Yüzbaşı
03 Aralık 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 29 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar şimdi siz yaşımı tecrübelerimi falan merak edip soracaksınız eleştiri için ben peşin cevap vereyim 23 yaşındayım elime aldığım ilk kameram ve deneyim edindiklerim

Canon PowerShot SX30IS
Nikon Coolpix L110
Nikon D3100
Samsung NX300 50mm3d+30mmf2.0+10mmf3.5fisheye
Sony Alpha A6000 16-50f3.5
Canon 60D 24-105f4
Canon 5D Mark III + Multiblitz Plus Kit 8 Tr Paraflaş Seti

bu söylemi ortaya getirmemde neden olan bir kaç faktör :

Bu işte isim yapmış kendini old olarak görüp piyasada hakim olan ve herkesin sorgulamadan kamera nikon-canon'dur ikilemine sürükleyen insanları araştırmaktan yoksun bırakan bu iki firmanın ürün fiyatlarını gereksiz şişirip karşılığında kullanıcıya çekim artısı olarak pek az şey sunmasıdır.İnsanlar hep adı sürekli telafuz edilen şeyleri marka sanıyorlar çoğu ben bu işten anlıyorum diyenlerin leica,carl zeiss,zenit,pentax,olympus bunlardan haberi yok tamam size analog fotografçılıkla uğraşın demiyorum fakat bir araştırın geçmişi günümüzü alternatifleri direk bu 2 markaya yönelmeyin herkes "mark 3 efsane makina yia" dedi diye bu o makinayı mükemmeleştirmez.

Neden Canon 5D MARK III'ü ele aldım 2012 senesinde çıkan makinalara baktığımızda bir çok fonksiyon ekleniyor dslr makinalar akıllaştırılıyor hatta samsung bu işin nirvanası olarak (yenilikçilik olarak) sim kart takılabilen bir dslr piyasaya sürüyor aynı sene ama rağbet gören ve hala piyasada 1 numara olarak bilinen kamera Canon 5D MARK III satılıyor (günümüzde bile satışa açık 24-105 lens ile 11.500 Türk Lirası).Benim şikayetçi oldugum hususlar ; gerek yenilikçi olamayışları gerek son kullanıcıya sunamadıkları bir çok eksik bulduğum özellik (en bariz olanı üzerinde modüler bir wifi kartı bulundurmaması ve bunu sizin wifi kart özelliği bulunduran bir depolama sd kartı ile alternatif çözüm üretmeniz ne kadar verimli orası da tartışılır) en can alıcı kısmı gereksiz pahalılığı.

Bu markalar yerine yenilikçi ve size kullanılabilir özellikler sunan bunu da uygun fiyatlar ile kullanıcıya sunabilen markalar alın kullanın deneyim edinin tek bir kamera kullanıp ben canon'cuyum ya en iyisi canon herkes bunu kullanıyor diye gezinmeyin günün birinde fullframe bile olmayan bir samsung nx1 kullanıcısı gelir canınızı sıkar çektiği resimler ile canon kullanan bir vatandaş fisheye'nin hayalini kurarken ki bu lens samyang,tokina vs değil canon'un kendi lensi ise (6.600 Türk Lirası) bir samsung kullanıcısı 1000 liraya rahatlıkla alabildiği fisheye lensi ile harikalar yaratırken bakar kalırsınız.

Son diyeceğim markaya değil işlevselliğe önem verin araştırmacı olun tek bir marka yerine farklı makinalarıda deneyim edinin biliyorum dslr'ınızı gözünüz gibi koruyorsunuz fakat güvendiğiniz bir arkadaşınızın makinası ile 1 hafta değiş tokuş edin canon'un mu renkleri daha canlı nikon'un mu f değeri ne kadar önemli hangi sensör daha tatmin edici sonuçlar veriyor gözlemleyin derim.Yıllarca aceba abartıldıgı kadar iyi bir makinamıdır diye merakla elime geçirmeyi bekliyordum ve artık çekimlerimi Mark III ile yapıyorum gerçekten abartılana kulak asmayın tamam fullframe felan ama inanın bir d60 ile arasında uçurum yok :) Saygılar,yorumlarınızda kırıcı olmazsanız sevinirim...
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim modeli sipariş etmiş bulunmaktayım aklıma takıldı laptop gpu'larında o.c oluyor mu? performansı yeterli bulmadığım durumlarda o.c yapmam mümkün mü adaptör sıkıntı yaratır mı ? tavsiye eder misiniz
elektronik bateri önerileri alınır a101 de var 99 liraya ışıklı mışıklı moruq hariç
arkadaşlar alıcak olsanız siz hangidini tavsiye ederdiniz ?

farklı önerilerede açığım
Merhaba forumdaşlar bilgisayarımın hdd'si bozuldu idaretende olsa bir usb bellek ürününe veya sd karta işletim sistemi kurabilirmiyiz? Araştırdım fakat net bir sonuç elde edemedim umarım konu hakkında yetkili abiler bu post'un altına tecrübelerini aktarırlar. Şimdiden teşekkürler :) (sd kart lexar 80-80mb/sn) ntfs olarak biçimlendirmeme ragmen boot ekranında disk olarak karşıma çıkmıyor.
Samsung Nx300 makinamın aldığım ilk hafta arızalanması üzerine uzun uğraşlar sonucu (tüketici hakem heyetinde süren 3 aylık dava) kameranın kusurlu olup media markt tarafından para iadesi yapılmasına karar verilmiştir.O klasman ve fiyat aralığında sony a6000 gözüme çarptı ve gemen hemen nx300 ile aynı özellikler ve donanıma sahip dokunmatik ekranının olmaması dışında.Aynasız makinalara karşı bi zafım var gezilerde çok büyük avantaj sağlıyor ve birazda tarz meselesi :) 1400 lira iadem olcak ve üzerine 300 tl daha verip sony a6000'mi aldam yoksa ikinci ele bulaşıp daha üst düzey bi makinamı.Sony'nin bana artısı nx300 kamerama 180 tl daha verip 5 yıl media markt tarafından garantisini uzatmıştım eğer sony alırsam media markt'tan bu garantinin ona aktarılacağını söylediler.Siz olsanız ne yapardınız bu konuda link ile makina önerebilirsiniz.
Arkadaşlar merhaba bildiğiniz üzere otg ismi androidde nam salmış fakat aynı şekilde apple ürünlerinde kendini gösterememiştir.Android'den ios'a geçiş yapmak istiyorum takıldığım tek nokta samsung nx300 kameram ile çektiğim fotografları iphone 5se cihazıma otg vasıtasıyla atıp ordan instagrama upload edebilirmiyim.Şimdiye kadar bu işlemi android'de sorunsuz bir şekilde yaptım internette araştırmalarım sonucunca otg kablolarının ipad'de sorunsuz bir şekilde çalıştıgına şahit oldum iphone'da ise herhangi bir bilgi veya olur olmaz yazısı göremedim konu başlıgı bile yok bu konu hakkında iphone kullanıcılarını fikir almak için konuya davet ediyorum şimdiden teşekkürler

Örnek video :https://www.youtube.com/watch?v=Gig4sCA0vK8
Arakdaşlar sahibinden'de ve n11 gibi çeşitli sitelerde lg g2 telefonun 32 gb'lık modelleri 400 tl civarlarında sıfır olarak satılmakta %100 orjinal oldugunu kapıda kontrollü göndereceklerini söylemişler ama sizce güven olurmu bildiğiniz üzere g2 nin satışı durdurulalı 6 ay gibi bir süre oluyor hiç bir güvenilir firma (vatan computer,gold,bimeks,teknosa,media markt vb.) stoklarında g2 yok.Bu tür yerlerden lg g2 alanlar oldumu güvenilirmi sizce ? Çakma olma ihtimali varmı? Ürünün yurt dışı kayıtlı oldugunu veya direk fabrikadan ithal ettiklerini söylüyolar fikir ve görüşlerinizi alayım

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-lg-2-orjinal-429-tl-sifir-kutu-2-yil-garantili-sinirli-sayida-289202977/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-ege-iletisim-den-sifir-orjinal-32gb-lg-d802-g2-gel-gor-dene-al-290166435/detay
Hakkında
Meslek: Mühendis
Forum İmzası:
Msi Z97-Gaming 3 /\ İntel İ7 4770 /\ Sapphire R9 280X Vapor-X /\ Corsair Vengeance Pro 2133 Mhz /\ Dark Optimus Kasa /\
Dark RangeMax Duo 15dBi Çift Antenli 300 Mbps /\ OCZ ZS Series OCZ-ZS750W-EU 80Plus 750W /\
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 485
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 54.163 (Bu ay: 67)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 36 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.