Şimdi Ara

Sony a6000 önerirmisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung Nx300 makinamın aldığım ilk hafta arızalanması üzerine uzun uğraşlar sonucu (tüketici hakem heyetinde süren 3 aylık dava) kameranın kusurlu olup media markt tarafından para iadesi yapılmasına karar verilmiştir.O klasman ve fiyat aralığında sony a6000 gözüme çarptı ve gemen hemen nx300 ile aynı özellikler ve donanıma sahip dokunmatik ekranının olmaması dışında.Aynasız makinalara karşı bi zafım var gezilerde çok büyük avantaj sağlıyor ve birazda tarz meselesi :) 1400 lira iadem olcak ve üzerine 300 tl daha verip sony a6000'mi aldam yoksa ikinci ele bulaşıp daha üst düzey bi makinamı.Sony'nin bana artısı nx300 kamerama 180 tl daha verip 5 yıl media markt tarafından garantisini uzatmıştım eğer sony alırsam media markt'tan bu garantinin ona aktarılacağını söylediler.Siz olsanız ne yapardınız bu konuda link ile makina önerebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• A6000 alıp keyfine bak, 5 yıl da garanti süper. 2 sene sonra satarken 3 yıl garantisi var diye satarsın :)
  • A6000 iyidir başka aynasız seçenek yok zaten o seviyede.

Birde makinanın hakkını vermek için iyi bir objektif almalısınız.

30mm sel macro bildiğim kadarıyla iyidir 250 civarına bulunuyordu bir zamanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ::Ashes:: -- 24 Kasım 2016; 14:54:32 >
  • ::Ashes:: kullanıcısına yanıt
    16-50 kit lens yanına 55-210 yapıştırayım diyorum ne derdisniz :)
  • TRProGamer kullanıcısına yanıt
    Tercih meselesi tabi ama o lensleri bana bedava verseler alıp kullanmam.

• Öneririm, netleme hızı nx300 den çok çok daha fazla ve daha kararlı. İmaj kalitesi, video kalitesi, videodaki af hızı baya iyi. 16-50 ile günü kurtarırsın, ileride sel 35 1.8 yada sigma 30mm 1.4 aldın mı tadından yenmez. Ben 10-18 ve 35mm ile kullanıyorum çok memnunum.
  • ::Ashes:: kullanıcısına yanıt
    Hocam nedeninide açıklasanızda benim gibi amatör fotoğrafçı arkadaşları merakta koymasanız :) lensleri tanıyorum ama kullanma deneyimim olmadığı için tecrübelerinizden faydalanmaya çalışıyorum.İlgi alanım ürün ve doğa fotoğrafçılığı belki birazda portre çalışırım neler önerirsiniz
  • çekomastik kullanıcısına yanıt
    10-18'i inceliyordum şuanda bende 2500 lira olmasa fiyatı iyi lens aslında ikinci eli bile 1500'den aşşağı değil fisheye almak daha mantıklı bence o fşyatlara distorsiyona çok takılmıycak olursak tam tarz meselesi kullananıda çok az ülkede
  • 10 18 biraz pahalı ama 2. El denk getirirseniz muhakkak alinmali , ben öyle yaptım. Geniş açı manzara ağırlıklı kullanılır sanılsa da ben genellikle sokak , belgesel fotoğraf çekiyorum. F4 diyafram kesinlikle dezavantaj değil çünkü 10mm f4 diyaframda çok keskin bir lens, diyaframı kısma gereği duymuyorsunuz. Ayrıca çoğu geniş açıda bulunmayan ve sony nin her lensinde bulunan oss mevcut. Daha önce canon govdede tokina 11 16 f2.8 kullandım uzun bir müddet , bu lens hem onun kadar keskin hem ağırlık ve boyut olarak 3te1 falan. Zaten ultra geniş açıda aynasız ve dslr lenslerinde bu kadar kompakt ve hafif başka lens te yok.
    Fisheye konusuna gelirsek geniş açının yerini bence tutamaz, kullanım alanı daha kısıtlı (halen canon da kullandigimdan fisheye lensim de mevcut) yani bence önce geniş açı alinmali sonra keyfii olarak fisheye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çekomastik -- 25 Kasım 2016; 0:23:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRProGamer

10-18'i inceliyordum şuanda bende 2500 lira olmasa fiyatı iyi lens aslında ikinci eli bile 1500'den aşşağı değil fisheye almak daha mantıklı bence o fşyatlara distorsiyona çok takılmıycak olursak tam tarz meselesi kullananıda çok az ülkede

www.sonyfotograf.com a üye olarak lenslerle çekilmiş fotoğrafları görebilirsiniz

• Nedenini kendime soruyorum bende cevap bulamıyorum :)

Zoom lensler prime lenslere oranla imaj kalitesi olarak onemli derecede duşuktur fakat çoptur yanından geçilmez diyecek durum yok aslında.

Yani zoom lenslerin tamamı kotudur alınmaz demiyorum ucuz olanları yaramaz diyorum.

Butçenize gore ihtiyaclarınızı biraz kısıp daha az aralıkta daha iyi lens yada lensler almalısınız.

Sadece 1tane 30mm prime lens alsanız hem portre hem manzarada işinizi gorecektir.

Sonra dersenizki bana daha tele lazım yada daha geniş açı lazım ona gore yeni lens alırsınız.

Crop makinalarda 35mmden sonrası teleye gidiyor ve gittikçe net fotoğraf çekmeniz zorlaşacak daha fazla ışık isteyecek hatta tripod isteyecek.

Uzun lensler buyuk-ağır-sağlam dslr makinalara daha çok yakışıyor.

Çunku lensin ağırlığı ile makinanın ağırlığı dengeli oluyor lens aşağı kaymıyor eldeyken.

Aynasız dediğin cebe girecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ::Ashes:: -- 25 Kasım 2016; 1:29:22 >

• Amazon,de artık ülkeye ücretsiz kargo gönderiyor, ordan 90 dolara 600d alınıryorken ikinci el, burdan 1500 liraya aynasız almak mantıksız gibi,fakat a6000 tatmin edici bir cihaz,üzmez
  • oguzhanozturk kullanıcısına yanıt
    duyumu almanız güzel evet gönderim var artık fakat a6000 tr fiyatından dahga pahalıya geliyor gümrük vergisi uygulanması sonucu bence siteyi tekrardan bir gözden geçirin ve güncel kurlara göre hesaplayın
    2.elden bahsediyor. 1 tane 90euroya 600d satan var.

• Arkadaşlar ben sadece bir öneri sundum, 1 tane 2 tane, yarım belki 3 tane olucak,arkadaş zamanla yarışmıyor sonuçta,a6000 almak gibi bir zorunluluğu da yok,bunun black fridayi,yılbaşı indirimi falan var
  • oguzhanozturk kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hiç aklımda olmayan bi kapıyı araladınız neden olmasın uygun fiyata 300-400 dolar civarında 7200 felan alırsam çokta iyi olur yalnız güven olurmu 2.ele ve siteye ya hıyar yollarlarsa

orasını biraz kurcalicaksınız, 90 dolardı sanırım, bunun altındaki fiyatlı ürünlerden yüzde 18 düşün çünkü veri vermiceksiniz, 90 dolar üstü ürünler içinse yazanın üstüne yüzde 18 ekleyin, ekstra vergi olacak
  • Objektif çok önemli . Fotoğraf çekmeye küstüren objektiflere mahkum kalmamalıyız . Sony aynasız lar için vello marka ucuza adaptör var bütün canon objektifler kullanılıyormuş .
    Flaş da lazım . Sony ye uyumlu flaş bulunuyor mu ?

Ben olsam eosm 5 satın alıp sıkıntıya girmemeyi tercih ederdim .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.