Şimdi Ara

SONY'İ BIRAKIYORUM, HAYDİ EYVALLAH!.. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
6
Favori
15.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
140 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cabriyo

quote:

Orijinalden alıntı: MSCEO

Böyle bir konunun tutmaması çok ve çok saçma geliyor. Sony ve Sony Türkiye kullanıcılarını "şeyine" bile takmıyor ama fanboylar "öhöhöhö sony fhd960fps video çekiyor" abi sizler nasıl kafalar yaşıyorsunuz. F/1.5 diyafram ile F/2.4 diyafram arası geçiş yapan Samsung gibi bir firma var :D ama hala kamerada sony en iyisi GÖZ DOKTORUNA GİDİN BU İYİ BİR ŞEY DEĞİL.

samsungun en iyisini al, yen, modeli çıkarken bir güncelleme geliyor telefon menüyü bile zor açar hale geliyor. aynısını ayfonda yapıyor. gidip vestele caspere verecem parayı.

o işlemcisi güçlü dediğin telefonlara 2 güncelleme gelsin sonra gel ucuz yerli telefonlarla kıyasla bak gör hangisi daha hızlı.

Güncelleme? yerli! Kusura bakmayın da buna @BRC_KHAN da katılıyor. Rakip firma kendisi veriyor gel istersen ekranda dpi düşür diyor sony de var mı o? yok ama adamlar bunu güncelleme ile getiriyor. işin en alıcı noktasını söyleyim size 6.0 çıktığında z3 cihazımda hardbrickler oluyordu :D TWRP'ye giriyorum bakıyorum sony sistemi silmiş, pardon da ne güncellemesi? firmalar ilk başta adam akıllı güncelleme versin. gelelim yerli mevzusuna çinli firmadan aldığı işlemciye neyin yerliliği?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Sony Türkiye genel merkezinde 1 ay kadar çalışmıştım.

Bu rezaletleri çok görmüyorum....

O sempatik çekik gözlüklerin tek derdi çalışanlarını son damlasına kadar sömürüp müşterinin cebini boşaltmaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyrime2828

Konu sahibi arkadas seni tanımam etmem. Elimde tertemiz 2 sene kullandığım bir s7im var. satıp üste kalırsa sıfır z5 alayım diyordum en azından garantisi olur dedim lakin gözümü açtın teşekkür ederim.

Elinizde S7 gibi bir nimet varken niye Sony çöpünü alasınız ki? en doğru kararı vermişsiniz.

• quote:

Konu sahibi arkadas seni tanımam etmem. Elimde tertemiz 2 sene kullandığım bir s7im var. satıp üste kalırsa sıfır z5 alayım diyordum en azından garantisi olur dedim lakin gözümü açtın teşekkür ederim.

810 lu bi telefon almayın alcaksan 2.el veya ucuz fiyata alın.

Ben Z5 P aldım tamam piyasadaki en iyi ekrandan biri lakin telefon ısınınca 835 gibi performans vermiyo lakin telefonu normal kullanım için alıyorsun bir şey diyemem ne kadsr ısınıp kapanmasasa hata vermesede 810 un izini taşıyor o yüzden mükemmel diyemem o işlemci 821 veya 835 olsaydı en iyi donanıma sahip telefon olurdu lakin öyle değil.

Bu saatten sonra 835 ve üstü telefon alın mesela XZ Premium uzun şarj olması konusunda piyasadaki en iyi telefon tavsiye ederim.

Biraz daha bekleyin 845 li sağlam bi telefon alın bu saatten sonra çıkanlar b.kunu çıkarmak üzere çıkarılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

quote:

810 lu bi telefon almayın alcaksan 2.el veya ucuz fiyata alın.

Ben Z5 P aldım tamam piyasadaki en iyi ekrandan biri lakin telefon ısınınca 835 gibi performans vermiyo lakin telefonu normal kullanım için alıyorsun bir şey diyemem ne kadsr ısınıp kapanmasasa hata vermesede 810 un izini taşıyor o yüzden mükemmel diyemem o işlemci 821 veya 835 olsaydı en iyi donanıma sahip telefon olurdu lakin öyle değil.

Bu saatten sonra 835 ve üstü telefon alın mesela XZ Premium uzun şarj olması konusunda piyasadaki en iyi telefon tavsiye ederim.

Biraz daha bekleyin 845 li sağlam bi telefon alın bu saatten sonra çıkanlar b.kunu çıkarmak üzere çıkarılıyor.

Xiaomi, Huawei gibi çinli firmaları öneririm gayet de sağlam ürünleri var.

• quote:

Orijinalden alıntı: R3hab

Kim nederse desin SONY bir kalitedir. Dünya'nın en iyi ve köklü şirketlerinden birisidir. Dünya'ya teknoloji ile adını duyurmuş Japonya'nın en iyi markasıdır.

Günümüzde ise çekemeyenler ve kaldıramayanlar yüzünden hak ettiği değeri bulamamıştır. İstisnasız her eve giren SONY hakkında konuşup adını lekelemeyin. Sadece alın ve kalitenin tadını çıkarın. Bana kendini sahiplettiren tek markadır...

make.believe

o SONY kalitesi 2000 yıllarda kaldı kusura bakmayın, Samsung'da Nokia'da köklü şirket, Samsung'da dünya da en iyi Nand çiplerini üreten marka :D anlamıyorum bunu artık o Sony eski sony değil.

ALDIK VE KALTESİZ ÜRÜN ÇIKTI? HALA MI KALİTE DİYORSUNUZ? servis kronik yamulma diye bana 600tl'ye yakın para çıkartı neyin kalitesi bu? Kamerası ile övünüyor bakıyorum ÇÖP, yazılımı ile övünüyor bakıyorum yine ÇÖP, tasarımı ile övünüyor bakıyorum yine ÇÖP yanlış anlamayın da siz alternatif evrenden mi yazıyorsunuz? Sony'nin başarılı olduğu alan Playstation, DSLR ve SES konusu onun haricinde gram sevdiremezsiniz.

Zamanında Full Camera2 API diye ağlarken LG firması 30sn pozlama veriyordu 1.8 diyrafram ile "dünyanın en iyi kamerasına sahip" sonyyi tek elle tokatlıyordu? Kalite'nin "K" si olsa adam gibi kullanıcılarını dinler, geliştiricilerine destek çıkar, güncellemelerini stabil verir, kullanıcılarını dinlerse bırak Samsung'u o çöp üretimi yapan Apple bile yanında çocuk gibi kalır.

• XZ2 Premium a bakcam beklediğim gibi değilse ya HTC ya da Huaweiye geçicem.

• bende z2 kullanıyorum ilk çıktıgında aldım hala yanımda ilk günkü gibi performans ve pilinde hiç eskime yok daha sonra bozdukları doğru

• Sony'nin eski tadı yok artık bunu kimse de inkar etmeyecektir bence. Seçim yapabileceğimiz birçok marka var. Bunların arasında f/p açısından cazip, kullanıcı dostu ve kaliteli hizmet anlayışına sahip marka ve modellere yönelmenin vakit çoktan geldi de geçiyor bile..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Artunç -- 9 Mart 2018; 23:46:16 >
  • 4-5 aydır Sony Xperia Z3 Plus 32gb model telefon kullanıyorum. yurtdışında z4 diye satılıyor. açıkcası mecburiyetten kullanıyorum hediye geldi para vermedim.

önceden apple iphone 5s telefonum vardı, iosu güncelleyince telefon sim üst kısmında Turkcell olması gereken yerde'aranıyor' yazıp şebeke arızasıyla sapıttı ve bozuldu

Objektif olarak yorumumu yazayım Xperia için. Telefonda android 7.1.1 yüklü.

+3gb ram olduğu için aynı anda twitter, instagram, chrome, badoo,whatsapp, telegram, wechat, youtube, skype, opera,google maps gibi uygulamaları yoğun kullanıyorum, donma kasma olmadı şimdiye kadar. Daha önceden samsung telefonlar kullanmıştım, samsungta 1 aydan sonra kasmalar, donmalar başlardı ama Xperia bu konuda bence başarılı. aynı anda 9-10 uygulama açıkken uygulamalar arası gecis başarılı.

+Kasa çok sağlam ve dayanıklı. Defalarca yağmurda falan kullandım, defalarca düşürdüm bi şey olmadı. Klasik Sony dayanıklılığı, bir Sony Trinitron tv almıştık 1993'te 37 ekran, bir akrabamıza vermiştik tvyi, geçenlerde onlara yemeğe gittik,baktım o Sony trinitron tv hala çalışıyor saat gibi. Heriflerin yaptığı tv 24 senedir sorunsuz çalışıyor, sony sağlamlığı böyle bi şey heralde.

+Batarya beni bir gün akşama kadar idare ediyor. iphone 5si 2-3 kere şarj ederdim. wifi genelde açık oluyor bazen 3g açıyorum.

+Ben özellikle güncellemeyi yüklemiyorum. Son iphone 5s faciasından sonra xperia zırt pırt güncelleme öneriyor ben de inadına yüklemiyorum.

+Stamina modu ile bataryayı tasarruflu kullanabiliyorsunuz.

+Kamera fena değil, çok süper de degil.işimi görüyor.

şimdi gelelim yaşadığım problemlere,

-Telefon 2 ay önce kendi kendine kapandı 4-5 defa. Neden oldu hiç bir fikrim yok. Sabah şarj dolu iken evden çıkıyorum işe giderken pat diye kendi kendine kapanıyor. Bu çok moral bozucu bir durumdu şu an 2 aydır olmuyor ama belki şarj aleti orjinal olmadıgından olmus olabilir. kapandıgında tekrar şarja takıp sarj ettikten sonra açıyordum.yazılımsalmı donanımsal mı arıza anlayamadım.

-Ekran bana büyük geliyor, iphone 5s kasası benim icin iyiydi cebe her yere giriyordu. xperia z3 plus ekrani büyük.

-3g kullanırken telefon ısınıyor.neden bu kadar ısınıyor anlamıyorum.

-power tuşu şu an basmıyor,kalemle bastırıp power tuşunu calıstırıyorum. bu kronik bir arızaymış xperialarda. Sony gibi köklü bir firmaya yakıştıramadım bu durumu.ekran uyandırma icin kamera tusunu kullanıyorum. power tusu lazım olmuyor yani. anca telefon kapandırsa power tusu kullanıyorum

-Telefon şimdilik işimi görüyor, bazen seviyorum, bazen nefret ediyorum ama idare ediyor. Yine de iosu tutmaz, ios daha hızlı akıcı ama Apple kurnaz bir firma, insanlar 2 sene önce 700-1000 dolar para verip iphone 6 aldı, telefonlar 2 senede 'bilincli eskitme' sayesinde çöp oldu. Bu açıdan sıfır Apple telefonlar para tuzağı bence.

-geç şarj süresi. iphonun en güzel tarafı 20 dakkada şarj olması. xperia şarj dolması zaman alıyor.

Android telefonlar daha uzun ömürlü. Xperianın hem pozitif hem negatif yönlerini yazdım.
    Türkiye'de Xperialar bence çok pahalı fiyatlardan satılıyor.Gidip de 2000 tlye Xperia almam.

Kasası sağlam, özellikle belirtiyorum SUYA karşı aşırı dayanıklı. iphonelar tam tersi suya karşı berbat dayanıksız home tuşu içine su sızarsa iphone geberiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forester34 -- 10 Mart 2018; 0:4:44 >

• forester34 F kullanıcısına yanıt
    iPhone 5S kasası benim için uygundu demişsiniz ekran büyüklüğü sebebiyle filan. Bu durumda iPhone SE modeli size uygun olabilir. Belki biliyorsunuzdur ama ben yine de belirteyim dedim. SE 2'de çıkacakmış zaten yakında. Sony için düşüncelerimi ise zaten yazdım daha önceki mesajımda.

• Hocam w810 i bende var ve şuan çalışıyor. Onun o orginal kulaklığı ile verdiği müzik keyfini şuan 5-6 bin tl likler veremiyor. O kamerasindaki macro çekimler yok mu ☺️☺️ modlayacagiz diye patchler atıp gdfs yedegi alacağız diye telefonu öldürüp genpadan sıfırını vermeleri üstüne 6 ay garanti süresi eklemeleri. Abuk subuk sebepten garantiye göndersen kapağını tuş takımını yenileyip veriyordu adamlar. O
    Sony Ericsson şimdi yok. Kusursuz telefonlar dönemleri onlardı.

O zamanlar üreticiler tokmuydu neydi artık kusursuz telefon üretiyorlardı şuan baktığımızda her telefonda kesinlikle bir sorun var ve bir özelliği pazarlama stratejisinden dolayı kısıtlanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

quote:

Orijinalden alıntı: tolyo

Başlığı açan Burç kardeşimiz kendine göre haklıdır bişey diyemem ama ben kendi adıma şunu söylemek istedim; Sonyericsson zamanından beri ara ara başka marka kullansamda Sony nin çeşitli modellerini kullanmış biri olarak Sony den memnun kaldım hep. Belki şanslıydım elektronik olarak belki sorun yaşayan çok insan olmuştur (ki sorun yaşatmayan marka yok gibi birşey) ama ben şu an kullandığım XZ1 de dahil Sony den hep memnun kaldım. Hee eskiye göre cihazların özelliklerini kırptı biraz daha sade arayüz Sony e özel birkaç özellik filan yok son modellerinde ama XZ1 için konuşursak 2300 liraya alınabilecek başka muadil bir cihaz yok (Xiaomi vs. hariç)

Mesela XZ1 de ekranda sorun yaşayan çok oldu bu forumda ama bende yine sorun yok :)

Sony nin stilini beğenmeyen çok ama bu stili yani tasarımı hususi olarak beğenerek alanda çok.

Tabi bazı arkadaşların belirttiği ve haklı oldukları noktalar var mesela kameralarında ois i kullanmaması diyaframı hala 2.0 da tutması manuel ayarları diğer markalar kadar kullandırmaması gibi bunlar bana göre de hata ve müşteri kaybettiriyor Sony e, fakat şu an XZ1 kullanıyorum ve kamerası bu eksiklerine rağmen çok kaliteli diğer markalardan aşağı kalmıyor.

Yani demek istediğim çokta yerden yere vurmamak lazım şu an piyasada bulunan en iyi f/p cihazı bence XZ1.

hocam xz1'i cid53'den 52'ye düşürüp Brown yapıp camdriver atsak manuel ayarlar getrisek olmaz mı omnius lisans var mı sizde

Vay kardeşim selam nasılsın? Eski dostları görmek güzel 🖐️

Bu arada espriyi anlayacak insan sayısı azdır tahminen 👍

• Z2 ile başlayan tutkulu macera kısmı bitirdi beni. Sen Sony'yi hiç tutmamışsın ki bırakasın:D 2014 yılının telefonu bahsettiğin cihaz. Bende Sony, Ericssonla birleşmeden önceki zamanlardan beri Sony kullanıcının yazısını okuyacağımı düşündüm başlığı görünce. Bunlar 7-8 ayda bir amiral gemisi değiştirdikçe sizlere çok uzun zaman geçti algısı oluşturdu herhalde :)

• LG ve xiaomi den baska android telefon almam

• kizilsultan kullanıcısına yanıt
    14 Sene boyunca dünyayı odamdaki Sony Trinitron KV-1484P model TV'den izledim hocam. Sonra deli gibi müzik dinlediğim kasetçalarlı bir Wlakman'ım vardı, sonra o CD'li olanına evrildi falan. Playstation'dan söz etmeyeyim hiç, yani deli gibi Sony kullandım aslında. Telefon olarak çok Sony tercih etmedim, Nokia daha recaçtaydı çocukluğumda, ama bir ara Sony Ericson Z200 telefonum olmuştu böyle kapağında dijital saati olan kaldırmalı bayağı havalı bir şey lacivert renkli. Onda bir golf oyunu vardı abimle kapışırdım sürekli. Xperia ile olan tanışıklığım Xperia S ile oldu, fakat en çok keyif aldığım cihazım Z2 oldu. Yani Z2 ile tanımadım Sony'i.

Ha yeterince eski gelmediyse de yapacak bir şey yok hocam, biz de bu kadar tuttuk hani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 10 Mart 2018; 10:52:30 >
  • quote:

quote:

quote:

Başlığı açan Burç kardeşimiz kendine göre haklıdır bişey diyemem ama ben kendi adıma şunu söylemek istedim; Sonyericsson zamanından beri ara ara başka marka kullansamda Sony nin çeşitli modellerini kullanmış biri olarak Sony den memnun kaldım hep. Belki şanslıydım elektronik olarak belki sorun yaşayan çok insan olmuştur (ki sorun yaşatmayan marka yok gibi birşey) ama ben şu an kullandığım XZ1 de dahil Sony den hep memnun kaldım. Hee eskiye göre cihazların özelliklerini kırptı biraz daha sade arayüz Sony e özel birkaç özellik filan yok son modellerinde ama XZ1 için konuşursak 2300 liraya alınabilecek başka muadil bir cihaz yok (Xiaomi vs. hariç)

Mesela XZ1 de ekranda sorun yaşayan çok oldu bu forumda ama bende yine sorun yok :)

Sony nin stilini beğenmeyen çok ama bu stili yani tasarımı hususi olarak beğenerek alanda çok.

Tabi bazı arkadaşların belirttiği ve haklı oldukları noktalar var mesela kameralarında ois i kullanmaması diyaframı hala 2.0 da tutması manuel ayarları diğer markalar kadar kullandırmaması gibi bunlar bana göre de hata ve müşteri kaybettiriyor Sony e, fakat şu an XZ1 kullanıyorum ve kamerası bu eksiklerine rağmen çok kaliteli diğer markalardan aşağı kalmıyor.

Yani demek istediğim çokta yerden yere vurmamak lazım şu an piyasada bulunan en iyi f/p cihazı bence XZ1.

hocam xz1'i cid53'den 52'ye düşürüp Brown yapıp camdriver atsak manuel ayarlar getrisek olmaz mı omnius lisans var mı sizde

vay anasınıııı taaaa k850 ye gittim ne günlerdi süperdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi se_runtome -- 10 Mart 2018; 11:37:49 >

• Z5 Premium kullanıyorum yaklaşık 3 yıldır, ve hiçbir sorunum olmadı. Sanırım bir bende sorun var

• quote:

Orijinalden alıntı: se_runtome

quote:

quote:

quote:

vay anasınıııı taaaa k850 ye gittim ne günlerdi süperdi.

Aynen bende özlüyorum o zamanları telefonlarla bu kadar şey yapamıyorduk ama sanki daha mutluyduk 😀👍

• MSCEO kullanıcısına yanıt
    Yanlış hatırlamıyorsam Sony'nin kamera uygulaması bir ara pozlama ayarları yapmaya bile izin vermiyodu hocam

Xperia Z'nin ilk teaserları yayınlandığında çok olay olmuştu. Beklentinin çok yüksek olduğu bir aletti. Ben de almıştım, çıkarmadık sorun bırakmadı. Z2'ye de bir şans verdim. Başlarda çok memnundum ama o da çok üzdü beni. En son Z5 Premium'da yaşadıklarımla ilallah ettim bir daha da dönmeyi düşünmüyorum kolay kolay.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.