Şimdi Ara

Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
9.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tam tersi hocam sony nin renkleri daha koyu doğal samsungun renkleri ise daha yumuşak ve açık yani tam olarak alttaki gibi fark

mu9000

Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000

xe9005

• Eyvallah hocam zahmet ettin o kadar fotoğraf çekip attın. Gerçekten mu9000'de çok tatminkar bir cihaz görünüyor. Normalde 2.5 metre izleme mesafem olduğu için 49" ile yola çıkmıştım. İşin içinden çıkamadım ve ekran büyüklüğü ile ilgili şüphelerimi gideremeyince bir üst boyuta geçememiştim. Artık çok sıkıldığımdan ve kurların hızlı yükselişinden ötürü birde kur mağduru olmamak için bugün itibari ile aldım tv'mi. Yabancı sitelerde ki ideal izleme mesafesi hesabına göre aslında benim mesafem için oldukça ideal bir problem yok ama genelde 55" 3 metre için öneriliyor. Bir tık yakından kullanacağım için panelin bir tık daha iyi olması beni oldukça rahatlatabilir diye düşündüm. Bunda tabi smart özellikleri youtube hariç kullanmamam gibi etkenlerde vardı. O yüzden 55xe9005 aldım. Yarın gelecek bakalım herşey nasıl olacak :) Her şey için teşekkür ederim yinede.

• okinavci O kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun hocam en mantıklısını yaptınız bence inşallah memnun kalırsınız
  • Ps4 pro ve xbox one x için hangi tv daha iyidir arkadaşlar ? Birde çok fazla bluray dizi ve film izliyorum. Netflix falan. Ama ilk önceliğim oyunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyuncu iseniz xe9005

nereden alacaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elonardo -- 30 Kasım 2017; 13:38:58 >
  • Arkadaşlar mu9000 aldım ps4 pro hdr desteğinde sorun yaşıyorum resimdeki gibi bunun bir çözümü var mı?

Hdr kullanılıyor yazıyor hemde kullanılmıyor yazıyor işin içinden çıkamadım

• magiclife18 M kullanıcısına yanıt
    hocam tv ayarlarına bakın ordan anlarsınız hdr açıkmı değilmi diye hdr açıkken kendi ayarlarına geçiyor sizin ayarlar iptal oluyor

• magiclife18 M kullanıcısına yanıt
    ayarlardan hdmı portlarını on konumuna getirmeniz gerekiyor.
  • Hdmı 1 e taktım ve hdmı aktif hale getirdim 3’e takıp yine denedim ama değişen herhangi bir durum yok.konuyu araştırmadığım ortam kalmadı ama konuyla ilgili çözüme bir türlü ulaşamadım.hdmi 2.0 ı destekliyor tv resimde ise 2.2 takılı diyor hdr 2.2 yi mi destekliyor acaba bu sebepten mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: magiclife18

Hdmı 1 e taktım ve hdmı aktif hale getirdim 3’e takıp yine denedim ama değişen herhangi bir durum yok.konuyu araştırmadığım ortam kalmadı ama konuyla ilgili çözüme bir türlü ulaşamadım.hdmi 2.0 ı destekliyor tv resimde ise 2.2 takılı diyor hdr 2.2 yi mi destekliyor acaba bu sebepten mi?

Hocam çözebildin mi sorunu? HDMı kablolarla ilgili olabilir mi?
  • Çözemedim kardeşim kabloda sıkıntı yok

• ben olsam sony derdim. Samsungun yazılımı ile LG nin yazılımı çok kötü
    android gibi istediğimizi yapamıyoruz.
    Android de ücretsiz LİG TV izleyebiliyorum. istediğimi yapabiliyorum.
  • Lg ve samsung un yazılımına kötü deyip de android iyi diyeni de ilk defa görüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagatay_26

Lg ve samsung un yazılımına kötü deyip de android iyi diyeni de ilk defa görüyorum.

kusura bakma ama öyle
    LG nin ile Samsungun yaptığı tüm özellik ANDROID (SONY ve PHILIPS) dede var.
    ama Android de o kadar çok özellik uygulama oyun varki WebOS ile Tizen bunun yanından asla geçemez.
    hele android 7 söylemiyorum bile..

Eskiden samsung telefonlar bada işletim sistemini kullanırdı androide geçti. bunun gibi olacağı kesindir.
    LG nin air kumanda olması LG nin mükemmelliğini göstermez. kendimiz air kumanda satın alabiliriz. bunun önüne geçmiş oluruz.
  • Şu anda samsung 55mu9000 kullanan birisi olarak tizen 3.0 inanılmaz akıcı ve kullanışlı şu ana kadar isteyipte vermediği hiçbirşey olmadı. Sony ve philips başlığını bir kontrol et istersen ne kadar sorun olduğunu görürsün ben o sorunların hiçbirini yaşamıyorum şu an da, webos u tam bilmiyorum ama kullananlar çok memnun onlarında android sorunlarını yaşadığına hiç şahit olmadım.
  • Ben de aynı şekilde sırf android sorunlarımdan dolayı 55 inç yerine Samsung 49 qled serisini aldım.sonycilerin yaşadığı android sorunları,kumandanın algılamama olayı,dahili uydu alıcısının bitmez sorumları gibi hiçbirşey yaşamadım.aynı zamanda dsmart modül ile dahili uydusunu kullanıyorum.55 inç almaya niyetim var nasipse seneye yeni modellere bakacağım.sony nin aynı sorunları devam ederse samsungun 9000 serisi veya qled serisi bakacağım bakalım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diveman

Ben de aynı şekilde sırf android sorunlarımdan dolayı 55 inç yerine Samsung 49 qled serisini aldım.sonycilerin yaşadığı android sorunları,kumandanın algılamama olayı,dahili uydu alıcısının bitmez sorumları gibi hiçbirşey yaşamadım.aynı zamanda dsmart modül ile dahili uydusunu kullanıyorum.55 inç almaya niyetim var nasipse seneye yeni modellere bakacağım.sony nin aynı sorunları devam ederse samsungun 9000 serisi veya qled serisi bakacağım bakalım.

49q7f i satarsan ilk taliplisi ben olurum ona göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagatay_26

Şu anda samsung 55mu9000 kullanan birisi olarak tizen 3.0 inanılmaz akıcı ve kullanışlı şu ana kadar isteyipte vermediği hiçbirşey olmadı. Sony ve philips başlığını bir kontrol et istersen ne kadar sorun olduğunu görürsün ben o sorunların hiçbirini yaşamıyorum şu an da, webos u tam bilmiyorum ama kullananlar çok memnun onlarında android sorunlarını yaşadığına hiç şahit olmadım.

BOŞU BOŞUNA ANDROİDİ KARALIYORSUN
    ANDROİD DE HİÇ BİR SORUN YOK nokta !
    SEN KULLANMAYI BİLMİYORSUN.
  • ya hiçbişey bildiğiniz yok bide burda millete sallıyorsunuz açta oku sony philips konuları kumanda görmeme takılma resetleme kendi kendine açılma ne ararsan var kullanmaya bilmiyormuş sanki uçak kullanıyoruz can sıkmaya başladınız artık..
  • Androidin ne kadar sorunlu olduğunu herkes bilir bunun aksini iddia ederek komik duruma düşme.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.