Şimdi Ara

SONUS FABER lerin ACCUPHASE lerle BULUŞTUKLARI AN (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
683
Cevap
2
Favori
26.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağolun dostlar. Bu c.tesi öğleden sonra belirlediğim bir kaç mekana uğrayacaktım ama sonra ailenin programı değişti yapamadık perde için inceleme/görme ziyareti.
    Bakalaım önümüzdeki c.tesi kısmetse. Olmadı artık görmeden sipariş edeceğim. Vakit yok zira gidip görmeye.
    Black Diamond bütçe ve imkanımı aşar malesef.
    şu ürün var benim ölçülere uyan.
    aynı zamanda bütçeyede uyan nedersiniz?

http://www.projeksiyonperdesi.com.tr/fixed-frame-pmk11?ob=1&oz=4_19

• aticus3 kullanıcısına yanıt
    Atilla linkteki perdenin Gri sini bende ve Ali de hatta Refikde kullanıyor, gördün zaten ,bu fiyat aralığında ki performansı belli,
    Elite Screen fiyatlarına çıkmayacaksan Epson 9100 ile güzel bir kombinasyon olur,bana göre hiç bir falsosu yok bu perdenin.

İnternetten görüşmeden alma yalnız,birebir görüş fiyat indirimi yaparlar.
  • Haklısın sizdekilerde Spectaydı değil mi unutmuşum yahuuu.
    Tamamdır o zaman. bakalım gitmeye fırsatım olmazsa bu olabilir işte.
    Ama curved perde işi de kafamı hala kurcalıyor.
    Tuncay bu sene getirmeyi planladığını söyledi geçen sorduğumda.
    Tuncayla uzun zamandır görüşemiyoruz, Curve olayı yılan hikayesine döndü TecPro bu konuda biraz yavaş,ağırdan alıyor canlısı görmek lazım
    elbette ama yeni nesil curve 4K tv ler biraz fikir verdi bana acaba görüntü nasıl oluyor diye , bu anlamda 16:9 formatlı bir model gelirse gündemime
    alırım ama TR fiyatları ucuz olmayacaktır.
  • Son 1-2 aydır analog-stereo işleri vs. derken aklımda takıntı yapan ve deli gibi aradığım cihazları bulunca çözüldü. Diğer yandan yine fırsatını bulunca dayanamadım; aracın kapıları 2 yol MB Quart Premium idi, 3 yol Q serisinin siparişini verdik ilerleyen günlerde onun montaj işleri var..

Ay sonu gibi bende perde işini aradan çıkarmayı düşünüyorum bir aksilik çıkmazsa.. uzun lafın kısası görüntü kısmına bir türlü sıra getiremedik şu an bende bu Specta'dan almayı planlıyorum ve Elite Screen in çok farklı olacağını düşünmüyorum ve fiyat avantajı da fena değil Specta'nın ki sağolsunlar Ali ve Serdar abi de izleyip gördük gayette güzeldi

Bu arada kurları hiç kurcalamıyorum fena muzdaribim açıkcası

Yüce ve Atilla selamlar, perde için specta veya full screen de karar verirseniz Cihan kardeşim den özel fiyat alırız. Aktivizyon nun sahibi Cihan kardeşim Cumartesi günü benim evde misafirimdi. Forumdaşlara özel fiyatlar için zorlarız ...
  • Sinan teşekkürler yüreğimize su serpiyorsun. Hızır gibisin maşallah
  • Serdar burada fiyatlar nasıl olur bilemiyorum ama. Amazondan böyle bir perdeyi getirme planları da yapmıyor değilim hani.
    Artısı/Eksisi , geliri gelmezi maliyeti vs..
    hani oppo yu getirttik ya bir cahil cesareti gösterip sorunsuz şekilde.
    Şimdi ikinci girişimi mi bunun için yapsam mı diye düşünüyorum. Firma ile görüşeceğim fırsat bulabilirsem

Siz ne düşünürsünüz böyle bir curve perde verimi nasıl olur. Bizim Epson9100/Pana6000 lerde bu perdeye görüntüyü oturtmak kolay olur mu vs..

http://www.amazon.com/gp/product/B005TFUFA6/ref=s9_simh_gw_p23_d14_i1?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-4&pf_rd_r=01GWY9357XJH3R4M6EVF&pf_rd_t=101&pf_rd_p=1688200482&pf_rd_i=507846

• Sinan abi çok iyi olur karar verdim gibi birşey zaten ay sonu bu iş çıksın istiyorum artık aradan
    bende ki ölçü itibarı ile linkteki perde uygun ebat artınca fiyat artıyor ,tabii TecPro kaça satar bilemiyorum.
    bu ebatlarda ki ürünü amazondan getirtme gibi bir düşüncem olmadı hiç :)

http://www.elitescreenshop.com/Lunette-Series-Projector-Screen-p/curve135wh1.htm

performans olarak nasıl olacak şu an örneği olmadığı için hayal edemiyoruz sadece okuduklarımızla ve izlediklerimizle yetiniyoruz,

ama formatın 16:9 olması lazım , 2:35 liğini alıp anamorphic lensle kullanmak gibi bir maceraya gerek duymuyorum ,çünkü altyazılı

izlediğimiz için altyazının perde dışına taşması anlamsız olacak o nedenle elimizdeki projeksiyonların native formatı 16:9 la perde de de devam edeceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Delerıum

Sinan abi çok iyi olur karar verdim gibi birşey zaten ay sonu bu iş çıksın istiyorum artık aradan

Yüce - Atilla dostlar bana haber verdiğiniz de Cihan kardeşime yaparız baskını ...
  • Evet evet 16:9 olacak bizimkide mecburen. TV de maç yayını, belgesel çokça izliyorum ve de alt yazı mecburiyeti için de bu şekilde olmalı benim için de
    ama ilginç benim ölçülerime göre yukarda verdiğim amazon linkinde fiyat firmanın kendi internet mağazası satış fiyatından 130 usd daha ucuz.
    http://www.elitescreenshop.com/Lunette-Series-Projector-Screen-p/curve106wh1.htm

Ve bunlar zaten 16:9 ölçülerine göre perdeler

• quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

geçtiğimiz yıl içerisinde hem AR VSI75 entegre amfiyi sonus faberlerle dinledim hem de AR ın bir power amfisini dinleme imkanım oldu VT50 olabilir emin değilim modelinden şimdi.
    Daha önce de amfi arayışlarım sırasında kulak kabarttığım diyelim modellerini şimdi hatırlamadığım bir kaç AR amfi daha olmuştu.

Naim XS gitti.
    SF Cremano M ile Audio Research Vsi60 ve Vsi75 dinledim ve beğendim. Arlarındakı 4.000 usd'lik farkı daha sonra olabilecek Luito / Cremano upgrade için saklamak mantıklı. Vsi60 bu yüzden daha iyi bir seçim gibi geldi bana.

Atilla sen Luito'lar ile mi dinlemiştin AR'leri?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Cremona M ve Olympica 2.5 larla dinlemiştim vsi75 i
    vsi75 in fiyatı 6.000/7.000 eur civarıydı galiba
    vsi60 fiyatı ne ki?
    Lambalı konusunda kararını vermiş gibisin.
    Hayırlı olsun AR amfin şimdiden o zaman.
    Güç konusunda seni tatmin ediyorsa 60 niye olmasın. Tınıları aynıdır sonuçta

Bu durumda bana Naimi değil AR amfini yüklenip geleceksin demekki
    liste fiyatları Vsi60 7.000 usd, Vsi75 13.000 usd civarında. aradaki farktan zaten vsi75 olma şansı yok. çok detaylı bir dinleri yapmadım ama Cremona M ile 60/75 arasında en azından benim kulağımın algıladğı büyük bir fark göremedim. accuphase olmadığı için dinleyemedim. sahibinden de ikinci el bir e350 var, bu nasıl olur bilimiyorum. istenen fiyat 3.800 euro.
    bu fiyatlar mertebesinde Primaluna Dialogue premium 3.350 euro ve Mastersound Due Trenta 3.300 var. Primaluna'yı Proac D18 ile dinledim çok beğenmedim. Mastersound'ı daha önce Dynaudio ile dinlemiştim aklımda olumlu izlenim kalmış. Daha az bütçe ile bu cihazlar alınabilir, ama bu cihazlar ileride olabilecek bir Cremona M upgrade için yeterli olur mu bilmiuyorum. dolayısı ile bütöeyi biraz daha zorlayıp SF ile uyumlu çalan AR VSI60 ile lambalı tecrübesine girmek yolundayım. başka seçeneklerde olabilir ama ne olursa olsun SF ile deneme şansım olmayacağı için tam bir izlenim edinemeyeceğim.

• SertaçS kullanıcısına yanıt
    artık çok geç, ok yaydan çıktı. amfi gitti, yerine birşey gelmeli.
  • Hayırlısı o zaman. az çok bir karara varmış olmak da önemli. Kararsızlık çoğu zaman ele geçen fırsatları da değerlendirememe veya yanlış kararlar vermeye itebiliyor.
  • cremona m ozellikle 73hz de 2.8 ohm a duserek lambali amfilerin canini cikarir... ozellile vsi60 gibi damping faktoru cok dusuk olanlari...bu amfi kadife sesli inanilmaz sicak bir orta ses sunar ancak cremonanin %30 performansini bile ortaya cikarabilecegini sanmiyorum....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

cremona m ozellikle 73hz de 2.8 ohm a duserek lambali amfilerin canini cikarir... ozellile vsi60 gibi damping faktoru cok dusuk olanlari...bu amfi kadife sesli inanilmaz sicak bir orta ses sunar ancak cremonanin %30 performansini bile ortaya cikarabilecegini sanmiyorum....

Şu an için zaten liuto ile kullanacağım umarım memnun kalıp cremona m upgradeine gerek kalmaz. Gerçi olası bir hoporlar upgradeinde başka marka modellerede bakarım, ne de olsa amfiyi sırtlayıp dolaşmak daha kolay.
  • Hoporlör kablosuda almam gerekiyor, bu konuda da önerilere açığım.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.