Şimdi Ara

SONUS FABER lerin ACCUPHASE lerle BULUŞTUKLARI AN (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
684
Cevap
2
Favori
26.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kablo konusu çok hassas özellikle bu forumda

Dinlenerek alınabileceğini iddia edenler var ama ben bunu henüz başarabilmiş değilim. Birkaç girişimim oldu ve başarılı olamadım.

AQ kullandığım ve sevdiğim kablo markası olduğu için yine sanırım alabilirsem AQ kablonun modellerinden birine karar vereceğim bütçe oluşturduğumda. O sebeple sana da AQ kabloalrı bir incelemeni tavsiye ederim.
    Eğer metrajları uyarsa benim şuanda bana kısa geldiği için kullanamadığım AQ CV-8 kabloları ulaştırayım dene aklına yatarsa bu markanın sana uygun modellerinden birini alırsın.
    Ben bu markanın sub kablosunu, power kablosunu şuanda kullanıyorum. Üst seri XLR kablosunu da alabilirim ileride (ki king kobra kullandım gayet iyiydi ama şu an accuphase rca kablo ile daha iyi sonuç aldığım için king kobrayı daha üst seri bir xlr almak üzere sattım)

Nordost markasınında kablolarını beğeniyorum. Üst seviye bir setupta neler yapabildiğini canlı olarak görme ve dinleme şansım olduğu için bunu söylüyorum. Ama tabii senin ve benim sistemde ne yapar kestirmek zor.

• aticus3 kullanıcısına yanıt
    Denem amaçlı alabilirim. Yer değişikliği yapmazsam beni min 3.5m kurtarıyor, ama yer değişikliği düşünüyorum belki o ara alabilirim, tabi dayanamayıp bir kablo almazsam. Bende king kobra interconnect kullanıyorum. AQ rocket 33 çok bu düşük bir seviye olabilir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aq le birlikte, transparent ve acoustic revive kablolarida mumkunse denemenizi oneririm.
  • altanpsx A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, bakacağım.

• Abi; kablolar için ayrı, nezaketin ve yardımcılığın için ise ayrıca teşekkür ederim
  • ne demek maksat forumdaşların işi görülsün.
  • Sisteme en son geçtiğimiz hafta bu HDMI kablo eklendi. Yani normalde kablo ekledim sisteme diye heleki digital kablo için özellikle yazmam ama bu sefer farklı ve çarpıcı sonuç elde ettiğim için yazmak ve belirtmek ihtiyacı hissettim. OPPO başlığında da yazdım bu kablo;
    http://www.monsterproducts.com/productdisplay.asp?pin=7022
    OPPO dan EPSON W cihazına bağlanarak görüntü elde etmeye başladığımdan beri kalitesini gösterdi. Hatta öyleki OPPO dan AVR ye ses için giden ikinci HDMI kablo (orjinal OPPO kablosu) daha önce AVR üzerinden bana görüntü akışı sağlamazken bu kablo takıldıktan sonra AVR üzerinden görüntü aktarmaya da başladı.
    Ben şöyle diyorum bu duruma; garibim kıskandı daha kaliteli kablo gelince benim neyim eksik ben de yapabilirim dedi ve vargücüyle sinyal aktarımı için çalışmaya ve hem görüntü hem de sesi aktarmaya başladı

Ve bu hafta da yeni perdeme kavuştum. Daha önceki malesef kusurlu çıkan perdem ile 1-2 aydır idare etmek durumunda kalmıştım. Yeni perdeyi kurup duvara asınca isabetli bir seçim yaptığımı düşündüm. Nitekim bana yardıma ve desteğe gelen SertaçS, Maxwell ve Teknika ya da burdan teşekkür ederim.
    Perdem de budur dostlar;
    http://www.projeksiyonperdesi.com.tr/fullscreen-fixed-frame-projeksiyon-perdesi-contrast-gray-221x125-pmu36

Eşim ve oğlum da çok beğendi. Yeni dev ekran panel tv almışsın gibi dediler
    Henüz 3D bir filim denemesi yapamadım. 2D iki filim izledim tam olarak. ÇOk keyif aldım. Estetik olarakta çok şık duruyor ayrıca.
    F/P ürünü olarak düşünülebilir.

Hayırlı olsun perde ve kablo Atilla,şimdi keyif sürme zamanı,bu keyfine bizi ne zaman ortak edeceksin ?
  • Bu aktiviteden haberim vardı ancak elde olmayan sebeplerden dolayı katılma fırsatım olmadı lakin perde konusuna değinecek olursak bu hafta bende bu perdenin aynısını aldım.

Çeşitli model, yansıtma ve denemeler sonucu ve de genel bakımdan gayet memnun edecek seviyede bir ürün olduğunu sevgili @max-well üstadın da o gün yardımı ile neticeye erdirip mutlu mesut ayrıldık.

Önemli bir dipnot ekleyerek perde kurulumunu umarım fotoğraflamışsınızdır diyorum lakin daha kuramayanlar var referans olur hem değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delerıum -- 31 Ocak 2014; 19:54:23 >
  • Aslında bu hafta sonu yaparız bir küçük oturum diye düşünüyordum amma
    Hafta sonu şehir dışına babaannelerine çocukları götürme işi çıktı.
    P.tesi döneceğim ve çarşamba bu sefer hanımı avrupaya götürme işi var
    Böyle olunca benim bu hafta için planlarım değişti.
    Yine de uygun bir ara yapalım müsait olanlarla diyorum.
    22/23 Şubat haftası olabilir belki
    Atilla perdenin montajı bile keyifliydi sayende ... Ev sahipliğin için ayrıca teşekkürler dostum. Fix frame Gri kontrast perden ' PANEL' kalitesinde maşallah ...
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Yüce kardeşim senin de fix frame gri kontrast perden hayırlı olsun. Henüz kurmadın ama Atilla daki sonuç mükemmel. Kullandığında mutlaka kulaklarımı çınlatacaksın ....
  • Perdeleriniz hayirli olsun dostlar..
    Iyi gunlerde kullanin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Perdeler hayırlı olsun, asıl projeksiyon keyfi şimdi başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

Aslında bu hafta sonu yaparız bir küçük oturum diye düşünüyordum amma
    Hafta sonu şehir dışına babaannelerine çocukları götürme işi çıktı.
    P.tesi döneceğim ve çarşamba bu sefer hanımı avrupaya götürme işi var
    Böyle olunca benim bu hafta için planlarım değişti.
    Yine de uygun bir ara yapalım müsait olanlarla diyorum.
    22/23 Şubat haftası olabilir belki

Anahtarı paspasın altına bırakın, biz dinletimizi yapar gideriz .

• quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

....22/23 Şubat haftası olabilir belki

benim için sıkıntı yok
    Perde resimlerini bekliyoruz...

22/23 şubatı not ettim..

• Tamamdır 22 Şubat şimdilik bana da uygun görünüyor. Durumu müsait olan arkadaşları beklerim.
  • hayirli olsun :)

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.