Şimdi Ara

Sony eb4x1e yanıp sönen disc ışığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forumda ilk mesajım. Herkese selamlar.

Vaio eb4x1e'nin önünde 3 led var bunlardan en sağdaki, sarı renkli olanı yanıp sönüyor (disc indicator ışığı anladığım kadarı ile)
    Sanırım hard disc sağ tarafta, çünkü oradan ses geliyor. sürekli değil ve yüksek bir ses de değil.

Normal midir bunlar?
    Normal ise bu yanıp sönen ışığı rahatsız edici bulmuyor musunuz?

Bir de maximum ses düzeyi olması gerekenden düşük bence. Bios'dan ayar yapın diye birkaç yerde yazıyordu. Deneyen var mı?

Bir de Recovery tool diye birşey bulamadım program listesinde. Restore tool var ama Recovery tool yok !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acid592 -- 19 Nisan 2011; 12:45:06 >

• Biraz cahilce bir soru oldu galiba. Kaile alan olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acid592

Biraz cahilce bir soru oldu galiba. Kaile alan olmadı.

açıkçası bende bu cihazdan almayı düşünüyorum , yorumların nasıl tavsiye edebilirmisin .
  • Harddisk ışığıdır o devamlı çalıştığını gösteren sarı ışık yanar söner.
  • sony_urunler, cevap için teşekkürler. İnsan endişe ediyor işte tam bilmeyince.

Applev,

1- Ekranın fullHD olması bu boyutta bir ekran için farketmez diye düşünüyordum ancak
    bir iki HD video izlemek oldukça hoşuma gitti. (EB4Z veya diğer modeller ile farkı nasıl bilmiyorum yalnız)
    Masaüstü veya mesela Denetim Masası öğeleri de gayet net gözüküyor.
    Sanırım ekranın kontrast değerlerinin de diğer ekranlara göre daha yüksek
    olmasının etkisi var bunda.
    Ben parlaklığı bir iki kademe düşürerek kullanıyorum şu an için.

2- Masaüstünde ikonlar ve fontlar çok küçüktü. Bunlar ayarlanabiliyor.
    Internet Explorer'da Text Size ve Zoom ayarları var. Zoom olayını sabitleyemedim. Her sayfada ayarlamak gerekirse biraz can sıkıcı.

3- Klavyesi rahat ve kullanımı keyifli. Kasası bence güzel.
    USB portlarının içi gevşek gibi geldi.Bağlantıları takarken el yordamı ile biraz denk getirmek gerekti.

4- Ses ve ısınma az, düşük düzeyde, gayet iyi yani (Solda hava üflediği yerde belli bir sıcaklık var ama, normal olması lazım bunun). Ancak ben oyun oynamadığım için, tam yüklenildiğinde nasıl olur bilemiyorum.

5- Touchpad'i kullanmıyorum.Wireless Mouse aldım.

6- Hoparlör ses düzeyi düşük.Ses ayarlarında, Dolby tab'ının altında Audio Enhancer ve Surround Sound'u aktif yapınca ses biraz daha iyi oldu ama düzeyi gene düşük.
    Bios'da bir ayar varmış, çözüm olabilir. Kimisi de VLC player'ın daha yüksek ses verdiğini yazmış.

7- Blu-ray Disc player şu an benim için biraz lüks. Blu-ray kaydedicisi olsa arşiv için bana daha faydalı olabilirdi.

Sonuç olarak memnunum. Bilgisayar önünde uzunca vakit geçiren biriyim.

EB4Z1E ile ekran ve bluray farkı var.
    EB4S1E 'in işlemcisi 2.53
    EB4L1E 'in grafik kartı tümleşik intel galiba

Diğer parçalarda bir değişiklik oluyor mu bilmiyorum ama kasalar hep aynı gibi.
    Mağazada bilgisayarları şöyle genel bir inceledikten sonra
    1080p bir videoyu hafıza kartından oynatıp, karşılaştırabilirsiniz.
    Benim aklıma gelmedi bunu yapmak :)

Belki daha sonra fullHD bir fotoğraf makinası alırsınız, dizüstü iye iyi anlaşırlar :)

Windows 7 ile mi ilgili bilmiyorum ama internet ikide bir de DNS problemi veriyordu. Internette bulduğum DNS numaralarını girdim.
    Şimdi düzeldi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acid592 -- 20 Nisan 2011; 20:54:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: acid592

sony_urunler, cevap için teşekkürler. İnsan endişe ediyor işte tam bilmeyince.

Applev,

1- Ekranın fullHD olması bu boyutta bir ekran için farketmez diye düşünüyordum ancak
    bir iki HD video izlemek oldukça hoşuma gitti. (EB4Z veya diğer modeller ile farkı nasıl bilmiyorum yalnız)
    Masaüstü veya mesela Denetim Masası öğeleri de gayet net gözüküyor.
    Sanırım ekranın kontrast değerlerinin de diğer ekranlara göre daha yüksek
    olmasının etkisi var bunda.
    Ben parlaklığı bir iki kademe düşürerek kullanıyorum şu an için.

2- Masaüstünde ikonlar ve fontlar çok küçüktü. Bunlar ayarlanabiliyor.
    Internet Explorer'da Text Size ve Zoom ayarları var. Zoom olayını sabitleyemedim. Her sayfada ayarlamak gerekirse biraz can sıkıcı.

3- Klavyesi rahat ve kullanımı keyifli. Kasası bence güzel.
    USB portlarının içi gevşek gibi geldi.Bağlantıları takarken el yordamı ile biraz denk getirmek gerekti.

4- Ses ve ısınma az, düşük düzeyde, gayet iyi yani (Solda hava üflediği yerde belli bir sıcaklık var ama, normal olması lazım bunun). Ancak ben oyun oynamadığım için, tam yüklenildiğinde nasıl olur bilemiyorum.

5- Touchpad'i kullanmıyorum.Wireless Mouse aldım.

6- Hoparlör ses düzeyi düşük.Ses ayarlarında, Dolby tab'ının altında Audio Enhancer ve Surround Sound'u aktif yapınca ses biraz daha iyi oldu ama düzeyi gene düşük.
    Bios'da bir ayar varmış, çözüm olabilir. Kimisi de VLC player'ın daha yüksek ses verdiğini yazmış.

7- Blu-ray Disc player şu an benim için biraz lüks. Blu-ray kaydedicisi olsa arşiv için bana daha faydalı olabilirdi.

Sonuç olarak memnunum. Bilgisayar önünde uzunca vakit geçiren biriyim.

EB4Z1E ile ekran ve bluray farkı var.
    EB4S1E 'in işlemcisi 2.53
    EB4L1E 'in grafik kartı tümleşik intel galiba

Diğer parçalarda bir değişiklik oluyor mu bilmiyorum ama kasalar hep aynı gibi.
    Mağazada bilgisayarları şöyle genel bir inceledikten sonra
    1080p bir videoyu hafıza kartından oynatıp, karşılaştırabilirsiniz.
    Benim aklıma gelmedi bunu yapmak :)

Belki daha sonra fullHD bir fotoğraf makinası alırsınız, dizüstü iye iyi anlaşırlar :)

Windows 7 ile mi ilgili bilmiyorum ama internet ikide bir de DNS problemi veriyordu. Internette bulduğum DNS numaralarını girdim.
    Şimdi düzeldi gibi.

yorumların için teşekkürker ....

• Kasa narin gibi biraz.
    Isınma az demiştim ama herhalde normal demek daha doğru.
    Harici hoparlör bağladım. Bios'a felan bakmadım ses ayarı için.

Bu ısı değerlerini kontrol edebiliceğim bir yazılım var mı vaio'nun içinde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acid592 -- 21 Nisan 2011; 19:11:55 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.