Şimdi Ara

Sony HDR-CX115E ALDIM SONUNDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
14.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar en sonunda uzun ugraslar sonucu Sony HDR-CX115E <<almıs bulunmaktayım
    bu kameradan elınde olan varsa ayar vıde vs paylasırsa sevinirim
    cekmıs oldugum fılımlerı pc ye aıp pc uzerınden ızledııgmde ses cıkmıyor ama pc uzerınde ses cıkıyor.
    hafıza kartına cekmıs oldugum goruntulerı stıckı cıkarıp pc ye taktıgımda pc bu hafıza kartını gormuyor
    sımdılık deneme ve testlerıme devam edıyorum bakalım gun gectıkce yenı yenılıkler ogrenebılecezmı saygılarımla

• sonny cx115 ıle cekmıs oldugum mts uzantılı goruntulerın ıcındekı ses codegını goruntuye dokunmadan ac3 cevırmek ıstıyorum hangı programla yapabılırım acaba?
    Aiseesoft HD Video Converter<<ıle mkv ye convert ettım ama 2 cgbyt lık bır goruntuyu 366 mgbyt dusurdu sankı goruntu kalıtesı dustu gıbı pek hosuma gıtmedı ,yanlız ıcındekı se codegını ac3 cevırmıstı burası guzel,
    ben mts goruntusunu bozmadan sadece ıcınde ses codegını degıstımek ıstıyorum
  • mts formatı dısında farklı formatta cekım yapıyormu acaba bu kamera ?bırde mts formatının ıcındekı ses codegını nedır bunun ,malum tv bu ses codegını oynatmadıda
  • Ya bu modeli fazla araştırmadım ama bende almayı düşünüyorum..Sence nasıl bana tavsiye eder misin ?
  • bu kamerayı tavsiye edermisiniz? sdece soru var. cevap yok , alan yorum yapmaz mı hayret bişey
  • Ben de çok araştırdım ama.. çok uzun araştırmalar beni HDR 550V'ye götürdü.. ben de biraz daha bekleyip en sonunda aldım.. ama görüntü kalitesi muhteşem... şimdi de buna uygun kalteli bir mikrofon arıyorum..
  • kamera full hd çekim(1920*1080 piksel) yapabiliyor, bu kalitede 8 gb hafıza kartına 45 dk kayıt yapabiliyor. Şarjı 100-120 dk arası gidiyor. Fotoğrafları 3.1 mp kalitede çekiyor. Çekilen görüntüleri kaliteyi bozmadan PMB yazılımı ile kısa sürede bilgisayara atabiliyorsunuz, oradan da harici hard diske doğrudan program kullanmadan kopyalayabiliyorsunuz ve evinizde HD Ready LCD TV ve media player var ise media player'a bağladığınız harici hard diskten izleyeceğiniz görüntülere hayran kalacaksınız ki eski kameralarla çektiğiniz görüntüler silik gelecek size ( 6 kat daha fazla piksel ve renk olduğundan). Ancak bir kötü yanı; video çekimi yaparken kayıt düğmesine bastınız ve bir süre sonra durdurdunuz; bu durumda videoyu .m2ts uzantılı bir dosya olarak kaydediyor, sonra tekrar kayıt düğmesine bastınız ve bir süre sonra durdurdunuz; tekrar m2ts uzantılı başka bir dosya olarak kaydediyor, bu durumda kamerayı TV'ye bağlayıp çektiğiniz görüntüleri izlerseniz kesinti olmadan tüm görüntüleri izliyorsunuz, ancak harici diske atıpta media player aracılığıyla izlerseniz çektiğiniz görüntüler ayrı ayrı dosyalar olduğundan her dosya geçişinde 1 sn ekran kararıyor ve bilgisayarda da aynı durum söz konusu, yani bu dosyaları birleştirip kaliteyi bozmadan yine m2ts uzantılı tek dosya haline getirecek bir programa ihtiyaç var, ancak henüz ben bulamadım. Yani bu sorunu çözemedim, çözebilen var mı?

• Full HD Kayıt formatı AVCHD ve dosya uzantısı .m2ts
    Ama isterseniz SD kalitesinde kayıtta yapabiliyor, bunun uzantısı da .mpeg
    Ayrıca yanında verilen PMB yazılımı ile dvd'ye kayıt yapılabiliyor, ancak dvd kalitesi SD olduğundan, benim tavsiyem en yüksek kalite (FX 1920*1080 24 Mbps ) de kayıt yapmanız ve harici hard diske kaliteyi bozmadan aynı formatta (.m2ts) yedeklemenizdir. Gerektiğinde de buradan izlenir. Ancak 2 hariciye birden yedeklemek daha garanti, zira hard diskler arızalanabiliyor. Ayrıca sesleri zoom'lama özelliği var.
    Görüntü kalitesi mükemmel...
  • makineyi nerden kaca aldınız acaba ?
  • hepsisony.comda 1044 tl..en uygunu sanırım...
  • arkadaşlar bu kamerayı almışsınız tamam saygım var ama fazla da abartmayın
    nedenmi en başta bu kamera gerçek full hd çözünürlükte çekim yapmıyor gerçek full hd 1920*1080=2073600 megapikseldir yuvarlarsak 2 mp yani.
    bu kamera ise sony nin ister Türkiye ister USA sitelerinden teknik özelliklerine bakın 1,5 mp çekim yapıyor.Yani İnterpolasyonla görüntüyü 2 mp haline getiriyor çakma Full HD anlayacağınız.
    fotolarıda 1,5 mp çekip yine interpolasyonla 3 mp gibi gösteriyor.
    inanmayan 2 dakika vakit ayırıp resmi sitelerine girer bakar.
    Sony Ve Canon başta olmak üzere 1500-1600 lira seviyesine kadar olan modellerinde gerçek full hd çekim yoktur.
    BU durumun istisnaları piyasada 1000 lira civarına satılan Panasonic hdc-sd60 modeli ve piyasada çoğu modeli 1000 liranın altında satılan hemen tüm Sanyo modelleridir.Bunlar söylediğim fiyat aralığın da gerçek Full Hd çekim yapan makinardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: doroşenko

arkadaşlar bu kamerayı almışsınız tamam saygım var ama fazla da abartmayın
    nedenmi en başta bu kamera gerçek full hd çözünürlükte çekim yapmıyor gerçek full hd 1920*1080=2073600 megapikseldir yuvarlarsak 2 mp yani.
    bu kamera ise sony nin ister Türkiye ister USA sitelerinden teknik özelliklerine bakın 1,5 mp çekim yapıyor.Yani İnterpolasyonla görüntüyü 2 mp haline getiriyor çakma Full HD anlayacağınız.
    fotolarıda 1,5 mp çekip yine interpolasyonla 3 mp gibi gösteriyor.
    inanmayan 2 dakika vakit ayırıp resmi sitelerine girer bakar.
    Sony Ve Canon başta olmak üzere 1500-1600 lira seviyesine kadar olan modellerinde gerçek full hd çekim yoktur.
    BU durumun istisnaları piyasada 1000 lira civarına satılan Panasonic hdc-sd60 modeli ve piyasada çoğu modeli 1000 liranın altında satılan hemen tüm Sanyo modelleridir.Bunlar söylediğim fiyat aralığın da gerçek Full Hd çekim yapan makinardır.

sen yanlış kamera bakmışsın. kamera 5 mp de olsa diğer özellikler de görüntü kalitesini belirler. bu kadar şey yazmışsın da örneğin bir lensden bahsetmemişsin ki kameranın en önemli parçası, dediğin kameraların hangisinde bu kameradaki lensden var?

• İnterpolasyon denilen şey nedir tam olarak?
  • projist acemi olduğun anlaşılıyor gir resmi sony sitesine bak efektif piksele .
    Ayrıca lens demişsin Sony piyasada Canon,Nikon,konica minolta,Carl Zeiss,Leica gibi kalitesi ile kendini lens konusunda ispatlamış bir marka değildir.Canon video kameralarında zaten kendi meşhur lenslerini kullanır panasonic ise Leica marka dünya ca ünlü lensleri.

SN. slyman_b
    İnterpolasyonu en basit anlmada tanımlayacak olursam görüntünün optik olarak değilde dijital olarak ve kalite kaybıyla büyütülmesidir.
    Diyelim makinenin efektif yani gerçek sensör çözünürlüğü 2048*1536 yani 3 mp.Ama kamera bunu dijital olarak 2816*2112 yani 6 mp yapıyor.Bilmeyene 6 mp çok iyi gibi geliyor ama görüntü 3mp den 6mp ye çıkarıldığı yani %100 interpolasyon yapıldığı için çok kötü oluyor.

Kameraların markasına göre bu interpolasyon oranı değişebilir.Bu topicteki makinada%50 ye yakın bir interpolasyon var yani önemli bir kalite kaybı sözkonusu.

• hmm anladım iyi oldu bu söylediğin o vakit sanyo ve panasonic s60 çok önemli bi ölçüde öne çıkıyor.

bu söylediğin şey sanırım cep telefonlarında da var, misal sony ericsson un 2 mp foto çekimi nokianın 5 mp foto sundan daha iyi çıkıyor
  • Merhaba,
    Bu makinanın kalitesi için henüz birşey söyleyemeyeceğim zira makina henüz bugün elime ulaştı. Merak edenler için fiyatını söyleyeyim Almanya'dan 320 Euro Ya getirttim. Fakat lens konusunda söylediğiniz gibi Sony lens değil kalitesini bilinen Carl ZEİSS lens kullanılmış. umarım menmun kalırım ve sizinle paylaşırım makinadan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doroşenko

projist acemi olduğun anlaşılıyor gir resmi sony sitesine bak efektif piksele .
    Ayrıca lens demişsin Sony piyasada Canon,Nikon,konica minolta,Carl Zeiss,Leica gibi kalitesi ile kendini lens konusunda ispatlamış bir marka değildir.Canon video kameralarında zaten kendi meşhur lenslerini kullanır panasonic ise Leica marka dünya ca ünlü lensleri.

senin gibi acemi olsam kameranın hangi lensi kullandığını bilmezdim. bilmiyorsun ki bu kameranın sony lens kullandığını zannediyorsun. ama sony zaten yukarıda yazdığın lensler arasında yer alan Carl Zeiss kullanıyor bu modelde. ki diğer dediğin markalarda Carl Zeiss kullanıyor çoğu modelinde. Carl Zeiss lens konusunda dünyada 1 numaradır.

ayrıca High Definition, AVCHD (1920 x 1080, 1440 x 1080) / Standard Definition, MPEG2 çekim yapmaktadır. cx115 alacak olan insanları yanıltmanı tekrar engelliyorum.

bu kamerayı kullanan biri olarak giriş seviyesi hd kameralar içinde en güzel ve kalitelisi bu modeldir. gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

• ürün 1080p değil 1080i dir..

alıcak olan arkadaşların bilgisine..
  • Kardesler bende kararsizim aklimda bir cok vieo kamera var ama hangisini alacagimi bilemiyorum

1. Sony hdr cx 305 eb

2. Sony hdr cx 130 eb

3. Sony hdr cx 115

4. Canon legria hf428 HD

5. Canon legria hfm 306

Bu makinelerden birisini tavsiye edebilirmisiniz . aklim 1. siradakinde hep fiyat olarak 605 € gibi bir rakami var . Veya baska önerebilceginiz bir cihaz varmi . Tesekkürler ..

Not : Kardes sende kusura bakma konunun dagittim . Allah güzel günlerde kullanmayi nasip etsin .
  • bende cx115e ile panasonic sd60 arasındayım, panasonic gerçek full hd ama sony değil. sonydeki optik sabitleyici acaba panasonicdeteki optik sabitleyici ois kadar iyimidir ?

sd60 ağır basıyo
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.