Şimdi Ara

SONY AVR ve MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.623
Cevap
40
Favori
109.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kullandığım avr de çift subwoofer çıkışı var, yani cihaz 7.2, şimdi ben buna 2. Aktif subwoofer eklediğimde, bağlantı yaptıktan sonra avr den bir ayar değiştirmem gerekiyor mu, yoksa avr nin 2. Subwoofer çıkışına bağlantı yapar yapmaz çalışır mı 2. Subwoofer. Şuan avr ayarlardan 3.2.1 olarak seçili hoparlör düzeni.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony str-dh770 ya da sony str-dh790 tmak isteyen olursa düşünebilirim. Sıfırını en uygun nereden alabiliriz?
  • Arkadaşlar Sony STR-DA4600ES kullanıyorum forumda hiç rastlamadım kullanan birine varmı bir bilgisi olan

• ridvan1903 kullanıcısına yanıt
    5200es kullanmıştım bir süre.

• Sony str-dh790 da arka surroundlar kablosuz olarak kullanılbiliyor mu? Pardon yokmuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalege2000 -- 20 Nisan 2019; 10:5:28 >
  • merhaba,

Sony STR-DA3200ES model anfimi 2.el olarak satmak istiyorum. temiz ve az kullanılmıştır. İsteyen arkadaşlara resmini çekip göndere bilirim. iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mergul87 -- 21 Nisan 2019; 13:51:36 >
  • Arkadaşlar merhaba.
    Heco hoparlörlerle kullanmak için Sony amfi alacağım. 4-5 aydır malum siteyi takip ediyorum fakat insanlar sıfırından fazla para istediği için sıfır almaya karar verdim.
    DH790-DH770-DH590 arasında hangisini tercih etmek daha mantıklı olur? DH790 diğerlerinden 500TL daha pahalı. DH590 ve DH790'da Dobly vision var ama benim TV'de de yok zaten. Bir de 590 ve 790 145w, 770 bazı yerlerde 90w bazı yerlerde 145w görünüyor. 590 ve 790 2018, 770 ise 2016 model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightmarE_6 -- 21 Nisan 2019; 17:54:28 >
  • NightmarE_6 kullanıcısına yanıt
    Hepsini boşverin şu modeli alın. Sizin Sony’lerden daha üst bir model

https://www.amazon.de/Pioneer-Receiver-VSX-LX303-UltraHD-Durchleitung-Schwarz/dp/B07DY2MXT4/ref=mp_s_a_1_1?crid=3EQKI1FFPIUJF&keywords=pioneer+vsx-lx303&qid=1555845884&s=gateway&sprefix=VSX-LX303&sr=8-1

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler fakat bütçemi aşıyor maalesef. 455€'ya geliyor, o da sanırım ~3000TL. En fazla 2000-2100 civarı bir şey alabilirim.
  • Cift subwoofer cikisli cihazla tek subwoofer cikisli cihaz arasinda ne gibi bir fark var mesela mevcut tek subwoofer kanalini y kablo ile cokladiginizda ne degisiyorda cift kanala ihtiyac duyuluyor. Bildigim kadariyla bassseslerin ozellikle subbass seslerin yon duygusuyok oyuzden stereo subwoofer olayi teorikte evet ama pratikte bir ise yaramiyacak cift subwoofer takinca subout taki empedans yariya dusecek ama yaklasik 10k lik bir empedanstan bahsediyoruz kaldiki subouttan akim cekilmez subwoofer amfisinin girisindeki opamp in gorisine referans voltaj bilgisi iletilir yok minimal farklar benim icin onemli diyorsaniz receiverdan sub volumu +1yaparsiniz olur biter gibi geliyor ama koca koca elektronik ve ses firmalarininda bildikleri vardir diyorum ve sorunun cevabini merak ediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba. Ben evde kulaklıkla müzik dinliyorum. Artık bir müzik sistemi alayım diyorum ama pek bir bilgim yok. Apartmanda oturuyorum. Yüksek sese ihtiyacım yok.
    Güzel net ses alabileceğim bir sistem lazım. Eskiden arabada harman kardon vardı. Bayılıyordum sesine. Onun gibi bir ses arıyorum. Bütçe 3 bin bilemedin 4 bin.
    Şimdiden teşekkürler.
  • Sony Shake X30D işimi görür mü, Yoksa Yamaha sistem mi toplasam? Sony Shake den daha ucuzlara baktım çok ufaklar.
  • dn1070, dn1080, dh790 satmayı düşünen varsa iletişime geçebilir.
  • Arkadaşlar Sony str dh550 cihaz ile ilk kez amfi kullanmaya başladım.
    iki sualim olacak.

1. hoparlörlerim 10 yıl önceki ev sinema sisteminden çıkan lg nin 1000 w diye sattıkları 5.1 sistem. kabloları çıplak uçlu. ben de amfi y kablo aldım ama bir türlü wooferdan ses alamadım.
    en sonunda center ile aynı girişe bağladım ve şimdi idare ediyorum.
    ama doğrudan woofer girişine sağlıklı bağlantıyı nasıl yaparım.

2. mediaplayerdan hdmi ile çıkıp sony e giriyorum. sonyden çıkıp projeksiyona görüntü gidiyor.
    fakat arasıra görüntü 1 saniyeliğine gidip geri geliyor bu esnada seste takılma filan yok.
    bunun sebebi ne olabilir.

şimdiden teşekkürler.
  • yerliyerli Y kullanıcısına yanıt
    avr yi almadan sorsanız daha iyi olurdu aslında..

avr ye uydu hop bağlamak pek tavsiye edilen bir şey değil. sakıncalı
    hop lar belki avr bile zamanla zarar görebilir denir (ben tecrübe etmedim)
    en basit mantık ohm değerleri ile kontrol etmek.
    sizin avr nin hop çıkış değerleri 6-16ohm. (avr arkasındaki terminallerin orada yazar)
    bu da en az 6 ohm değerinde hop bağlamalısınız demek oluyor
    uydu hoparlörleri sanırım 3 ohm olabilir.

"center ile aynı girişe bağladım"
    yine bu cümlede çok sakıncalı olabilir

ayrıca avr lere aktif sub bağlanır
    sizdeki sub pasif. uyumlu değil.

sizin bir hop setine ihtiyacınız var
    https://urun.n11.com/5arti1-ev-sinema-sistemi/denon-sys-51-home-theater-pack-yetkili-bayisinden-P151477201?gclid=Cj0KCQjwpPHoBRC3ARIsALfx-_L16sOxwiNscQrkbD8ySZ4Dwrp9TPkb7PzibdH-1npDiJGsr60gTdMaAh_IEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

düşük fiyat diye paylaştım
    nedir nasıldır bilmiyorum

sony nin de 5.0 hop u var sub u var ayrı satılır

en uygun bunlardan başlar sonu derya

şunu da düşünebilirsiniz
    https://urun.n11.com/5arti1-ev-sinema-sistemi/magnat-monitor-supreme-802-aktif-subwooferli-51-hoparlor-seti-P315691093

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikahmet -- 3 Temmuz 2019; 17:22:36 >

• tarikahmet kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler hocam.
    aslında hiç alasım yoktu ama mdia mrkt de teşhirdeki ufak hasarlı ürün 1000 TL idi. dayanamadım aldım. 5 yıl garanti filan da yaptılar filan.
    Aklıma geldi aktif sub kullanabileceği ama hallederiz dedim.
    Neyse forumdan ilgilenen olursa ürünü Ankarada, elden aldığım fiyatın da az miktar altında verebilirim.
    Ben de 2. el bi 5.1 ev ses sitemi ile devam edebilirim.
    Ürün 2 haftalık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerliyerli -- 4 Temmuz 2019; 9:12:14 >
  • S.a mrb arkadaşlar

Sony Str-Dh790 + pure accostik supernova 5.0 aldım birde sahibinden denon 390 setin subwooferını aldım 350tl'ye sizce idare edermi bu woofer yer 20m2 ?

( son birşey daha ben 5.1.2 yapacağım 2 adet daha hoparlör lazım 500tl'yi geçmeyecek hop önerirmisiniz tşk....
  • Yavuuuuuu bu sony str-dh790 optik girişini aktif edemedim nasıl ayarlarım android box'da kullanıcam ? :( lütfen yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sener652

Merhabalar, dün itibariyle DH790 alıp HDMI bağlantılarını gerçekleştirdim. Bu vesileyle konuya dahil oluyorum

Özetle, Sony 65A1 OLED TV, Xbox One X, Apple TV 4K sahibiyim. Xbox One X'i player olarak kullanıyorum. Ayrıca QNAP TS-431P NAS Server cihazım var, filmlerin bir çoğunu NAS üzerinden, Apple TV'de Infuse Pro uygulaması üzerinden izliyorum. Yaklaşık 10 aydır sadece TV hoparlörleriyle yetiniyordum.

Giriş seviyesi Atmos+Vision sistemi kurmak için DH790 AVR ile birlikte Onkyo HT-588 model 5.1.2 hoparlörleri aldım. Hoparlörlerin tahmini teslimatına 10 gün ile 30 gün arası verdiği için malesef hala TV hoparlörleriyle idare ediyorum.

Sistemi kullandıkça yorumlarımı paylaşmayı düşünüyorum.
    Merhaba hocam Onkyo HT-588 model 5.1.2 hoparlörlerden memnun musunuz? Amazon dan bende sipariş vermeyi düşünüyorum. Bilgi verirseniz sevinirim. ıyi günler..

• mustafaatasoy M kullanıcısına yanıt
    Gayet memnunum. DH790 AVR ile ses genelde 15-25 arası film vs. izliyorum. TV yayınlarında kalite düşük olduğu için 30'lara çıkıyorum. AVR maksimum sesi 74.

Ancak kullanacağınız alan da önemli benim salonum 33 metrekare hoparlörler ise 13 metrekarelik (önsol-önsağ-arkasol-arkasağ toplam alanı) bi alanda bulunuyor. Maksimum 20-25 metrekare odalar için tavsiye ederim bir de arka hoparlörleri çok uzağa konumlandırmamalısınız. Benim tam baş mesafemin hizasında sayılır çok az geride ve 130cm uzaklıktalar. 3-4 metre uzağa koyacaksanız onlar da yetersiz kalabilir.

Sorunlarımdan biri woofer arızalandı 4.gün. Çalışmıyordu kendi kendine pıt-pıt ses çıkarıyordu. Amazon ile görüştüğümde ürünü iade alabileceklerini veya 50 euro muydu hatırlamıyorum şuan bir miktar iade yapabileceklerini söylediler. Onkyo distribütörünü arayıp tamir için sorduğumda getirip bakmamız lazım ücretli yaparız dediler. Uğraşamadım ve B&W ASW608 Subwoofer aldım. Zaten woofer aldıktan sonra farkettim kendi içinde gelen 80W'lık woofer çalıştığı zamanda bile o kadar etkili değilmiş. Ya en başından problemi vardı yada gerçekten yetersiz bi wooferdı.

Özel mesaj ile bütçenizi belirtirseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.