Şimdi Ara

'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey' (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.172
Cevap
2
Favori
71.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hoşgeldin playboy umarım askerlik iyi gidiyordur. bende bursa da okudum fotoğraflarını takip ediyorum ve beğeniyorum h5 almam da senin rolünde yadsınamaz. bende şu anda ankarada askerlik görevimi yapıyorum .görüşelim
    kendine iyi bak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: gazy

hoşgeldin playboy umarım askerlik iyi gidiyordur. bende bursa da okudum fotoğraflarını takip ediyorum ve beğeniyorum h5 almam da senin rolünde yadsınamaz. bende şu anda ankarada askerlik görevimi yapıyorum .görüşelim
    kendine iyi bak...

merhaba gazy hb Ankaranın neresinde askerlik yapıyorsun bizde kırkagactan muhafız adayları gönderdik 5-6tane bizim bölükten ben van gürpınara gidiyorum 17sinde
  • ankarada gatada askerlik görevimi yapıyorum yasin as teğmen olarak. benimki yarıyı geçti 5 aydan az kaldı darısı senin başına kardeş. msn adresimi kaydet görüşelim senden öğreneceğimiz çok şey var.birliğini de tam olarak yaz gittikten sonra eğer tanıdık olursa yada bizim komutanlardan tanıdıkları olanlar olursa ararız orayı.
    gaziturgut@hotmail.com

kendine iyi bak...
  • ikinize de hayırlı teskereler arkadaşlar.
    fotolar güzel gazy
  • teşekkürler buffalo. h5 in türkçe kullanım kılavuzu için nereye mail atayım bana link verebilirmisin buffalo bu arada sende msn yi kaydet istersen dostum

gaziturgut@hotmail.com

sevgiler...
  • gazy ekledim msn ni ctrl@hot.. bu arada benim adımda Yasin : )

buffalo naber neler yapıyon görüşemiyoruz özledim valla hepinizi
  • benim baya bi zamandır elimde sony h5 var çok memnunum ... fakat araştırmalarım sonucu h5 lerin deklanşörlerinde sorun olduunu öğrendim (benim makinedede 3. haftadan sonra kendini gösterdi ) deklanşöere yarım bastıımızda nerdeyse tüm djital makinalar focus yapar ama h5 3. haftadan sonra yapmamaya başladı artık tam basıyorum ve hem focus yapıyor hemde fotoğraf çekiyor amerikadan aldıım için garantisi yok ... h5 alacaklar bence hiç düşünmeden vazgeçsinler ve canon s3 e yönelsinler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: anti_ranger

benim baya bi zamandır elimde sony h5 var çok memnunum ... fakat araştırmalarım sonucu h5 lerin deklanşörlerinde sorun olduunu öğrendim (benim makinedede 3. haftadan sonra kendini gösterdi ) deklanşöere yarım bastıımızda nerdeyse tüm djital makinalar focus yapar ama h5 3. haftadan sonra yapmamaya başladı artık tam basıyorum ve hem focus yapıyor hemde fotoğraf çekiyor amerikadan aldıım için garantisi yok ... h5 alacaklar bence hiç düşünmeden vazgeçsinler ve canon s3 e yönelsinler...

kendi yasadıgın sorunları gidipte genel sorunmus gibi aksetme ilk defa duyuyorum böyle birsey genel sorun oldugunu önce bi ispatla ondan sonra yargıla bende h5 kullanıyorum bu formunda ilk h5 kullanıcılarından biriyim böyle bir sorun oldugunu senden baska kimse söylemedi yaptıgın arastırma kaynaklarını söylede bizde bi görelim bakalım

• selamlar ben ingilterede ogrenim goruyorum h5 almaya karar vermis gibiydim ozellikle sizlerin resimlerini gordukten sonra (bende bursada okudum ozlemisimde koza han, tophane...) biraz daha arastirirken fuji s6500fd hakkinda yorumlar ve h5 ile karsilastirmalarini okudum ve kararsizliga dustum. Burda iki makineninde fiyatlari birbirine cok yakin. Fotograf konusunda daha yeniyim bu yuzdenteknik detaylardan anlamiyorum. Fujinin 28mm genis aci olmasi sensorunun daha buyuk olmasi noise basarisi aklimi karistirdi. Ama h5 te IS, 12x zoom ve boyut olarakta daha kucuk olmasi da beni cezbediyor. Bana bu konuda h5 kullanicilari olarak ne tavsiye edersiniz. Yorumlarinizi merakla bekliyorum simdiden tesekkurler.

• AYNI DURUMDAYIZ,
    tam olarak + ve - ler senin dedigin gibi,,
    en meşhur sitelerde bile cok farklı yorumlar var.
    örneğin; H5 deli super steady shot özeeeliiği yani IS özelliği sitenin birinde resmen "-" yetersiz denilmiş!!
    diger bir sitede ise işte görün videoda bile ne kadar dehset fark yaratıyor diye örnekler konmuş!!

quote:

Orjinalden alıntı: umitsg

selamlar ben ingilterede ogrenim goruyorum h5 almaya karar vermis gibiydim ozellikle sizlerin resimlerini gordukten sonra (bende bursada okudum ozlemisimde koza han, tophane...) biraz daha arastirirken fuji s6500fd hakkinda yorumlar ve h5 ile karsilastirmalarini okudum ve kararsizliga dustum. Burda iki makineninde fiyatlari birbirine cok yakin. Fotograf konusunda daha yeniyim bu yuzdenteknik detaylardan anlamiyorum. Fujinin 28mm genis aci olmasi sensorunun daha buyuk olmasi noise basarisi aklimi karistirdi. Ama h5 te IS, 12x zoom ve boyut olarakta daha kucuk olmasi da beni cezbediyor. Bana bu konuda h5 kullanicilari olarak ne tavsiye edersiniz. Yorumlarinizi merakla bekliyorum simdiden tesekkurler.

• 6500FD çok yeni bir makine. kağıt üstünde çok cazip duruyor. ama uygulamada nasıl olur biraz zaman gerek fikir sahibi olmak için.
    IS barındırmaması ciddi eksiklik.

ümitsg@madem yutdışındasın, neden daha iyi makinelere yönelmiyorsun?ingilerede epeyce ucuz olsa gerek.
    mümkünse dslr al derim. nikond40, pentaxk10d,sony alpha100 gibi...
    yok onlar fazla diyorsan sony r1 almayı düşün. 5x zoom olması aldatmasın, o fevkalade bir makinedir.

h5,s3,6500fd güzel makineler ama yukarıda saydıklarım da çok çok iyi makineler.

yine de tercihini h5 gibi makinelerden yana kullanacaksan h5 alırsan pişman olmazsın. 6500 fd alırsan da pişman olacağını sanmıyorum. 2x zoom mu 28 mm mi?
    bu zor bir soru olur.tamamen kişisel tercihlerle ilgili.
    fotoğraf konusunda kendini geliştirmek istiyorsan dslr al, ya da r1. ama yok, çok fazla iddialı değilim, göze hoş gelen şeyler çekeyim,hazır ingilteredeyim, anı niteliğinde şeyler çekeyim bana yeter dersen h5 düşün.

6500fd mi h5 mi?

bu zor bir soru.6500 de bazı tasarım sorunları var galiba, batarya kapağı,plastik tripod yuvası gibi ufak tefek şeyler.
    ayrıca IS yok. ama iso konusunda çok başarılı.
    şunu al ya da bunu al demek istemiyorum.www.dprview.com adresindeki incelemeleri okumanı tavsiye ederim.özellikle sonuç kısımlarını. karar vermeni kolaylaştırır.

@gimmeluck; titreşim önleme iyi çalışıyor. yetersiz diyenlere inanma. çok da işe yaradığını söyleyebilirim.videoda bile dehşet farkediyor evet...sen türkiyedesin değil mi?

h2 de düşünebilirsin. fiyatı h5 ten epeyce uygundur. lcd dışında aralarında fark yok.

• türkiyedeyim ama su an abim hongkongta ve ona
    6500 al bulamazsan H5 al dedim!
    her an bir alo diyip H5 diyebilirim ,, bugün gitti daha :)
    bi de F31fd al dedim bulunsun ^^
  • @buffalo, anladıgım kadarıyla H5 varsende.
    bazı yonlerden H2 den daha zayıf test sonucları taam 3" lcd olması iyi de..
    bu arada suraya göz alıcı bir H5 resmi macro olarak gelmedi hala.
    iso reduction iso200 de bile calısıyo mu? manuel oalrak kapatabiliyoruz değil mi?
  • gimmeluck bende h5 değil h2 var. h1-2-5, resim kaliteleri tıpatıp aynı değildir. h1 daha soft fotolar üretir. düşük isoda noise daha azdır, çünkü çözünürlük az.
    yani aslında çözünürlüğün fazla olması artık iyi bir şey değil:) pek bir artısı yok ama zararı çok.
    ama h1 düşük ışıkta h2 ve h5 ten geride birazcık.

göz alıcı makro yok burada evet, çünkü bizim topiğe pek bir şey yüklemiyoruz, ihmal ediyoruz biraz. ama makro konusunda sıkıntı yaşamazsın h5 ile. 6500fd den bence daha iyi sonuç verir. çünkü stadyshot var h5 te.6500 fd de yok. dolayısıyla çok düşük enstantane ve kısık diyaframda bile net ve keskin makrolar çekersin.
    6500 kullananlar mecburen isoyu yükseltecek ama iso100 den sonrası makro için bence iyi bir şey olmaz.

http://www.flickr.com/photos/rayds/sets/72157594388685218/
    http://www.flickr.com/groups/sonydcsh1/pool/
    flick de sony h serisi makinelerin fan klupleri var, orada göz alıcı makrolar bulabilirsin:)
    açık söyleyeyim, ben makinei çok seviyorum dslr alma niyetim var, ama makinemi satmam. çok seviyorum çünkü. kullanımı çok zevkli

• iso reduction konusu çok abartılıyor. resmen saçmalıyorlar bazen.

neymiş? canonda keskinlikten taviz vermiyorlarmış, bol noiseli fotoğraf olsun ama keskinlik olsunmuş. ama sony de daha az noise varmış fakat fotoğraflar suluboya gibiymiş.

tümüyle saçma sapan bir laf!

iso 1000 ile çektiğin şeyden %100 crop yaparsan evet suluboya ortaya çıkar. ve hiç noise reduction uygulamayan canon daha iyi sonuç verir testlerde.

fakaaattt, resmin geneline bakınca bunu uygulamayan makinede karınca tarlası oluşurama diğerinde fotoğafa benzer bir şey elde edersin

o noise testlerindeki gibi%100 cropa çok ender ihtiyaç duyarız. hatta iso400 den fazlası çoğu kez gereksiz bir şeydir. benh2 ile 10 000 kare çektim, suluboya elde etmedim hiç bir zaman. yani gimmeluck, söylenenlere aldırma, ağzı olan konuşuyor

iso reduction kapatılamıyor bu arada. ama iso200 de hiç sıkıntı yaşamazsın. onu söyleyeyim.

• neyse bir iki bir şey yükleyelimmakine h2.
    yağmurdan snra çiçek epey kirlenmişti....
     'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey'

terkedilmiş evler.

klasik bir günbatımı;

•  'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey'

• gazy
    h5 in türkçe kullanım kılavuzu için nereye mail atayım bana link verebilirmisin buffalo bu arada sende msn yi kaydet istersen dostum

gaziturgut@hotmail.com

sevgiler...
    -------------------------------------

Sayın gazy,

Sony.com.tr'den isteyebilirsiniz. Sadece kargo ücreti istiyorlar. Ben kargo ücretini kabul ettiğimi bildirdim. Göndermekte biraz geç kaldılar. Geç kaldıkları için, kargo parasını da kendileri vererek üzerine bir de özür dileyip gönderdiler.
    Servis ve müşteri memnuniyeti konusunda ciddiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şavşatlı -- 12 Şubat 2007; 15:10:11 >
  • yagmuırdan sonra cicek epey kirlenmişti?
    bu fotoya hasta oldummm,,
  • Arkadaşlar ''Sony DSC-H1''de bildiğim kadarıyla ''Sony Memory Stick Pro'' kullanılıyor... Eğer ''Sony Memory Stick Pro DUO''ya adaptör taksak ''DSC-H1''de kullanabilirmiyiz acaba...?
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.