (Biraz ucuzlayınca digitürk plus veya receiver olayına girince çözücü sanırım güzel aletler var onlar olabilir) sonra PS3, sony hometheater (HDMI olması nekadar avantaj olur bilmiyorum) Durum budur. Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

NOT: 8ms tepkime beni maç aksiyon gibi hareketli sahnelerde düşünüdürüyor, tecrübeniz çok önemli. Ama sonyde zaten daha düşün bir süre yok sanırım. Ayrıca 10 bit olması 100 hz olması gibi konular ne kadar önemlidir??? Aklımdaki modeller de sony v3000, sony W3000 (Yeni model ama biraz pahalı sanırım Goldda 3200 %25 indirimli hali) sony KDL3500 veya3550 ... Başkada varsa öneri zevkle dinlerim

TEŞEKKÜRLER

• ilk olarak hayırlı olsun..sorunuzun cvbını kendiniz vermişsiniz zaten..d3500 sizin icin en uygunu
  • Hızlı cevap için teşekkürler... Aslında fiyat olarak da bir arkadaştan aldığım tavsiye de D3500 ü gösteriyordu. Ama kafamı karıştıran konu orjinal bir DVD ile gördüm d3500 ü. Birde panasonic x80 plazmada gördüm. Açıkçası orjinal DVD de bile (HD değil tabiki) pek beğenmedim. ve satıcı kişi onu pek methetmedi. w3000 modelini çok methetti. (Gerçi satıcıdır onun sözlerine çok fazla önem vermesemde insan etkileniyor)

Ama görünürde çok büyük bir fark yoktu aralarında.

Birde ölü pixel testi TV yi aldığım zaman burdan bulduğum bir programla laptopla yapmayı düşünüyorum. O an çıkmasada ilerleyen zamanlarda çıkınca garanti kapsamına giriyor mu? ve ortalama bir kullanımla 6 - 8 saat nekadar aynı performansla beni götürür. ?

Teşekkürler
  • Aradığın bütün cevapları aşağıdaki linkte bulacaksın. Orada D3500 / D3550 için yapılmış kapsamlı testler var. Bir bak istersen .

http://forum.donanimhaber.com/m_21444195/tm.htm

quote:

Orjinalden alıntı: wolfur

Hızlı cevap için teşekkürler... Aslında fiyat olarak da bir arkadaştan aldığım tavsiye de D3500 ü gösteriyordu. Ama kafamı karıştıran konu orjinal bir DVD ile gördüm d3500 ü. Birde panasonic x80 plazmada gördüm. Açıkçası orjinal DVD de bile (HD değil tabiki) pek beğenmedim. ve satıcı kişi onu pek methetmedi. w3000 modelini çok methetti. (Gerçi satıcıdır onun sözlerine çok fazla önem vermesemde insan etkileniyor)

Ama görünürde çok büyük bir fark yoktu aralarında.

Birde ölü pixel testi TV yi aldığım zaman burdan bulduğum bir programla laptopla yapmayı düşünüyorum. O an çıkmasada ilerleyen zamanlarda çıkınca garanti kapsamına giriyor mu? ve ortalama bir kullanımla 6 - 8 saat nekadar aynı performansla beni götürür. ?

Teşekkürler

• Teşekkürler.. Okuyorum, tüm yazıları, fiyatı da sanırım oldukça düşmüş. Aslında almanın tam zamanı sanırım ama 1 ay sonra almam gerekecek ve tahmin eidyorum ozaman da bu TV kalmayacak. Anlaşılan X V D ve W serilerini inceleyip en uygununu alıcam. Ama bunlar arasında da açıkçası pek bir fark göremedim broşür bilgisi açısından. İçeriklerini incelemek lazım sanırım
  • Selam Hayirli ugurlu olsun

bence evlenme nin telasindan kafa basmiyordur:))))) gecen yilda benim basimda oldugu icin iyi bilirim. Arkadaslar onerileri vermisler zaten bende mac sorunu cevaplandirayim. 5 gun once bende 40W3000 aldim ve Sali aksami Liverpool - Chelsea , Carsamba aksamida Barca- M. United maclarinda test ettim. Goruntu konusunda hassas olmama ragmen beni rahatsiz edecek bir handikap yasamadim 8 ms tepki suresi benide dusunduruyordu ama memnun kaldim soyle diyebilirim Anfield Road ve Nou Camp statyumlari sanki benim salon icine sikistirilmisti:))) Mesafe olarakda 40'' bir cihaz bence 4 m den az mesafede seyredilmemeli.

Kolay gelsin

quote:

Merhabalar arkadaşlar. Forumu zevk ve beğeniyle takip ediyorum. Çok şey öğrendim burdan. Şimdi sizden yardım rica ediyorum. Konu şu ki, haziran sonu kısmetse evleniyorum. Ve 2500 3000 civarı (Kurulum, askı aparatı, kablolar herşey dahil) bir bütçeyle bir TV almayı düşünüyorum. Önceleri Plazma almayı düşündüm fakat tüm büyük firmaların plazma üretimini durdurmaya karar vermesi (PIONER bile KURO serisinden sonra panasonicle beraber yapacakmış, kendisi değil), Full HD olmamaları (Olanları pahalı veya LCD haline getirilmeye çalışılmış başarısız örnekler), çok enerji harcaması ve yansıtma yapması yüzünden vazgeçtim.

LCD almaya gelince PHILIPS, Samsung veya Sony almayı düşündüm hep fakat ilerde SONY PS3 alacak duruma gelince ps3 alacağımı, sonyeurasia nın diğer markalara göre bence çok önemli 5 yıl garanti veriyor olması ve birde sony farkını düşününce sanırım!!! (Sizden de fikir alınca) Sony almaya karar verdim.

Kullanım alanım şu şekilde olacak. 3-4 metre mesafe, 2 tarafı aydınlık bir oda, arka panel koyu kahve tonunda, başlangıç için standart digitürk (Biraz ucuzlayınca digitürk plus veya receiver olayına girince çözücü sanırım güzel aletler var onlar olabilir) sonra PS3, sony hometheater (HDMI olması nekadar avantaj olur bilmiyorum) Durum budur. Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

NOT: 8ms tepkime beni maç aksiyon gibi hareketli sahnelerde düşünüdürüyor, tecrübeniz çok önemli. Ama sonyde zaten daha düşün bir süre yok sanırım. Ayrıca 10 bit olması 100 hz olması gibi konular ne kadar önemlidir??? Aklımdaki modeller de sony v3000, sony W3000 (Yeni model ama biraz pahalı sanırım Goldda 3200 %25 indirimli hali) sony KDL3500 veya3550 ... Başkada varsa öneri zevkle dinlerim

TEŞEKKÜRLER

• quote:

Orjinalden alıntı: caution

ilk olarak hayırlı olsun..sorunuzun cvbını kendiniz vermişsiniz zaten..d3500 sizin icin en uygunu

Buarada caution bu yorumunu geçen pazar okumuş olsaydım şu anda Golddan 2400 lira peşine 5 yıl garantili bir d3500 üm olmuş olacaktı :) kısmet değilmiş demekki ... daha 2 ay var evliliğe zaten belki bişeyler daha bulurum . Ama 1 ay sonra mobilyalar gelince taktırmak lazım :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemele

Selam Hayirli ugurlu olsun

bence evlenme nin telasindan kafa basmiyordur:))))) gecen yilda benim basimda oldugu icin iyi bilirim. Arkadaslar onerileri vermisler zaten bende mac sorunu cevaplandirayim. 5 gun once bende 40W3000 aldim ve Sali aksami Liverpool - Chelsea , Carsamba aksamida Barca- M. United maclarinda test ettim. Goruntu konusunda hassas olmama ragmen beni rahatsiz edecek bir handikap yasamadim 8 ms tepki suresi benide dusunduruyordu ama memnun kaldim soyle diyebilirim Anfield Road ve Nou Camp statyumlari sanki benim salon icine sikistirilmisti:))) Mesafe olarakda 40'' bir cihaz bence 4 m den az mesafede seyredilmemeli.

Kolay gelsin

:D sanada hayırlı olsun arkadaşım ... Sen nekadara nerden aldın öğrenmem mümkünmüdür acaba ? ve bu modeli aldığına göre d3500 ile arasındaki farkı incelemişsindir. Kısaca bahseder misin ?

Bu arada evlilik hakkaten zor :D

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: caution

ilk olarak hayırlı olsun..sorunuzun cvbını kendiniz vermişsiniz zaten..d3500 sizin icin en uygunu

Buarada caution bu yorumunu geçen pazar okumuş olsaydım şu anda Golddan 2400 lira peşine 5 yıl garantili bir d3500 üm olmuş olacaktı :) kısmet değilmiş demekki ... daha 2 ay var evliliğe zaten belki bişeyler daha bulurum . Ama 1 ay sonra mobilyalar gelince taktırmak lazım :)

bende yaz sonu evlenmeden once son bi haftada alıcam paneli
  • Ben hemen hemen istanbuldaki butun sony centerlarla pazarlik yaptim en son icerenköy carrefour sony center dan 3450 pesin ve 350 de stand ile 3800 e geldi. Acikcasi V3000 ile kiyasladim bide onceki model w2000 puan acisindan cimri bir site olan cnet den 2006 da bayag yuksek bir not almisti. Tercih sebeblerim LCD lerin cogunlugu 8 bit paneldir W3000 10 bit panel var 8 bit kullananlar 256 kademeli renk gecisine sahipken 10 bit panel 1024 gecis golgesi saglayarak renklerin daha canli ve dogal olmasini sagliyor. Ama D3500 ün de 10 bit panel kullaniyor olmali. Bravia engine ex olmasi : Dört gelişmiş teknoloji (Kompozit Komponent Teknolojisi, Görüntü Formatı Teknolojisi, Düz Panel Ekran Teknolojisi ve Dijital Gerçeklik Oluşturma), daha fazla yoğunluk ve derinliğe sahip resim performansı üretmek için birleşmiştir.

Ozellikle bu iki sebeb bu cihazi almami sagladi yoksa 40v3000 alacaktim gorunusu ise cok sik taslanmis siyah cerceve askili bir stand ile evin en ölü noktasini en degerli yer haline getiriyor. X ve W4000 serilerinden sonraki bence Sony nin en donanimli lcd paneli W3000 dür diye dusunuyorum. Ama tabii burda yazilanlardan ziyade senin kendini mutlu edecek bir makina alman. Biz 3 arakadas aldik ve diger 2 arkadas harbiden bu konularda iyiler sectikleri urunler pahali olur ama arkadan sikayet etmezler acikcasi onlarda buyuk referans oldu.

:D sanada hayırlı olsun arkadaşım ... Sen nekadara nerden aldın öğrenmem mümkünmüdür acaba ? ve bu modeli aldığına göre d3500 ile arasındaki farkı incelemişsindir. Kısaca bahseder misin ?

Bu arada evlilik hakkaten zor :D

• Hayırlı olsun sana da arkadaşım. Anladığım kadarıyla broşür bilgisi olarak d3550 veya 3500 ile w3000 arasında broşür bilgisi farkı yok. Sorduğum satıcı da öyle söyledi. Ama şu şekilde örnek verdi. Bilgisayar aldığında nasıl her özelliği aynıdır ama cache belleği 2 mb yerine 4 mb dır. Buda onun gibi. İşlemcisi son teknolojiyle üretilmiş durumda ve zaman içerisinde bu fark ortaya çıkacak kullandıkça ... Açıkçası bu noktada özellikleri aynı diye 1000 lira fazla vermek gözüm yemiyor ama aklımda onda kaldı umarım bu aralar dahada ucuzlar 1 ay içinde ;)
  • X serisinden sonra ki sony nin su andaki en iyi modeli tabiii henuz cikma arefesindeki w4000 haric. En belirgin ozellik renk sistemine etki eden Sony Bravia engine ex'e sahip olmasi. X ve w4000 serisinde ise pro kullaniliyor. Haaaa hepsi bir bu sony nin bir aldatmacasida denebilir biz bunu gözle ayirt edebilirmiyiz normal yayinlarda sanmiyorum karsilastirma sansim olmadi.

quote:

Hayırlı olsun sana da arkadaşım. Anladığım kadarıyla broşür bilgisi olarak d3550 veya 3500 ile w3000 arasında broşür bilgisi farkı yok. Sorduğum satıcı da öyle söyledi. Ama şu şekilde örnek verdi. Bilgisayar aldığında nasıl her özelliği aynıdır ama cache belleği 2 mb yerine 4 mb dır. Buda onun gibi. İşlemcisi son teknolojiyle üretilmiş durumda ve zaman içerisinde bu fark ortaya çıkacak kullandıkça ... Açıkçası bu noktada özellikleri aynı diye 1000 lira fazla vermek gözüm yemiyor ama aklımda onda kaldı umarım bu aralar dahada ucuzlar 1 ay içinde ;)

• bence sony ye o kadar para verme.bende 4 yıl önce trinitron tüplü bir sony aldım şimdi tüpü bozuldu çöpe gitti sony deyip güvendik fos çıktı.açıkçası ben philipslerin görüntüsünü daha çok beğeniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onboardx -- 26 Nisan 2008; 8:49:08 >
  • Görüntü olarak bilmem de ben hep 55 ekran tüplü philips kullandim. Ilki siyah beyaz rahat 15 yil calisti sonra renkli 55 ekran aldik ve 14 yildirda o aktif gecen yil köye gittigimde catida duran siyah beyaz philips i indirdim merak ettim calisiyormu diye ve halen calisiyordu.

Bakalim simdide sony aldik insallah buda uzun sure gider.

quote:

Orjinalden alıntı: onboardx

bence sony ye o kadar para verme.bende 4 yıl önce trinitron tüplü bir sony aldım şimdi tüpü bozuldu çöpe gitti sony seyip güvendik fos çıktı.açıkçası ben philipslerin görüntüsünü daha çok beğeniyorum.

• sevgili volfur iyi günler
    plazma tvlerle ilgili kendinizce almış olduğunuz karara katılmak mümkün değil.aşağıda listesini çıkartmış olduğunuz ürünlerin hiçbiri özellikle pioneer KURO serisie rakip olamaz plazma üretimini tüm firmaların durdurduğunu da nereden çıkarttınız ... pioneer daha fazla para kazanmak için nec ten aldığı paneli matsusitha dan yani panasoniğin sahibinden almaya karar vermiştir bu radikal bir karardır.bununla birlikte yeni çıkan plasma tv ler hakkında daha geniş bilgi toplamanızı tavsiye ederim şu an 3 markanın mükemmel derecede plazma tv leri piyasada
    LG : PG SERİSİ
    PANASONİC : PX SERİSİ
    PİONEER : KURO SERİSİ
    SAMSUNG : Q SERİSİ
    Merak ediyorum yukarıdaki ürünlerin hangi özelliğini incelediniz ve lcd ye karar verdiniz
    LCD
    -Plastik bir ekrana sahip ekranına toplu iğne bile girse geçmiş olsun
    -Homojen flourasan lambaların yansımasıyla oluşan görüntüden ötürü gerçekte olmaya sahte beyazlar sahte renkler doğal renklerden tamamen uzak
    -Geri plandan yansıtılma görüntü seyrettiğiniz için belli açılardan sonra görüntü bozulması
    -Hızlı görüntülerde ki ps3 düşünüyorsunuz ve maç seyredeceksiniz .... tepkimesürelerinden dolayı hep şikayet edeceksiniz
    -FULL HD demişiz neden full hd ne işinize yarayacak .... konuyu biraz daha dikketle incelediğinizde full hd bir tv nin sd yayınlardaki düşük kalite yayın performansı dikkatinizi çekecektir
    -Yansımadan bahsetmişiz hocam yapmayın artık evet plasma tv ler kapalıyken yansıtır fakat çalışırken bunu nasıl ....göreceksiniz ... Ve şunu unutmayınki insnaların %80 i tv yi akşamları seyreder ....
    -kontrast namına konuşmuyorum bile...
    neticede lcd kararınıza saygı duyarım fakat lcd plazma tv lerden daha iyiymiş gibi gösterilmesine dayanamadım... genel olarak plazmanın üstünlüğünü bilerek alışverişinizi yapın saygılarımla ...
    quote:

Merhabalar arkadaşlar. Forumu zevk ve beğeniyle takip ediyorum. Çok şey öğrendim burdan. Şimdi sizden yardım rica ediyorum. Konu şu ki, haziran sonu kısmetse evleniyorum. Ve 2500 3000 civarı (Kurulum, askı aparatı, kablolar herşey dahil) bir bütçeyle bir TV almayı düşünüyorum. Önceleri Plazma almayı düşündüm fakat tüm büyük firmaların plazma üretimini durdurmaya karar vermesi (PIONER bile KURO serisinden sonra panasonicle beraber yapacakmış, kendisi değil), Full HD olmamaları (Olanları pahalı veya LCD haline getirilmeye çalışılmış başarısız örnekler), çok enerji harcaması ve yansıtma yapması yüzünden vazgeçtim.

TEŞEKKÜRLER

• Merhabalar Osedan... Öncelikle bu uzun mesajın için teşekkür ederim. Ben açıkça sizler kadar bilgili değilim bu konuda. Bu bir gerçek. Yapılan yorumlar öneriler ufakta olsa araştırmalar sonucu Pıoner ın plazma üretimini Panasonicle yapacağını kendi üretimini durduracağını duyduğum için bunu belirttim. Doğrusu budur diyemem.

Ama LCD lerin plazmadan üstün olduğunu açıkçası düşünmüyorum. Zaten gördüğüm görüntülerde şu an için böyle söylüyor. Fakat eksi özellikleri LCD nin de plazmalarında var. Bu bir gerçek. Yansıma konusunda kapalıyken yansıma yapar demişsin ama bu noktada saan katılmıyorum. Evet akşamları izlenecek çoğunlukla doğrudur. aslında PX panasonic alıcaktım çünkü gördüğüm en ideal tv idi. LCD ye karar vermem şu anda LCD nin daha üstün olduğunu düşünmemden değil 1 2 yıl içerisinde Full HD ye daha çok ihtiyacım olacağını düşündüğümdendir. Ben 3 5 yılda yeni TV alabileceğimi düşünmüyorum açıkası. Gittiği kadar gider. Bu yüzden CD den DVD ye geçiş nasıl hızlı olduysa yakın bir zamanda da DVD den Blue RAY e geçiş olacak diye düşünüyorum. 2-3 sene içinde. Ve bir ps3 taktığında PX serisi 1080 p destekleyebilir ama ne kadar olsa da full hd gibi yayın vermez diyenlerin sayısı azımsanacak kadar değil. Bunun dışında tepkime süresi konusunda haklısın, kontrast konusunda haklısın, ama plastik cam mantıgını düiünüyorsak elektrik tüketiminide düşünmemiz lazım. Bir yerdeki hesaba göre günde 6 saat ortalamayla ayda 30 40 ytl fazla elektrik parası geleceğini okumuştum. Gerçi PX 270 wata düşürmüş bu rakamı ama lcd ler hala yanılmıyorsam 170 civarlarında. Panaconic plazmalarında PY700 serisinin görüntüsü de hakikaten çok kötüydü Full HD olmasına rağmen nasıl samsung m87 LCD plazmaya benzetilmeye çalışılmışsa o da sanki LCD ye benzetilmeye çalışılmıştı.

Neden philips almıyorum için cevap basit. LCD içinde Philips 7962 almaya gittim vazgeçtim. En önemli iki sebebi sony nin 5 yıl garanti vermesi ve uyumlu cihazlarında en başarılı sonucu vermesidir. Başkada temel bir sebebi yok aslında.

• merhabalar,
    cnet asia ürün incelemeleri sonucunda Full HD display stars başlığı altında yer alan ilk 10 arasında daha fazla sayıda LCD bulunuyor. Her ne kadar ben bu tip değerlendirmelerin pek taraftarı değilsem de tamamen dışlanmasının da mümkün olmayacağını düşünüyorum.

editör seçimi , ilk ikiyi aşağıya ekleyeyim, isterseniz 10 na kadar hepsini de ekleyebilirim.

Sony LCD - (Evleniyorum da, kafam çok karışık, forumu okuyorum ama yardım lütfen)

quote:

Orjinalden alıntı: 0sedan

sevgili volfur iyi günler
    plazma tvlerle ilgili kendinizce almış olduğunuz karara katılmak mümkün değil.aşağıda listesini çıkartmış olduğunuz ürünlerin hiçbiri özellikle pioneer KURO serisie rakip olamaz plazma üretimini tüm firmaların durdurduğunu da nereden çıkarttınız ... pioneer daha fazla para kazanmak için nec ten aldığı paneli matsusitha dan yani panasoniğin sahibinden almaya karar vermiştir bu radikal bir karardır.bununla birlikte yeni çıkan plasma tv ler hakkında daha geniş bilgi toplamanızı tavsiye ederim şu an 3 markanın mükemmel derecede plazma tv leri piyasada
    Merak ediyorum yukarıdaki ürünlerin hangi özelliğini incelediniz ve lcd ye karar verdiniz
    LCD
    -Homojen flourasan lambaların yansımasıyla oluşan görüntüden ötürü gerçekte olmaya sahte beyazlar sahte renkler doğal renklerden tamamen uzak
    -Geri plandan yansıtılma görüntü seyrettiğiniz için belli açılardan sonra görüntü bozulması
    -Hızlı görüntülerde ki ps3 düşünüyorsunuz ve maç seyredeceksiniz .... tepkimesürelerinden dolayı hep şikayet edeceksiniz
    -FULL HD demişiz neden full hd ne işinize yarayacak .... konuyu biraz daha dikketle incelediğinizde full hd bir tv nin sd yayınlardaki düşük kalite yayın performansı dikkatinizi çekecektir
    -Yansımadan bahsetmişiz hocam yapmayın artık evet plasma tv ler kapalıyken yansıtır fakat çalışırken bunu nasıl ....göreceksiniz ... Ve şunu unutmayınki insnaların %80 i tv yi akşamları seyreder ....
    neticede lcd kararınıza saygı duyarım fakat lcd plazma tv lerden daha iyiymiş gibi gösterilmesine dayanamadım... genel olarak plazmanın üstünlüğünü bilerek alışverişinizi yapın saygılarımla ...
    quote:

TEŞEKKÜRLER

• Tekrar merhaba... Bu arada Osedan a iki hatırlatma yapmak istedim. Hangi ürünleri inceledin diye sormuşsun onun cevabını yukarıda vermeyi unutmuşum. Panasonic PX serisi Pioner Kuro Serisi ve LG PG serielrini inceledim. Yani sadece Samsung plazmalara bakmadım ki Pioner fiyat olarak bütçemin üstünde bir fiyata geliyor. Panasonic PX en ideali ve epey bir inceledim. 100 000 saat ömrünün olmasından harcadıgı enerjiye kadar bilgim var. LG nin kini ise genel hatlarıyla ve görünüş olarak inceledim ve biraz görüntü birazda markaya karşı antipati olmasından dolayı vazgeçtim. O yüzden benim gibi sizlerden az bilen bir insana görebence baayğı bir inceleme yaptım aslında. PX serisi full hd bu fiyata vermiş oslaydı şu an almıştım zaten.

Ayrıca ,ncelemeler için arkadaşım teşekkür ediyorum. Yalnız sony x serisi ve pioner kuro serisi bütçe olarak yukarıda bayağı. Acaba ilk 10 içinde hiç uygun bütçeli bir TV var mıdır ??

quote:

LCD
    quote:

TEŞEKKÜRLER

• Merhaba

Oncelikle Plazmalarin LCD ye gore ustunlukleri ve HD yayin konusundaki fikirlernize katilmiyorum. LCD ve Plazmaninda kendine gore avantaj ve dezavantajlari var bu konuda tartismaya girmeye gerek yok ama suda bir gercek son zamanlarda ibre cok buyuk oranda LCD ye dondu. Tepkime suresine gelince bende maclarda sony nin 8 ms tepkime suresinden tedirgin oluyordum ama gecen Sampiyonlar ligindeki iki macida izledim beni rahatsiz edecek bir durum gormedim. Full HD konusunda ise sadece sunu soyleyim eger TV ye lap top la baglanacaksaniz, FilM gibi media ve PS3 dusunuyorsaniz o zaman Full HD yi tartismamalisiniz. 15 veya 17'' lap top ekraniniz 1920 -1080 cozunurlukte 40'' ve ustu bir ekrana donuyor. Ayrica Full HD ozellik SD yayinlarda neden dezavantaj onu da anlamadim. Evde su anda en cok SD yayin seyrediyorum ve 2.5 metreden bile nefis goruntu aliyorum tv ye bide HD receiver ve HDMI baglanti yaptigimda SD yayinda daha iyi verim alacagim.

quote:

LCD
    quote:

TEŞEKKÜRLER

• Sayın Wolfur,

Öncelikle belirtmek isterim ki hiçbir marka ile gönül bağım yok. Bende sizin gibi evlilik için tv alma arifesindeyim. Önce olaya plazma-lcd tercihiyle başladım. Kendimce fazla bilgi sahibi değilken lcd dedim. Model beğendim. Daha sonra forumu okudukça bilgilenmeye başladım. Plazmayı ihtiyaçlarıma ve beklentilerime daha yakın hissettim hattaönce philips 5532 daha sonra panasonic 50pv70 alacam diye kendimi şartlandırdım takiii sonyleri farkedinceye kadar(samsung f86 serisinide unutmamak lazım) Daha önce hiç sonyleri değerlendirmemiştim bakmamıştım bile. Ama daha sonra gördüm ki d3500 serisi fiyatına göre oldukça dolu ve sony kalitesi. Forumdaki sony kullanan arkadaşlarda benim seçimimde yardımcı oldular sağolsunlar. Bende haftabaşı 46d3500 alacağım nasipse, yanında da sony z830 kodlu sinema sistemini alıp tam bir bütünlük kurmak istiyorum. Sony beklentilerini oldukça karşılayabilecektir diye tahmin ediyorum. Ayrıca sony ile ilgili ciddi bir sıkıntı forumdan duymadım ama mesela samsung f86 ile ilgili fikrimi değiştirici yorumlar oldu. Kafam onun için sony alırken çok rahat.

Ama tek derdim var; d3550 sadece teknosada satılıyor. d3550nin tek farkı kasası daha modern. Worldcardım olmadığı için teknosadan indirimli alamıyorum.(normal taksitli 4300) Normal bayide de sadece kasa farkı ve hdmi fazlalığı için 600-700ytl(46") farkla v3000 almak istemiyorum. Yani anlayacağınız d3550yi normal bayi fiyatından almak istiyorum ama bayiide bu ürün yok. bayii v3000 fiyatıyla teknosa indirimsiz d3550 fiyatı aynı. Sadece burada kafam karışık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.