Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.883
Cevap
64
Favori
159.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kesinlikle. adamı videoya çeksem şaşırırsınız. resmen dibe vurdu, iyi al en azından tekrar tekrar sayım yapmaktan kurtulurum bile dedi. Üstüne basa basa a6000 alıpta pişman olanı görmedim, araştırdımda aldım. ayrıca wifi nfc benim için artı birde video çekmeyi seven biriyim diyorum. hala bana "ona harici mikrofon takılmıyor, nikonda video çekiyor, forumdakiler yanlış oraya bakmamak lazım ben 10 yıldır dslr ile uğraşıyorum, wifi gereksiz fotoların kalitesi düşüyor" gibi yorumlarla yapıştı cihazı inceletmiyor. bende kardeşim ben bu cihazı alıcam dedim hatta gülümseyerek senden kaçarak burdan gidiyorum dedim. hatta bana siyah yok demişti 1750 tl ye teşhir gri kaldı demişti. o ara eşim bekliyordu başka alışverişimi tamamladım ve tekara gittiğimde başkası vardı ve elinde kutusu açık teşhire koyulmamış siyah var dedi. onunda fiyatı 1850 idi. açtım baktım kurcaladım hoşuma gitti ve aldım.

yer; forum istanbul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 17 Temmuz 2017; 23:5:13 >

• E.R.W. kullanıcısına yanıt
    Fotoğraf yüklediğiniz bir ortam varmı şu neewer lensin performansı nasıl diye merak ettim.
  • Hocam lensi aldigimdan beri fotograf cekmeye cikamadim ki dogru duzgun yogunluktan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • günlerdir sony 35mm f1.8 oss lens arıyorum hiç bir mağazada yok yahu bu nasıl iştir.
  • DonJuan1907 kullanıcısına yanıt
    Bende ilgiliyim o lens e. Bulursanız bilgilendirirmisiniz. Sirkecide var gözüküyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

Bende ilgiliyim o lens e. Bulursanız bilgilendirirmisiniz. Sirkecide var gözüküyordu.

0 vaziyette neredeyse hiç bir yerde bulamadım. bulursam haberdar ederim sizi de.
    Amazon.de ya bakin belki gonderiyordur turkiyeye

• quote:

Orijinalden alıntı: eternalsun

Amazon.de ya bakin belki gonderiyordur turkiyeye

biraz evvel baktım 1900 lira görünüyor maalesef. tr satış fiyatı 1600 dü en son
    Arasfoto.com a bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 20 Temmuz 2017; 4:39:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

Arasfoto.com a bakın

mesajınızdan sonra aradım ancak stoklarında yokmuş. sitede var görünüyor dedim, yanlışlık olmuş stok yok şu an dediler maalesef.
    Alfa borsa ya bakın bide 2 nci eller vardı 1000 tl ydi

• Merhaba yarın makinayı bir arkadaşa vereceğim, Bebeğinin doğum günü için ev içinde en iyi ayarı nasıl yaparız otomatik ayarlardan en az uğraştırıp iyi sonuç almak için kısaca, Ben manuelde kullanmaya çalıştığım için modlarda pek bilgim yok
  • Otomatiğe getirip deklanjöre bassın makina kendini ayarlar
    Süper otomatiğe getirsin
    Mod kısmından

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Merhaba yarın makinayı bir arkadaşa vereceğim, Bebeğinin doğum günü için ev içinde en iyi ayarı nasıl yaparız otomatik ayarlardan en az uğraştırıp iyi sonuç almak için kısaca, Ben manuelde kullanmaya çalıştığım için modlarda pek bilgim yok

Ben bebek çekimlerine ve en içi doğum günü çekimlerine gittiğimde tepe flaşı kullanıyorum. Ev içinde tavandan ışık yansıtarak çekim yapmak mükemmel birşey. 70 tl ye uyduruk bir flaş aldım. Diyaframı kısıyorum. Her şey net ve harika bir ışıkla çıkıyor. Kesinlikle herkes bir tepe flaşı alsın. marka önemli değil. Makine ile uyumsuz birşey alın gitsin ucuza. Son güçte patlasın gitsin. Işığı diyafram ve enstantane ile yönetin.

• Merhaba
    Bir konuda sizden tarafsız yardımlarınızı rica ediyorum.

Sony a6000 ile nikon d5500 arasında takılıp kaldım. İkiside kendince iyi makineler.
    İkisininde artı ve eksileri var. Ama d5500 biraz daha ağır basıyor sanki kendimce. sony a6000 ve d5500 body olarak küçük ve taşınabilir ebatlarda. peki sizce resim kalitesi nasıldır,dxomark sitesinin tarafsız puanlama yaptğına inanıyorum, sony a6000 82 puan,nikon d5500 84 puan almış. size göre hangisinde daha net/kaliteli çekimler yapabiliriz ? kağıt üstünde olsada iso,resim kalitesi vs.. siz değerli üstatlarımızdan sonuç olarak bekliyorum. ( acil yardım lütfen ) maddiyatım bu 2 makineye yetiyor 2. el yada 0 olarak. d5500 ikinci elde 2200-2300 tl düştü. sokak ve manzara çekimi yapmayı düşünüyorum. çok prof resimler olmasada olur yeterki keskinlik netlik tatmin etsin. benim için en önemli etken titreşim olayı. biraz ellerim titriyor ve sony a6000 ve nikon d5500 lenstemi titreşim engelleyici ? yada varmı lenslerde/gövdede ( sony a6000'de gövdede titreşim engelleyici olmadığını duymuştum)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertccc

Merhaba

Sony a6000 ile nikon d5500 arasında takılıp kaldım. İkiside kendince iyi makineler.
    İkisininde artı ve eksileri var. Ama d5500 biraz daha ağır basıyor sanki kendimce. sony a6000 ve d5500 body olarak küçük ve taşınabilir ebatlarda. peki sizce resim kalitesi nasıldır,dxomark sitesinin tarafsız puanlama yaptğına inanıyorum, sony a6000 82 puan,nikon d5500 84 puan almış. size göre hangisinde daha net/kaliteli çekimler yapabiliriz ? kağıt üstünde olsada iso,resim kalitesi vs.. siz değerli üstatlarımızdan sonuç olarak bekliyorum. ( acil yardım lütfen ) maddiyatım bu 2 makineye yetiyor 2. el yada 0 olarak. d5500 ikinci elde 2200-2300 tl düştü. sokak ve manzara çekimi yapmayı düşünüyorum. çok prof resimler olmasada olur yeterki keskinlik netlik tatmin etsin. benim için en önemli etken titreşim olayı. biraz ellerim titriyor ve sony a6000 ve nikon d5500 lenstemi titreşim engelleyici ? yada varmı lenslerde/gövdede ( sony a6000'de gövdede titreşim engelleyici olmadığını duymuştum)

Sen şu an bence gövdeye takılma. Önce hangi lensleri alabileceğine bak. Elindeki paraya hangi markada daha güzel lens alabiliyorsan o markaya yönelmeni öneririm.
    Bu forum üstünde her marka için özel yazıp fikir danışanlar var bana. Hepsinde temel konu para. En son hangi nikonu alayım diye soru soran arkadaşa ikinci el Pentax K52s (gövdede titreşim önleyicisi var ) ve tamron 17-50 f2,8 lens satın aldık. Bunun için 2000 tl para ödedi. İşi öğrendikçe de ne kadar doğru bir şey yaptığını gördü. Örneğin bunu değerlendir bakalım. Bu işe ayırdığın para kaç tl ve bundan daha iyisini alabiliyormusun? Önceliğin lens olsun. Kit lensle takılacaksan eline aldığında hangi makine daha konforlu gelir ise onu satın al.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertccc

Merhaba

Bencede akın hocamı dinlemekte fayda var
    Akın hocamı destekliyorum kesinlikle

Mesela 6000 gövdede titreşim yok lenslerinde var lakin sony nin
    Af yani otomatik lensleri çok anormal pahalılar

Bu işde gövdeden önce kesinlikle lens geliyor

• Herkese merhaba,

Canon G1x Mark 2 kullanıyorum ama beklentilerime cevap vermiyor. Daha önce Nikon D3100 50/1.8 ile kullanmıştım..

Manzara ve makro ağırlıklı kullanmayı seviyorum.

Sony A6000'i Doğubank'ta 1.975'e buldum (16-50 ile birlikte), takas ile edinmeyi düşünüyorum.

Bir lens daha ilave etmeyi düşünüyorum, dünden beri boş vakitlerimde bu konuyu inceliyorum, youtube incelemesi izledim.

Bu forumda 35 mm f/1.8 üzerinde çok durulmuş, bir de 30M35 macro lens var. Hangisini tavsiye edersiniz. 35mm macroda kullanılır mı? Biraz aklım karıştı..

Özellikle çiçek böcek resimlerinde hızlı af önemli, arı-kelebek yakalamak anlık mesele..

Manzarada ise keskinlik...

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: ardarda7

Herkese merhaba,

Canon G1x Mark 2 kullanıyorum ama beklentilerime cevap vermiyor. Daha önce Nikon D3100 50/1.8 ile kullanmıştım..

Sony A6000'i Doğubank'ta 1.975'e buldum (16-50 ile birlikte), takas ile edinmeyi düşünüyorum.

Bir lens daha ilave etmeyi düşünüyorum, dünden beri boş vakitlerimde bu konuyu inceliyorum, youtube incelemesi izledim.

Bu forumda 35 mm f/1.8 üzerinde çok durulmuş, bir de 30M35 macro lens var. Hangisini tavsiye edersiniz. 35mm macroda kullanılır mı? Biraz aklım karıştı..

Özellikle çiçek böcek resimlerinde hızlı af önemli, arı-kelebek yakalamak anlık mesele..

30 mm ile doğada canlılar üstünde makro çekmek kolay değildir. Yaklaştığınızda kaçacaklardır. O nedenle çok kolay olmayacaktır. 90 - 100 mm civarında ki makro lensler doğada daha kullanışlıdır. Ama yine de konuyu 35 mm ve 30 mm ye getirirsek, ben 35 mm yerine 30 mm makro alırdım. Nedeni de makro lenslerin netleme mesafeleri çok yakın olduğu için her zaman çok değişik kadrajlar ve görüş açısı yakalar. O nedenle ben hangi lensi kullanırsam kullanayım netleme mesafesine önem veririm. Özellikle sabit nesneler çekerken kadrajdan bazı şeyleri atmak istediğinizde netleme mesafesi çok önemlidir. O nedenle adında sadece makro geçiyor diye çiçek böcek düşünmeyelim. Farklı kadrajlar yakalayabilecenizi de değerlendirmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

quote:

Orijinalden alıntı: ardarda7

Herkese merhaba,

30 mm ile doğada canlılar üstünde makro çekmek kolay değildir. Yaklaştığınızda kaçacaklardır. O nedenle çok kolay olmayacaktır. 90 - 100 mm civarında ki makro lensler doğada daha kullanışlıdır. Ama yine de konuyu 35 mm ve 30 mm ye getirirsek, ben 35 mm yerine 30 mm makro alırdım. Nedeni de makro lenslerin netleme mesafeleri çok yakın olduğu için her zaman çok değişik kadrajlar ve görüş açısı yakalar. O nedenle ben hangi lensi kullanırsam kullanayım netleme mesafesine önem veririm. Özellikle sabit nesneler çekerken kadrajdan bazı şeyleri atmak istediğinizde netleme mesafesi çok önemlidir. O nedenle adında sadece makro geçiyor diye çiçek böcek düşünmeyelim. Farklı kadrajlar yakalayabilecenizi de değerlendirmek lazım.

Hocam çok teşekkürler bilgilendirme için, şu anda sony 30 mm macro lens h.burada'da 899'abulunuyor.. Doğubank'ta daha uygun bulamazsam oradan alacağım..

oem yedek batarya ve şarj cihazı için ne dersiniz, g.gidiyorda 87-₺'yesatılıyor, yedek bataryasız kendimi savunmasız hissediyorum :)

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.