Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.884
Cevap
64
Favori
159.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son zamanlarda bir çok lensin fotoğraflarını inceliyorum malum lens almak istediğim için, En çok hoşuma giden 16-70 F4 oldu keskinlik konusunda çok iyi çok net fotoğraflar tabi fiyatıda buna oranla pahalı ama sanırım ilk tercihim bu olacak
  • 18-105 imin yanına sel 50mm 1.8 aldım. minik bir lensmiş cihaz hafifleyip küçüldü.
    ev içi denememde iso 800 1/20 f1.8 ile çekebildiği yeri 18-105 iso 800 f4 de ancak 0.2" de çekebiliyor.

aklımda sigmanın yeni çıkan 16mm f1,4 lensi var ama bütçem şuan ona uygun değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 27 Aralık 2017; 11:40:2 >
  • MetalWave kullanıcısına yanıt
    F1.8'in faydasını görüyorsun yani keskinlik konusunda nasıl peki memnunmusun?
  • onu söyleyebilcek kadar zaman geçirmedim ama 35mm ile karşılaştırması vardı youtube da. keskinlik olarak 35mm ile ben fark görememiştim ama yorumlarda açıdan dolayı 35mm lik olan tavsiye ediliyordu. ben 16mm 1,4 sigmayı listeme eklediğim için 35mm yi eledim açı ihtiyacımı o karşılayacak. bana portre lazımdı bunu aldım. makinenin ekranında gayet güzel görünüyor ama pc den bakmak lazım. geçmiş yorumlardada 50mm nin keskin olduğu söyleniyordu onlarında etkisi vardı tercihimde.
  • bütçe yetmediği için 35 ve 50 mm manuel lens kullaniyorum. 35 mm cok daha kullanışlı bir lens. tek lensle cikip günü bitirebiliyorum. sokakta veya bir mekana oturduğunda mesafe problemi yasamiyorum. bu arada 35 mm ccvt lens kullaniyorum. aliexperesde 25 dolara satilan. fiyatına göre güzel isler cikariyor.

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Genelde güzel görünüyor hocam pek yanıltmıyor insanı vizördeki görüntü ekrandaki görüntüyü, Bende 18-105 düşünüyordum ama nedense baktığım fotoğraf örnekleri netlik ve keskinlik konusunda beni memnun etmedi 16-70'e yöneldim şuan açı olarak yeterli gelirmi bilmiyorum ama bu konularda gördüğüm örnekler çok daha hoşuma gitti diyebilirim, Siz ne dersiniz bu konuda bir 18-105 kullanıcısı olarak gerçi arada 1000TL fiyat farkı var daha iyi olması normal tabi ama neyse
  • 18-105 güzel bir lens ama 16-70 e göre nasıldır bilmem.

üstteki arkadaş 35mm ve 50mm ye sahip olduğunu ve 35mm daha kullanışlı olduğunu söylüyor mesela. evet genel kullanımda ikisi arasında 35mm daha kullanışlı katılıyorum ama tak gezi olan biri için bence 35 gereksiz 50mm daha uygun. bir kaç günlük deneyimimde 50mm bile portre için neredeyse yakın kalıyor. bunun üzerine yorumlarsam 35mm portre için bence yetersiz. 35mm yerine sigmanın 16mm f1,4 ü ve yanına 50 veya daha üstü düşük diyaframlı bir lens daha mantıklı geliyor. 18 - 105 de bile portre çekerken 50 nin üzerine çıkıyordum. 35mm genel kullanım için dar portre için yetersiz. 35mm nin açısı video için çok uygun.

bu benim bakış açım. yukarıdaki arkadaşın kullanım alanı için 35mm belkide çok uygundur, kullanım amacını düşünerek lens seçilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 29 Aralık 2017; 10:23:49 >
    18-105 hoşuma gidiyor ama nedense bir şey eksikmiş gibi baktığım örneklerde keskinlikmi desem netlikmi desem bilemedim gerçi bana her türlü yeter ama almışken bir daha satıp değiştirmek istemiyorum istediğim gibi olmazsa 50mm bence'de daha mantıklı 35mm sokak fotoğrafçılığı için iyi diye düşünüyorum.
  • Arkadaslar 18.55 mm siyah renk olan lens bu nex7 lerle
    Birlikte verilen kit lens bulabilirseniz 400 tl ye kadar alın
    Anormal güzel fotolar çekiyor aklınızda oldun lens zor
    Bulunuyor dnk gelirseniz kaçırmayın alın apsc e mount
    Lensdir siyah renk olacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    Halk böyle istiyor adlı sitedeki incelemelerde Zeiss 16-70'e alternatif olarak önermişti incelemeyi yazan arkadaşımız baya beğenmiş bu lensi anlaşılan oda, Peki hocam sizde bu konularda deneyimlisiniz 16-70 sizce 18-105'e göre nasıldır yani aradaki fiyat farkına vermeye değermi?
  • Ben 16.70i hiç tavsiye etmem bu fiatada hiç seğmez ben denedim
    Ben olsam 18.105 den hiç şaşmam 18.105 bu fiat farkına rağmen
    16.70 in çok üstünde

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    16-70 keskinlik ve netlik konusunda daha iyi olduğu için aklıma o düştü açıkcası, 18-105'de odak aralığı yüzünden aklımda kararsızım hala.
  • E35mm f1.8 OSS lens ile ev içi çekilen bir foto paylaşayım fikir versin. ISO 100, Shutter 1/500, f1.8 de çekildi.

Yeğen by Esat ATICI, on Flickr

• 18.105 den şaşma asla pişman olmazsın

• Çok güzel çıkmış hocam, Birde 55-210 Nasıl bir lens fiyatı iyi düzeyde oda değerlendirilebilir gibi ikinci el olarak

Kafkaslı57: Hocam aslında ilk tercihim gördüğüm fotoğraf örneklerinden sonra 16-70'di biraz inceledikten sonra vardığım ve diğer kullanıcıların vardığı kanı fiyatını hak etmediği oldu, Aradaki fiyat farkına değmez sanırım o farka 50mm 1.8 almak daha mantıklı gibi geliyor şuan, Duruma göre 3. bir lens'de düşünebilirim makro veya 55-210 gibi
  • Örnekler yine flickr sayfamda var. 55-210 başlangıç için alınabilecek bir lens. Herşey bütçe ile alakalı. Bütçe uygunsa 70-200 f4 bu işin erbabı.

Kırmızı by Esat ATICI, on Flickr

Sarının Kırmızıya Aşkı by Esat ATICI, on Flickr

Çal Mağarası Bölgesinden by Esat ATICI, on Flickr

• lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Şimdilik hayal 20mm F4 Bakalım ilk olarak iki lensi alayım ondan sonra bakacağım duruma göre artık
  • Sonunda ilk lensimin siparişini vermiş bulunuyorum, 18-105 F4 ile yardımda bulunan, Yorumlarını eksik etmeyen herkese teşekkürler
  • Hayırlı olsun. Sizi uzun süre götürür.

Yakında açık diyafram bir lens alma ihtiyacı da hissedebilirsiniz. Bilhassa akşam ve sonrası çekim yapacaksanız.
  • lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, Düşük ışıkta pek fotoğraf çekmiyorum hocam uzun pozlama deniyorum genelde çekersem o yüzden şuan pek sorun olmaz, Zaten amacım iki lensle kullanmak makinayı, Birde hem yakın çekim hemde portre için 50mm 1.8 düşünüyorum, Yakın çekim dediğim bunlar gibi fazla yakın plan veya böcek gibi şeyleri çok sevmem :)
    Gül by tayfn1907 - İnstagram: tayfncetiner, on Flickr
    Damlalar 5 by tayfn1907 - İnstagram: tayfncetiner, on Flickr

• 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.