Şimdi Ara

SONY AVR ve MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.622
Cevap
40
Favori
109.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Sony str dn 1070 veya dn1080 satan varsa takibim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

Arkadaşlar Sony str dn 1070 veya dn1080 satan varsa takibim.
    Sony 1080

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Aynen abi bir de bunu deneyeyim diyorum aklımdan lx pioneer veya bu Sony 1080 geçiyor hayırlısı bakalım .

• Arkadaşlar mysonyshop ta 790 2180 TL ve bu amfiyi alacağım. 5.0 hoparlör tavsiyeniz var mıdır?

%80 Film %20 müzik için kullanacağım sistemi.
  • Merhabalar,
    Xiaomi mi box 4k android tv kutusunu Sony DN1080 avr üzerinden 7 yıllık Sony Hx850 tv'ye bağladığımda, Netflix'te DD+ ses alabiliyorum ancak görüntüde titreme daha doğrusu frame atlama oluyor.
    Xiaomi kutuyu doğrudan tv'ye bağlayıp, sesi arc kanalından avr'den aldığımda ise Netflix'te DD+ yerine DD ses alabiliyorum ancak görüntü düzeliyor.
    Kullandığım bütün kablolar yüksek hızlı hdmi kablo.
    Yukarıdaki ilk sıralamada DN1080 görüntüyü niye bozuyor olabilir arkadaşlar, bilgisi önerisi olan var mıdır?

• Sony str dh 550 kullanan birisi olarak 1070 ti ekran kartimi 4k tvde 4k cozunurlukte kullaniryorum ses kartim ise creative xfi titanium optikle avr ye bagli ben optikle bagladigimdan en fazla 5.1 ses alabiliyorum hdmi ile bagladigimda busefer cozunurluk avr desteklemediginden full hd ye dusecek 4 k splitter alsam uclardan 1 ini tvye digerini avrye vereyim diye dusunuyorum bu seferde ses karti devredisi kaliyor ekran karti ustundeki stereo arabirimi olmayan sadece ses ciksin diye var olan ses kartini kullanmis olucm benim icin nasil bir cozum gerekli yada suanki durum hem 4k goruntu hemde 5.1 ses alabilecegim en yuksek performansmi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • burakdc B kullanıcısına yanıt
    Sesi creative ile aktarırken de yine ses kartından yararlanmıyorsunuz. Çünkü optik ile passthrough yapmış yani hiç ellemeden iletmiş oluyorsunuz.

Sizin durumda en mantıklı çözüm Avr ve ses kartını satıp Amazon’dan 4K destekli bir Avr almak olur.

Yada ses kartını satıp yerine düzgün bir hdmi switch alacaksınız. Ama düzgün bir switch 300-400 tl gibi bir para. Onun yerine avr’yi değiştirmek çok daha mantıklı geliyor
    Hem de kablo kalabalığı vs de olmaz

• tylan kullanıcısına yanıt
    Ön tarafa heco victa prime 502
    Arka heco victa 202
    center heco victa 102
    Sub sony seçebilirsin

Bunlar için bana ne kadar teşekkür etsen az :)
  • denekme D kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim ama maalesef bütçemi aşan bir setup önerisi olmuş. Açıkçası ben Yamaha Np-60 Surround+center yine ön kısma Yamaha NS-F160 seçtim bass'ım focal cub2 mevcut umarım memnun kalırım bütçem ancak bunlara yetiyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: denekme

Ön tarafa heco victa prime 502
    Arka heco victa 202
    center heco victa 102
    Sub sony seçebilirsin

Bunlar için bana ne kadar teşekkür etsen az :)
    Güzel sistem tavsiyesi olmuş yanlız arkalar heco 202 yerine heco 302 olursa daha dengeli ses olur diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Güzel sistem tavsiyesi olmuş yanlız arkalar heco 202 yerine heco 302 olursa daha dengeli ses olur diye düşünüyorum

Alıntıları Göster
    Teşekkürler ben bütçeyi indirme adına 202 kullandım. Yoksa ön taraflarada 702 kullanırdım :)
  • denekme D kullanıcısına yanıt
    202 arkalar için gayet yeterli, endişe etmeyin ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mrb arkadaşlar, yazılanları okuyorum fakat hiç birşey anlamıyorum 🐮
    fransız mod on

https://www.amazon.com/Sony-Channel-Theater-Receiver-STRDH770/dp/B01BV7SO8U

Bu amfi için hoparlör tavsiyesi verir misiniz.

350 $ fiyatı var 2000 tl kadar yapar bu paraya değecek cihaz mıdır

• Arkadaşlar merhaba, Sony str dh 520 nin hdmı çıkışı arızalanınca yeni avr alma aşamasındayım, iki model arasında kaldım, ikisinin de fiyatı aynı.

Biri eski bir model, onkyo tx sr 705

Diğeri Sony str dh 770

Sizce hangisini tercih etmem lazım, birde pioneer 921 i çok tavsiye ediyorlar.

Ağırlıkla sinema da kullanacağım, bluray player ve netflix ile kullanacağım.

Bu avr fiyatları ortalama 1100, 1200 tl.

• Sony str-dh770 i aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

Sony str-dh770 i aldım.

Hayırlı olsun.
    Nasıl performansı memnun kaldınız mı? Onkyo daha üst segment bir avr idi. ama bu da daha güncel bir avr.

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    Sahibinden'dekini alan sizsiniz sanırım. Geri 1950TL'ye koymuşsunuz. :)
    Geçen ay Ankamall Sony 1600 liraya veriyordu daha pazarlık yapmadan haberiniz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightmarE_6

Geçen ay Ankamall Sony 1600 liraya veriyordu daha pazarlık yapmadan haberiniz olsun.
    Muhtemelen isimler örtüşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightmarE_6

Evet, sahibinden üzerinden aldım, aslında amacım satmak değil, avr yi. Şimdi hoparlör seti bakıyorum, onu da alır almaz Z5500 ü satılığa çıkaracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system electronıc -- 25 Aralık 2019; 18:47:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: General Daimos

Hayırlı olsun.
    Nasıl performansı memnun kaldınız mı? Onkyo daha üst segment bir avr idi. ama bu da daha güncel bir avr.

Alıntıları Göster
    Bende daha güncel bir model olduğu için tercih ettim açıkçası, evet onkyo daha güçlü ama zaten apartman dairesi, birde hoparlör için bütçem kısıtlı.

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.