Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.883
Cevap
64
Favori
159.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Haklısınız tabi, O kadar beklentim olmaz zaten aradaki fiyat farkına değmez sanırım 18-105 ve 16-70 arasındaki, Açıkcası bahsettiğiniz 70-200 modeli çok dikkatimi çekti önceden'de ama fiyat olarak çok fazla olduğu için liste dışında kalıyor işte
  • Kararsızlığım devam ederken 35mm f/1.8'e daha yakınım şu an ben de:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Auto focusu nasıldır ürün fotosu ve videoda ürün tanıtımo yapıcam videoda arka onu otomatik bulanıklaştırmadı lazım youtube için yeterlimi

• bermuda_18 kullanıcısına yanıt
    Çok iyidir af ı birde kullandığın lenslerledr alakalı bokeh olayı
    Mesela 35. Mm f 1.8 lens kullanırsan alan derinliğini iyi
    Yaparsan arkayı bulanıklastırır alan derinliği yani çektiğin
    Nesneden arkasını uzun alırsan o kadar güzel bokeh olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manzara için 35. Mm f 1.8 olur 18.105 takgez olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: prAetor00

Kararsızlığım devam ederken 35mm f/1.8'e daha yakınım şu an ben de:)

35mm hem sokak hemde portre fotoğrafı çekenler için çok öneriliyor birde daha keskin bir lens'miş sanırım 50mm'ye göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

quote:

Orijinalden alıntı: prAetor00

Kararsızlığım devam ederken 35mm f/1.8'e daha yakınım şu an ben de:)

35mm hem sokak hemde portre fotoğrafı çekenler için çok öneriliyor birde daha keskin bir lens'miş sanırım 50mm'ye göre

evet tam benlik görünüyor:) çokça karşılaştırmalı videosunu izledim 35mm benim için 50mm'den daha kullanışlı olur. keskinlikleri 50mm ile oldukça yakın

• 16MM F2.8 LENS nasıldır iyimidir. 18-105 i satıp bunu ve 50mm f1,8 alsam nasıl olur? 16mm nin siyahı yok galiba 20mm 2,8 de kalite farkı varmıdır acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 21 Aralık 2017; 11:6:14 >
  • MetalWave kullanıcısına yanıt
    Amatör gözüyle bakınca, Yeterli gelirmi bu açılar diye düşündüm hocam sonuçta 18-105 çok amaçlı olarak kullanılabilen bir lens, 50mm belirli çekimler için kullanılabilir, Sanırım amacınız sadece geniş açı ve portre tarzı olacak.
  • 18 105 güzel ama 50 ile 100 mm arası ihtiyaç duyduğum portre açılarda diyafram yetersiz kalıyor. ışık sorunu yaşıyorum. 50mm 1.8 bunun için düşünüyorum. 16mm 2.8 de sokak ev içi geniş açılarda kullanmak için. f2.8 inde yeterli olacağını düşünüyorum. acaba 16mm keskinlikte nasıl merak ediyorum

Anladım hocam, Bende 16-50 yerine, 18-105 ve 50mm 1.8 alacağım yeterli gelir diye düşünüyorum iyice öğrenene kadar bu ikili, Genellikle flickr sitesinden bakıyorum ben sürekli fotoğraflara fikir veriyor az çok, Facebook üzerinden, Fotoğrafium veya Sony Alpha Türkiye sayfalarına yazabilirsin aktif gruplar kullananlar vardır belki bu lenside.
  • nikon d5500 ile bunun arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrblithe

nikon d5500 ile bunun arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım?

Gövdenin yanına hangi lenslere paran yetiyor ona göre karar ver. Bu işte gövde seçmek kolay, zor olan lens alabilme gücü.

• Arkadaşlar garantili 18-105 mm lensimi satıyorum. Belki almak isteyen olur...Özelden mesaj atabilirsiniz hem konuyu kirletmemiş oluruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cool_psy -- 23 Aralık 2017; 0:51:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cool_psy kullanıcısına yanıt
    Fiyat nedir, Lens almak istiyorum ama duruma göre artık.
  • Beyler sürekli soruyorum ama ksusura bakmayın alıştınız sanırım biraz

Sony'nin kendi lensleri yerine Af destekleyen dönüştürücülerden alsak canon veya nikon tarafından (60-70 dolar arası fiyatları var), Nasıl olur sizce daha fazla seçenek olmazmı?
  • bunu bende çok merak ediyorum. nikonun afsi kullanabilecek bir adaptör alsak mesela 50mm f1,8 li bir nikon lensten keskinlik alamazmıyız

https://www.youtube.com/watch?v=M7UvjXkqTds

bu adam hep adaptörle başka lens denemiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 24 Aralık 2017; 17:52:9 >
    Evet bu kanalı biliyorum güzel denemeleri var, Çevremdeki arkadaşlarda hep nikon makinalar var aslında bir tanesinde adaptör var ama af'li değil o yüzden denemedim, Bende fotoğraflara bakarken şu kişiye rastladım adamlardaki imkanlar bizden çok fazla olduğu için daha kolay denemedi yöntem kalmamış neredeyse, Genelde canon lensler var ama
    https://www.flickr.com/photos/mike-mkvip/page1
  • yazın hayyamdan alınmış kutusuz ve fişi faturası kayıp temiz az kullanılmış 18 - 105 imi olücü olmayacak fiyata satabilirim. istanbul güngören yada ikitelli civarındayım.
  • Elimde sony alfa A7 R2 var 5-6 bin shuterde çok temiz full kutu
    İçeriğiyle satıyorum daha 1 sene sony garantisi var artı içinde
    4 k 64 gb hafıza kartı veriyorum sdxc değeri 350 tl ekran korumayla kullanıldı
    7.300 tl sadece gövde

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.