Şimdi Ara

Sony Bravia 2020 XH9096 (X900H) [ANA KONU] (623. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.865
Cevap
239
Favori
797.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 621622623624625
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayırlı olsun güle güle kullanın. ne zaman yakaladınız teknosada bu fiyata?

• Selamlar aklıma takıldı, sizin fikrinizi almak istedim. 9096 ve yeni XR90J incelemeleri rting.com 'da ortalama puanları aynı. 9095 serisi bir çentik daha yüksek.

Geçen sene 9505 daha üst model olduğundan 9096 dan puanı yüksek olması normal, ama yeni 90J serisinin yeni eklenenler ile en azından 9505 performansını yakalaması gerekmiyor mu mantıken? 95J serisininde hepsinden biraz daha yukarda olması gerekmiyor mu ?

Kısaca 9096+9505+90J arasında takıldım ne almalıyım diye, film+dizi netflix vs. ağırlıklı bir kullanım düşünürsek ne dersiniz ?

şimdiden yorumlarınıza teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casparza -- 18 Ağustos 2021; 12:25:37 >
  • eagle35 E kullanıcısına yanıt
    Telefonunuz android ise google markette Android Tv isimli program var klavye olarak kullanıyorum yazma yerine basılı tuttuğunda yapıştır seçeneğide varhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.tv.remote

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • beyazz74 B kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim eve döndüğümde deneyeceğim.

• Tüm yanıtlar için teşekkür ederim.....

• quote:

Orijinalden alıntı: casparza

Selamlar aklıma takıldı, sizin fikrinizi almak istedim. 9096 ve yeni XR90J incelemeleri rting.com 'da ortalama puanları aynı. 9095 serisi bir çentik daha yüksek.

Geçen sene 9505 daha üst model olduğundan 9096 dan puanı yüksek olması normal, ama yeni 90J serisinin yeni eklenenler ile en azından 9505 performansını yakalaması gerekmiyor mu mantıken? 95J serisininde hepsinden biraz daha yukarda olması gerekmiyor mu ?

Kısaca 9096+9505+90J arasında takıldım ne almalıyım diye, film+dizi netflix vs. ağırlıklı bir kullanım düşünürsek ne dersiniz ?

şimdiden yorumlarınıza teşekkürler.

9505 yok zaten satista varsa kacirmayin..

X90J ile 9505 arasinda fark olmasi normal..Ust segment-orta segment Tv'ler bunlar..Orta segment her zaman orta segmenttir Ust segmente yaklasmaz..

Mesela 2018 Ust segment Tv Xf9005 bana sorarsaniz Xh9096'dan goruntu olarak daha iyi..Hem parlakligi iyi,hem de Konstrati iyi,motion tarafi da iyi misal..Hareketli sahneler vs....

Tabi Xh9096 artilari da yok degil ama 2 tv'yi de deneyimledim..

Yani demek istedigim Orta segment Ust segmente yaklasmaz..Maliyeti daha dusuktur misal digerlerine gore..Islemcisi olsun,panel olsun vs..Ust segment ise her daim alinabilir Tv'dir Sony'de..Standartlari bellidir cunku..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• raziel82 kullanıcısına yanıt

Cimri veya akakceden sitelerinin yönlendirmesiyle teknosa.com'dan teşhir ürün yakaladım ayın 13'ünde ancak ürünün kutusu hasarlı, ürün kullanılmamış ve 0'dır diyordu. Gelince de açık kalma ve piksel testlerini yaptırdım hiç bir sorunu yoktu, açıkçası kutusu da hiç açılmamış dedi servis.

Normal teknosa.com dan girince göremedim teşhir ürünü.

Sony Bravia 2020 XH9096 (X900H) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceqa -- 18 Ağustos 2021; 14:57:48 >

• fox_doctor F kullanıcısına yanıt
    Oyun için kullanmıycam sadece normal tv ve netflix dizi film için düşünüyorum. Yeri geldiği zaman 10,12 saat tv açık olacak. Bende xh90 tarafındayım ama cx de kafamı çok çeliyo.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ceqa kullanıcısına yanıt

güzel fiyatmış. sorun yoksa güzel.benim de takibimdeydi. 9299 liraydı dün. bugün 10499 olmuş. kur düşüyor, eski stok. ama bunlar habire zam yapıyor

• raziel82 kullanıcısına yanıt

3-4 kere farklı call centerdaki arkadaşlarla konuştum aldıktan sonra içime sinince iptal etmedim.

Şans eseri önüme düştü normal teşhir ürün almam ama sadece kutusu hasarlı olduğunu görünce yapıştırdım.

Bu cimri ve akakceye bakmakta yarar var

• dattebayo D kullanıcısına yanıt

bende netflix üst kalite ayarında ve internet bağlantım 4k yı destekliyor.4K yada dolby atmos seyrediyorum. Ama youtube de açtığım videolar çok daha net ve pürüzsüz. netflix te sanırım bir problem var yada bizi kakalıyorlar.

• wwtr W kullanıcısına yanıt

bende sony HT G-700 var memnun değilim.hatta satmayı düşünüyorum

• hakisalapaki H kullanıcısına yanıt
    Neden memnun değilsiniz? Eksileri neler ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 10 gün önceki mediamarkt kampanyası ile bende 65xh9077 li oldum sonunda.10999 tl.

Aylardır bu sayfaları okuyorum ancak ideal bir 'görüntü ayarları' paylaşımı olmamış ya da ben gözden kaçırıyorum.

Servis kurulumu sonrası uygulamak için önereceğiniz kişisel ayarları paylaşabilir misiniz?

Bir arkadaş şunu paylaşmış zamanında;

Resim..renk sıcaklığı....normal

Canlı renkler ...düşük

Resim modu...canlı

Parlaklık...48

Resim...parlaklık...siyah ayarı...orta

Ses....tv konumu....masaüstü sehpası

Ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakisalapaki

bende sony HT G-700 var memnun değilim.hatta satmayı düşünüyorum

Doğrusu nedenini bende merak ettim...

• dolby atmos yada 5+1 yapay surround dedikleri efektler yok.Bildiğiniz normal hoparlör gibi,sadece biraz daha dolgun sesli.Tüm ayarları denedim. bilgisayar hoparlerim daha güçlü ve net ses veriyor.sırf onun için earc destekli puage hdmi almıştım.sanırım Samsung veya LG daha başarılı bu konuda.tabi ben sony olsun ucuz olsun diyerekten bunu aldım üst modelleri belki böyle değildir,diğer modelleri deneyimleyemedim.ama htg700 ün özelliklerine baktığınızda tüm özellikleri destekliyor 3.1 Kanal Dolby Atmos DTSX vs.

• hakisalapaki H kullanıcısına yanıt

Merhabalar. Sony XH9096 üzerinde HT-G700'ü ben de kullanıyorum fakat bahsettiğiniz kadar düşük seviye bir cihaz olduğu konusuna katılmıyorum. Gerçek Dolby Atmos, DTS, DTS:X destekli videoyla deneyimlememiş olabilir misiniz? Cihazın ses efektlerini hissetmek için alternatifler kısıtlı biraz da çünkü.

• Oki doki 1910 kullanıcısına yanıt

Renk Sıcaklığı: Normal

Canlı Renkler: Orta

Resim Modu: Uydu yayınlarında standart, dijital platformlar ya da harici disk üzerinden fim izlerken kalibre edilmiş dolby vision parlak/karanlık modu

Parlaklık: 48

Siyahlık Ayarı: Orta

Kullandığım bu şekilde

• casparza C kullanıcısına yanıt

Xh9505 sony'nin "bu güne kadar üretmiş olduğumuz en iyi led tv'miz" dedikleri bir model. En tepe modellerini bir sonraki jenerasyondaki orta segment olarak çıkardıkları bir tv ye ezdirmezler..

Bunun haricinde sony'nin her yeni çıkardığı model bir öncekilerden her zaman daha kaliteli olmuyor zaten. Yazılım, hız, smart, yeni teknolojiler(hdmi 2.1 vs.) konusunda ileri gidiyor evet, ama görüntü kalitesi olarak geriye bile gidebiliyor bazı yıllarda. Misal bu konu başlığındaki xh9096 modeli, 2017 modeli olan xe9005 modelinden görüntü kalitesi olarak net bir şekilde geride.. 2018 xf serisiyle benzer kalitede. 2019 xg serisi de xh den üstün diyebiliriz.. Yani anlayacağıniz sony maliyetlerden kısmak adına panel kalitesi ve görüntü işlemcisi bazında bazı yıllarda kalite düşürüyor.. Xh serisi özelinde konuşursak bu tv yi ps5 için ürettik hdmi 2.1 koyduk, oyunlarda gecikme süresini çok düşürdük vs. diye pazarladıkları için peynir ekmek gibi satılacağını bildiklerinden panel kalitesinden kısmaları beklenen bir durumdu zaten...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• WindWild kullanıcısına yanıt

peki çok teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 621622623624625
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.