Şimdi Ara

SONY 40D3500 mü? PHILIPS 47PFL7642D mi? (çok kararsızım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Oncelikle şunu belirtmeliyim ki 40'' bir Sony lcd almaya karar vermiştim (Sony 40D3500/40D3550)

40'' lcd leri incelerken biraz salonumun izleme mesafesinin uygunlugundan biraz da magazalarda artık gözlerimin alişmasından dolayı 46'' de dusunmeye basladım (Sony 46D3500/46D3550)

vatandaki Philips 47PFL7642D ilgimi çekti hem 47'' hemde almak istedigim sony 40'' fiyatınaydı..

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=29236

şimdi arkadaslar eger 40'' sony (Sony 40D3500/40D3550) veya Philips 47PFL7642D alırsam hemen birlikte yamaha amfi ve ses sistemi de alabilecegim.

eger 46'' sony (Sony 46D3500/46D3550) alırsam amfi ve ses sistemini 1 seneye yakın ötelemem gerekecek.

Bu durumda size sormak istediğim, Bu Philips Lcd yi kullanan ya da gören herhangi bir arkadas var mı.. Bilinen ya da ileride karsılasabileceğim herhangi bir sorunu mevcutmudur (panasonic plazma-dikey cizgi sorunu gibi).. Full Hd oldugu icin en azından Sony 40d3500 kadar bir goruntu kalitesi verecegini dusunuyorum..

Bu fiyata alınabilecek bir Tv midir.. Vatandan bu fiyata almamı tavsiye eder misiniz..

Son olarak da benim yerimde olsanız;

--Sony 40d3500 mu alırsınız (buna dahil olarak Yamaha Anfi ve ses sistemi)

--Sony 46d3500 mu alırsınız (bu durumda anfi ve ses sistemini baya bir sure alamayacagım.. Ayrıca bu model butcemi biraz zorlayacak)

--Yoksa Philips 47PFL7642D model Lcd mi alırsınız.. (47" olması ve yanında Yamaha anfi ve ses sistemi alacak kadar butcem olması gibi bir artısı da var)

yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar teşekkurler..

• arkadaşım,

bence siz aldığınız fiyatları da yazarsanız daha iyi olur. çünkü sony 40d3500 ler şu an piyasanın en ucuz full hd tv leri arasında yer alıyor. 47'' full hd bir ekranın teşhir ürünü veya o mağazaya özel bir durumu vs olmadan 2100-2200YTL civarında satılması bana ilginç geldi doğrusu.

quote:

Orjinalden alıntı: sercibenim

merhaba arkadaşlar,

Oncelikle şunu belirtmeliyim ki 40'' bir Sony lcd almaya karar vermiştim (Sony 40D3500/40D3550)

40'' lcd leri incelerken biraz salonumun izleme mesafesinin uygunlugundan biraz da magazalarda artık gözlerimin alişmasından dolayı 46'' de dusunmeye basladım (Sony 46D3500/46D3550)

vatandaki Philips 47PFL7642D ilgimi çekti hem 47'' hemde almak istedigim sony 40'' fiyatınaydı..

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=29236

şimdi arkadaslar eger 40'' sony (Sony 40D3500/40D3550) veya Philips 47PFL7642D alırsam hemen birlikte yamaha amfi ve ses sistemi de alabilecegim.

eger 46'' sony (Sony 46D3500/46D3550) alırsam amfi ve ses sistemini 1 seneye yakın ötelemem gerekecek.

Bu durumda size sormak istediğim, Bu Philips Lcd yi kullanan ya da gören herhangi bir arkadas var mı.. Bilinen ya da ileride karsılasabileceğim herhangi bir sorunu mevcutmudur (panasonic plazma-dikey cizgi sorunu gibi).. Full Hd oldugu icin en azından Sony 40d3500 kadar bir goruntu kalitesi verecegini dusunuyorum..

Bu fiyata alınabilecek bir Tv midir.. Vatandan bu fiyata almamı tavsiye eder misiniz..

Son olarak da benim yerimde olsanız;

--Sony 40d3500 mu alırsınız (buna dahil olarak Yamaha Anfi ve ses sistemi)

--Sony 46d3500 mu alırsınız (bu durumda anfi ve ses sistemini baya bir sure alamayacagım.. Ayrıca bu model butcemi biraz zorlayacak)

--Yoksa Philips 47PFL7642D model Lcd mi alırsınız.. (47" olması ve yanında Yamaha anfi ve ses sistemi alacak kadar butcem olması gibi bir artısı da var)

yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar teşekkurler..

• Philips 47PFL7642D 2750 ytl civarı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: bigmaster077

arkadaşım,

bence siz aldığınız fiyatları da yazarsanız daha iyi olur. çünkü sony 40d3500 ler şu an piyasanın en ucuz full hd tv leri arasında yer alıyor. 47'' full hd bir ekranın teşhir ürünü veya o mağazaya özel bir durumu vs olmadan 2100-2200YTL civarında satılması bana ilginç geldi doğrusu.

[

Philips 47PFL7642D 2750 ytl civarı...
    D3500 ucuz ama sizce kötü mü?
    Ben 46" düşünüyorum.
    300 civarına peşin bulunca alacağım ama fiyatı biraz daha artırıp yeni serilere mi bakmalıyım sizce?
    Arada çok fark var mı?
  • Aradaki farkı veripte 46" alacak kadar salonun ve izlemen mesafen varmı?

Elektro Marketlerde çok büyük alanlarda 42" le bile oyuncak gibi gözüküyor fakat salonuna koyduğunda işler değişiyor bunuda soylemek isterim açıkcası. Eğer 30m2 den büyük bir salonunuz yoksa ve izleme mesafenizde 3,5-4 metrenin ötesinde degilse (ki.. bu rakamlar max.) bence 42" oldukça yeterli.

Hee şimdi diyeceksin ki sony 40" (101 cm) merak etme oda yeterli oluyor. Ben 20m2 salonumda 42" kullanıyorum, izleme mesafem 2-2.5 m arası. Tv nin içine düşecek gibi oluyorum Şaka bi yana fazlasıyla yetiyor diyebilirim. Çok çok büyük ekran takıntınız yoksa tabi..

• Arkadaslar Sercibenim arkadasımdır.. Baya bir zamandır kendisine LCD Tv bakmaktayız.. Tv sehpası yaptırıyoruz ve Lcd tv yi bu aralar almak zorundayız..

Buyuzden bu Lcd Tv yi (Philips) bilen goren ya da kullanan birisi var mı aranızda.. Panasoniclerdeki gibi ya da diger markaların belli modellerindeki gibi kronik bir sorunu var mıdır..

İzleme mesafesi oldukca yeterli.. Ayrıca sinema atmosferi olusması icin 40" den yukarı bir model dusunuyordu kendisi.. Ama 46d3500 taksit alınacagı icin biraz pahalı kacıyor.. Buyuzden 40d3500 e yonelmistik..

Ama philipsin bu modelini gorduk ve forumda konu actık.. Olayın özü budur..

Bu durumda bu Philipsi almamızı tavsiye eden ya da etmeyen birisi var mıdır.. Vatandaki fiyatına ne diyorsunuz uygunmudur.. Bayiden daha dusuge bulabilirmiyiz yoksa suanda Vatandaki fiyat uygunmu..

Bunu sunun icin soruyorum ben kendi evime aldıgım Samsung 40n87 model Lcdyi piyasada minimum 2.500 ytl ye bulabilmisken Vatandan İdeal karta 2100 ytlye almıstım taksitle.. Ona benzer bir ucuzluk var mı bu lcd de..

Son olarak yine soruyorum alalım mı bu Lcdyi

• bir zmanlar philips in 7642 ile 7962 modellerini birbiriyle karşılaştırmıştım...7642 alınacak bir tv degil + eski seri....ghosting sorunlarıyla dolu bir cihaz..o fiyatlarda olmasının onemli bir nedeni olarak dusunuyorum 7642 nin...d3500 cok daha iyi bir tv bana gore...
  • Araştırırken ben de Philips'i görmüştüm.
    Arama motorunda 1-2 review'ine bakayım dedim.
    Bizim forumda da vardı galiba, çok ayrıntı yok ama 1-2 kişi kesinlikle almayın demişti.
    Yabancı forumlarda da çok iyi değil diye hatırlıyorum.
  • Mağazalarda incelerken boyutlar şaşırtıyor.Ben 40 d 3500 almayı düşünüyorum.İzleme mesafesinin 2,5-3 metre arası olmasının verimli olacağını söylediler...Daha büyük ekran için sanırım 4 metre civarına ihtiyacınız olur alan ve bütçe varsa alınabilir...Phılıps içinde hep iyi duyumlar aldım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Oronra

Aradaki farkı veripte 46" alacak kadar salonun ve izlemen mesafen varmı?

Elektro Marketlerde çok büyük alanlarda 42" le bile oyuncak gibi gözüküyor fakat salonuna koyduğunda işler değişiyor bunuda soylemek isterim açıkcası. Eğer 30m2 den büyük bir salonunuz yoksa ve izleme mesafenizde 3,5-4 metrenin ötesinde degilse (ki.. bu rakamlar max.) bence 42" oldukça yeterli.

Hee şimdi diyeceksin ki sony 40" (101 cm) merak etme oda yeterli oluyor. Ben 20m2 salonumda 42" kullanıyorum, izleme mesafem 2-2.5 m arası. Tv nin içine düşecek gibi oluyorum Şaka bi yana fazlasıyla yetiyor diyebilirim. Çok çok büyük ekran takıntınız yoksa tabi..

Arkadaş da 42px80e var.
    3 metreden falan izliyor.
    Bana normal ile küçük arası gibi geliyor
    Benimki 4 metreye yakın o yüzden 46" ya da 50" bakıyorum.

• arkadaşlar izleme mesafesi ile ilgili bi problemimiz yok suan 4m civari izleme mesafem.

asıl düşündüren philips in bu tv sinin alınıp alınmayacagı.

ilk msjımı okuyarak cvp yazarsanız sevinirim.
  • Selamlar;

Hem 46D3500'ü hem de 47PFL7642D 'yi zamanında incelemiş birisi olarak, ben olsam amfi ve ses sistemini gerekirse bir sene erteleyerek 46D3500'e yönelirim. Yok illa ses sistemi olmazsa olmaz ise o zaman da seyretme mesafesinin kaldırma durumuna göre 40D3500 + ses sistemi alırım. Bunu Sony fanboy'luğu yapmak adına değil, tamamen görüp incelemelerim doğrultusunda söylüyorum. Eğer Philips'in başka bir modelini söyleseydiniz farklı şeyler düşünebilirdim. Ama dediğim gibi 7642 için çok olumlu şeyler söylemeyeceğim. Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi bu TV için bir sürü LCD bazlı problemler olduğunu ben de okumuştum. Tamam her LCD'de bir takım Philips benzeri problemler var ama bu model açıkçası pek tutulmadı. Zaten fiyat olarak da bunu piyasadan görebiliyorsunuz.

Saygılar, selamlar...
  • ben 10 gün önce bimex 'ten 46xf351 modelini 2.777 / 12 taksit aldım.eger bimex aynı kampanyayı yaparsa bu modeli almanı tavsiye ederim.uydu alıcısıyla sd yayınları çok kaliteli bir şekilde izliyorum.alırsan çok memnun kalacagını kullanan biri olarak garanti ediyorum.......
  • quote:

Orjinalden alıntı: tcuneytb

Selamlar;

Hem 46D3500'ü hem de 47PFL7642D 'yi zamanında incelemiş birisi olarak, ben olsam amfi ve ses sistemini gerekirse bir sene erteleyerek 46D3500'e yönelirim. Yok illa ses sistemi olmazsa olmaz ise o zaman da seyretme mesafesinin kaldırma durumuna göre 40D3500 + ses sistemi alırım. Bunu Sony fanboy'luğu yapmak adına değil, tamamen görüp incelemelerim doğrultusunda söylüyorum. Eğer Philips'in başka bir modelini söyleseydiniz farklı şeyler düşünebilirdim. Ama dediğim gibi 7642 için çok olumlu şeyler söylemeyeceğim. Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi bu TV için bir sürü LCD bazlı problemler olduğunu ben de okumuştum. Tamam her LCD'de bir takım Philips benzeri problemler var ama bu model açıkçası pek tutulmadı. Zaten fiyat olarak da bunu piyasadan görebiliyorsunuz.

Saygılar, selamlar...

tesekkurler tcuneytb,

fiyat olarak beni cok cezbetti oyuzden yoksa sony dusunuyordum kesinlikle..

bende arastırıyorum philips tv hakkında pek fazlayorum bulamadım kullanıcı sayısının az olmasından olabilir..

• quote:

Orjinalden alıntı: tcuneytb

Selamlar;

Saygılar, selamlar...

tesekkurler tcuneytb,

bende kesinlikle sony dusunuyodum fakat fiyatı philipsin beni cezbetti acıkcası..

pek fazlada bi yorum bulamadım tv hakkında kullanıcı sayısının az olusundan olabilir tabiki..

----

alperixx arkadasım tavsiyen icin tesekkurler

bakalım arastırmaya devam ediorum..

• tcuneytb arkadaşım teşekkurler benim aklımda zaten hep sony i vardı basından beri...

yanlız böyle cok acayip ucuz gelince dusunmedim degil acıkcası philips i.

philips hakkında cok bi kullanıcı yorumuna ulasamadım zannedersem kullanıcı azlıgından dolayı..

------

alperixx kardeş suan arastırıyorum bakalım...

mobılyalarım bıtene kadar bende kampanyalı bı sony alıcam gibi insallah bu gidişle..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.