Şimdi Ara

Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
9.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony 55xe9005 ile Samsung 55mu9000 arasında kararsız kaldım, sony 400 lira daha fazla ama fiyat farkı önemsiz. Bu iki televizyonu iyi bilen veya kullanan arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var.

• kardeş tv göreceli bir ihtiyaç. herkesin beğenisi farklı.
    forumlarda bazı arkadaşlar sony diyor. ben ise samsung diyorum. gerçi samsung un her modeli değil tabi.
    bana göre 55mu9000 ,bırak 55xe9005 i 55xe9305 den bile iyi. yine diyorum bu benim beğenim. siz beğenir misin bilemem.
    samsung mu9000 ve samsung qled tvler panel sayesinde canlı görüntüler verebiliyor. sony paneli çok net ama samsung kadar canlı değil.
    samsung, parlak siyah ekran(mu9000 ve qled) kullanıyor. bu ekranlar karanlık sahnelerde çok iyi siyah ve derinlik veriyor. sony de çok net panel kullanıyor ama karanlık sahnelerde ,görüntü ekrana yapışmış hissi, veriyor,derinlik az.
    ben görüntünün güzelliğini söyledim. kalitelerini söylemedim. hangi marka daha çok dayanır,hangisi kaliteli, hangisi titanium kullanıyor bilemem.
  • Samsung ks 49 8500 almıştım çok iyi diye , görsel olarak beni pek etkilememekle birlikte bir saat sonra tv gümledi neyseki iade edebildim kalite olarak samsung markası gözümde yara alsada geri dönüş sorunsuz oldu , şimdi dedim pahalı olsun sağlam olsun bi çılgınlık yapıp 5800 e sony 55 xe 9005 aldım kurulunca tekrar yorum yaparım , ama mağzada gördüğüm oled tv den farksız olduğu bakalım eve gelende öylemi olacak

Ek olarak sıf kumanda için sony tercih edilebilir çünlü samsung kumanda kanser edici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 11 Temmuz 2017; 7:36:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Televizyonunuz kurulunca deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim özellikle samsung ile karşılaştırmalı olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: hyperborian

Televizyonunuz kurulunca deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim özellikle samsung ile karşılaştırmalı olarak.

bugün kuruldu gördüklerim karşısında resmen hayran kaldım herşeyiyle inanılmaz bir tv sony pc de kullanıyorum hiçbirşeye benzemiyor tablo gibi sony 2017 konusunda yazdığım ara ara güncellediğim yazıyı kopyalıyorum buraya

55 xe 90 Kurulum yapıldı sıfır ölü piksel sıfır ışık sızması mükemmel görünüyor ve gözleri yakıcı ışık da gelmiyor çok hoş bunun ışıkları arkadan ve küçük küçük çok fazla sayıda olduğu için dengeli veriyormuş dedi adam sonunda aylardır doğru düzgün tv girmedi evime ama sony kalitesi beni yine mutlu etti , akıcılık mükemmel oyun performansı mükemmel renk kalitesi mükemmel, okadar çok tv geldiki şu son bir kaç ayda hepsi diğer markaların amiral gemisi hiçbiri beni böyle etkilemedi ve hepsinde bir sıkıntı vardı ama bu herşeyiyle beni kendine hayran bıraktı ne kadar övsem az siz övgüleri hayal edin işte onları yazdığımı düşünün en çılgın övgüleri hayal edin

en etkilendiğim noktalardan biri 1080p pc de oyunlar 1080p çalıştırmama rağmen inanılmaz iyi görünmesi 4k dan farksız görünmesi , sanki şu an 980 ti yi çıkarıp 1080 ti takmışım da 4k 60 fps oyun oynuyorum o derece akıcı ve temiz görünüyor

Bir bayıldığım nokta ise oyun oynarken siteye birşeyler yazmak için döndüğümde direk o parlak beyazlığı kısarak gözleri koruyor rahatça hem oyun oynuyorum hemde şuraya birşeyler yazıyorum gözlerimi rahatsız etmeden yada oyundaki görüntüyü karartmaya gerek duymadan otomatik ayarlıyor bu ayarı çok iyi yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 13 Temmuz 2017; 16:57:58 >

• Hocam yapmayın şunu yahu :/
    Çok gitgel yaşadım.
    49" den büyük alamıyorum oda büyüklüğünden dolayı.
    Maalesef xe9005 in 49 u da Türkiye ye gelmiyor.
    Ama salona 65" ini mutlaka alacağım. Rtings değerleri de çok iyi TV nin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperyaman

Hocam yapmayın şunu yahu :/
    Çok gitgel yaşadım.
    49" den büyük alamıyorum oda büyüklüğünden dolayı.
    Maalesef xe9005 in 49 u da Türkiye ye gelmiyor.
    Ama salona 65" ini mutlaka alacağım. Rtings değerleri de çok iyi TV nin.

Hocam izleme mesafesini çok dert etmeyin. Göz alışıyor. Ben ne küçük odalarda 55" kullandım daha evvel, hiçbir problem yaşamadım. 49" ile 55" arasında öyle ahım şahım bir boyut farkı yok.
  • 49" istiyorsanız Size 49MU9000 öneririm. siyahları MU8000'e göre daha iyi, 100hz ve 10 bit ayrıca
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_hornet

49" istiyorsanız Size 49MU9000 öneririm. siyahları MU8000'e göre daha iyi, 100hz ve 10 bit ayrıca

Hovicam peki mu9000 in input lag değerleri iyi midir? Ps4 ağırlıklı kullanacağım.

55" olan modeli curved sanırım. 49" i flat değil mi? Curved sevmiyorum da.

• quote:

Orijinalden alıntı: alperyaman

quote:

Orijinalden alıntı: the_hornet

49" istiyorsanız Size 49MU9000 öneririm. siyahları MU8000'e göre daha iyi, 100hz ve 10 bit ayrıca

Hovicam peki mu9000 in input lag değerleri iyi midir? Ps4 ağırlıklı kullanacağım.

55" olan modeli curved sanırım. 49" i flat değil mi? Curved sevmiyorum da.

55Mu9000 flat, Mu9500 curved.

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    bende mu9500 almak istiyorum ama hiçbir yerde satılmıyor getirmicekler.49mu9000 da getirmediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris007 -- 17 Temmuz 2017; 12:2:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris007

bende mu9500 almak istiyorum ama hiçbir yerde satılmıyor getirmicekler.49mu9000 da getirmediler

http://www.istanbulbilisim.com.tr/samsung-49mu9000-mu8009-124-cm-49--4k--ultra-hd-premium-fiyati,244892.html?gclid=EAIaIQobChMI7Yj7-JuQ1QIVi8myCh18dg2cEAYYASABEgLlz_D_BwE

Güvenilir mi bilemem tabi.

• alperyaman kullanıcısına yanıt
    sitelerden tv almam gider magazadan alırım az pahalıda olsa.ama mu9500 49xe9005 49mu9000 da magazalara gelmicek
  • size neden sony almalısınız diye üç sebep söyleyeyim

1.pc performansı 120hz kullanılabilmesi

2.edge led olmaması

3.renklerin gerçeğe daha yakın olması ve motion performansı (renk kısmı kişiye göre değişebiliyor bazısı samsungun parlak renklerini daha çok seviyor ama bence olması gereken sony deki renkler)
  • 55mu9000 icin az once 5250tl teklif aldim teknosa'dan. Yarin almayi dusunuyorum. Sony xe9005'ten vazgectim

• Sony 55xe9005 ile Samsung 55mu9000 arasında kararsız kaldım . 5500 mu9000 5800 xe9005 son tavsiyeniz ne olur ?
  • telenor T kullanıcısına yanıt
    xe9005 bir tık daha iyi bi model
  • 2 adet mu 9000 iade etmiştim .1 ci defo panel lekesi 2ci defo kasa aralıktı .şimdi sorunsuz diyorlar birsürü yeni stok gelmiş aradan sorunsuzu çekeriz diye düşündüm ama gördüğüm biriki eksiklik hala kasa bastırınca esniyor sonradan atar mı bilemiyorum kumandanın parlak bölümleri soyuluyormuş .mu 9000 de gördüğüm avantaj gün ışığında pek görüntü bozulmuyor yandan ise renkler ton değiştiriyor ses kalitesi fena değil 2x20 w. USB 3.0 yok uydu kullanımı çok kullanışlı değil kanaldan kanala geçiş çok iyi bulmadım . analog bağlantılar yok komponent compozit scart vs. sonyde bağlanabilirlilik daha zengin .ses 2.10w düşük kasa kaba kumandası kaba ama stabil . android sıkıntılı diyor herkes çökme durumuda var tizen daha kullanışlı deniyor. kafam iyice karıştı .Birde sony sadece karşıdan bakınca iyi ve gün ışığı alan salonda görüntü resmen bitiyor diyen var.

ben mu9000 kullanıyorum bahsettiğiniz kasayla alakalı problemler benim tv de yok hocam gün ışığındada hiçbir problem yok parlaklık kontrast yüksek güneşli odada bile gayet canlı tv yanlarda bakınca direk bozuyor ama bütün va paneller aynı sony alsanızda aynı açıda bozacak işletim sistemi akıyor androidle uzaktan yakından alakası yok kumandanın parlak kısmı yok gibi bişey ben 4 aydır kullanıyorum henüz bir soyulma yok ses olarak beni tatmin etmedi açıkcası mu9000 e daha güzel bi ses kalitesi beklerdim bahsettiğiniz bağlantı zenginliği evet sony de daha iyi ama artık eski komponent scart vs cihazlar kullanmadığımız için ben hiç eksikliğini çekmedim tüm bunları göz önüne alsak dahi ben yine xe9005 alırdım ben mu9000 alma sebebim tamamen tv alacağım sırada evkur mu9000 e peşin fiyatına 15 taksit kampanyası yapmıştı zaten birbirine yakın tv ler diye çokta aklım kalmadı sony de samsungu aldım yoksa seçimin xe9005 olurdu

samsun 55mu9000 kullanıyorum ve gün ışığında ki benim salon üç taraftan güneş alıyor, gerçekten tv banamısın demiyor karanlıkta nasıl gözüküyorsa gündüz aydınlıkta aynı gözüküyor bu konuda samsung mu9000 gerçekten çok başarılı. Açısal olarak kayıp olması panel tipinin va olmasından kaynaklanıyor tüm va paneller böyle sony xe9005 modeli de va panel, açısal görüşte kayıp senin için önemli ise ıps panellere bakacaksınız ama ıps panellerin de kontrast oranları çok düşük bunu da unutmayın.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.