Şimdi Ara

Sony Bravia 2020 XH9096 (X900H) [ANA KONU] (622. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.829
Cevap
239
Favori
794.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 620621622623624
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam olay tv’nin değil PS’in ayarlarının doğru yapılmasında.

TV için 3 veya 4. Hdmi girişine takılı olması ve hdmi ayarı olarak gelişmiş yapılması yeterli.

Ben PS5 kullanıyorum ve ayarım aşağıdaki mesajımdaki gibi.

https://forum.donanimhaber.com/sony-bravia-2020-xh9096-x900h-ana-konu--144054689-372#147330389

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • freedom77 F kullanıcısına yanıt
    Game modea alinca ekran soluklasiyor,
    Vivid modea alinca hareketli yerlerde bulutlanma oluyor.
    arkadaş ondan bahsetmis,
    Tv ayarlarindan yapmasi lazım. Ama o ayarları ben de bulamadim.
    Sizinko büyük ihtimalle vivid de ve bulutlanmayi farketmemissiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dattebayo -- 16 Ağustos 2021; 2:16:34 >
  • dattebayo D kullanıcısına yanıt
    Kasımdan beri farketmemiş olamam 😎 Akşam TV ayarını da paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedom77 -- 16 Ağustos 2021; 2:46:56 >
  • mastder M kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim. Sağolun.

• merhaba arkadaşlar. 75XH9096 düşünüyorum ama ekstra garanti kafama takıldı. MM'deki 3 yıl garanti uzatma Cardiff sigorta 3.500 TL. HB'deki ise Fixpack 2 yıl 1.259 TL. Şartlarında ufak farklar var ama ilki fazla pahalı geldi, sırf o yüzden HB'den alacak gibiyim.... Bu uzatmaları alan, kullanan oldu mu? Sony servisin kendisi ücretli olarak garanti uzatma öneriyor mu? TV'ye bu kadar verince kasko da yapmak gerek diye düşünüyorum.

• 507rr 5 kullanıcısına yanıt
    Ben Vatan Computer’dan 55” olanı almıştım. Yanlış olmasın +3 yıllık uzatmayı 1500₺’ye yaptırmıştım. Biraz fazla geldi 3500₺ ama 75” olduğu için olabilir. Farklı mağazalara da baktınız mı acaba ?

• Mağazaya sormadım açıkçası sadece online araştırıyorum şimdilik.

• IP TV’de UHD olarak maç izledim dün ilk kez . topu veya futbolcuları yakın çekim aldığında etrafında aşırı bi piksellenme, mozaikleime oluyor görüntü bozuluyor. Bunun bir çaresi var mıdır. Beni biraz hayal kırıklığına uğrattı açıkçası maç performansı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • musaolcayy M kullanıcısına yanıt
    Vivid ayarlarda izlemissindir.
    Cinema ya da game mode secersen duzelir.

• b¤cek B kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. İkinci el kumanda bulup, optik kablo bağlayarak hallettim ama sesi surround olarak seçtiğimde arkadaki kolonlardan mıy mıy bir ses geliyor onu anlayamadım doğrusu. Sterio seçtiğimde daha yüksek ses geliyor arkadakilerden.

• b¤cek B kullanıcısına yanıt

Açıkçası var ama salonda koyacak yer bulamadığım için görsel olarak da gözüme battığı için onu kullanamadık. Büyük patron izin vermedi desek daha doğru olur  

• quote:

Orijinalden alıntı: musaolcayy

IP TV’de UHD olarak maç izledim dün ilk kez . topu veya futbolcuları yakın çekim aldığında etrafında aşırı bi piksellenme, mozaikleime oluyor görüntü bozuluyor. Bunun bir çaresi var mıdır. Beni biraz hayal kırıklığına uğrattı açıkçası maç performansı.

Iptv'de uhd'de izlesen performansi dusuk olur bence internet yayini sonucta..Beinsport Haber de Uhd maca denk gelirseniz ya da Trt4K' da o zaman farki gorursunuz..Bende izliyorum Iptv-Beinsport Connect..Internet ile Normal uydu arasinda kalite farki var..

• quote:

Orijinalden alıntı: dm800

Salona küçük geldi oyuzden 65 inç olanı alacam

ben de 65 inç konusunda kararsızdım ama bi kaç hafta alıştıktan sonra iyi ki almışım dedim. zaten görüntüsü bakımından iyi bi televizyon alıyosan büyük alacan ki görüntüdeki kalite kendini daha çok belli etsin. salona tam uydu

• Arkadaşlar selamlar,aranıza yeni katıldım yaklaşık 1 hafta önce tv bozuldu ve Sony 55XH9096 55" 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Android Smart LED TV

aldım,gse player yükledim ancak m3u listesini herhangi bir şekilde kopyala yapıştır yapamıyorum,tv ye klavye bağladım tv deki browser aracılığıyla kendi mailimden kopyalamayı denedim (uzaktan kumanda ve mouse) ama basılan harf ve rakam ve işaretler farklı çıkıyor,var mıdır bir çözüm yolu?

• XH90 ile CX arasında hangisini seçerdeniz? Ve sebepleriniz ne olurdu arkadaşlar?

• bescamo B kullanıcısına yanıt

65 inç olanı çok pahalı cx in. ilk sebebi bu. 55 olan salona küçük gelecekti. 2. sebebi andorid olmaması. 3. sebebi de nişanlım ayak tasarımını beğenmedi. 4. sebebi oled yanığı ihtimali.

• bescamo B kullanıcısına yanıt

Ben daha yeni katıldım aranıza daha dün bağlandı cihaz.

Açıkçası CX açık ara en önde bence görüntü kalitesi olarak. Ancak twitch youtube oyun gibi piksellerin hep aynı renkleri verdiği uygulamalar kullanıyorsanız oled sıkıntı olabilir.

Ben CX almayı herşeye rağmen düşünüyordum ancak 55XH9096'yı 7850 liraya teknosada bulunca kaçırmadım nerdeyse arada 3k fiyat farkı verecek bir farkta yok

Ancak 9k vermezdim herhalde.

• eagle35 E kullanıcısına yanıt

Selamlar, iptvextreme pro kullanıyorum. 3,99 liraya ömürlük lisans almıştım çok uzun zamandır kullanıyorum. Kendi web adresini telefonumun tarayıcısından açarak mac adresi giriyorum ve linki yapıştırıyorum. Televizyondan uygulamayı kapat aç yapınca da otomatik listeyi alıyor. Çok basit bir işlem

Tavsiye ederim, arayüzü gseye göre daha kullanışlı.

• eagle35 E kullanıcısına yanıt

Selam ben pc de basit text dosyası yaptım, içine m3u koydum sadece. Sonra usb kopyaladım ve tv de bir files manager ile edit edip, copy yaptıktan sonra gse ye yapıştırmıştım. Klavye değil ama mouse kullandım. Kullandığım programda x-plore file manager idi yanılmıyorsam.

• 
Sayfa: önceki 620621622623624
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.