Şimdi Ara

MacBook ekran yansıtma konusunda destek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mac kullanıcılarının tecrübelerine ihtiyacım olan bir durumdayım.

Daha önce düz bir kullanıcıydım, fakat farklı ihtiyaçlarım olduğundan kullanım şeklimi değiştirmek zorunda kaldım.

Durum şu

İs yerimde 1 monitör ve bir televizyon mevcut

Macin kendi ekranı üzerinden değil monitörün ve televizyonun ekranını kullanmak istedim.

Yanı ana ekranım monitör olacak 2. Veya 3. Ekranım ise mac ve televizyon olarak.

Bünün icin bir Mini DisplayPort to DVI,Vga,hdmi bulunduran tek bir aparat satın aldım.

Önce vga ve DVI portun ayni anda görüntü vermediğini tespit ettim.

Daha sonra vga ve hdmi olarak önce hdmi sonra vga bağladığımda görüntü alabildiğimi farkettim.

Buraya kadar hersey tamam ancak tv ekranı ve monitör ekranı birbirine paralel oldu tabi ama ben istedim ki ana ekran monitör 2. Ve 3. Ekran genişletilmiş ekran olsun fakat olmadı.

Buna göre sormak istediğim şu bu sorunu çözmenin başla yolu var mı? Yoksa bir Apple TV alarak mini DisplayPort üzerinden monitör Apple TV üzerinden televizyondan görüntü alarak bu sorunu cozebilirmiyim?

Yanı istediğim birbirinden bağımsız 3 ekran.

Yardımlarınız icin şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Merhaba bende bir soru sorsam konu ile ilgili,

Ben tek monitore verdim vga ile görüntüyü, ama macbook un ekranı indirdiğim anda harici monitorde karariyor, ayarını bir türlü bulamadim, çözümü bilen varmidir acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normalde default ayarlarda harici bir monitorden goruntu almak istdeiginizde goruntuyu mirror ediyor yani aynisini yansitiyor. Sol ustte apple logosuna tikyayip system preferences a gidin oradan displays e tiklayin ve arrangement sekmesine gidin. Orada mirror displays deki tick i kaldirin. Boylece bagladiginiz her monitor farkli bir display gostericek.

Ben de macbook ekrani ve 2 tane harici monitor kullaniyorum. Resimde gordugunuz gibi her bir dikdortgen bir monitoru temsil ediyor ve surukle birak yontemiyle yerlerini degistirebiliyorsunuz.

MacBook ekran yansıtma konusunda destek

• matt3627 M kullanıcısına yanıt
    Onun sebebi macbook guc adaptorune bagli degilken oluyor. Guc adaptorune bagli tutarsaniz kapagi kapattiginizda harici monitorden calismaya devam edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: knaak23

Onun sebebi macbook guc adaptorune bagli degilken oluyor. Guc adaptorune bagli tutarsaniz kapagi kapattiginizda harici monitorden calismaya devam edebilirsiniz.
    Teşekkurler, bir insomniax diye bir program yukledim , onla çözdüm sorunu.. adaptorsuz ile de deniyeyim ayrica

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • knaak23 K kullanıcısına yanıt
    Yanıt icin çok teşekkür ederim deneyeceğim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, mac`ten lg tv ye kablosuz yansıtma nasıl yapabilirim? Bunu yapabilen tüm programlar ücretli, ücretsiz bir uygulama yokmu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.