Şimdi Ara

Şuan LCD TV yi sildim ama izler kaldı[lütfen yardım:(]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar lcd tv yi mikrofiber bez ile sildim.ama silmeden önce biraz su damlattım.silmeye başladım ve ekranda beyez beyz izler kaldı.elimle sileyim dedim elimin izi kalıyor.lütfen yardım edin kalıcı bir sorun mu yoksa gider mi o lekeler:(

• TF deki şu başlıkta yazdığım msg lara bak++

http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?p=6203830#post6203830
  • ABİ ŞUAN SİNİRDEN ÖLÜYORUM.
    ben mal gibi mikrofiber beze su damlattım öyle sildim ve silik izleri çıktı.şimdi ne b*k yiyeceğim.acaba öndeki katmana zarar vermişmiyimdir?ve bir yerde yuvarlayarak silin diyordu bende dairesel sildim ne zararı var ki:(((o lekelerin gitme şansı yok mu?
    ALLAH rızası için cevap yaz:((((((((((((
  • yaw kardeş okusuna TF deki ilgili msg ları,panik yapma,o dediklerin çıkmayacak izler değil+

TF deki arkadaş sanırım DH de yazmıştı sorunlarını ama geçenlerde hepsini çıkardığnı yazdı TF de++

++
    Geçmişte defalarca yazdım,kesinlikle vede özellikle TFT-LCD TV lerde böyle Spray veya Temizleme ürünleri v.s kullanmayın diye!!!

Zaten leke dediğin oluşumlar öndeki Koruyucu katmanda oluşuyor ama bunları kimyasal yapıları çok değişik ve özellikle
    su ve türevlerine müthiş allerjileri vardır

++
    TF de yazdıklarımı iyi oku bu arada++
  • abi okudum orayı da şimdi o katmana zarar verirsem görüntü kötüleşir mi yani onu çözemedim.yoksa katman zaten korumak için mi?yani ..... offf ya bakalım üfleyerek yapacam(buharla).oruçlu oruçlu lcd yi kırasım geldi.
  • albani abi denedim dediğini ve mükemmel sonuç verdi.suyla sildiğim yerlerdeki parmak izi gibi beyaz lekeler gitmeye başladı.süpersin abi.
    ama lcd ninheryerini silmiştim suyla üfle üfle geberiyorum.aslında öyle aşırı beyazlık değil parmak basınca lcd ye beyaz iz olurya işte öyle ama yanlara heryere dağınık bir şekilde.keşke su ileyapmasaydım.ama iyiki geçiyor şuan içim rahatladı.
  • Bu size ders olsun.Bir dahakine özel temizleyici ile silerseniz daha iyi olur.Neyse yine ucuz atlatmışsınız.
  • 2 sene öncede ben bunları TF de o zaman yine paneli abuk-subuk şeylerle temizlemek isteyipte bok eden bazı kişilere anlatmıştım

Nefese kuvvet,bu kadar basit işte!!

Sakın ha orada anlattığım Ütü ile buhar olayını yapmayın,o ayrı bir tekniktir,ben gelir yaparım ama $ 30 Servis ücreti alırım

++
    Öndeki katman zaten sizin sildiğiniz ekran;PDP/LCD lerde Modülü(Cam)korumaya yarayan çok özel bir maddeden imal edilen bir katmandır;
    PDP lerde daha basit ve dayanıklıdır ve nemli v.s bezle silinebiliyor,ancak LCD lerde nemli/sulu v.s bir şeyle silmek ise paneli kötü yapıyor çünkü
    kimyasallar bir şekilde ters tepki yapıyor!!!her üreticide bunlar farklı olsada genel olarak kesinlikle su/nem v.s olmaz LCD ler için,o satılan
    ürünler ise "palavradır" bende de ROGGE var en meşhur Alman malı ama ben onu CRT Monitörde kullanıyordum,bir kaç sefer PC nin
    LCD Monitöründe denedim,içine etti panelin sonra

++

Öndeki katman görüntüyü bozmaz elbette,ama derin iz(çizik gibi)çıkmayan leke bölgesi v.s görüntüde(fiziki algılamada)bozukluk yaratır++

Anlattığımı şekilde çalışacaksın,yumuşak-okşar gibi!!dairesel hareket yok! sadece yukarıda-aşağıya hafif-hafif OK++
    Ancak bu işleme başlamadna öncede panelin üzerindeki tozları bir şekilde üfleyin!!(Elektrik süpürgesi üfleme talimatını vermiyorum yine bir
    kaza olmasın diye)>>>katman üzerinde toz varsa,buharla birleştiği zaman yine çiziklere sebeb olabilir,bu silme çok çok hassas
    yapılmalıdır++

• eyvallah elinize sağlık bilgiler için
    sabahlara kadar panel araştırıp panel arıyoruz olası bir baş ağrısından da hiç bulaşmadan kurtulalım :D
    arkadaşlar ben b tür hassas paneller için bir "ileri kullanım teknikleri" sayfası açmayı öneriyorum
    sorunu çözülen arkadaşa büyük geçmiş olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.