Şimdi Ara

'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey' (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.172
Cevap
2
Favori
71.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın Bufflalo, o fotoğrafları sen de görmüşsündür büyük ihtimal.. Gerçekten müthiş... İnşallah Sony H5'te aynı başarıyı gösterir.

...........

www.savsatli.azbuz.com
    Bu adresteki fotoğraflar daha önce kullandığım Kodak DX 7590'la çektim. Herhalde Sony H5 bana o makineyi arattırmaz.
  • yok ben görmedim bir bakayım.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_7205967/mpage_17/key_/tm.htm
    buradaki mi?

zaten s3 ve h5 sınıflarının zirvesinde iki makine. h5 de çeker onu merak etme:)
    ama eşek arısı soktumu kıvrandırır, dikkat etmek lazım.

için rahat olsun şavşatlı, iyi bir makinen var ve güzel bir yerde yaşıyorsun, şöyle ilkbahar gesin sal kendini dağlara, kırlara. makro da çekersin, çiçek de çekersin, kuş da. manzanın da alasını çekersin. merak etme h5 seni hayal kırıklığına uğratmayacak çok güzel ve zevkli bir makine.
  • İnşallah dediğin gibi olur.
    Ben Kodak'ı titreşim engileme, manuel netlik ayarlarının olmaması ve video çekiminin saniyede 12 fram olması nedeniyle sattım. Yoksa çektiği resimler beni tatmin ediyordu.

Yaşadığım eyere gelince, keşke öyle olsa... Orası doğduğum yer, yaşadığım yer, orayla güzellik açısından hiç benzerliği olmayan Ankara...
  • Arkadaşlar portable bir foto istiyorum hep aklımda dsc-T50 var.Sizinde önerebileceğiniz model var mı?
  • Arkadaşlar h2 yi yeni aldım ve bilmediğim birçok özelliği var.Daha önce bu tecrübeyi yaşamış arkadaşlar genel bir h2 bilgisi yayınlayabilir mi.Yeni kullanıcılar için faydalı olur...
    Ayrıca canon kullananlar daha aktif...Biraz silkinin...Bizim makinenin onlardan aşağı kalır yanı yok...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemege35

Arkadaşlar h2 yi yeni aldım ve bilmediğim birçok özelliği var.Daha önce bu tecrübeyi yaşamış arkadaşlar genel bir h2 bilgisi yayınlayabilir mi.Yeni kullanıcılar için faydalı olur...
    Ayrıca canon kullananlar daha aktif...Biraz silkinin...Bizim makinenin onlardan aşağı kalır yanı yok...

Ben H2 alalı 1 ay kadar oldu. Daha önceden butür makinelerin deneyimleri olduğu için manuel ayarlarda felan zorlanmıyorum.

Eğer sorununuz olursa buraya yazın cevaplarım, yada cevaplarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aTTra -- 18 Ocak 2007; 2:36:09 >
  • Mesela şu su damlasını görüntüleme işini beceremedim.İso yu ne şekilde hangi değerlerde kullanmalıyım,enstantane,diyafram ayarlarını yapamıyorum.Bazen çok bulanıklaşıyor bazende çok parlıyor.Daha çok kurcalamam gerekli makinayı herhalde..Makinede 30 değeri diyafram için mi.Bu rakamın Alt ve üst değerleri hangi durumlarda kullanılmalı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemege35

Arkadaşlar h2 yi yeni aldım ve bilmediğim birçok özelliği var.Daha önce bu tecrübeyi yaşamış arkadaşlar genel bir h2 bilgisi yayınlayabilir mi.Yeni kullanıcılar için faydalı olur...

bizim makine onlarınkinden daha iyi fazla lafa gerek yok o nedenle

ben yaklaşık 1 seneden beri kullanıyorum .
    http://www.dpreview.com/reviews/
    adresinde zaten h1,h2,h5 incelemeleri var. merak ettiğiniz şeyleri sorabilirsiniz.

• Tüm komutanlarıma selamlar. uzun süredir H5 almayı düşünüyorum da burada H5 konusunda uzman olan arkadaşlar var bana bu konuda yardımcı olabilirler sanırım. H5 i hangi makinayla kıyaslayabilirim.

sony almaya kararlıyım ama daha küçük hafif taşınabilir bi makina almak arasında gidip geliyorum. Beni bu konuda bi aydınlatıverin

Bu arada doğubank fiyatları ve güvenirliliği hakkında bişeyler söyleyebilirseniz çok çok memnun olurum.

fiyatlar hakkında kısa bilgi çok yardımcı olur

• selam dyt.
    h5' i h2 , canon s2,s3 , fuji 6500, panasonic fz30 gibi makinelerle kıyaslayabilirsin.

küçük makinelerden farklı olarak bunlar tüm manuel ayarlara sahiptir. üstlerindeki objektif kompakt sınıf makineler içinde epeyce kalitelidir. hem makro çekerler hem de teleye sahip olursun. video kaliteleri de epeyce yüksektir.
    doğubank konusunda bilgim yok. oraya gidip bir dükkanda makineyi inceleyebilirsin. bu sınıftan bir makineye 800-850 liradan fazla para vermemeni öneririm.
  • Ben 1 hafta önce sony eurosıa garantili tripod+1gb sony memory +sony Lcs ha çanta hediyeli 850 ytl 5 taksit koysepeteden h2 aldım.Bende h5 almak istiyordum doğubanka gittim 750 ytl ye vereceklerdi ama garantisi ithalatçı garantisi diyorlar.O ne diyorum bilmem ne şirketi ihrac etmiş onun kendi garantisiymiş.Doğubankta sony eurosıa garantili satan bir dükkan 900 ytl çekti.Olayı anlattım.Onların kendi garantisi hikaye yani dedi.Ben de hem forumdaki arkadaşların tecrübelerinden hemde kendi araştırmalarım sonucu h2 ile h5 arasında çok fark olmadığına karar vererek.Garantili olsun h2 olsun dedim.İyiki öyle yapmışım.Zaten beraberindeki hediyeleri 150 ytl ediyor.sadece makina 750 ve garantisiz ki bu çok önemli bence ; türkçe kullanma kılavuzu çıkmıyor.Böyle teferruatlı bir alet için türkçe kullanma klavuzu şart tabi süper ingilizcen varsa başka...Bu klavuzu yanımdan eksik etmiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemege35 -- 19 Ocak 2007; 12:58:43 >
  • cemege35 doğru söylüyorsun aslında ama ne bileyim ben yinede H5 diyorum. H2 de güzel makine ama ne bileyim işte
    doğu banka gidip bir araştırayım. Birde ricam forumu baya okudum da yurt dışından getirenler baya uygun fiyatlara getiriyolar da acaba bana bu konuda yardımcı olabilecel birileri varmı?

Ben yine H5 alayım diyorum aslında H2 nin de hediyeleri güzelmiş

bi de açık artırmalar var tabi onları da araştırıyorum. Gelecelk hafta sonuna kadar bi tane sahip olmayı hedefliyorum umarım mutlu bi H5 kullanıcısı olarak aranıza katılırım

• Bende yurtışından alayım dedim.Bh'den kargo dahil 500 ytl ye getirtecektim yeniyıl gümrükte yok diye.Sonra forumda abd den alışverişe girdim , ordaki arkadaşların birkısmı postada (gümrükte) sorun yaşamış bu yüzden vazgeçtim.Valla bence h2 al garantili olsun.Gitti gidiyordada abd den gönderiyorlar.Doğubank fiyatına satıyorlar.İlla garantisiz olsun diyorsan git doğubanktan al.h5 le h2 nin farkı yok gibi.Sadece siyah rengi daha karizmatik ...H2 de siyah yok...
  • SELAM ARKADAŞLAR BENDE BİR H5 KULLANICISIYIM.
    EĞER SONY H5 SATIN ALACAK OLAN VARSA YARDIMCI OLABİLİRİM.
    FİYATI: 800 YTL

BİR YIL AMERİKA GARANTİLİ

15 GÜN MEMNUNİYET GARANTİSİ VAR.MEMNUN OLMADIĞINIZ TAKDİRDE GERİ GÖNDERİYORUZ.

AYRINTILAR İÇİN BANA ULAŞIN

msn: gaziturgut@hotmail.com

tel: 0505 681 79 32

not: ankara ve istanbulda elden teslimat yapılır.
  • ARKADAŞLAR H5 DE FOTOGRAFLARIN RENKLERİYLE OYNAMAK MÜMKÜNMÜ PC YARDIMI OLMADAN?
  • Topc zar zor ayakta duruyor yahu, hadi arkadaşlar birz daha şevkle çalışalım :)

SONY lerimiz daha iyisini hak ediyor

SONY DSC-H serisi
  • Garantisiz H5 almak isteyen arkadaşlar en ucuza . DOĞUBANKTAN 730-750 ytl arası alabilirsiniz.
    Fiyat olayını geçelimde makineden konuşalım artık..............
  • Arkadaslar H2 kullaniyorum ve az once assagida gordugunuz flash ile birkac macro çekim denemesi yaptim ve berbat sonuclar elde ettim

Objektif nesneye yaklasik 2 -3cm mesafede idi ve FLASH CİHAZİN TASARİMİ GEREGİ LENS'E GÖRE OLDUKÇA GERİDE KALDİGİNDAN, FOTONUN ALT TARAFİNDA GORDUGUNUZ UZERE OBJEKTİFİN "GOLGESİ BARİZ OLARAK BELLİ OLUYOR".

Daha once kulladigim compakt makinalarda (casio z1000, s600, canon a640, ixus900, fuji e900 vs) boyle bir duruma rastlamamiştim. Yani Flash'li macro cekimler yaptigimda çekilen nesnenin alt tarafinda "asla objektifin GOLGESİ DUSMUYOR/OLUSMUYORDU!!" (Gerci tum bu cihazlarda 12x optik zoom olmadigindan dogal olarak objektif, flash'tan o kadar ilerde durmuyordu ama yinmede sonucun boyle olmasi ciddi rahatsiz etti beni)

2- 3cm flash'li macro çekimlerde sizdede bu tarz rahatsiz edici objektif golgeleri yansiyormu fotolara arkadaslar? Yok yansimiyorsa tavsiye edeceginiz bir teknik, tiyo, ipucu vs varmi, varsa cok mennun olurum...

'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey'

'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey'

• http://img258.imageshack.us/my.php?image=dsc00101bp2.jpg

işte ilk fotoğrafımı gönderiyorum çok iyi bir şey değil ama deneme amaçlı ısınalım yavaş yavaş...

arkadaşlar 7 mp. de çektiğim fotolar 3 mb yer kaplıyor onları nasıl ve ne şekilde sizlerle paylaşabilirim?
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.